Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Георги Матеев

И малко за разнообразие след всички хвалби - Дайнърс нямат салон никъде в Австралия ;)

Мдааа, за огромно съжаление... (каза той, дъвчейки сухичкия 12 доларов сандвич на летището в Сидни).

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Не знам дали е споменавано в темата, но имайте предвид, че Дайнерса оставя следи...

Всяка една регистрация в бизнес-салоните се отчита като транзакция и при една данъчна проверка на физическо лице, всичките ви ходения по света ще лъснат черно на бяло. Голям минус за Дайнерса...:(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам дали е споменавано в темата, но имайте предвид, че Дайнерса оставя следи...

Всяка една регистрация в бизнес-салоните се отчита като транзакция и при една данъчна проверка на физическо лице, всичките ви ходения по света ще лъснат черно на бяло. Голям минус за Дайнерса... :(

 

Това мисля с пълна сила се отнася за всички карти (дебитни и кредитни), както и за самолетните билети, също и граничните проверки (на много места придружени с пръстови отпечатъци, в ОАЕ и ирисови снимки). Т.е. "следата" винаги остава :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

За 25 години като счети на свободна практика се убедих, че данъчна проверка на физическо лице се прави само по сигнал или като следствие от ревизия на фирма, собственост на физическо лице, което се е поскъпило за добро счети :)

В общия случай няма място за тревоги :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз лично още нямам такава карта, но няколко пъти съм се замисляла сериозно дали да не си извадя.

Вероятно, като променя основните си карти, ще допълня и с една Diners. :)

 

Редактирам се, за да не се стресираме излишно.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това мисля с пълна сила се отнася за всички карти (дебитни и кредитни), както и за самолетните билети, също и граничните проверки (на много места придружени с пръстови отпечатъци, в ОАЕ и ирисови снимки). Т.е. "следата" винаги остава :)

...и за всички места, където се пазарува и с карта - Метро, Била.

Връзка към мнение

Мисля, че го дискутирахме по-рано в темата, но какъв е начина да се натрупа оборот с тази карта. Има ли ежедневни разходи, които могат да се плащат с нея - гориво в безиностанции, супермаркети и т.н.?

Връзка към мнение

Може да се ползва за сметки за ток и подобни през ePay. И в някои бензиностанции се приема, ама не всички.

Връзка към мнение

ОК за сметките, но трудно ще натрупам 500лв за три месеца, или поне се надявам да продължавам да не ги трупам :) Коя верига бензиностанции приемат Diners?

Връзка към мнение

ОК за сметките, но трудно ще натрупам 500лв за три месеца, или поне се надявам да продължавам да не ги трупам :) Коя верига бензиностанции приемат Diners?

На diners.bg има подробен списък. Иноче в Omv, Shell, магазини за алкохол :) ( Inmedio, Tabakoff), в някои Пикадили-та и изобщо на Пос терминали от ОББ, Societe Generale (с лентата там, а не чип-а).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Освен всичко друго сумата от натрупан оборот от 500 лева на тримесечие следва да бъде така разпределена, че да покрива целия период от време. Явно всичко е въпрос на математика. Да се надяваме този картов инструмент да стане по-привлекателен за търговците в страната с което да се отворят повече възможности за натрупване на оборот. При мен проблемът е друг. Мисля да извадя една карта за мен и една допълнителна за съпругата. Няма проблем, привилегиите се ползват от двамата, но трябва да се прави оборот и по допълнителната карта, което още повече усложнява математиката. Интересно ми е обаче дали има вариант да бъде извадена и втора допълнителна карта към основната, за да снабдя с една подобна и сина ми, който и без това редовно виси на Схипхол с часове благодарение на семейния спонсор... :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има ли някави предимства да е "допълнителна карта"? Ако не дават 2 допълнителни може сина да е с допълнителна, а съпругата с нормална...

Все пак мисля, че все още повечето салони позволяват един гост безплатно (провери, че аз последно проверявах преди година), та може да минете и с две карти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен всичко друго сумата от натрупан оборот от 500 лева на тримесечие следва да бъде така разпределена, че да покрива целия период от време. 

Какво искаш да кажеш с това? Според мен дори и в един месец от тримесечието да натрупаш 500 лв е достатъчно. Не виждам изискване част от сумата да е харчена през всеки един от месеците.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какво искаш да кажеш с това? Според мен дори и в един месец от тримесечието да натрупаш 500 лв е достатъчно. Не виждам изискване част от сумата да е харчена през всеки един от месеците.

Предполагам, че планира сумата и за следващите 3 месеца. :)

 

Реално, ако натрупаш цялата сума в един месец, след два месеца трябва да натрупаш отново пълната сума.

Ако започнеш постепенното натрупване оше от гратисния период, ще ти трябват по-малки суми за допълване до 500лв.

Това са си моите разсъждения. :)

 

За хората, които ползват редовно тази карта за разплащания, естествено такива "дребни" сметки са ненужни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има ли някави предимства да е "допълнителна карта"? Ако не дават 2 допълнителни може сина да е с допълнителна, а съпругата с нормална...

