Прескочи до съдържание

10 дни в Кения през март 2020


Lindt

Препоръчани мнения

Офертата на KLM за 375 евро от София до Найроби ни се видя много атрактивна. Много по-добре звучеше 333 евро през норвежките сайтове, но беше light тарифа, без включен безплатен съпорт дори при смяна на часове и дати на полети. Видя ни се разумно предположението, че присъствието на българияеър в пътуването ще избие 40-те евро разлика за полет директно през авиокомпанията. 

И така станахме горди собственици на билети София-Найроби-София. Кацаме в петък 28.02 в 22:00 часа и излитаме в понеделник 09.03 в 22:00. Смятам го като 10 чисти дни. 

Бързите прегледи на класации за атракции оформиха част от плана ни: 

Около полетите можем да посетим Nairobi National Park, David Sheldrick Wildlife Trust, Giraffe Centre. Предполагам, че в Найроби също можем да направим някой тигел, за да проверим как се движи живота в тази част на света. Има и фестивал на африканското изкуство през март, но още не съм проверила дали съвпада с нашето посещение. 

Сигурни сме, че бюджетът ни няма да покрие повече от 4 дни сафари, така че ще олекотим цената на пътуването с няколко дни на море. За мое удоволствие полетите до Момбаса не са скъпи 

image.png.14613c65c920835b9b446125a6b7a23b.png

 

Освен самолет, има и влакова линия Madaraka Express, пътуваща за 4,5 часа. Предполагам можем да я ползваме на връщане в неделя от Момбаса. Първа класа за 26 евро, икономична 9 евро. Виждам, че спира във Вой, което е близо до Цаво резерватите. Другите спирки на този етап са ми непознати. Амбосели е на 230 км и може би може да се направи комбинация от тези паркове. 

https://metickets.krc.co.ke/stations.php

 

Преди години си бях намерила остров Lamu за почивка, но сега ми се вижда далеч и не се сещам защо съм го отличила. Ще проверя пак.  Вероятно ще прекараме 3-4 дни на море по-близо до Момбаса.

 

И ни остава голямото неизвестно със сафарито. В различни теми са публикувани програми и цени за бюджетни варианти, но ми е трудно да се ориентирам какво е подходящо да направим през март. Сред предимствата на периода са прелетните птици, липсата на много туристи и по-ниската цена, бебета-животни. Но къде можем да срещнем въпросните птици и малки животни?  И къде самият район би бил красив и разнообразен? Дали Masai Mara-Nakuru-Bogoria или Tsavo-Amboseli. Или пък съвсем другаде. Сезонът за фламинготата ще е отминал когато отидем. Не знам къде отиват през март, но пише, че са около Накуру и Богория януари-февруари. 

 

Та ще пиша как се развива нашето планиране тук, пък може да се посъбере полезна информация. Никога не съм чела особено за Африка и сега в съзнанието ми не изниква специфична мечта, около която да завъртя пътуването. Разбира се, искам да видя всякакви животни, да ги слушам, да се доближа до тях, но няма да се разхождам със списък, от който да задрасквам видяното. Вярвам, че ще се радвам на втория слон колкото на първия и няма да ми стане нищо, ако не видим конкретен представител. Ще е на принципа да видим колкото се може по-разнообразни неща и да се ориентираме дали искаме да отидем пак. И просто да се насладим на нещо напълно непознато за нас. 

Ще съм благодарна за всякакви конкретни и неконкретни мнения в темата 🙂

 

  • Харесвам 17
  • Браво 4
Връзка към коментар

Имам неконкрентно мнение, защото не съм била в Кения.

Все пак мисля,  че във всички паркове ще срещнете достатъчно бебета - животни и птици. Природата , в който и парк да изберете, ще е различна от всичко, което сте виждали до сега, та ще сте щастливи с нея. 

