Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

@strelec72 как се разви твоят случай? Би ли написала, моля, за да е ясно, ако ,още на някого се случи подобна случка.

Връзка към мнение

Аз точно тази седмица резервирах през airbnb. И се учудих, че имам запазена кредитна карта. И не мога да изтрия картата до септември, когато ми е последната резервация. 

Сега като се замисля, нямам смс за резервацията, нито за съобщенията с хоста, както беше преди. Което не ми харесва. Мога ли някак да си пусна пак известия?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Lindt каза:

Аз точно тази седмица резервирах през airbnb. И се учудих, че имам запазена кредитна карта. И не мога да изтрия картата до септември, когато ми е последната резервация. 

Сега като се замисля, нямам смс за резервацията, нито за съобщенията с хоста, както беше преди. Което не ми харесва. Мога ли някак да си пусна пак известия?

От профилната снимка се избира Account и се вижда екран част от който е това:

1.jpg.1e83221d1ea8e091e4fa307a4f2fee55.jpg

 

И тук си ги цъкаш чекбоксчетата.

Поне при мен е така.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , ven62 каза:

От профилната снимка се избира Account и се вижда екран част от който е това:

1.jpg.1e83221d1ea8e091e4fa307a4f2fee55.jpg

 

И тук си ги цъкаш чекбоксчетата.

Поне при мен е така.

 

 

Да, и при мен е така. Намерих го, след като писах и си има тикчета 🙂 И телефонът ми е ок. Смених си паролата и получих смс с код. Но за резервациите не получавам нищо, въпреки отметката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Lindt каза:

Да, и при мен е така. Намерих го, след като писах и си има тикчета 🙂 И телефонът ми е ок. Смених си паролата и получих смс с код. Но за резервациите не получавам нищо, въпреки отметката.

Хмм, не знам.

Освен да махнеш тикчетата , влез излез и … така - като в ония стар виц за Бил Гейтс и повредената кола, в която се возил...

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

@strelec72 как се разви твоят случай? Би ли написала, моля, за да е ясно, ако ,още на някого се случи подобна случка.

Първо се обадих в банката и си блокирах картата.След това писах на Airbnb ,като им обясних случая с хакнатия профил.След 2 дни ми изпратиха стандартен отговор,че случаят ще бъде препратен на отдела по сигурността и да чакам те да се свържат с мен.Минаха още 5 дни и понеже никой не се свърза с мен пуснах заявление в банката за оспорване на транзакциите .След 2 дни получих мейл от Airbnbда дам обяснение защо оспорвам резервацията и плащането. 4 часа по късно ми писаха от отдела по сигурността 

Hello ,

My name is Roan from the Airbnb Trust team. Thank you for securing your Airbnb account with a new password.

We’ve reviewed your account and confirmed that the actions that you took have successfully prevented further unauthorized activity.

We're working to reverse any transactions made without your authorization. This can take 7-10 business days to process and reflect on your Transaction History.

Thanks,

Сега чакам да видя дали ще ми върнат парите и пак ще пиша дали се е случило.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Аз точно тази седмица резервирах през airbnb. И се учудих, че имам запазена кредитна карта. И не мога да изтрия картата до септември, когато ми е последната резервация. 

Сега като се замисля, нямам смс за резервацията, нито за съобщенията с хоста, както беше преди. Което не ми харесва. Мога ли някак да си пусна пак известия?

аз също преди получавах смс известия при направена резервация.Известно време не бях ползвала сайта ,април месец правих резарвация за Мадрид и не получих смс...но не обърнах внимание на този факт...за резервацията от хакнатия профил също не получих смс. След като си прегледах профила ми направи впечатление ,че няколко месеца назад има влизания в профила ми от Колумбия,Турция и още 2-3 места различни от България. След това видях че тикчетата за изпращане на смс липсват....та си мисля че този който ми е влизал в профила ги е премахнал за да може когато направи резервация да не бъда уведомена веднага... Сега пак си сложих отметки за получаване на смс и започнах да получавам...

Връзка към мнение
преди 1 минута , strelec72 каза:

аз също преди получавах смс известия при направена резервация.Известно време не бях ползвала сайта ,април месец правих резарвация за Мадрид и не получих смс...но не обърнах внимание на този факт...за резервацията от хакнатия профил също не получих смс. След като си прегледах профила ми направи впечатление ,че няколко месеца назад има влизания в профила ми от Колумбия,Турция и още 2-3 места различни от България. След това видях че тикчетата за изпращане на смс липсват....та си мисля че този който ми е влизал в профила ги е премахнал за да може когато направи резервация да не бъда уведомена веднага... Сега пак си сложих отметки за получаване на смс и започнах да получавам...

Аз ако ти хаквам акаунта, ще сменя телефонния номер. Е, после ще има следи към номер, но ние в Англия си купихме от касата в супермаркета карта и предполагам не е ясно чие притежание е. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, Lindt said:

Аз ако ти хаквам акаунта, ще сменя телефонния номер. Е, после ще има следи към номер, но ние в Англия си купихме от касата в супермаркета карта и предполагам не е ясно чие притежание е. 

