Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Профилът ми в Airbnb е хакнат.Направени са 2 резервации на обща стойност 1100 лв. Едната тече в момента. Давайте съвети как да процедирам. Вече се обадих  в банката да ми блокират картата. Как да се свържа с Airbnb.

Връзка към мнение

На първо време си смени паролата.

Пиши на airbnb за проблема.

Тук е описано как може да видиш откъде последно е влизано в профила ти

https://www.airbnb.com/help/article/900/can-i-see-a-list-of-recent-logins-to-my-airbnb-account

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Call us

+1-415-800-5959
Call us (Toll-free)
+1-855-424-7262
 
Изтри ли картата от профила?
И форма за случки от този вид:
 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Веднага се обадете на банката да ви блокират картата също така и забравете за тая карта повече. Отивате в банков клон на обслужващата ви банка и подавате жалба, има случаи, когато има платена и (или) безплатна допълнителна застраховка на парите в банкова сметка. При Сибанк имаше например безплатна, в ОББ имам платена в момента. 

Най-добре е да ползвате 3D security код при ползване на карта за онлайн трансакции и при електронно банкиране да ползвате token (ако извършвате такива). 

Пишете ако имате други въпроси и какво се случва нататък. 

Връзка към мнение

Интересно ми е как са успели с открадването на профила? Сайта им и приложението искат потвърждение на емейл, телефон. Има изтичане на данни от Airbnb ли? Нещо се притесних...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, bulpa каза:

На първо време си смени паролата.

Пиши на airbnb за проблема.

Тук е описано как може да видиш откъде последно е влизано в профила ти

https://www.airbnb.com/help/article/900/can-i-see-a-list-of-recent-logins-to-my-airbnb-account

Писах им,но след като поразрових из нета за подобни случаи ,които се оказаха не малко,останах с впечатление ,че ще чакам от умрял писмо

 

преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Call us

+1-415-800-5959
Call us (Toll-free)
+1-855-424-7262
 
Изтри ли картата от профила?
И форма за случки от този вид:
 

Сега не ми дава да изтрия картата от профила ,защото в момента тече резервацията с която ме ужилиха . 

Връзка към мнение
преди 8 минути , pavkata каза:

Интересно ми е как са успели с открадването на профила? Сайта им и приложението искат потвърждение на емейл, телефон. Има изтичане на данни от Airbnb ли? Нещо се притесних...

Съветвам теб, а и всички останали, които имат профили в AirBnB, да влезете и да проверите дали всичко е наред. Ако имате запаметени банкови карти - изтрийте ги. Сменете паролите. Нищо чудно пак да е станала масова кражба на данни и не се знае кой кога ще изреве.

 

@strelec72, потърси в мрежата дали някъде някой не е писал за скорошна кражба на данни от AirBnB наскоро. Ако намериш такава - разпечатай я (може и няколко да са, стига да са от солидни източници) и я носи в банката. Би трябвало да ти помогне.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако картата е блокирана, не може да правят други резервации и изобщо да се извършват плащания. А какво казаха от самата банка? 

Връзка към мнение
преди 7 минути , pavkata каза:

Интересно ми е как са успели с открадването на профила? Сайта им и приложението искат потвърждение на емейл, телефон. Има изтичане на данни от Airbnb ли? Нещо се притесних...

И аз съм в шах...как е станало....

Връзка към мнение

Ако можеш да си влезеш в профила първо си смени паролата и виж условията на резервациите. Може да има вариант да ги отмениш. Пиши и на хоста, че са ти хакнали профила и това не са реални резервации. Ако той не е в комбина с хакерите има доста голяма вероятност да ти върне парите. Не знам как реагира в такива случаи Airbnb, но без участието на хоста трудно ще ти откраднат парите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, darinamarinova каза:

Веднага се обадете на банката да ви блокират картата също така и забравете за тая карта повече. Отивате в банков клон на обслужващата ви банка и подавате жалба, има случаи, когато има платена и (или) безплатна допълнителна застраховка на парите в банкова сметка. При Сибанк имаше например безплатна, в ОББ имам платена в момента. 

Най-добре е да ползвате 3D security код при ползване на карта за онлайн трансакции и при електронно банкиране да ползвате token (ако извършвате такива). 

Пишете ако имате други въпроси и какво се случва нататък. 

Първото нещо което направих беше да си блокирам картата и да сменя паролата на профила. Ходих и в банката и от там казаха  че транзакцята е успешна,парите са заявени и блокирани но все още не са осчетоводени, да се свържем с airbnb и ако те не ми съдействат тогава след като се осчетоводи сумата да подам молба при тях. Друго ми е интересно в случая...Картата има 3D security код...е как са направили плащането без него.