Съветът ми е да си дадете колкото може повече време за сафарита, защото къмпингите рядко не предлагат достатъчно занимавки и извън обиколки за гледане на животни. 

И без специално участие на Бг Еър си имате чудесна цена. Аз платих двойно за билет до Виндхук.

Повече няма да разводнявам темата, но ми се искаше да ви кажа, че това ви пътуване е повече от добра идея. И поздрави на Африка от мен😍

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , patilana каза:

Имам неконкрентно мнение, защото не съм била в Кения.

Все пак мисля,  че във всички паркове ще срещнете достатъчно бебета - животни и птици. Природата , в който и парк да изберете, ще е различна от всичко, което сте виждали до сега, та ще сте щастливи с нея. 

Съветът ми е да си дадете колкото може повече време за сафарита, защото къмпингите рядко не предлагат достатъчно занимавки и извън обиколки за гледане на животни. 

И без специално участие на Бг Еър си имате чудесна цена. Аз платих двойно за билет до Виндхук.

Повече няма да разводнявам темата, но ми се искаше да ви кажа, че това ви пътуване е повече от добра идея. И поздрави на Африка от мен😍

Тя темата си е за разводняване, нали аз я пуснах. Какво има да се прави в къмпингите? Аз май не съм чела внимателно никой разказ за сафари, а само гледам картинки и завиждам 🙂 Нямам идея как протича всъщност един ден в резерват. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Тя темата си е за разводняване, нали аз я пуснах. Какво има да се прави в къмпингите? Аз май не съм чела внимателно никой разказ за сафари, а само гледам картинки и завиждам 🙂 Нямам идея как протича всъщност един ден в резерват. 

Зависи от лагера - но като цяло на сафари в лагера се вечеря и се спи основно. През деня сте в търсене на животни. Ако сте в някой по-луксозен лагер може и басейн да имате, ама то си е жалко да се дадат толкова пари за входове в паркове, за нощувки и т.н. и да се кисне на басейн.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , slujitel каза:

Аз да питам какви ваксини са необходими?

 

Аз още не знам със сигурност. Тоест вероятно трябва да си направим за жълта треска, но не съм мислила за хепатит все още. До момента си живеем без нея основно защото ме мързи да проверя къде и кога да си направим такава. 

За коремния тиф ще пропусна също. 

Против маларията ще разчитаме на молитви и късмет 🙂 Не знам дали има тестове преди да тръгнем наобратно, както при @ivooo след Раджа Ампат. 

П. П.  Не знаех, че има ваксина за холера. 

@master_of_germs  ние имаме ли си такива ваксинации Measles, Mumps and Rubella Vaccination? 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

:no:Не ги пускаш за разводняване ,  а за изясняване. Колебанията ти са съвсем в реда на нещата. Имах предвид, че не мога да давам съвети за страна , в която не съм била. 

Аз съм била в два държавни лагера в Етоша, Намибия. Не са големи като площ. Оградени са с високи телени огради, по които тече ток.  Там, точно зад оградата , имаше водни дупки, край които винаги имаше животни. Да, вечер бяха големи стада, но и през деня си имаше. На всички снимки, които са пускани в темата за гледки от стаята, се вижда същото. Разбирай, че можеш да си седиш на пейка и да си гледаш животни, с бира в ръка или похапвайки нещо за обяд, когато няма разходки с джип. 

На втория лагер водната дупка беше зле поддържана и нямаше никой покрай нея, но  имаше басейн за къмпингуващите.

И в двата имаше магазин и ресторант. Вярно, не големи, но имаш възможност да употребиш малко обедно време за тях. Отделно, на рецепция имаше книги, в които късметлиите записват кога и къде са видели хищник. Забавно е, а и предполага мечти за собствен късмет. Там можеш да разгледаш и карти , да прочетеш неща за конкретното място.

