Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

От 01януари2016 имат промоционално предложение за нови клиенти: ... няма такса за пазаруване в България и чужбина. 

Че без промоцията да не би да са сложили такса?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нещо,което не ми хареса ,относно кеш бек програмата им.Шестмесечния период на отчитане на бонус точките, всъщност не е точно шестмесечен.Ако си извадиш картата в края на юли,системата отчита  юли като първи месец,независимо,че ползваш картата само няколко дни.Така на 1 януари ти нулира точките,без да са минали пълни шест месеца.

 

По-лошото е ,че от кол центъра не дават точна информация.Първо ми казаха,че става дума за шест пълни месеца,но след час се обадиха да уточнят,че не е точно така.

Връзка към коментар

Че без промоцията да не би да са сложили такса?

Забележката ти е уместна. В тарифата им си пише "Плащане чрез ПОС при търговец - без такса", така че няма нищо промоционално в това отношение.

Връзка към коментар

Нещо,което не ми хареса ,относно кеш бек програмата им.Шестмесечния период на отчитане на бонус точките, всъщност не е точно шестмесечен.Ако си извадиш картата в края на юли,системата отчита  юли като първи месец,независимо,че ползваш картата само няколко дни.Така на 1 януари ти нулира точките,без да са минали пълни шест месеца.

 

По-лошото е ,че от кол центъра не дават точна информация.Първо ми казаха,че става дума за шест пълни месеца,но след час се обадиха да уточнят,че не е точно така.

 

Отчетният период при тях е първо число на всеки календарен месец. Това е причината да нулират точките при посочения от теб по-горе пример. А иначе, всичко се дължи на основната особеност на Diners Club картите наречена "единна банкова сметка". За мен все още тази концепция е твърде странна, но така или иначе на този етап не мисля да ползвам картата като основен инструмент за плащане и в този смисъл бонус програмата е далеч от моите приоритети...

Връзка към коментар

Нещо,което не ми хареса ,относно кеш бек програмата им.Шестмесечния период на отчитане на бонус точките, всъщност не е точно шестмесечен.Ако си извадиш картата в края на юли,системата отчита  юли като първи месец,независимо,че ползваш картата само няколко дни.Така на 1 януари ти нулира точките,без да са минали пълни шест месеца.

 

 

На мен пък точно това ми харесва - изобщо не трябва да мисля - абе сега до 7 октомври или до 25 ноември трябва да си трупам кешбека. Е първия кешбек период е по-къс, ама то с кредитените карти е като в брака - нали си обещаваме да се вземем за цял живот, какво значение има, че медения месец е бил медена седмица  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ползването на тази карта наистина е като при брака-изисква повече внимание и отдаденост от всяка друга :)

 

Всъщност, може да се ползва като основен разплащателен инструмент,но трябва организация и планиране,напр. да пазаруваш в определени магазини,бензиностанции,заведения.В един момент става повече като ангажимент,отколкото като помощно финансово средство.

И аз се опитвам да се възползвам максимално от облагите.Ако знаех как точно смятат периода,щях да направя необходимото за да хвана минимален кеш бек.И пак стигам до темата"Подготвени ли са служителите в банковия сектор и дават ли адекватна информация?"

 

А случвало ли ви се е терминал на Първа инвестиционна да не приема Дайнърс?

Връзка към коментар

Не е заздължително да са отделни. Но е възможно терминал на ПИБ (ОББ, Пиреус) да не приема Дайнърс, ако търговецът не е сключил договор. ОМВ например се махнаха от ПИБ и минаха на Райфайзен миналата година за ПОС терминали и банкомати по бензиностанциите си, но останаха с ПОС терминали на ПИБ само за Дайнърс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега се връщам от ПИБ, бях за други неща там, но се заговорихме за новите промоции на Diners. И питах ако имам вече, издадена от миналогодишната промоция, дали е възможно да я закрия и извадя от новата - заради по-добрите условия. И служителката звъня по телефона да зададе този въпрос - отговориха й, че няма проблем да си пусна искане за нова, и да си ги ползвам паралелно. Но ако искам и реша да си закрия старата, за новата ще трябва да изчакам между 2 и 3 месеца преди да мога да пусна искане за нова, което не знам заради каква логика е, но ми го потвърди че е така. 

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега се връщам от ПИБ, бях за други неща там, но се заговорихме за новите промоции на Diners. И питах ако имам вече, издадена от миналогодишната промоция, дали е възможно да я закрия и извадя от новата - заради по-добрите условия.