В ЕС по принцип всички карти които се ползват за обаждане и смс трябва да се регистрират с име и адрес на притежателя. Ако добре съм запознат единствено картите които се ползват само за интернет не са засегнати от тази регулация. Промените ги направиха преди няколко години, защото терористи бяха ползвали такива нерегистрирани карти. СИМ картата също може да се ползва и за локализиране на човек. Системата помни в кои клетки е ползван дадения номер и относително точно може да се определи физическото място на човек, дори и със задна дата..

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Topfly каза:

В ЕС по принцип всички карти които се ползват за обаждане и смс трябва да се регистрират с име и адрес на притежателя. Ако добре съм запознат единствено картите които се ползват само за интернет не са засегнати от тази регулация. Промените ги направиха преди няколко години, защото терористи бяха ползвали такива нерегистрирани карти.

Тоест за да я активираме, ще са необходими име и адрес ли? Защото ще го направя през септември, просто я купихме предварително. А какво ми пречи да дам фалшиви данни? 

Връзка към мнение
3 minutes ago, Lindt said:

Тоест за да я активираме, ще са необходими име и адрес ли? Защото ще го направя през септември, просто я купихме предварително. А какво ми пречи да дам фалшиви данни? 

За активирането трябва адрес, като актуалността на данните се подновяват на 12 месеца. Даването на данните става физически в офис пред служител. За да дадеш фалшиви данни трябва да имаш фалшива лична карта или паспорт.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Уф, оказва се, че сигурност няма. Явно, начинът  е само, с КК, която да може да се отключва и заключва.

Имам една приятелка, дето, с една КК  пазарува само в разни сайтове/ не знам на коя банка е/, но процедира така:непрекъснато им звъни да блокират и разблокират картата и. Като ще плаща хотел, самолет или разни други ,се обажда да я разблокират, мине ли плащането, веднага звъни да я блокират. Вика:” сигурно съм им омръзнала, всички ме знаят, но така съм спокойна.”

 

Връзка към мнение
1 minute ago, AlexandraKo said:

Уф, оказва се, че сигурност няма. Явно, начинът  е само, с КК, която да може да се отключва и заключва.

Имам една приятелка, дето, с една КК  пазарува само в разни сайтове/ не знам на коя банка е/, но процедира така:непрекъснато им звъни да блокират и разблокират картата и. Като ще плаща хотел, самолет или разни други ,се обажда да я разблокират, мине ли плащането, веднага звъни да я блокират. Вика:” сигурно съм им омръзнала, всички ме знаят, но така съм спокойна.”

 

Виртуалните карти също са решение. Държиш баланса на нула и само когато плащаш онлайн си зареждаш нужната сума през интернет банкирането. Много по лесно е от колкото да звъниш в банката. Обикновено виртуалните карти са безплатни, но трябва да имаш и основна карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Уф, оказва се, че сигурност няма. Явно, начинът  е само, с КК, която да може да се отключва и заключва.

Имам една приятелка, дето, с една КК  пазарува само в разни сайтове/ не знам на коя банка е/, но процедира така:непрекъснато им звъни да блокират и разблокират картата и. Като ще плаща хотел, самолет или разни други ,се обажда да я разблокират, мине ли плащането, веднага звъни да я блокират. Вика:” сигурно съм им омръзнала, всички ме знаят, но така съм спокойна.”

 

Ами то принципно все повече карти имат възможност за това. В моя случай - всички. А такива екстри като Curve и Revolut улесняват сигурността.  Аз лично си държа всички карти блокирани. Разблокирането и блокирането става за секунди. Ако ще плащам някъде, където би могло да има теч, използвам някоя от посочените две.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 минути , Topfly каза:

За активирането трябва адрес, като актуалността на данните се подновяват на 12 месеца. Даването на данните става физически в офис пред служител. За да дадеш фалшиви данни трябва да имаш фалшива лична карта или паспорт.

Ами SIM картата е на Three. Взехме си я за Швейцария. Има голям шанс да не съм разбрала как става активирането й, уж проверявах и в момента имам бяло петно в мозъка. Но при @Mary беше станало дистанционно. @Гост, ако имаш време, би ли обяснила за тази процедура? 

Връзка към мнение
преди 15 минути , Zaro каза:

Ами то принципно все повече карти имат възможност за това. В моя случай - всички. А такива екстри като Curve и Revolut улесняват сигурността.  Аз лично си държа всички карти блокирани. Разблокирането и блокирането става за секунди. Ако ще плащам някъде, където би могло да има теч, използвам някоя от посочените две.

Аз имам една на Пиреос, с голям лимит и два Дайнърс- а. Освен Револют, с който пазарувам из китайските сайтове. Трябва да видя, могат ли да се блокират/разблокират от приложенията. Или, изцяло да мина на Револютски плащания:)))

Че тая, Пиреоската Виза, вече престанах да  броя, колко пъти я преиздаваха, заради точене. В момента, пак я преиздават, че имаше неоторизирана от мен транзакция, миналата събота.