На мен ми беше много интересно да наблюдавам другите хора. Не всички са туристи от други континенти. Без да мога да предполагам дори произхода им, смело твърдя, че имаше доста хора с черен цвят на кожата, които бяха там за почивка. Както вие ходите по планините за разходка, така местните ходят в парковете за срещи с приятели, барбекю и покрай това виждат животни. 

Мисля, че националните паркове, са такива и заради релефа си. Лагерът в северна Намибия беше съвършено различен от Етоша. Водните дупки, са заменени от река. Има много баобаби. Другите дървета са си големи като в нашите гори. Там не видяхме лагер, но го споменавам за да подкрепя мнението си за  разнообразието в ландшафта.

Нашият ден за сафари с джип мина така : Ставане по тъмно. Три часа обиколка . После горещ душ за стопляне и потегляне с нашия си джип за следващото място за спане. По път спиране хиляда пъти за гледане на нещо - савана, животни, дървета. Не смеех да си затворя очите, защото бях сигурна, че ще изпусна нещо.

Вашият с организиран трансфер ще бъде по друг начин. Чети внимателно офертите. 

 

Сетих се нещо неводно - От сега слагай в багажа добри бинокли.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Аз още не знам със сигурност. Тоест вероятно трябва да си направим за жълта треска, но не съм мислила за хепатит все още. До момента си живеем без нея основно защото ме мързи да проверя къде и кога да си направим такава. 

За коремния тиф ще пропусна също. 

Против маларията ще разчитаме на молитви и късмет 🙂 Не знам дали има тестове преди да тръгнем наобратно, както при @ivooo след Раджа Ампат. 

П. П.  Не знаех, че има ваксина за холера. 

@master_of_germs  ние имаме ли си такива ваксинации Measles, Mumps and Rubella Vaccination? 

Жълтата треска ще трябва да си я направите, както сте тръгнали, едва ли ще се спрете скоро 🙂 А тя вече има доживотен сертификат. За хепатит А си проверете нивото на антителата най-напред. Възможно е да нямате нужда от ваксина.

Относно холерата, скоро имаше няколко епидемични взрива от холера в Кения, но мисля, че от юни месец насам е поовладяна. НАй-важното е да си дезинфекцирате водата. Ваксината не е особено дълготрайна, така че не разчитайте да ви пази занапред.

Срещу морбили, паротит и рубеола сте ваксинирани, няма защо да се притеснявате. 

Аз не бих карал на молитви срещу малария в тази част на Африка.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Lindt каза:

Около полетите можем да посетим ... David Sheldrick Wildlife Trust, Giraffe Centre.

Посетихме ги часове преди да си тръгнем от Кения. Моето усещане беше, че трябваше да отидем там преди сафари. Така би имало градация от зоо-стил животни към свободни, в естествена среда. А второто за мен беше много респектиращо и променящо светогледа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Sju каза:

Посетихме ги часове преди да си тръгнем от Кения. Моето усещане беше, че трябваше да отидем там преди сафари. Така би имало градация от зоо-стил животни към свободни, в естествена среда. А второто за мен беше много респектиращо и променящо светогледа.

В другата ми тема ( за Борнео ) ме съветват точно обратното - да не ходя първо в рехабилитационен център, а после в дивото, защото тръпката да видиш за пръв път животното ще изчезне. 

Не съм била до момента на такова нещо, предполагам през декември ще мога по-точно да кажа дали е вярно. И дали рехабилитационният център и усилията да опазиш живи представители на определен вид не е достатъчно респектиращо, но по различен начин. Миналата година щях да чета една книга за организацията на резерватите в Африка, но нещо влязох в периода си на илитерат 🙄. Предполагам, че трябва да си я намеря и да си изградя по-ясна представа за този свят. Другата възможност е просто да разчитам на прочетените усещания и размисли на познати и непознати посетители.

преди 11 часа, master_of_germs каза:

Жълтата треска ще трябва да си я направите, както сте тръгнали, едва ли ще се спрете скоро 🙂 А тя вече има доживотен сертификат. За хепатит А си проверете нивото на антителата най-напред. Възможно е да нямате нужда от ваксина.

