Прескочи до съдържание

Сардиния за една седмица


Topfly

Препоръчани мнения

Влезнах да попрочета за Сардиния с идеята за евентуална почивка и ... рязко завих към гръцките острови. Поне са над 300 на брой и има за един живот.

 Със Сардиния ще се видим, ама друг път.

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да се отчета малко за Сардиния. Ще започна първо с позитивните неща:

 

- Като плажна дестинация Сардиния не е лош избор, защото има много и красиви плажове, които не са презастроени.

- От плажовете на които бяхме само на един имаше бетонна постройка на първа линия и то посроена вероятно преди повече от 50-60 години.

- Повечето плажове са защитена територия, където има максимум паркинг и бюфети, но бяхме на много абсолютно диви пажове.

- Ако си с кола под наем може да изкараш доста бюджетно като избереш спане което е на 10-20 километра от брега. Едното ни спане беше в самостоятелна къща с три спални и много добре оборудвана кухня за 55 евро на вечер цък Рейтингът според букинг е 9,7 и нямаше никакви скрити такси, като туристическа такса, такса спално бельо, ток и т.н. Когато пристигнахме ни очакваше подарък от местно вино, спагети и сос от домати. Домакините много мило ни услужиха с прахосмукачка за да изчистим колата от пясъка натрупал се през седмицата. (В коментарите за Locauto бях чел че обичат да чарджат наемателите за чистене на кола, ако в колата има пясък)

 

Негативните неща:

 

- Изборът за края на юни не беше идеален. Водата на север беше около 20-21 градуса, което създаваше известен дискомфорт, но на юг беше горе долу ок.

- Водата от една страна беше кристално чиста, но на много места имаше огромно количество водорасли. На някои плажове водораслите бяха толкова много, че ги извозваха с колички.

- По популярните плажове до големите градове бяха супер пренаселени през уикендите. Имаше случай буквално да няма къде да си поставим кърпите в продължение на 100-200 мера..За щастие тази пренаселеност беше характерна само за отделни плажове. Ако човек има кола под наем лесно може да си намери по изолиран плаж.

- Пътят до много от най-красивите плажове не е асфалтиран, което води до това, че колата става супер прашна, а опасността да я одраскате с хвъчащи камъчета от други коли, клони и т.н. е доста голяма.

- На бензиностанциите на самообслужване имахме проблем, че теминала поради някаква причина не приемаше банкови карти с чип (това изписа на монитора). За щастие терминала приемаше и кеш.

- Цените в ресторантите са два до три пъти по високи от тези в България, а в по малките магазини  с 50 до 100% по високи. В големите хипермаркети обаче може да се пазарува относително евтино, като има и готова храна...

- Дизелът беше около 1,5 евро на литър.

 

Като цяло си прекарахме добре, но не мисля, че ще е дестинация която ще я повторим.

 

  • Харесвам 9
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
1 hour ago, bad kid said:

Дай инфо къде точно сте ходили и снимки ако може 🙂

 

В първите дни бяхме в района на Олбия, с след това отидохме в югозападната част на острова. Посетихме повечето известни плажове на източния бряг на юг от Олбия. Бяхме и на един плаж до Ористано, след това обиколихме югозападните плажове...

 

За съжаление не направих снимки, защото ми се развали телефона, но нищо не ме впечатли, чак толкова, че да има нужда да снимам. Плажовете бяха приятни като плажове, но нищо прекалено специално или екзотично за снимане. По късно ще се опитам да събера конкретните плажове, които посетихме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, Goal & Boss said:

И нито дума за такса ток, тц-тц-тц! Що премълчаваш? Срам ли те е?

Избягнах такава резервация, но си платих туристическа такса в Олбия без да е много ясно дължах ли я или не я дължах.  Избягнах обаче плащането на 60 евро за спално бельо и кърпи, защото си взехме от вкъщи 🙂

 

Сега си погледнах мейла и явно съм платил 10 евро такса глупак 😞

 

sardinia.JPG.56c0a4c2b7b1e02703e6351f91169f32.JPG

 

На рецепцията при пристигане ми искаха в кеш 10,8 евро за туристическа такса. Нямах 80 цента и пича на рецепцията ми каза, че ще ме черпи едно кафе и е достатъчно да му дам 10 евро...

  • Смея се 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте,какво е времето през втората половина на март в Каляри ,става ли за плаж и къде е хубаво човек да отседне в самия град, или около Каляри .

Връзка към мнение
6 minutes ago, Галин Маргаритов said:

Здравейте,какво е времето през втората половина на март в Каляри ,става ли за плаж и къде е хубаво човек да отседне в самия град, или около Каляри .

Водата със сигурност няма да става за плаж. Дори в края на юни водата беше около 20 градуса. Март месец е около 14-15 градуса.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.