Прескочи до съдържание

Транспорт Русе - летище Отопени (Букурещ)


Препоръчани мнения

Здравейте, търсих във форума, но не успях да намеря нещо актуално. Можете ли да ми кажете за подходящ транспорт съобразен с ранно излитане от Букурещ в 7 сутринта и кацане пак там или по обяд (около 13 ч.) или вечер (около 20 ч.), както и приблизителни цени ако са известни. Мерси предварително!  

Връзка към мнение

Преди  няколко години бях направил  за руснаците  обобщен сайт. Признавам си, че поради  заетост не успявам  често да го актуализирам, но като цяло  примерните часове и транспортните компании са показани: https://rousse-bucharest.alle.bg/русе-бухарест-аэропорт/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте ,аз съм от Бургас и целта ми е летище Букурещ ( Хонда) и обратно .За отиване съм го измислил с кола до Русе и от там с Flixbus,но на връщане не ми е удобен часа ,някой може ли да ми каже как най-  евтино да се предвижа от летище Букурещ до Русе .Вариант е и направо с кола до летището ,но не знам ще се справя ли .

Връзка към мнение

Аз пътувам само с

https://pegasusbg.com/

Веднъж казах на шофьора,че влака ми от Русе за София ,последен,е след час и половина и той кара бързо ,и на границата имаше познати ,та минахме навреме.

Преди това съм пътувал с влака,но цената излиза същата и е от центъра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, Галин Маргаритов каза:

но на връщане не ми е удобен часа

 И какъв е този неудобен час? 2:30? 4:00?  00:50?  Също има значение в кой ден от седмицата кацаш.

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 5 часа, epetkov каза:

 И какъв е този неудобен час? 2:30? 4:00?  00:50?  Също има значение в кой ден от седмицата кацаш.

Петък ,2 :40 през нощта ,какъв е варианта за предвижване до Русе ,или преспиване в Букурещ ?

Връзка към мнение
преди 57 минути , Галин Маргаритов каза:

Петък ,2 :40 през нощта ,

 Както вече писаха, в 04:00 ч. тръгваш с "Пегасус", пристигане във Варна в 08:30ч. От Варна не е проблем продължаването до Бургас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Някой от вас вървял ли е пеша до Гюргево? Някъде прочетох, че преминаването на моста пеша е забранено, а вчера гледах видео на едни пътешественици, които са си минали миналия месец пеш. След това от Гюргево имате вариянт с Блаблакар до летището, виждал съм оферти от 1 евро, а и дори да е от Русе Блаблакар пак си  е евтин вариянт :). Друг евтин вариянт е Фликскар. Това са законните начини на споделено пътуване, за които знам . При тях имате застраховка. Другите си ги знаем, но и там може да минете евтино....

 

Връзка към мнение
3 minutes ago, dimitrov6 said:

Май не е разрешено пеша.Четох тази статия

"Пробег на свободния дух Гюргево - Русе" затваря за час в събота „Дунав мост”

Интересно как си минаха тези без никакъв проблем проверките.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, niksennnnn каза:

Интересно как си минаха тези без никакъв проблем проверките.

Винаги е имало изключения от правилата. Аз съм се замислял много пъти как никой от Русе или от Гюргево не е предложил все още услугата "Електровелосипед под наем Русе-Гюргево"  с идеята, че между Гюргево и Букурещ има много маршрутки на приемлива цена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

само да кажа, че няма смисъл да пускате поста за преминаването пеша в няколко теми, една стига

иначе става трудно да се следи, ако почнат различни хора да пишат на двете места

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , epetkov каза:

Винаги е имало изключения от правилата. Аз съм се замислял много пъти как никой от Русе или от Гюргево не е предложил все още услугата "Електровелосипед под наем Русе-Гюргево"  с идеята, че между Гюргево и Букурещ има много маршрутки на приемлива цена.

Твоят пост ме подсети,че русенци са ми разказвали,че са минавали границата с велосипед в годините преди '89г.Ако тогава е можело да се случи, вероятно може и сега.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , iMari каза:

Ако тогава е можело да се случи, вероятно може и сега.

Ситуацията е следната:  официално е забранено с велосипед, но реално не правят пречки. От велофорумите го прочетох.  Вероятно заради официалната забрана никой не се е решил на услугата "наем на електровелосипед от Русе до Гюргево".   

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Хайде дано и като стане - русенци (и всички от североизточна България) да почерпят! :smile3:

 

Влак ще свързва Русе с летището на Букурещ

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Фил каза:

Хайде дано и като стане

Няма да стане скоро   директен влак до летище Отопени от Русе.  Но като  всеки журналистически материал, заглавието трябва да грабне читателя.  Същността на материала -  модернизирането на жп пътя Гюргево- Букурещ  не предизвиква интерес у  хората, които са в час по въпроса, поради многогодишното строителство  и модернизация на участъка Гюргево - Букурещ.   Все едно непосредствено преди откриването на новото летище на Берлин  да прочетем:   "Откриват новото летище на Берлин. Ще има полети до Сидни."   То полети до Сидни е ясно, че ще има от новото летище на Берлин, ама не директни.   Така че с влак ще може да се  пътува от Русе до летище Отопени много по-бързо отколкото сега, но пак  със смяна на гара Норд в Букурещ.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

И от Лил до Брюж се пътува със смяна, но го правим🙂.

Независимо от смяната, ще съм щастлива и пак ще почерпя поне по-бърз влак да има поне до Букурещ и поне по-начесто😄

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Пътувал съм няколко пъти с влака Русе-Букурещ и обратно.Бавният участък е Гюргево до Videle,после се излизаше на бърза линия до Букурещ.Във влака нямаше почти никакви хора.С автобуса е много по-бързо.

 

аеи.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Гледам в openstreetmap, че се строи нова жп линия, напряко, сигурно за нея става дума

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Гледам в openstreetmap, че се строи нова жп линия, напряко, сигурно за нея става дума

Точно така, строи се по-пряката линия линия от Гюргево до Букурещ:

image.png.438800ee2c197f69060cfc22cc94de53.png

Opening of M102 railway Bucharest -Giurgiu delayed from August to December 2023

''Railway traffic on the Bucharest-Giurgiu line would only be resumed in December 2023, although the Ministry of Transport advanced the month of August-September for the reopening of the line on which trains have not been running since August 2005. Thus, December 2023 is the new official deadline estimated by the CFR Infrastructura Company for the completion of the works between Vidra and Comana, according to the progress report consulted by Economedia. The Vidra (Ilfov) - Comana (Giurgiu county) section is 12 km long. and includes the viaduct over Argeș from Grădiștea (1.3 kilometers long). The PORR construction site reached 75.6% in June 2023, progressing 10 percent for the past two months (details here). The works started in the summer of 2021, and in the fall of that year the old bridge over Argeș was demolished (details here). In the spring of 2023, the specialized publication ClubFeroviar announced problems on the construction site due to non-conformities at a PORR subcontractor.''

Ето тук няколко страници инфо по темата със строителството на линията в skyscrapercity

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

При регистрация и купуване на билет за Пегасус от Русе до летището Букурещ в сайта Obilet има ваучер за 10 лв отстъпка при цена над 30 лв. 481 лири е 32 лв, колкото е и в сайта на Пегасус. Кода Pega10,до 1.1.2024.

Screenshot_2023-09-15-11-36-31-053_com.obilet.androidside.jpg

Screenshot_2023-09-15-11-41-23-025_com.obilet.androidside.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.