Относно холерата, скоро имаше няколко епидемични взрива от холера в Кения, но мисля, че от юни месец насам е поовладяна. НАй-важното е да си дезинфекцирате водата. Ваксината не е особено дълготрайна, така че не разчитайте да ви пази занапред.

Срещу морбили, паротит и рубеола сте ваксинирани, няма защо да се притеснявате. 

Аз не бих карал на молитви срещу малария в тази част на Африка.

Четох обяснеието ти за антителата за хепатит А и коремния тиф, което ми спести време. Ще питам в понеделник за наличността на ваксина за жълта треска. Как така да си дезинфекцирам водата? С таблетки? Не може ли просто да купуваме бутилирана?  Краткотрайните ваксини не ми се струват добра идея. 

Е, освен на молитви, ще разчитаме и на репеленти, но смятам организма си за постигнал добро равновесие и няма да приемам превантивно медикаменти, при това неспособни да осигурят пълна защита.   

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Lindt каза:

В другата ми тема ( за Борнео ) ме съветват точно обратното - да не ходя първо в рехабилитационен център, а после в дивото, защото тръпката да видиш за пръв път животното ще изчезне. 

Не съм била до момента на такова нещо, предполагам през декември ще мога по-точно да кажа дали е вярно. И дали рехабилитационният център и усилията да опазиш живи представители на определен вид не е достатъчно респектиращо, но по различен начин. Миналата година щях да чета една книга за организацията на резерватите в Африка, но нещо влязох в периода си на илитерат 🙄. Предполагам, че трябва да си я намеря и да си изградя по-ясна представа за този свят. Другата възможност е просто да разчитам на прочетените усещания и размисли на познати и непознати посетители.

Четох обяснеието ти за антителата за хепатит А и коремния тиф, което ми спести време. Ще питам в понеделник за наличността на ваксина за жълта треска. Как така да си дезинфекцирам водата? С таблетки? Не може ли просто да купуваме бутилирана?  Краткотрайните ваксини не ми се струват добра идея. 

Е, освен на молитви, ще разчитаме и на репеленти, но смятам организма си за постигнал добро равновесие и няма да приемам превантивно медикаменти, при това неспособни да осигурят пълна защита.   

Аз съм на същото мнение, както от темата за Борнео. За нас беше голямо изживяване да си караме между две селца някъде из Кения, наоколко да си пасат кравички и изведнъж между дърветата да минат два жирафа. Както и многото зебри. А после вече имахме възможност да си ги храним в центъра за спасяване на жирафи (или както там се нарича).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , ivailo_radev каза:

Аз съм на същото мнение, както от темата за Борнео. За нас беше голямо изживяване да си караме между две селца някъде из Кения, наоколко да си пасат кравички и изведнъж между дърветата да минат два жирафа. Както и многото зебри. А после вече имахме възможност да си ги храним в центъра за спасяване на жирафи (или както там се нарича).

Описвал ли си това пътуване някъде? Ако не,  можеш ли да споделиш накратко или с много думички тук?

Още ми е рано за конкретни въпроси,  та ако се появяват отговорите преди въпроса ми,  ще съм повече от доволна 🙂

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Lindt каза:

Описвал ли си това пътуване някъде? Ако не,  можеш ли да споделиш накратко или с много думички тук?

Още ми е рано за конкретни въпроси,  та ако се появяват отговорите преди въпроса ми,  ще съм повече от доволна 🙂

 

 

Пътеписи за Кения Дано не нарушавам някое правило, ама просто не съм ги пускал тук. Най-добре да започнеш от статията за първите стъпки за сафари. Ама да спомена, че нито съм специалист по сафарита, нито претендирам за изчерпателност.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , ivailo_radev каза:

Пътеписи за Кения Дано не нарушавам някое правило, ама просто не съм ги пускал тук. Най-добре да започнеш от статията за първите стъпки за сафари. Ама да спомена, че нито съм специалист по сафарита, нито претендирам за изчерпателност.

