Прескочи до съдържание

Сардиния за една седмица


Topfly

Препоръчани мнения

Здравейте! Ние ще ходим между 10.06 и 20.06., като за първи път ще сме на острова.Резервирали сме кола под наем и нощувки на три различни места по крайбрежието на острова.Ще пишем,когато добием впечатления:).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
5 hours ago, Елкани said:

Здравейте! Ние ще ходим между 10.06 и 20.06., като за първи път ще сме на острова.Резервирали сме кола под наем и нощувки на три различни места по крайбрежието на острова.Ще пишем,когато добием впечатления:).

В кои селища сте избрали да спите? Аз още се чудя в коя част на острова да направя резервации...

Връзка към мнение
преди 28 минути , Topfly каза:

В кои селища сте избрали да спите? Аз още се чудя в коя част на острова да направя резервации...

В Бидони и Теулада са двата ни престоя за 5 и 2 нощувки.Западната и южната част.Сега търсим за югоизточната част около Алгеро, защото оттам ни е обратния полет.

преди 1 минута , Елкани каза:

В Бидони и Теулада са двата ни престоя за 5 и 2 нощувки.Западната и южната част.Сега търсим за югоизточната част около Алгеро, защото оттам ни е обратния полет.

Будони, не бидони:):)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Още не съм си резервирал спане и на много места гледам следните условия без да е отбелязана цена:

 

Кърпи/спално бельо (срещу доплащане)

 

Някой има ли негативен опит с плащане на кърпи и спално бельо по неизвестна цена в Сардиния или става дума за плащане за допълнителни кърпи и бельо? Повечето отзиви са на италиански и не ги разбирам...

 

Връзка към мнение

Това с кърпите и спалното бельо ми го разправяше една приятелка, която живее в Италия. Било практика при тях. За да им излизат по-евтини нощувките, всички, като тръгвали на почивка, си носели кърпи и чаршафи от вкъщи.

 

 

 

 

  • Шок 1
Връзка към мнение
1 minute ago, гост said:

Това с кърпите и спалното бельо ми го разправяше една приятелка, която живее в Италия. Било практика при тях. За да им излизат по-евтини нощувките, всички, като тръгвали на почивка, си носели кърпи и чаршафи от вкъщи.

 

 

Освен за кърпи и спално бельо в някои апартаменти вече се плаща и такса за електричество... Електричеството е малко по трудно да си го вземеш от вкъщи, освен ако не пътуваш с електрогенератор 🙂

 

taksatok.JPG.ea53f29dbf7b19735b8708dfad01f6df.JPG

 

В Практикер продават компактни електрогенератори за 175 лева 😀

 

9159987658782.jpg

https://www.praktiker.bg/bg/Power-generators/ЕЛЕКТРОГЕНЕРАТОР-ДВУТАКТОВ-RAIDER-RD-GG01/p/455837

Връзка към мнение
3 minutes ago, bad kid said:

Точно в Италия не си спомням някъде да са ми искали пари за чаршафи, редовно отсядам в Б&Б резервирани през Букинг.

Това явно е специфика на пазара в Сардиния. В Австрия в Тирол правят подобни номера...

Връзка към мнение

Според мен проверете в Букинг. Досега от там като резервирам никога не са ми искали подобно нещо. А и също такса почистване. Такива такси винаги ме ядосват, защото е са силно заблуждаващи за цената. Според мен с такива практики хората от Сардиния карат континеталните италианци да си носят чаршафи и кърпи и си спестяват някое друго евро за пране. Нали ги знаят колко са си стиснати :-)))

А иначе за Сардиния - заслужава си много. Е, ние предпочитаме хотелите, но там има и прекрасни комплекси от бунгала със самостоятелни плажове.

Връзка към мнение

щом гледаш частни апартаменти защо не гледаш в Airbnb? Там поне можеш да питаш колко са таксите преди резервация

Връзка към мнение
На 17.06.2019 г. в 6:15, Topfly каза:

Още не съм си резервирал спане и на много места гледам следните условия без да е отбелязана цена:

 

Кърпи/спално бельо (срещу доплащане)

 

Някой има ли негативен опит с плащане на кърпи и спално бельо по неизвестна цена в Сардиния или става дума за плащане за допълнителни кърпи и бельо? Повечето отзиви са на италиански и не ги разбирам...

