Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Гост каза:

Разбира се. При @Mary стана дистанционно, защото й я занесох неразпечатана. Ако знаех, че изисква активиране, щях да го сторя в Англия и да си спестим една идея нерви. Просто се наложи да им се обаждам от моя телефон и те я активираха веднага след това. Моят телефон е на Three Mobile и обажданията ми бяха безплатни, иначе би било леко неприятно или трябва да се направи през интернет приложение.

 

Да, ние затова решихме частта с активацията да я направим в седмицата преди пътуването, за да не се налага да е на летището като при вас. И нашата седи опакована, просто се чудя по повод темата и ЕС разпоредбите, кога, как и какви лични данни ще предоставям, за да я ползвам. 

Връзка към мнение
преди 35 минути , Topfly каза:

За активирането трябва адрес, като актуалността на данните се подновяват на 12 месеца. Даването на данните става физически в офис пред служител. За да дадеш фалшиви данни трябва да имаш фалшива лична карта или паспорт.

Ти сигурен ли си в това твърдение? 🙂 

В момента, Lindt каза:

Да, ние затова решихме частта с активацията да я направим в седмицата преди пътуването, за да не се налага да е на летището като при вас. И нашата седи опакована, просто се чудя по повод темата и ЕС разпоредбите, кога, как и какви лични данни ще предоставям, за да я ползвам. 

Ние я активирахме в самата Швейцария. Предостави адреса на сестра си. Аз така направих за картата на @Mary, когато я купих - но на мен ми я доставиха по пощата. Не си прави експерименти с фалшиви адреси.

Връзка към мнение
преди 45 минути , AlexandraKo каза:

Аз имам една на Пиреос, с голям лимит и два Дайнърс- а. Освен Револют, с който пазарувам из китайските сайтове. Трябва да видя, могат ли да се блокират/разблокират от приложенията. Или, изцяло да мина на Револютски плащания:)))

Че тая, Пиреоската Виза, вече престанах да  броя, колко пъти я преиздаваха, заради точене. В момента, пак я преиздават, че имаше неоторизирана от мен транзакция, миналата събота.

Ама, сумата беше малка, та хич, не ходих да се разправям. Рекох , само да я блокират и преиздават.

А я държа, защото я имам от десетина години и никъде , ама никъде,  по света, не съм имала проблем с плащане. 

Аз пък имам две с малък лимит и то съвсем съзнателно. Едната ми е на ДСК Wizz, другата на ОББ. Онлайн банкирането ми позволява да набълбукам необходимата сума на секундата в съответната карта, а малкият лимит е гаранция, че няма да я източат. Ако случайно забравя да я блокирам. :cool:

А блокирането на картите им е до такава степен силно, че когато бях прехвърлил по кредитната неволно сума с една нула по-голяма и отидох в банката да я върнат обратно, трябваше да разблокирам картата, за да не се наложи да се обаждат в картовия център да я отбликират централно. Пари не мога да внеса по карта на банкомат, ако е блокирана.

Та с две думи - имам тройна защита - малък лимит, блокирана карта и плащане през Curve/Revolut.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 46 минути , ДиянаВ каза:

Сигурно съм била в wifi мрежа на хотела в Пловдив - 9-ти км. в посока Пазарджик и за това.

Благодаря @Topflyуспокоих се.

Когато ползваш мобилни данни мрежата ти дава IP адрес от София, поне така е/беше при А1. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
57 minutes ago, Гост said:

Ти сигурен ли си в това твърдение? 🙂

До сега това ми беше опита. В три държави в ЕС съм купувал карти и винаги са искали лична идентификация. Разбира се възможно е някои оператори да са опростили процедурата, но по принцип идентификацията трябва да е такава, че да се избегне възможността на даване на фалшиви данни...

Връзка към мнение
преди 10 минути , Topfly каза:

До сега това ми беше опита. В три държави в ЕС съм купувал карти и винаги са искали лична идентификация. Разбира се възможно е някои оператори да са опростили процедурата, но по принцип идентификацията трябва да е такава, че да се избегне възможността на даване на фалшиви данни...

@Topfly Може би знаеш, но да напомня - във Великобритания няма лична карта, а паспортът е задължителен само при пътуване. Много хора нямат лични документи. Тук идентификацията не е задължителна, а популярно средство е шофьорската книжка - когато я имаш.

 

ID се изисква в определени случаи - например, най-упростената е да си вземеш пратка от пощата, като служебен пропуск със снимка върши работа, а явяването лично в институции е забравено от Бога деяние тук 🙂  Отваряла съм си банкови direct debits без ID, застраховки, каквото ти хрумне. Никой не иска ID за SIM карта. Нямам спомен да са ми я искали и при сключване на договори за телефона ми. Адрес - да, лични данни - да, но не и да ги доказвам.  Все още има хора, които си носят сметката за газ като доказателство за адрес, ако някоя институция има такива претенции... 

 

Което не значи, че съветвам да се дават фалшиви данни. Те много бързо се улавят... 

Връзка към мнение
7 minutes ago, Гост said:

@Topfly Може би знаеш, но да напомня - във Великобритания няма лична карта, а паспортът е задължителен само при пътуване. Много хора нямат лични документи. Тук идентификацията не е задължителна, а популярно средство е шофьорската книжка - когато я имаш.

 

ID се изисква в определени случаи - например, най-упростената е да си вземеш пратка от пощата, като служебен пропуск със снимка върши работа, а явяването лично в институции е забравено от Бога деяние тук 🙂  Отваряла съм си банкови direct debits без ID, застраховки, каквото ти хрумне. Никой не иска ID за SIM карта. Нямам спомен да са ми я искали и при сключване на договори за телефона ми. Адрес - да, лични данни - да, но не и да ги доказвам.  Все още има хора, които си носят сметката за газ като доказателство за адрес, ако някоя институция има такива претенции... 

 

Което не значи, че съветвам да се дават фалшиви данни. Те много бързо се улавят... 

Не им трябва Брекзит на британците, те винаги са си били извън Европа 🙂 Не стават ли много кражби на самоличности ако толкова нямат документи хората или все пак системата работи горе долу добре?

Връзка към мнение
преди 45 минути , Topfly каза:

Не стават ли много кражби на самоличности ако толкова нямат документи хората или все пак системата работи горе долу добре?

Е как могат да ти откраднат личните данни, ако няма откъде да ги вземат? :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
5 minutes ago, Zaro said:

Е как могат да ти откраднат личните данни, ако няма откъде да ги вземат? :biggrin:

И аз това си помислих. Тук данните ни са навсякъде и най-подробни. Скорошен случай със записване в регионалната библиотека - копие от лична карта, снимка правят, само отпечатък от десния палец дето не вземат😁

Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

Не им трябва Брекзит на британците, те винаги са си били извън Европа 🙂 Не стават ли много кражби на самоличности ако толкова нямат документи хората или все пак системата работи горе долу добре?

Важно е да си пазиш осигурителния номер - National Insurance Number. Нещо като нашето ЕГН, ама не съвсем 🙂 

Със сигурност има много кражби на самоличности - не съм чела сравнителна статистика - но това едва ли има общо с липсата на лични карти, а с огромната ни зависимост от онлайн услугите... 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.