А, мисля,  че не e проблем да сложиш линк. Обаче аз като стар и сериозен член на магеланци никога не съм чела общите правила на форума 😀

Връзка към коментар
преди 2 минути , Lindt каза:

А, мисля,  че не e проблем да сложиш линк. Обаче аз като стар и сериозен член на магеланци никога не съм чела общите правила на форума 😀

Липсва информацията за Амбосели и Найроби, която смятам да добавя днес.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Завиждам благородно за тръпката да видиш дивите животни за първи път. Бяхме това лято в Кения за миграцията и беше невероятно изживяване. Цаво съм виждала преди нняколко години. Там стават невероятни снимки с тази червена пръст. А за Борнео ще е интересно какво ще кажете. Ние сме там от 20.02 до 4 март и умуваме как да подредим програмата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Роми каза:

Завиждам благородно за тръпката да видиш дивите животни за първи път. Бяхме това лято в Кения за миграцията и беше невероятно изживяване. Цаво съм виждала преди нняколко години. Там стават невероятни снимки с тази червена пръст. А за Борнео ще е интересно какво ще кажете. Ние сме там от 20.02 до 4 март и умуваме как да подредим програмата.

Ние за жалост няма как да посетим Данум в Борнео,  нито бюджетно, нито в топ резорта.  Но ако ти можеш, завърти програмата около него. Иначе ще разкажа, но ми се струва по-добре да не обикаляш толкова,  колкото нас, а да се съсреточиш върху 3 места,  които са наистина добри.  

Връзка към коментар
преди 12 часа, Lindt каза:

Не съм била до момента на такова нещо, предполагам през декември ще мога по-точно да кажа дали е вярно. И дали рехабилитационният център и усилията да опазиш живи представители на определен вид не е достатъчно респектиращо, но по различен начин.

Разбира се, всеки реагира различно. Споделих своето усещане. Цената на входовете по спомен беше символична на фона на останалите разходи, аз съм "за" ако това подпомага добруването на тези животни.

 

Предходната година имахме възможност да храним жирафи във Фуертевентура - подавахме им от пакетчета плодове и зеленчуци. Тогава си пожелахме да ни се отдаде възможност да ги видим в естествена среда, извън ограждения. Случи се. Това, което не ми допадна в кенийския вариант е тълпите от туристи и липсата на контрол върху количествата сухи храни, които се подават на животните, въпреки написаните правила. И безброй селфита, които трябва да се изчакат.

Слончетата се виждат много за кратко, и то ако успееш да намериш пролука между отново огромния брой зрители.

 

В парковете гледките с животни са (почти) само за вас и времето може да спре колкото вие пожелаете (или съответно те позволят). Наистина е различно и еуфорично в дърветата край теб да щръкне някоя шарена глава, да се шмугне щраус, да ти се надупи зебра край пътя 😄 и всичко да е толкова нормално и естествено.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Sju каза:

Разбира се, всеки реагира различно. Споделих своето усещане. Цената на входовете по спомен беше символична на фона на останалите разходи, аз съм "за" ако това подпомага добруването на тези животни.

 

Предходната година имахме възможност да храним жирафи във Фуертевентура - подавахме им от пакетчета плодове и зеленчуци. Тогава си пожелахме да ни се отдаде възможност да ги видим в естествена среда, извън ограждения. Случи се. Това, което не ми допадна в кенийския вариант е тълпите от туристи и липсата на контрол върху количествата сухи храни, които се подават на животните, въпреки написаните правила. И безброй селфита, които трябва да се изчакат.

Слончетата се виждат много за кратко, и то ако успееш да намериш пролука между отново огромния брой зрители.

