Прескочи до съдържание

Транспорт Русе - летище Отопени (Букурещ)


Препоръчани мнения

На 30.12.2023 г. в 20:34, epetkov каза:

Източникът на информация - фейсбук групата  "Българи в Румъния"  е крайно ненадежден. Изобщо няма никакава информация кой стои зад споменатата фейсбук група. [Аз често влизам в групата Българи в Румъния].  Много групи на българи в чужбина съм разглеждал, но въпросната се отличава много от останалите с подобни заглавия и се характеризира с изключителна тенденциозност в две насоки:  1. Възхваляване на всичко румънско. 2. Пълен негативизъм към България и българското.  Все повече си мисля (не ми се смейте) , че групата е създадена от румънските служби с определена цел. Спирам до тук.

Ето още информация. Ще има и полети до САЩ от юни с молдовска компания

ТУК

Връзка към мнение
преди 32 минути , dimitrov6 каза:

Ето още информация

Още, ама пак същата супа (за вкака Русе-Букурещ за 5 евро)...... А за полетите до САЩ  си е за съвсем друга тема.   

 

Влаковете, подобно на автомобилите и камионите, също плащат такса "Дунав мост" и тази такса никак не е малка. Само таксата "Дунав мост"  като се раздели на  среден брой пътници във влака и  ето ти ги 5евро. А те пишат 5 евро от Русе до Букурещ. И сега има влак Русе Букурещ с цена много по-голяма от 5 евро, а с нови модерни влакове по модернизиран жп път  какви 5 евро?  Дори и да пуснат  на промоция билети по 5 евро, местата ще са твърде ограничени: нов влак на частен жп оператор по модернизиран жп път за 5 евро е  като билети ба Ryan Air по 1,99 евро....има ги, ама ги няма. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , epetkov каза:

Още, ама пак същата супа (за вкака Русе-Букурещ за 5 евро)...... А за полетите до САЩ  си е за съвсем друга тема.   

 

Влаковете, подобно на автомобилите и камионите, също плащат такса "Дунав мост" и тази такса никак не е малка. Само таксата "Дунав мост"  като се раздели на  среден брой пътници във влака и  ето ти ги 5евро. А те пишат 5 евро от Русе до Букурещ. И сега има влак Русе Букурещ с цена много по-голяма от 5 евро, а с нови модерни влакове по модернизиран жп път  какви 5 евро?  Дори и да пуснат  на промоция билети по 5 евро, местата ще са твърде ограничени: нов влак на частен жп оператор по модернизиран жп път за 5 евро е  като билети ба Ryan Air по 1,99 евро....има ги, ама ги няма. 

Flixbus също има по 5-8 евро билети и минават през моста.В момента влака до Букурещ съм го пътувал и цената беше към 10 евро.

Screenshot 2024-01-06 at 12-04-40 Пътуване с автобус от Русе до Букурещ на чт 18 яну.png

Връзка към мнение
На 30.12.2023 г. в 19:46, dimitrov6 каза:

Пак тази новина тръгва от Фейсбук, както каза @epetkov Официално потвърждение все още няма.

https://www.rusemedia.com/фалшива-новина-ли-е-пътуването-за-5-евро/

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , dimitrov6 каза:

защото сегашния влак пътува 3

Сегашният влак пътува 3 часа заради ремонта на жп пътя. Маршрутът  минава през  Videle. Пуснат ли реновирания, директен път,  времето  за пътуване ще се съкрати съществено  дори и за старите влакове на БДЖ. Съкращението на времето ще дойде от  директното трасе Гюргево-Бикурещ, а не от това, че влаковете на частния румънски жп оператор ще бъдат нови и бързи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 минути , epetkov каза:

Сегашният влак пътува 3 часа заради ремонта на жп пътя. Маршрутът  минава през  Videle. Пуснат ли реновирания, директен път,  времето  за пътуване ще се съкрати съществено  дори и за старите влакове на БДЖ. Съкращението на времето ще дойде от  директното трасе Гюргево-Бикурещ, а не от това, че влаковете на частния румънски жп оператор ще бъдат нови и бързи.