Все пак мисля, че все още повечето салони позволяват един гост безплатно (провери, че аз последно проверявах преди година), та може да минете и с две карти.

 

Да, това също е вариант. След бърз преглед на условията по салоните не видях такива, които да допускат един гост безплатно...

 

 

За хората, които ползват редовно тази карта за разплащания, естествено такива "дребни" сметки са ненужни.

 

Сметките не са "дребни", защото аз бих ползвал редовно картата за разплащания, но все още същата не е достатъчно добре разпространена в страната и сред чуждите онлайн търговци. В моя случай пък конкретно ще се наложи да правя троен оборот, който не е проблем на тримесечие, но при положение, че има къде да бъде направен. В тази връзка, останаха ли онлайн търсачки за самолетни билети, които все още да приемат тази карта като платежен инструмент и евентуално да дават отстъпки от цената на билетите?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предполагам, че планира сумата и за следващите 3 месеца. :)

 

Реално, ако натрупаш цялата сума в един месец, след два месеца трябва да натрупаш отново пълната сума.

Ако започнеш постепенното натрупване оше от гратисния период, ще ти трябват по-малки суми за допълване до 500лв.

Това са си моите разсъждения. :)

 

Умно, ама кой да се сети :lol: !

Връзка към мнение

ами оптимума е да си хачиш по едни 170 лева всеки месец през картата; примерно зимата сметките (с тази за отопление) ако се плащат през epay е достатъчно :) таксата е 0,95% от транзакцията (или около 1,60лв. за сума от 170 лв. плащания), колкото е и при плащанията с другите кредитни карти

Връзка към мнение

Да не забравяме, че е възможно и плащане през PayPal, а това отваря други възможности за натрупване на оборот. Абе, явно ще се вадят тези карти пък дано, както по-горе казах, все повече търговци в страната и чужбина да решат да започнат да оперират с този платежен инструмент...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мързелът ми бе възнаграден :) От 2-3 седмици се канех да ходя да си я закрия, така и не я използвах откакто си я извадих лятото, а промоцията без месечна такса, ако не е ползвана беше до края на 2015-та . И днес, утре, все отлагах - докато видях, че остава и за 2016-та :) Друг е въпроса дали ще успея да натрупам 500 лв оборот и да ми влезе в употреба, но поне няма да ми пречи, а може и някое намаление през сайтовете да се хване.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мързелът ми бе възнаграден :) От 2-3 седмици се канех да ходя да си я закрия, така и не я използвах откакто си я извадих лятото, а промоцията без месечна такса, ако не е ползвана беше до края на 2015-та . И днес, утре, все отлагах - докато видях, че остава и за 2016-та :) Друг е въпроса дали ще успея да натрупам 500 лв оборот и да ми влезе в употреба, но поне няма да ми пречи, а може и някое намаление през сайтовете да се хване.

 

 

Това все едно аз съм го писала.

Все още като изключим намаленията за самолетни билети през някои сайтове, не съм убедена конкретно за мен самата в ползата от тази карта. Идея си нямам как мога да навъртя оборота - не шофирам и нямам кола, значи не мога да си плащам бензина, сметките си ги плащам директно през разплащателна сметка, а и са далеч от сумата 500 лв., не знам и в кой супермаркет ще ми я приемат за плащане, но пак няма да навъртя оборота.

Ползвала съм само един салон, този в Лима и беше такава навалица, че останах с усещането, че всички пътници минават през салона. Барчетата на летището бяха доста по спокойни места.

Не пътувам непрекъснато, така че и ударен оборот ще ми свърши работа, но не знам къде да го правя.

От друга страна някъде в условията на картата прочетох, че ако нямаш оборот ти удържат 30 лв. за посещение в салон. Та си мисля, че сега когато ще имам около 8 часа престой в Доха на връщане към България бих могла даже и срещу заплащане на тази сума да изкарам 4 часа в салона. 

Връзка към мнение

Мисля, че го дискутирахме по-рано в темата, но какъв е начина да се натрупа оборот с тази карта. Има ли ежедневни разходи, които могат да се плащат с нея - гориво в безиностанции, супермаркети и т.н.?

Екопетролиум, ОМV, Техномаркет, Виваком, SDI, това са от по-известните.

В Пикадили я приемаха, ама го затвориха в Пловдив.

В доста малки магазинчета в София съм виждал залепен стикер на джамовете.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

След като си изкарах картата лятото ударих здраво търсене на места,където приемат Дайнърс.Оказа се,че не са толкова малко,но аз дълго и упорито питах навсякъде,докато открия най-удобните за мен. :)

В момента я ползвам в два квартални магазина за хранителни стоки(не са от популярни вериги),аптека,масажно студио и магазини за козметика и дома Lilly - има ги в повечето молове.

Не че правя някъкав супер оборот,но ако имам нужда от такъв,знам къде да я ползвам.

В този ред на мисли- има ли бизнес салон на Т1?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Винаги можеш да погледнеш тук:

http://www.dinersclublounges.com/location/bulgaria/sofia/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.