 

В парковете гледките с животни са (почти) само за вас и времето може да спре колкото вие пожелаете (или съответно те позволят). Наистина е различно и еуфорично в дърветата край теб да щръкне някоя шарена глава, да се шмугне щраус, да ти се надупи зебра край пътя 😄 и всичко да е толкова нормално и естествено.

 

Да, звучи ми напълно логично това усещане. Аз също подреждам първо рехабилитационните центрове, после парковете в предстоящото пътуване 😉 

Обаче ние не сме много по градовете, а това е нов континент с негова си скорост и със сигурност ще искаме нощувката преди полета да е в Найроби. Не сме много по градовете и май по-скоро ще харесаме идеята да видим животните отблизо, отколкото да обикаляме улиците. 

Всъщност ако се откажем от море, вземем си бюджетно 8 дневно сафари и после се върнем в града, може и просто да си почиваме и да си наместваме впечатленията. 

Ти описвала ли си пътуването си? Не се отваря линка с блога ти, а и като си го намерих, не намерих Африка. 

 

Да си призная, както нямам претенции за терен и определени животни, така си умирам за вода и Богория с фламинготата е най-яркото нещо, с което свързвам Кения. Не се справям обаче с намирането на конкретна програма с ориентировъчна цена за там. И не съм сигурна дали е добра идея да отидем през март. 

Връзка към коментар

Не, за съжаление не ми е оставало време да пиша за пътуването, освен коментарите във форума, които забелязах, че си прочела.

 

Изрових си едни бележки, вероятно не много полезни, покриват изцяло само моите интереси 🙂 :

 

Окончателната ни програма е с 2 различни фирми.

1) Нощувка в Найроби - трансфер $20

2) парк Накуру + езеро Богория 2 дни/1 нощ.

Нощувка в периферията на Накуру в хотел по мой избор.

Ако са склонни да ни заведат и до Найваша ще е чудесно, иначе не влиза в официалната оферта.

3) Нощувка в Найроби

4) Амбосели 3 дни/2 нощи

Нощувка в Kibo Safari Camp (до входа на парка е и няма да се губи много време в път).

Посещение на масайско село.

5) Нощувка в палатка в периферията на Найроби.

В деня на заминаването (пътуваме през нощта) ще отделим за Найроби.

 

Най-важно с програмите и бюджетите е да разпратите запитвания до различни фирми. Имат обявени готови програми, има варианти за промени по тях, но цената много варира от това колко човека пътувате. Ако можете да запълните цял ван, ще направят програмата такава, каквато я искате. Ако не сте достатъчно- вероятно ще бъдете комбинирани с други хора. За частни турове (малко хора, специални желания) цените са стресиращи. За Богория- аз трудно открих фирма с програма, включваща това езеро. Бяхме само двама и не ни беше по силите да мислим за частен тур, но накрая така се получи поради липса на други групи. В програмите, които разпращат фигурират и различни типове настанявания за различни бюджети- бюджетни и луксозни. Има възможност да провериш местата в Трипадвайзър.

 

Бакшишите са допълнително перо. Смятат се на ден, така че колкото повече дни сафари, толкова повече бакшиш ще трябва да предвидите.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Какъв е размерът на тези бакшиши? Опитвам се да приема тази практика, но за мен си остава прехвърляне на отговорността за качеството на обслужване и доходите на персонала върху самия потребител. Тоест дразни ме.

 

 @Sju защо избрахте Амбосели? 

 

И на мен ми харесва идеята за 3-те езера. Хем не са много дни, хем са различни - жирафи, фламинго, хипопотами и орли. Пътят май също е красив. 

Ще позяпам из ревютата на Богория за март и ще видя дали да се откажа от там или да твърдо да реша, че искам. 

Обаче не знам дали аз трябва да настоявам за определена програма или да ги помоля за препоръки,  съобразени с месеца. Макар че сме само двама и те сигурно ще ме убедят да избера маршрут, за който има други желаещи. 