Връзка към мнение
преди 21 минути , Topfly каза:

Ако можеш да си влезеш в профила първо си смени паролата и виж условията на резервациите. Може да има вариант да ги отмениш. Пиши и на хоста, че са ти хакнали профила и това не са реални резервации. Ако той не е в комбина с хакерите има доста голяма вероятност да ти върне парите. Не знам как реагира в такива случаи Airbnb, но без участието на хоста трудно ще ти откраднат парите.

Тотална измама....  В пощата получавам потвърждение за направената резервация на 26.05.2019 в 02:53 .... А в потвърждението пише 

Airbnb

Your reservation is confirmed

You’re going to Kherson!

 

 

Saturday,

‌M‌a‌y‌ ‌2‌5‌,‌ ‌2‌0‌1‌9‌

‌1‌2‌A‌M‌ ‌(‌m‌i‌d‌n‌i‌g‌h‌t‌)‌ ‌-‌ ‌2‌A‌M‌ ‌(‌n‌e‌x‌t‌ ‌d‌a‌y‌)‌

Friday,

‌M‌a‌y‌ ‌3‌1‌,‌ ‌2‌0‌1‌9‌

‌C‌h‌e‌c‌k‌ ‌o‌u‌t‌ ‌ ‌8‌:‌0‌0‌ ‌P‌M‌

 

От днес за вчера  е направена резервацията

 

 

 

  • Шок 3
Връзка към мнение
2 minutes ago, strelec72 said:

Тотална измама....  В пощата получавам потвърждение за направената резервация на 26.05.2019 в 02:53 .... А в потвърждението пише 

Airbnb

Your reservation is confirmed

You’re going to Kherson!

 

 

Saturday,

‌M‌a‌y‌ ‌2‌5‌,‌ ‌2‌0‌1‌9‌

‌1‌2‌A‌M‌ ‌(‌m‌i‌d‌n‌i‌g‌h‌t‌)‌ ‌-‌ ‌2‌A‌M‌ ‌(‌n‌e‌x‌t‌ ‌d‌a‌y‌)‌

Friday,

‌M‌a‌y‌ ‌3‌1‌,‌ ‌2‌0‌1‌9‌

‌C‌h‌e‌c‌k‌ ‌o‌u‌t‌ ‌ ‌8‌:‌0‌0‌ ‌P‌M‌

 

От днес за вчера  е направена резервацията

 

 

Измамникът теоритично трябва да е в апартамента или хоста трябва да е изманик. Има ли някакви отзиви за този апартамент? 3D кога е нужен само ако търговеца поддържа такъв код. Твоят код какъв е? Статичен, като всеки път вкарваш един и същи код или динамичен генериран от СМС и токън? Ако имаш статичен 3Д код, той може да бъде откраднат лесно.

Връзка към мнение

Много странно е някой да краде пари по този начин.Нали Airbnb превежда парите на хоста 48 часа след чек ин на госта.На практика ти плащаш първоначално на Airbnb,а после те се разплащат с хоста,нали така?Щом парите още не са осчетоводени от платформата, шансовете да стигнат до измамника са малки.Дано всичко да се разреши бързо.

Досега съм останала доволна от спорта на Air, въпреки че проблемите,за които съм се обръщала към тях са незначителни спрямо този случай.Отговарят бързо и адекватно.Ситуацията е спешна и по-добре е да се звъни по телефона, според мен.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Освен стойността на нощувките 797лв  след  няколко часа са преведени на хоста и 350 лв за  цитирам  

so sorry to break your car's tv...  Апартамента който уж е резервиран в момента не мога да го открия по никакъв начин в Airbnb.... 
 
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Topfly каза:

Измамникът теоритично трябва да е в апартамента или хоста трябва да е изманик. Има ли някакви отзиви за този апартамент? 3D кога е нужен само ако търговеца поддържа такъв код. Твоят код какъв е? Статичен, като всеки път вкарваш един и същи код или динамичен генериран от СМС и токън? Ако имаш статичен 3Д код, той може да бъде откраднат лесно.

Според мен хоста и този който хаква профила са едно и също лице или са комбина...Апартамента е регистриран  в Airbnb  през май месец 2019😀...Днес вече го няма в Airbnb 😀...СлОчайност може би.... 3D кода ми е статичен

  • Харесвам 3
  • Шок 2
Връзка към мнение

Според мен или измамника се е регистрирал в апартамента и го ползва (което е малко тъпо, или прекалено нахално), или са се разбрали с хоста, иначе няма как да се възползва от измамата.

3Д кода май спокойно може да се въвежда само при регистрацията на картата в Airbnb и оттам нататък няма нужда, т.е. не е някакво решение (не мога да кажа как работи, аз нямам такива карти регистрирани).

