Прескочи до съдържание

Уиски (вода на живота)


stanislavpp

Препоръчани мнения

Абе не е уиски, ама сега тема за коняци няма да отварям 🙂

Та какво толкова имам да покажа - ами Преслав - българско производство от 1975г, с пореден номер на бутилката!

68CAF49D-892C-4995-BBBD-FC50E084FD85.jpeg

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение

Quinta Ruban е много хубаво уиски, разбира се, но според двама ни Nectar d'Or го бие 🙂 Като цяло, бъчвите от бяло вино изключително много омекотяват уискито, без да отслабват тялото, което е страхотна комбинация.

Връзка към мнение
преди 10 минути , Hadzhitodorovi каза:

Quinta Ruban е много хубаво уиски, разбира се, но според двама ни Nectar d'Or го бие 🙂 Като цяло, бъчвите от бяло вино изключително много омекотяват уискито, без да отслабват тялото, което е страхотна комбинация.

Аз пробвах и 43% отлежавалото в бъчви от шери Lasanta, но портото повече ми хареса.

Не съм пробвал нектарът, но знам, че уж е най-хубавия и скъпият. Ще го пробвам при първа възможност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последно пих от този елексир, който за съжаление вече не се произвежда. За мое голямо учудване уискито се оказа топ попадение за цената си. 

 

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/32158/mcclellands-highland

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, Alexander каза:

Имам нов любимец, Glenmorangie The Quinta Ruban 12 Year Old. Много силен вкус, а 46-те градуса не се усещат изобщо.

 

Точно преди около 2 седмици някакъв благодарен клиент ни подари в офиса едно Glenmorangie :clapping:-  е не 12, а 10-годишно, но много ми се услажда и  ... грях им на душата :blush: , ама след като си сипя, винаги го прибирам по-навътре в шкафа, зад другите бутилки, че да не ме подпийват колегите :biggrin: , ама те и без това са почитатели и основно консумират онова супер скучно и безлично (според мен) питие, наречено водка.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Hadzhitodorovi каза:

О, има къде-къде по-скъпи 🙂 Но Нектар д`ор се намира и за по стотина лева в София.

Говоря за 12 годишните версии на тази марка 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Guinness каза:

Последно пих от този елексир, който за съжаление вече не се произвежда. За мое голямо учудване уискито се оказа топ попадение за цената си. 

 

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/32158/mcclellands-highland

ще си позволя да препоръчам Glen Grant достъпно уиски със, според мен, много добро съотношение цена/качество (http://www.whiskystore.bg/product/55/uiski-glen-grant-0-7-l.html)

за почитателите на "по-нестандартни" държави на производство бих препоръчал Kavalan (http://www.whiskystore.bg/product/865/tayvansko-uiski-kavalan-concertmaster-0-7l.html). уиски, които по нищо не отстъпва (и честно казано дори може би превъзхожда) някои по-традиционни имена.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Тези дни пробвах един бърбън, доста хвален в САЩ - на много места цитиран като най-добрият избор в бюджетният клас. Любопитно е, че започват да го произвеждат едва от 1999год :


https://www.breakingbourbon.com/review/buffalo-trace-bourbon

 

http://buffalotracedistillery.com/brands/buffalo-trace

 

 

 

0EE686B0-0CE5-4A83-821D-746F444BC056.jpeg

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Може ли да кажете на кое уиски чашите са хубави. На мен ми харесват на Jack Daniel's чашите и на Maker's Mark като те са по гъзарски но по неудобни според мен. търся да купя уиски само заради чашите, кое мога да гледам

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, jujo_si каза:

Може ли да кажете на кое уиски чашите са хубави. На мен ми харесват на Jack Daniel's чашите и на Maker's Mark като те са по гъзарски но по неудобни според мен. търся да купя уиски само заради чашите, кое мога да гледам

А нужно ли е чашите да са тези, които вървят с уискито? 🙂 В whisky.bg има официалната дегустаторска чаша. Аз лично за подобен тип артикули, които все пак в голямата си част са въпрос на личен вкус, избягвам подобни абсолютни квалификации като официална, най-добрата и т.н., но със сигурност хубава, класна, чиста чаша ми се струва по-подходяща от друга, която е просто рекламно гравиран продукт на съответното уиски и вероятно не е от високо качество, след като върви безплатно с бутилка. Ето я въпросната официална чаша: https://whisky.bg/shop/glencairn/

 

На мен като цяло ми допадат повече по-широките чаши, без столче за захват, т.нар. tumbler. Ето тук има малко разяснения за различните видове: https://www.worldwhiskyday.com/guide-whisky-glasses/ Докато проучвах темата и аз, че от комплекта ни остана само една здрава чаша, бях попаднал на някакво интервю на един от известните дегустатори, който каза че най-хубавата чаша е тази, която на теб ти е удобна и ти харесва, и въобще да не залиташ по спецификации, награди и твърде ентусиазирано възхваляване на този или онзи тип чаши. Важи не само за чашите, а и като цяло за пиенето на уиски. 