Ти беше сложила снимките от мега палатката 🙂 Това къде е? 

За моренцето какво би казала? 

Връзка към коментар

Бакшиши- $10/човек на ден. При по-голяма група щяхме да оставяме предполагам по $5. 

 

Избрах Амбосели по няколко причини:

- Изглеждаше достатъчен като животинско разнообразие за моите желания. Исках да видя слонове, зебри и жирафи. Хищници не ме вълнуваха. Останах с впечатление, че по-голяма е вероятността за тях в Мара.

- За да успеем да отидем до Богория искахме малко дни сафари. За Амбосели се предлагаше такъв;

- харесах опция за настаняване (палатка с глезотии) с реалистичен бюджет;

 

Усилията и средствата за индивидуален тур до Богория си заслужават единствено ако много, много, много го искаш. 

 

Запитванията ми към фирмите съдържаха накратко това:

 

Здравейте, двама човека сме, в Кения сме през месец ....  ,  база Найроби, разполагаме с 5 дни, най-много искаме да видим тези и тези животни. Бихте ли ни предложили опции, които да покриват тези параметри.

 

Не съм наясно какво се случва през март.

 

Другата яка палатка край Найроби беше нова на пазара и за добиване на популярност беше с много ниска цена. В комбинация с най-големите кодове за отстъпки в Букинг тогава, цената за нея беше под $80. В момента е нещо като $300+ на нощ и не знам дали да я препоръчвам 😉

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Lindt Здравей! 

Ще се забавя малко с детайлен пътеводител, но да ти ги нахвърля набързо...

 

 КАКВО ДА ВИДИТЕ В НАЙРОБИ

 

1. Nairobi National Park - според мен и половин ден му стига; Вход за парка - 45 долара, отделно е сафарито с цена в зависимост от групата.

2. Giraffe Centre -  ако искате да няма хора, идете сутринта в 9.00 като отваря. Струва 15 долара, може да се плати и с карта. Дават ти пакетче с храна за жирафите. Отнема около час;

3. David S. Elephant Orphanage (да не се бърка с другото със същото име и да се отиде на грешната локация) - вход 500 шилинга, но ако ще давате долари, ще ви вземат 7. САМО МЕЖДУ 11.00-12.00!!! Тогава хранят слончетата пред публиката. През другото време може да идете ако си осиновите слонче срещу 50 долара и може да си го храните и посещавате лично цяла година.

4. Downtown Nairobi - KICC tower - висока и стара сграда тип соц строителство, от която обаче се открива уникална гледка към целия централен град. Най-късно идете до 16.00 часа, защото 16.30 е последното качване. Входът не беше скъп. 

5.  National Archives - https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g294207-d479162-Reviews-National_Archives-Nairobi.html

6. Nairobi National Museum

7. BOMAS OF KENYA - Шоуто е от 14.30 до 16.00 и на мен лично много ми хареса. Представя песни и танци от всички региони на Кения. После (или преди това) може да разглеждате и т.нар. "боми" - сламени и глинени и кални къщи по региони. Всичките се отличават с по една голяма колиба за първата жена и по малки за другите. 

8. Karura Forest - прекрасно място за разходка сред зеленина и дават колела под наем. 

9. Paradise Lost - много препоръчвано място с различни активности. 

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g294207-d4346624-Reviews-Paradise_Lost-Nairobi.html

 

10. Кварталът Westlands с всякакви заведения и кухни от цял свят - от Бразилия до Еритрия и Сомалия и прекрасни барове с невероятен нощен живот. Въпреки това за любителите на месо все още номер 1 се води Carnivore Restaurant, който не е в този район.

11. Railway Museum - https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g294207-d480479-Reviews-Nairobi_railway_museum-Nairobi.html

12. Karen Blixen Museum

13. Nairobi Safari Walk 

 

Това е съвсем грубо, очаквай детайли скоро!

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.