Сегашният влак спира за 20 минути на гара Гюргево ,където сменят локомотив ,кондуктор и проверяват паспортите митничарите. Паспорти  се проверяват като спре на гара Русе от българските гранични полицаи.Новият влак не знам къде ще е граничен контрол и за 50 минути да пристигне.

А Flixbus има удобен час и пристига за първите полети в 6 на летището в Букурещ.

 

2024_01_10_23.30.39.jpg

Връзка към мнение
преди 11 часа, dimitrov6 каза:

Сегашният влак спира за 20 минути на гара Гюргево ,където сменят локомотив ,кондуктор и проверяват паспортите митничарите. Паспорти  се проверяват като спре на гара Русе от българските гранични полицаи.Новият влак не знам къде ще е граничен контрол и за 50 минути да пристигне.

А Flixbus има удобен час и пристига за първите полети в 6 на летището в Букурещ.

 

2024_01_10_23.30.39.jpg

Локомотивът през летния сезон се сменя винаги в Русе, в Гюргево има само проверка на паспортите. През зимния сезон пътува румънска мотриса само до Русе и няма смяна на локомотив изобщо. Затова са и 20-те минути в Гюргево.

А дали ще пуснат този нов влак до края на 2024 г, не е ясно. Просто ремонтът на директната линия между Гюргево и Букурещ не е завършил, а се бави вече близо 10 години.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И като влезем в Шенген няма да има бавене за паспортите и на двете граници с влака.Дано билетите ги продават и онлайн,а не да ходиш до международно бюро на БДЖ.

Връзка към мнение
преди 2 минути , dimitrov6 каза:

Дано билетите ги продават и онлайн,а не да ходиш до международно бюро на БДЖ.

Тук виждам един нюанс (при сухоземен шенген).  Ако не пуснат  онлайн билети за междудържавно  жп съобщение, то тогава ще е възможно да се купува онлайн  един билет, напрмер  Горна Оряховица - Русе от сайта на БДЖ и втори онлайн билет Гюргево- Букурещ от сайта на Румънските Железници.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , epetkov каза:

Тук виждам един нюанс (при сухоземен шенген).  Ако не пуснат  онлайн билети за междудържавно  жп съобщение, то тогава ще е възможно да се купува онлайн  един билет, напрмер  Горна Оряховица - Русе от сайта на БДЖ и втори онлайн билет Гюргево- Букурещ от сайта на Румънските Железници.

Аз винаги така купувам.До Русе от БДЖ с карта 50% и международен Русе-Букурещ.Веднъж се връщах от Букурещ и до мен български работник в Кипър от град Левски,който не си беше купил билет.Та аз казах на кондуктора да му даде до Русе ,а там бързо слезе до касата и си купи обикновен до Левски,защото влака продължаваше към Горна.

Връзка към мнение

Не чакайте влак нито през март, нито и през следващата година, по мои виждания. Румънската жп компания споменава “ранни етапи на проекти”, което при този вид инфраструктура и то трансгранична ми звучи 3-5 години напред при добро желание и воля🙂

https://www.dunavmost.com/novini/rumaniya-nyama-da-ima-skorosten-vlak-ruse-otopeni-prez-mart-2024-godina

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

И дано този влак върви повече от веднъж на ден.

Докато не пуснат директното жп трасе, няма да има  достатъчно пътници за втори  влак. Влакът в момента  е неконкурентен на шосейния транспорт. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То беше ясно,но ето го и официално.

Влак до летището през март месец няма да има.

https://www.rusemedia.com/румънците-потвърдиха-няма-влак-русе-л/?fbclid=IwAR0AHahWcgtwHD1FP4N_769dUwjEDur0HbR5BKLvglcSjqcgDMe5IPWX4K0

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.