Прескочи до съдържание

Транспорт Русе - летище Отопени (Букурещ)


Препоръчани мнения

32.50 лв. е билетът, ако е купен до 14 дни преди пътуването. Ако покупката е направена в по-голям срок, цената му е 28.50 лв. Т.е. ще изчакам да вляза в 14-дневния срок, за да ползвам отстъпката. Ще купувам два билета, така че ще го направя поотделно. Имаш ли представа дали този код може да се ползва многократно? Или да правя няколко акаунта - само 2, не 106 😉, чак толкова пощи нямам😄

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 минути , ДиянаВ каза:

32.50 лв. е билетът, ако е купен до 14 дни преди пътуването. Ако покупката е направена в по-голям срок, цената му е 28.50 лв. Т.е. ще изчакам да вляза в 14-дневния срок, за да ползвам отстъпката. Ще купувам два билета, така че ще го направя поотделно. Имаш ли представа дали този код може да се ползва многократно? Или да правя няколко акаунта - само 2, не 106 😉, чак толкова пощи нямам😄

Май само веднъж може да се използва. Ето тук чета Тук

 

Screenshot_2023-09-15-14-16-53-228_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Преди Пегасус имаха членски карти,но сега  май няма. Моята я взех от автогарата в Русе.

Ето и цени в лева от сайта Obilet.

 

2023_09_15_17.40.15.jpg

Имаха карти, да, при 3 пътувания с тях. Аз така и не си извадих. Сега в правилата им нищо не пише за лоялни клиенти или карти. 
Скъп е билетът. Изчислявала съм, че дори и да сме двама, с разходите за гориво, такса мост, винетка, паркинг и то за 7-9-11 дни, пак излиза по-изгодно с кола. Да не говорим за удобството или ако са трима човека.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние ползваме този на хотел Отопени, осигуряват безплатен шатъл и са много точни. В момента цената за 7 дни е 80 леи, после за ден се вдига с 10 леи. Мисля, че са по-евтини от България този тип паркинги около летището, защото предлагането е изключително голямо. На летището официалният паркинг е скъп, особено при дългосрочно паркиране.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 42 минути , dimitrov6 каза:

Само по околовръстното се минава за летището.През града е много бавно.Автобус 783 пътува 40 минути от летището до Пиаца Унири.

Въобще не съм съгласен, околовръстното на Букурещ е абсолютен кошмар, всички препоръчват да се минава през центъра

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Вярно е кошмар околовръстното. От поне 20 години е в това положение. И преди няколко години, все пак решихме да минем от там и изпуснехме полет до Париж. Затова - никога повече!!!

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , HUNT каза:

Въобще не съм съгласен, околовръстното на Букурещ е абсолютен кошмар, всички препоръчват да се минава през центъра

Аз съм минавал с Flixbus само по част от околовръстното,но там е близо и автогарата,където спират. В момента в Гугъл карти показва с червено забавяне на трафика. 

2023_09_15_21.06.55.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди като ползвахме таксита минавахме по околовръстното и наистина е кошмарно. На 2-3 места имат ужасни кръстовища, на които висиш като … Няма да забравя как веднъж се прибирахме 4+ часа и добре че беше в обратна посока. Сега минаваме през града и центъра. Да, има трафик, но има и светофари, които все някога ще светнат зелено, а онова е … който превари и чрез нахалство към намърдване. Не знам какво му харесват таксиджиите.  Друг път пък, ако не пъплим с 20 км/ч пристигаме супер рано и висим 3 часа на летището. Затова е по-добре през центъра и ако сме насмогнали с пътя, правим отбивка в попътния МакДоналдс преди летището🙂

преди 30 минути , dimitrov6 каза:

Аз съм минавал с Flixbus само по част от околовръстното,но там е близо и автогарата,където спират. В момента в Гугъл карти показва с червено забавяне на трафика. 

