Прескочи до съдържание

Приложение за компенсации при закъснение


Препоръчани мнения

На ‎25‎.‎6‎.‎2019‎ г. в 23:53, ven62 каза:

Колко ли ще е успешен с такива като теб ! :wink:

 

Моят полет закъсня точно с 1 час. В някой сайтове закъснението е от 62 мин. до 66 мин. (flightaware.com , flightstats.com, ...)  но във flightradar24.com само 58 мин.

 

Има ли миродавен сайт (такъв, който се счита за стандарт)

Приложението ми го отчита, като да съм кацнал по разписание, да бе!

 

Да докладвам по горния случай:

Писах на office ет Colibri.io

Приложих им scrеenshot-ове от flightaware.com и flightstats.com. Деликатно си замълчах за flightradar24.com

Отговори ми Иван Беломорски от имейл ivan ет Colibri.io

Обеща да разгледа случая в понеделник (1.07.2019).

В четвъртък в Revolut се появиха 30 евро от INSA.

Супер!

 

Дано да просъществуват по-дълго време, макар че малко се съмнявам.

Все си мисля, че като свърши рисковия капитал, финансиращ конкретната стартъп компания и … ще пуснат кепенцата.

 Поне летния сезон да издържат.

Така, че … "нападайте"

:biggrin: 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Ако сега добавя полет, мога ли на по- късен етап да го изтрия? Примерно няколко часа преди полета, ако очаквам самолетът да закъснее с повече от 3 часа? Или веднъж добавен, няма мърдане?

Връзка към коментар

В момента,в който добавиш полета,приемаш условията им,един вид сключваш договор с тях и не можеш да се откажеш.По-добре изчакай последните няколко часа преди полета,да видиш как се движи разписанието. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моят случай е следния:

 

Кандидатствам за час закъснение за полет Катаня - София на 28.07. Пристига полета от България и канселират нашия.  Аз си купих сама билет до Букурещ, защото не знаех точно какво съм преотстъпила като права на Colibra.  

С две думи - в тази ситуация мога да си ползвам хотел/ храна, осигурени от авиокомпанията + в случая  Уиз еър, и да ми рибукнат полет до София или в моя случай - до Букурещ.  Отделно ми изплащат 30те евро, за които съм кандидатствала с Колибра. Сега ми остава да си взема парите от Уиз, за полета, който сама си платих.

Връзка към коментар
35 minutes ago, Ивайла said:

Моят случай е следния:

 

Кандидатствам за час закъснение за полет Катаня - София на 28.07. Пристига полета от България и канселират нашия.  Аз си купих сама билет до Букурещ, защото не знаех точно какво съм преотстъпила като права на Colibra.  

С две думи - в тази ситуация мога да си ползвам хотел/ храна, осигурени от авиокомпанията + в случая  Уиз еър, и да ми рибукнат полет до София или в моя случай - до Букурещ.  Отделно ми изплащат 30те евро, за които съм кандидатствала с Колибра. Сега ми остава да си взема парите от Уиз, за полета, който сама си платих.

Има някакво условие в Колибра, при което, ако се откажеш от услугите им и ползваш друг посредник/адвокат или т.н.  им дължиш трикратен размер на платенто от тях обещетение т.е. 90 евро + направените от тах до момента на отказа разходи, които би могла да спестиш ако веднага ги уведомиш, че ще ползваш друг за търсене на обещетението - има го в общите им условия, но все пак това са мои разсъждения + дали ти се занимава ....

Връзка към коментар
20 minutes ago, Ивайла said:

Аз да, за 60 мин.

Алекс има предвид реално времево закъснение под два часа. При теб полетът беше даже отменен, нали?

т.е. Алекс иска да провери дали и при хора със закъснение под 2 часа и над 1 час, например 80 мин., Колибра пращат документи за цесия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
12 hours ago, ДиянаВ said:

Алекс има предвид реално времево закъснение под два часа. При теб полетът беше даже отменен, нали?

т.е. Алекс иска да провери дали и при хора със закъснение под 2 часа и над 1 час, например 80 мин., Колибра пращат документи за цесия.

Когато е под 3 часа закъснението, реално няма вземане по регламент т.е. няма какво да цесират...

Връзка към коментар
17 minutes ago, georgebg said:

Когато е под 3 часа закъснението, реално няма вземане по регламент т.е. няма какво да цесират...

Погледни темата на Алекс Право на обезщетение за бебе, пътуващо в столче за кола. Накрая Алекс казва, че са и пратили документи за цесия. Нейното закъснение е 2 часа и 1 мин.

Заради това поставя въпроса си и в тази тема.

Връзка към коментар
9 hours ago, ДиянаВ said:

Погледни темата на Алекс Право на обезщетение за бебе, пътуващо в столче за кола. Накрая Алекс казва, че са и пратили документи за цесия. Нейното закъснение е 2 часа и 1 мин.

Заради това поставя въпроса си и в тази тема.

Е аз не следя всички теми във форума, затова и няма как да знам другата тема.... но тогава може да им иска обяснение за какво е точн о цесията, за да прецени какво да прави - има право да откаже да подпише цесията и да им плати неустойка, ако прецени сама да си търси правата - затова и би трябвало да и обяснят ...

Връзка към коментар

@Радослав, @Ivko, @ven62 , преди да ви изплатят 30 евро трябваше ли да подпишете договор и уведомление за цесия? Опитвам се да разбера това с договора стандартна процедура ли е или го правят само когато се дължи компенсация по регламента. 