 

Ритуалите при уискито са важни, но също така е важно да не се залита в свръх снобария, разликата между двете е тънка 🙂 Лично за мен златната среда е точно хубава чаша, която ми е удобно и приятно да държа в ръка, без да е гравирана като билборд и да се чувствам като рекламно лице на напитката вътре 🙂

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А опитвали ли сте това?

На мен скоро надали ще ми се случи, цената му е колкото билетите за няколко уикенда в Европа 🙂

Ама пък кутията му била с копринени нишки! 😂

E386F76A-9BBB-4B65-B75D-DA2BA6AB66D4.jpeg

  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз не съм , но ако се разровиш в мрежата, ще прочетеш че партидите от последните години на blue label са разочароващи по отношение на качеството, ще прочетеш и , че Gold Label и Ultimate 18 носят повече удоволствие... Естествено имиджа на blue label е много висок, съответно за  подарък е много изискан и стилен!

 

И да не съм съвсем офф, днес пробвах друг Кентаки бърбън - 1792 сингъл барел 


https://thewhiskeywash.com/whiskey-styles/bourbon/whiskey-review-1792-straight-bourbon-whiskey/

 

 

BEF7EC01-1C3D-4C9E-8D52-1A3D4F7CC30E.jpeg

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ние много харесваме Далмор.

 

DFDBD7C9-21A4-4365-B86B-B109E97D1253.jpeg.e4ba43bb11f1378be9820c2be069e6bb.jpeg

 

Преди няколко години, в уиски бара на хотел Империал, беше дошъл, самият Дейвид Робъртсън, директор в дестилерия Далмор, с много нтересно представяне на историята, производството, отлежаването и пр. Представи 4 разновидности на The Dalmore.

 

 

8C0C25BD-825E-4A43-A329-FC3539502573.jpeg.be52ccdbbb903b161fd0672e1a2ec178.jpeg

 

Между другото, да не се счете за реклама, ама Уиски лайбръри бар на хотел “Империал” е много приятно място, с богат избор / казват, 150 /на разни видове уиски.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Blue Label си има съответния имидж, но за стилен подарък аз поне бих предпочел марка, която не е толкова масова и популярна. Джони-то си имат и продукти във входния клас, да не казвам че от масовите уискита за по 20-30лв red label най-малко ми допада, така че това неизменно товари негативно популярността във високия им клас също.

 

Но то си е въпрос на лични възприятия. Аз винаги бих предпочел нещо внимателно избрано от малка дистилерия от колкото висок клас на най-масовата марка в света. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, Bellaero каза:

А опитвали ли сте това?

На мен скоро надали ще ми се случи, цената му е колкото билетите за няколко уикенда в Европа 🙂

Ама пък кутията му била с копринени нишки! 😂

E386F76A-9BBB-4B65-B75D-DA2BA6AB66D4.jpeg

Аз не съм пил но съм гледал един как пие, много е хубаво 🙂 

 

 

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Между другото, едно от най-легендарните видео ревюта на уиски:

 

 

Пичът прави видео ревю, докато жена му на фон си стяга багажа и го напуска. Има един велик момент някъде към втората минута, с едно bye. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 9 часа, Георги каза:

Между другото, едно от най-легендарните видео ревюта на уиски:

 

 

Пичът прави видео ревю, докато жена му на фон си стяга багажа и го напуска. Има един велик момент някъде към втората минута, с едно bye. 


Иначе ми хареса коментарът под клипчето:  "Don’t worry. There’s plenty of whales in the sea"

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Дани Магелани

Попитах вчера в Киото гида, кое уиски и саке ще ми препоръча. Посочи тези.

Моля, препоръчате ми и вие, но нещо на поносима цена!

Наздраве за Новата 2020!

20191231_165619.jpg

20191231_165629.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 56 минути , Дани Магелани каза:

но нещо на поносима цена!

Няма начин едновременно цената да е поносима и да е хубаво 🙂

Честита нова година 🙂
 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.