2023_09_15_21.06.55.jpg

Преди не знам как е било, но сега Фликс пътуват през нощта. Няма ги всички тия камиони и товарни автомобили, движещи се към промишлената им зона. А и на Фликс пътят до летището е 3 часа грубо, а на Пегасус през центъра е 2 часа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Помня веднъж пътувах с Пегасус от Букурещ център до Русе и бързах за последния влак от Русе до София,който беше май след 22 часа вечерта.А от Букурещ тръгнахме към 21 часа.Като казах на шофьора той направо ни прекара през границата с връзки и много бързо,та хванах влака.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При Пегасус пише,че има намаления за деца,студенти,пенсионери,но при купуване на онлайн билет не излизат опции за това.Преди няколко години имаше и веднага виждаш с колко се намалява билета.Дано новия влак да намали цените.

Screenshot 2023-09-19 at 17-14-06 Автобус от и до летище Отопени - Букурещ - powered by TicketCloud.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние преди 10 дни минахме по околовръстното по препоръка на приятел, който пътува всеки месец до летището. Мъжът ми каза, че вече ще минаваме само от там. По-спокойно е и без напрежение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, maiche каза:

минахме по околовръстното

Трябваше да дойде и този момент, дори и да има все още участъци в ремонт.  От много години го правят околовръстното на Букурещ. По-скоро въпросът е отляво ли да се заобикаля Букурещ или отдясно, съобразно напредъка на строителните работи, а не спрямо дължинатана двата възможни  маршрута.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Чува ли се нещо за влака от Русе до Букурещ по новото трасе.

Последно- ще се открива през пролетта на 2024. Никой не се наема с точни дати. Към 18.10.23 отделните участъци на трасето бяха завършени съответно 80%, 75%, 53%.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Чува ли се нещо за влака от Русе до Букурещ по новото трасе.

Не. Преди повече от месец се разрових из по-официални източници за този влак. Доколкото разбрах новината за декември е тръгнала от фейсбук. В сайта на жп компанията или нещо такова е пише, че не са се ангажирали със срок декември😛. Имаше и снимки - строителна площадка е все още🙂

Тъкмо се домъкнахме на летището, след 1-часово висене на Дунав мост🙂

  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , marycap каза:

Към 18.10.23 отделните участъци на трасето бяха завършени съответно 80%, 75%, 53%.

 

преди 45 минути , ДиянаВ каза:

след 1-часово висене на Дунав мост🙂

При тази ситуация е по-вероятно да влезем изцяло в Шенген преди да са пуснали в експлоатация новия железен път. Тогава поне Дунав мост ще се минава директно [ако не е в ремонт].  Ще има повече предлагане на услугата "Русе-летище Букурещ", а значи  цената на споменатата  услуга ще се понижи. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тръгнахме към 9:00 сутринта при ситен дъжд и вятър, но не чак толкова силен. Имаше много коли на границата. Половин час чакахме, за да платим 4 лв. такса Дунав мост и после още половин при паспортната проверка. Всичкото ни време за спиране попътно на Макдоналдс отиде и ядохме на скъпото преди гейта😛. Хубавото е, че на летището румънците никога не се моткат, колкото и хора да има. И секюрити, и граничните работят на много ленти/гишета и за двайсетина минути си готов.

Кацнахме вече в Лисабон и зоната на изхода, където чакат посрещачите, беше изпълнена на макс с ухилени шоколадови лица с бели зъби😄 Чак се зачудих къде съм в първия момент. Голямо настроение ми създадоха, все едно стъпвам в Африка😄

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И още нещо - в такива моменти с интензивен трафик, купувайте си онлайн румънска винетка. Добре че така направихме, иначе трета немалка опашка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Източникът на информация - фейсбук групата  "Българи в Румъния"  е крайно ненадежден. Изобщо няма никакава информация кой стои зад споменатата фейсбук група. [Аз често влизам в групата Българи в Румъния].  Много групи на българи в чужбина съм разглеждал, но въпросната се отличава много от останалите с подобни заглавия и се характеризира с изключителна тенденциозност в две насоки:  1. Възхваляване на всичко румънско. 2. Пълен негативизъм към България и българското.  Все повече си мисля (не ми се смейте) , че групата е създадена от румънските служби с определена цел. Спирам до тук.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.