Ами това е още един пример да се избягва регистрация на карти в сайтове. Ако няма друг начин - револют или подобна карта, която си я държиш заключена и отключваш само когато ползваш...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 34 минути , strelec72 каза:

Според мен хоста и този който хаква профила са едно и също лице или са комбина...Апартамента е регистриран  в Airbnb  през май месец 2019😀...Днес вече го няма в Airbnb 😀...СлОчайност може би.... 3D кода ми е статичен

Апартаментът си стои в AirBnb. Аз влязох през поста ти и го виждам. Няма ревюта, но в календара му показва заетост до 31 май.

 

Интересно е, че хоста е оставил на сайта единствено телефонен номер. На картата дава грешно местоположение спрямо заявената област в Украйна.

Връзка към мнение
преди 1 час, Topfly каза:

Ако можеш да си влезеш в профила първо си смени паролата и виж условията на резервациите. Може да има вариант да ги отмениш. Пиши и на хоста, че са ти хакнали профила и това не са реални резервации. Ако той не е в комбина с хакерите има доста голяма вероятност да ти върне парите. Не знам как реагира в такива случаи Airbnb, но без участието на хоста трудно ще ти откраднат парите.

Ама те, парите не са при хоста. Нали, ако до 24 часа след настаняването не се обадиш с претенция, тогава ги превеждат на хоста. Не знам, къде съм го чела.

Поне при Хомелидей, Хаустрип е така. Парите седят  при посредника - в случая ЕрБнБ, точно, заради такива случаи.

Ще тагна @samuraika, тя ще знае със сигурност, дали е така и ще даде най-адекватен съвет.

Че им знае правилата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, strelec72 said:

Според мен хоста и този който хаква профила са едно и също лице или са комбина...Апартамента е регистриран  в Airbnb  през май месец 2019😀...Днес вече го няма в Airbnb 😀...СлОчайност може би.... 3D кода ми е статичен

Явно е измамен профил. Тук можеш да се надяваш единствено Airbnb да реагират бързо и да не преведат парите на на измамника. В тази тема може да попиташ хостовете как точно си получават парите и какви данни им е искала Airbnb. Гони ги до дупка, защото в момента времето работи срещу теб! Ако трябва денонощно звъни на Airbnb.

Що се отнася до картата аз горещо ти препоръчвам да си смениш банката, ако твоята банка няма динамичен 3D код. В темата за имами с кредитни и дебитни карти имаше отказ за обезщетение на клиенти, защото картата е ползвана с 3D код. При статичен код обаче хакерите доста лесно могат да ти гепят кода. Друга препоръка ми е по възможност никъде не регистрирай за постоянно номерата на картите си и винаги ползвай или виртуални карти в които има само толкова пари с колкото искаш да плащаш или карти на които лесно през апликация можеш да им държиш лимита на нула.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , AlexandraKo каза:

Ама те, парите не са при хоста. Нали, ако до 24 часа след настаняването не се обадиш с претенция, тогава ги превеждат на хоста. Не знам, къде съм го чела.

 

Парите се превеждат 24 часа след като се настани госта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Щях да препоръчам и да се опиташ да звъннеш бързо в местната полиция, където е регистриран апартамента, но гледам че е в Херсон, Украйна... Там гепат ли ти веднъж парите, вероятно ще трябва да ги забравиш 😞 Има някакъв шанс и банката да те обезщети, но ако са ползвали 3D кода ти, шансовете не са големи 😞

 

Main Department

Postal address: 10 Academica Bogomolca street, Kyiv, 01601, Ukraine.

Phone: +380 (44) 254-9333
Fax: +380 (44) 253-6404

Е-mail: info@police.gov.ua (common email)
Е-mail: vidkrytist@police.gov.ua (requests for public information)
Е-mail: pg.npu@police.gov.ua (for web applications)

 © The official website of the National police: https://www.npu.gov.ua/en/contact-us.html

https://www.npu.gov.ua/en/contact-us.html

2 minutes ago, Ametist said:

Парите се превеждат 24 часа след като се настани госта.

Това е лоша новина, но 25-ти беше събота..Може би има още шанс да не са ги изтеглили от банката... В такива случаи за съжалене ползват бездомници, които да си отворят сметка в банката и така истинските извършители се прикриват...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , AlexandraKo каза:

Ама те, парите не са при хоста. Нали, ако до 24 часа след настаняването не се обадиш с претенция, тогава ги превеждат на хоста. Не знам, къде съм го чела.

Поне при Хомелидей, Хаустрип е така. Парите седят  при посредника - в случая ЕрБнБ, точно, заради такива случаи.

Ще тагна @samuraika, тя ще знае със сигурност, дали е така и ще даде най-адекватен съвет.

парите най вероятно вече са при хоста....резервацията е  за 6 нощувки от 25.06 до 31.06....А аз получавам потвърждение за нея на 26.05. в 02.53 часа. Два дена не си бях отваряла пощата и днес  го видях и веднага писах ,но така или иначе 24 часа от датата за настаняване са минали

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.