А какви са по-добрите условия, че нещо съм пропуснал явно? :rolleyes:

Връзка към коментар

От 01януари2016 имат промоционално предложение за нови клиенти: няма такса за месец без трансакция (за срока на договора), лихва 12% за първата година, няма такса за пазаруване в България и чужбина. Повече информация има в секция Клубни оферти на сайта им.

По телефона ми казаха, че вече не искат обезпечаване чрез Запис на заповед.

На издадените миналата година не знам колко е лихвата, трябва да проверя в нас, но сега е 12 % за първите 12 месеца и това, че не искат вече обезпечването със Запис за заповед най-малкото. Но на мен далеч не ми трябва за това нова, а защото ми е трудно да събера 500те лв, които се изискват за 3 месеца назад за салоните. А на новоиздадените има 3 месечен гратисен период - около Април-Май, ще пробвам да си извадя нова :) Самата служителка ми каза, да те новите са с по-добри условия, и аз й казах да пита дали на това основание, мога да си закрия старата и извадя нова, иначе звучи странно сигурно :)

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На издадените миналата година не знам колко е лихвата, трябва да проверя в нас, но сега е 12 % за първите 12 месеца

Аха, разбирам - аз по принцип лихвите на кредитните карти въобще не ги гледам, защото за мен е кощунство човек да ползва тая опция и да им пълни гушата с тия кожодерски проценти. ;)

 

 

не искат вече обезпечването със Запис за заповед най-малкото

да, това и на мен не ми хареса, но в крайна сметка след като го обсъдихме и тук - не би трябвало да е някакъв проблем. Добре е, ако са го махнали като изискване.

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Моята карта е от преди месец някъде, не съм подписавала запис на заповед. Да считам ли, че е по новите условия, че не разбрах от кога са валидни? Даже още преди да си я извадя някой от вас ми каза, че за нови карти до 3 месеца се ползват привилегиите без натрупан оборот.

Връзка към коментар

Аха, разбирам - аз по принцип лихвите на кредитните карти въобще не ги гледам, защото за мен е кощунство човек да ползва тая опция и да им пълни гушата с тия кожодерски проценти. ;)

 

 

Е разбира се и аз не ги гледам, само това ми липсваше, да плащам лихви :) Но да се хвана за нещо като довод, за смяната е идеята :)

Връзка към коментар

Аз да попитам дали някой е ползвал някой от салоните на летището в Мадрид? Ако правилно се ориентирам, салоните са в Терминал 3 и Терминал 2. Полетите от/за София, както и междуконтиненталните, кацат/излитат от новия Терминал 4S. Това означава, че за да се ползва салона е необходимо да се излезе от Терминал 4S и с вътрешния шатъл да се отиде до Терминал 3. Въпросът е дали ще ме допуснат до салона при положение, че излитам от Терминал 4S и това ще бъде отразено на бордната карта?

 

Май беше права жена ми, като още в самото начало изрази скептицизъм по отношение на ползването на салоните карта Diners Club. Аз и нарочна тема открих, ама никой не ще да пише в нея и затова аз също няма да споделям информация, че да ви е кофти. :lol:  Все пак да кажа, че салона на летището в Болоня се намира..............................преди зоната за сигурност. Това го научих чак като минахме проверката. Вътре ме успокоиха, че можем да излезем от транзитната зона и все пак да посетим салона, като там имало самостоятелен пункт за проверка. Тъкмо се зарадвах и понечих да изляза, но по стар български обичай реших да дублирам информацията и друг служител ми каза, че това е така, но въпросния пункт работел само до 19.00 ч. Добре че не излязохме, иначе после пак щяхме да се редим на огромна опашка за проверка, което е тема за друг разговор с акцент "не е вярно, че само българите се водят един от друг като овцете - случва се и на италианците..." :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Трябва наистина да я разработим тази тема, прав си. Всеки който е ползвал някъде да дава кратко ревю и да е полезно на тези след него. А тук да си пишем, само за нещата свързани с картата.

Връзка към коментар

Аз да попитам дали някой е ползвал някой от салоните на летището в Мадрид? Ако правилно се ориентирам, салоните са в Терминал 3 и Терминал 2. Полетите от/за София, както и междуконтиненталните, кацат/излитат от новия Терминал 4S. Това означава, че за да се ползва салона е необходимо да се излезе от Терминал 4S и с вътрешния шатъл да се отиде до Терминал 3. Въпросът е дали ще ме допуснат до салона при положение, че излитам от Терминал 4S и това ще бъде отразено на бордната карта?

Ми аз щях да пиша в онази тема, ама не се престраших, защото последно ползвах салоните през 2013. Тогава имаше салон в Т4S в Мадрид, не на Дайнърс, но пускаха с Дайнърс, като салона в софийското летище.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.