 

Според Трип Адвайзър, е допълнителен начин на местните да докарат допълнителни доходи. Доплаща се за кърпи и спално бельо, освен ако не са включени в цената. Решението е , покупка на нови от местния китайски магазин или носене от вкъщи, излизало доста по-евтино от доплащане на място...

Връзка към мнение
56 minutes ago, neuromancer said:

щом гледаш частни апартаменти защо не гледаш в Airbnb? Там поне можеш да питаш колко са таксите преди резервация

В последния момент резервирам и предпочитам през букинг, а освен това интересът ние е към апартаменти, които са в комлекси, хотели и т.н., а не непременно отделни апартаменти на частни лица.

 

19 minutes ago, stanislavpp said:

Според Трип Адвайзър, е допълнителен начин на местните да докарат допълнителни доходи. Доплаща се за кърпи и спално бельо, освен ако не са включени в цената. Решението е , покупка на нови от местния китайски магазин или носене от вкъщи, излизало доста по-евтино от доплащане на място...

При НТА също има 1000 дребни неща, които може да плати човек, но всичко си има ясно обявена цена. За мен ми изглежда абсурдно да резервираш апартамент в място където не знаеш предварително колко ще те чарджат за хавлии, спално бельо или ток

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сардинци явно са абсурдни, но харесаното от теб място няма ли никакви ревюта? Не вярвам да е някакво апокрифно, ако няма ревюта в нета, по-добре го пропусни...

Връзка към мнение
1 minute ago, stanislavpp said:

Сардинци явно са абсурдни, но харесаното от теб място няма ли никакви ревюта? Не вярвам да е някакво апокрифно, ако няма ревюта в нета, по-добре го пропусни...

Имат, но повечето са на италиански и ми е малко сложно постоянно да ги превеждам през гугъл. Италианците явно са свикнали и въпреки тези селски номера дават добри рейтинги. Има вариант обачр добрите рейтинги да са фалшиви...

Връзка към мнение

С плащане на място ли е? Такива апартаменти не ти дават май да оставиш ревю след престоя, и нищо чудно ревютата да са фейк.

 

Ако минеш страницата през Хром браузер, ти ги превежда автоматично.

Връзка към мнение
преди 19 минути , Topfly каза:

Надявам се, това място да го даваш само за пример, че на мен ми изглежда твърде рустикално и пред разпадане. И да, електричеството се заплаща допълнително по 0,40€ /киловат.

Връзка към мнение
3 minutes ago, stanislavpp said:

Надявам се, това място да го даваш само за пример, че на мен ми изглежда твърде рустикално и пред разпадане. И да, електричеството се заплаща допълнително по 0,40€ /киловат.

Само за пример го дадох. Къде намери цената на електричеството?

Връзка към мнение
4 minutes ago, stanislavpp said:

Надявам се, това място да го даваш само за пример, че на мен ми изглежда твърде рустикално и пред разпадане. И да, електричеството се заплаща допълнително по 0,40€ /киловат. 

Майко мила... в Италия токът се върти около 20 цента на квтч... отделно ако климатикът е стар, като нищо да направиш 10-ина евро на ден за ток

Връзка към мнение
преди 4 минути , Topfly каза:

Само за пример го дадох. Къде намери цената на електричеството?

Цената излиза в Travelocity за това настаняване:

62C425A8-D1E1-4DD1-A440-B420418EF739.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Topfly адължително ако си харесаш нещо в booking веднага го потърси в google maps, виж снимките от реални посетители, също и коментарите им след това, в TripAdvisor отново снимки на посетители, а не от мениджмънта, също ревютата задължително от най-лошите към най-добрите, за да видиш най-кофти вариантите, които могат да се случат

 

понеже тези дни трябваше да резервирам нощувки на четири места, буквално се отрових от яко напудрени снимки без никаква връзка с реалността

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ужас братче, да ти мерят и тока 

аз не бих се занимавал с такива изпълнения, взимам си хотел и толкова

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

не е лъжа, човек отива на почивка, за да избяга от домашната си сметка за ток, а те му натрисат там чуждата... :grin:

 

абсолютно долнопробни практики са това :sad:

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.