Връзка към коментар

Значи до 30 мин преди обявения час на полета може да качиш бордната карта с което се съгласяваш/подписваш договора независимо дали  след тези 30мин полета има закъснение или не и не може да се откажеш. Даже получих и имейл за последния полет, който не бях получавал до сега при предните:

 

 

 

Връзка към коментар
преди 37 минути , Ivko каза:

Значи до 30 мин преди обявения час на полета може да качиш бордната карта с което се съгласяваш/подписваш договора независимо дали  след тези 30мин полета има закъснение или не и не може да се откажеш. Даже получих и имейл за последния полет, който не бях получавал до сега при предните:

 

 

 

От отговора ти разбирам, че не си получавал такова нещо. Ще обясня каква ми е драмата. 

Аз си добавих полета и приех условията. Полетът закъсня 2 часа и 1 минута. Два, три дни след това ми писаха Честито, ала бала, колегата ще ви прати документите за подпис и след това ще ви изплатим 30 евро. Документите са Договор и уведомление за цесия в двуезичен формат, че си цедирам вземането от 250 евро за този полет по член 7 от регламента. Документите ги подписах и изпратих. Те ми ги върнаха подписани от тяхна страна. 

Драмата ми е има ли вземане от 250 евро при закъснение от 2 часа, тъй като билетът на детето не беше добавен в Колибра и там мога да клеймна компенсация от Wizz директно. Обаче като си отворих темата как точно да стане, магеланци ме контрираха, че компенсация се дължи за над 3 часа, дори при полет под 1500 км. Та се опитвам да разбера дали Колибра винаги праща такива договори след полетите или наистина вярват, че компенсация се дължи в моя случай на закъснение от 2 часа и затова тези договори са били изготвени?

 

Ps Писах на Колибра да ги попитам директно. Ако отговорят, отговорят.

Връзка към коментар
1 hour ago, Алекс said:

От отговора ти разбирам, че не си получавал такова нещо. Ще обясня каква ми е драмата. 

Аз си добавих полета и приех условията. Полетът закъсня 2 часа и 1 минута. Два, три дни след това ми писаха Честито, ала бала, колегата ще ви прати документите за подпис и след това ще ви изплатим 30 евро. Документите са Договор и уведомление за цесия в двуезичен формат, че си цедирам вземането от 250 евро за този полет по член 7 от регламента. Документите ги подписах и изпратих. Те ми ги върнаха подписани от тяхна страна. 

Драмата ми е има ли вземане от 250 евро при закъснение от 2 часа, тъй като билетът на детето не беше добавен в Колибра и там мога да клеймна компенсация от Wizz директно. Обаче като си отворих темата как точно да стане, магеланци ме контрираха, че компенсация се дължи за над 3 часа, дори при полет под 1500 км. Та се опитвам да разбера дали Колибра винаги праща такива договори след полетите или наистина вярват, че компенсация се дължи в моя случай на закъснение от 2 часа и затова тези договори са били изготвени?

 

Ps Писах на Колибра да ги попитам директно. Ако отговорят, отговорят.

Най-вероятно е нещо по-просто като, че имат типов договор за 250,400 или 600 евро спрямо разстоянието и го ползват при всички клиенти без значение закъснението дали е ит час или повече. Няма компенсации при 2 часа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен ми изпратиха тези документи при канселиран полет. За причина за канселацията  неофициалната версия беше стачка, тоест без право на компенсация. Според мен се подписва при шанс за компенсация, дори и да не е 100% сигурно. За два часа според мен нямате право на компенсация от авиокомпанията. На мен по - скоро ми е интересно как стои въпроса с възможността да се откажеш и да изплатиш това, което е трябвало да получиш от тях, в троен размер, плюс разходите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Алекс каза:

@Радослав, @Ivko, @ven62 , преди да ви изплатят 30 евро трябваше ли да подпишете договор и уведомление за цесия? Опитвам се да разбера това с договора стандартна процедура ли е или го правят само когато се дължи компенсация по регламента. 

Аз не съм подписвал нищо на хартия. Разбирам, че това е част от въпроса.

Когато си сканирах бордната карта се съгласих с техните условия (на екрана на телефона). Това беше.

 

След това още два полета съм ги обявявал в колибра т.е. сканирал съм бордните карти. Процеса протичаше малко по-различно. За съжаление не закъсняха дори и минутка, камо ли един час.

Вероятно правят непрекъснати изменения/подобрения в юзер интерфейса на приложението. Възможно е да са си изменили и част от бизнес процесите си.

Връзка към коментар

права е @chandni, на цена 3 евро могат да се купят до 10 билета, които да се избият потенциално дори само за едно закъснение с 30 евро от колибра, а ако закъснеят повече от два полета, смятайте каква норма на печалба идва :grin:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

Скъпо е! Ще чакаме да паднат на 2€... :girl_crazy:

Ами добре и аз мисля, че е скъпично, но все пак някой може да купува, може да е на зор. 😀😀 Я за концерти, я за ходене на гости и така.... :girl_witch:

Ще паднат и на по 2 евро, само търпение.

 

преди 2 часа, antea каза:

права е @chandni, на цена 3 евро могат да се купят до 10 билета, които да се избият потенциално дори само за едно закъснение с 30 евро от колибра, а ако закъснеят повече от два полета, смятайте каква норма на печалба идва :grin:

Еха направо ние и пари ще направим от 3 евро..... :dance2:

Станат ли и тази година по 2/3 евро купувам и то здраво. Ходил не ходил да има. 

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

права е @chandni, на цена 3 евро могат да се купят до 10 билета, които да се избият потенциално дори само за едно закъснение с 30 евро от колибра, а ако закъснеят повече от два полета, смятайте каква норма на печалба идва :grin:

Ако не присъстваш на полета - нищо няма да ти платят от Колибра.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , koliob каза:

Ако не присъстваш на полета - нищо няма да ти платят от Колибра.

Защо?Те няма как да следят ползваш или не ползваш полета.Качваш бордната карта след чекиране.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.