Ама, сумата беше малка, та хич, не ходих да се разправям. Рекох , само да я блокират и преиздават.

А я държа, защото я имам от десетина години и никъде , ама никъде,  по света, не съм имала проблем с плащане. 

Връзка към мнение
4 minutes ago, Lindt said:

Ами SIM картата е на Three. Взехме си я за Швейцария. Има голям шанс да не съм разбрала как става активирането й, уж проверявах и в момента имам бло петно в мозъка, но при @Mary беше станало дистанционно. @Гост, ако имаш време, би ли обяснила за тази процедура? 

Аз и банкова сметка съм отварял дистанционно, но трябваше през камерата на компютъра да снимам документите и да се индентифицираш пред служител онлайн. За мобилен оператор може да има подобна процедура, но не съм чувал...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проверявах влизанията в профила ми в Airbnb. Само едно ми се стори по-странно - на 7 април малко след полунощ в 12.34 a.m. от същото устройство е влизано, но в София. В случая устройството е телефонът ми, а той не стъпвал в София. Възможно ли е аз да съм влизала от тук /Русе/, а нещо заради интернет връзката да е отчело влизане от София?

Смс известяванията ми бяха неактивни, но нямам спомен дали аз не съм бутала по настройките.

На първа и втора страница тук има линк чрез който можеш да провериш кога и от къде е влизано. В мобилното приложение не става.

Връзка към мнение
10 minutes ago, AlexandraKo said:

Аз имам една на Пиреос, с голям лимит и два Дайнърс- а. Освен Револют, с който пазарувам из китайските сайтове. Трябва да видя, могат ли да се блокират/разблокират от приложенията. Или, изцяло да мина на Револютски плащания:)))

На ДСК, ЦКБ,Revolut,Transferwise,Leopay,Curve,N26, Fidor   могат да се блокират от съответните приложения.

Дайнърс, Пощенска - не могат.

Връзка към мнение
преди 1 минута , 2326 каза:

На ДСК, ЦКБ,Revolut,Transferwise,Curve,N26, Fidor   могат да се блокират от съответните приложения.

Дайнърс, Пощенска - не могат.

Благодаря ти.Значи, само Револют имам от можещите.:)))

Връзка към мнение
1 minute ago, ДиянаВ said:

Проверявах влизанията в профила ми в Airbnb. Само едно ми се стори по-странно - на 7 април малко след полунощ в 12.34 a.m. от същото устройство е влизано, но в София. В случая устройството е телефонът ми, а той не стъпвал в София. Възможно ли е аз да съм влизала от тук /Русе/, а нещо заради интернет връзката да е отчело влизане от София?

Геолокацията е нещо което работи горе долу, но не на 100%. Не е чак толкова сложно съвсем съзнателно да си промениш локацията, IP адреса и т.н. Възможно е да си ползвала някоя WIFI мрежа, която поради някаква причина да е ползвала софийски адрес..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
4 minutes ago, ДиянаВ said:

Проверявах влизанията в профила ми в Airbnb. Само едно ми се стори по-странно - на 7 април малко след полунощ в 12.34 a.m. от същото устройство е влизано, но в София. В случая устройството е телефонът ми, а той не стъпвал в София. Възможно ли е аз да съм влизала от тук /Русе/, а нещо заради интернет връзката да е отчело влизане от София?

Смс известяванията ми бяха неактивни, но нямам спомен дали аз не съм бутала по настройките.

На първа и втора страница тук има линк чрез който можеш да провериш кога и от къде е влизано. В мобилното приложение не става.

Сетих се, че на 6 и 7 април детето имаше състезание в Пловдив. Сигурно тогава е очело влизане, макар и от София🙂. Близки са донякъде.

Все пак добре е по-често да се проверяват влизанията, особено когато имаш запаметена карта и не можеш да я махнеш поради предстояща резервация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Lindt каза:

Ами SIM картата е на Three. Взехме си я за Швейцария. Има голям шанс да не съм разбрала как става активирането й, уж проверявах и в момента имам бяло петно в мозъка. Но при @Mary беше станало дистанционно. @Гост, ако имаш време, би ли обяснила за тази процедура? 

Разбира се. При @Mary стана дистанционно, защото й я занесох неразпечатана. Ако знаех, че изисква активиране, щях да го сторя в Англия и да си спестим една идея нерви. Просто се наложи да им се обаждам от моя телефон и те я активираха веднага след това. Моят телефон е на Three Mobile и обажданията ми бяха безплатни, иначе би било леко неприятно или трябва да се направи през интернет приложение.

 

Връзка към мнение
13 minutes ago, Topfly said:

Геолокацията е нещо което работи горе долу, но не на 100%. Не е чак толкова сложно съвсем съзнателно да си промениш локацията, IP адреса и т.н. Възможно е да си ползвала някоя WIFI мрежа, която поради някаква причина да е ползвала софийски адрес..

Сигурно съм била в wifi мрежа на хотела в Пловдив - 9-ти км. в посока Пазарджик и за това.

Благодаря @Topflyуспокоих се.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.