Прескочи до съдържание

10 дни в Кения през март 2020


Lindt

Препоръчани мнения

След пътуването ни до малайзийско Борнео, достигнах до някои нови изводи, които ще се отразят на смелите ми планове за Кения.  

Явно има по-неугледни и бедни места по света и ние не се чувстваме добре в тях.  Поради което вероятно е разумно да не залагам на обществен транспорт и излишно мотаене по пътища и градчета. Колкото и авантюристично да ми изглежда като идея,  на практика е ужасно 🙂

Другото важно откритие е, че никак не ни се получава в трансферни дни да си изберем подходящ хотел, който да ни хареса и да си лентяйстваме спокойно няколко часа. Или басейнът ще е леден,  или затворен, или тъп. Този път се отказвам от претенции и максимизиране на престоя, ще очаквам само стая, душ и нещо за хапване. 

Та ако някой може да ни препоръча чисто настаняване около летището на Найроби, с трансфери и някаква ядлива храна и бира, ще сме благодарни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

О, съжалявам, че не сте доволни достатъчно от Борнео. Като се върна от Саня, ще те тормозя за напътствия. Но да се опитам да помогна малко за Найроби. Ние бяхме в Four point by Sheraton Nairоbi airport. От фирмата със сафарито го бяха избрали. Цената е била около 80-90 евро със закуска. Има добър басейн на покрива. Малък, но става. За вечеря -ресторанта до него. Тук къс суперлативи! И за месото и за бирата. Ако се надяваш на дивеч - има само щраус и крокодил. Другите от 2 години са забранени или поне ограничени. Но то аз и когато си ги имаше не съм ги пробвала. Хотела става, и не беше най-скъпия. Не знам какво точно търсиш, но тук единствения проблем беше грешката на една " голяма бяла птица" на рецепцията при регистрацията на името. Това доведе до проблем в влизането в нета. А си представи колко време се търсеше проблема...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , Роми каза:

О, съжалявам, че не сте доволни достатъчно от Борнео. Като се върна от Саня, ще те тормозя за напътствия. Но да се опитам да помогна малко за Найроби. Ние бяхме в Four point by Sheraton Nairоbi airport. От фирмата със сафарито го бяха избрали. Цената е била около 80-90 евро със закуска. Има добър басейн на покрива. Малък, но става. За вечеря -ресторанта до него. Тук къс суперлативи! И за месото и за бирата. Ако се надяваш на дивеч - има само щраус и крокодил. Другите от 2 години са забранени или поне ограничени. Но то аз и когато си ги имаше не съм ги пробвала. Хотела става, и не беше най-скъпия. Не знам какво точно търсиш, но тук единствения проблем беше грешката на една " голяма бяла птица" на рецепцията при регистрацията на името. Това доведе до проблем в влизането в нета. А си представи колко време се търсеше проблема...

Доволни сме от Борнео 🙂 От великолепните гори в Сепилок, от Кинабатанган и от здравия ни цветен риф в Мабул. И от grab 🙂 Не сме доволни от малайзийските големи хотели - Меркюр, Мьовенпик и Фрейзер, скучната храна и изключителният боклук, който създават и в който живеят доста от местните. Тоест Малайзия не ни допадна и ще я избягваме в бъдеще, но пътуването ни беше чудесно заради малките кътчета природа, които са оцелели.  

Басейните ни бяха смотани, в Меркюр имаше 5 шезлонга, във Фрейзър беше в абсолютна сянка и леден, а Мьовенпик беше до 19 ч, така че въобще не го видяхме. 

 

В Найроби кацаме вечерта и сутринта или ще отидем на тур и ще ни вземат, или с влак/ полет до Момбаса. Та имаме нужда единствено от топла вода, храна и удобно легло около летището и гарата 🙂  Няма да е твоят хотел, букинг го предлага за 149 паунда.

Възможно е да го ползваме още веднъж, пак на този принцип - пристигане вечерта и изчезване сутринта. 

Връзка към коментар

Явно са били съвестни от агенцията ни и са ни взели супер цена. Дори се поправям беше долари, а не евро. Радвам се за Борнео. От БГ ще питам за моите хотели, ако ги помните поне като място. Весело посрещане на 2020. При нас идва само след 6 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А ти каква храна обичаш да ядеш, тъй като споделяш, че много неща не ти харесват? И аз съм капризна, но Найроби предлага кухни от цял свят и то на топ ниво. Иначе традиционната храна на местните е слаба работа - месо/риба с ориз и няколко други опции за гарнитури - боб, спанак, угали, пържени картофи. Ама на туристите им харесва. Особено по крайбрежието - калмари, скариди... Най-добри са местните индийски ресторанти - пак готвят местна храна, но по-добре подправена. Има апликации от типа на Food Panda - доставят бързо до хотела, аз често ги ползвам като не ми харесва менюто на хотелските ресторанти.  Но ти трябва местен номер, за да ти звъннат. В AirBnb понякога има повече хубави опции за места за настаняване дори от Букинг. До летището май няма лъскави квартали и вероятно може да попаднете на мизерен район. Four point by Sheraton Nairоbi airport май е най-добре. И аз вече нямам грам толеранс към мизерии, а Момбаса е по-неразвит град от Найроби. Като гледам видеа и снимки на други пътешественици из африканските столици и икономически центрове (без Намибия и РЮА) - направо се хващам за главата, такава простотия и дивотия, та в този ред на мисли ако смяташ в бъдеще да посещаваш повече африкански страни, може би е по-добре да видиш Найроби - направо е перла в короната на региона. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

А ти каква храна обичаш да ядеш, тъй като споделяш, че много неща не ти харесват? И аз съм капризна, но Найроби предлага кухни от цял свят и то на топ ниво. Иначе традиционната храна на местните е слаба работа - месо/риба с ориз и няколко други опции за гарнитури - боб, спанак, угали, пържени картофи. Ама на туристите им харесва. Особено по крайбрежието - калмари, скариди... Най-добри са местните индийски ресторанти - пак готвят местна храна, но по-добре подправена. Има апликации от типа на Food Panda - доставят бързо до хотела, аз често ги ползвам като не ми харесва менюто на хотелските ресторанти.  Но ти трябва местен номер, за да ти звъннат. В AirBnb понякога има повече хубави опции за места за настаняване дори от Букинг. До летището май няма лъскави квартали и вероятно може да попаднете на мизерен район. Four point by Sheraton Nairоbi airport май е най-добре. И аз вече нямам грам толеранс към мизерии, а Момбаса е по-неразвит град от Найроби. Като гледам видеа и снимки на други пътешественици из африканските столици и икономически центрове (без Намибия и РЮА) - направо се хващам за главата, такава простотия и дивотия, та в този ред на мисли ако смяташ в бъдеще да посещаваш повече африкански страни, може би е по-добре да видиш Найроби - направо е перла в короната на региона. 

Този въпрос с храната е много любопитен. Мрънкало съм си аз. Обичам риба, ориз, месо и много зеленчуци и плодове. Ям люто, сладко и солено, кисело и въобще всичко, а ако ми е новичко, с голяма радост. Не съм никакъв почитател на пържено, тестено или сладко, на което дължа теглото си.

В Малайзия нямаше грам разнообразие, затова кротко си хленча: Супа с яйце и нудъли. Пържени нудъли с яйце. Варена трева без подправки. Риба в листо с доста безвкусно червено къри. Бял ориз за гарнитура на ядене без сос. Пържено пиле. Понеже доста дни бяхме с фул или халф борд в средата на нищото, нямах как да се разнообразя. И нямаше сокчета и плодове. Е, изядохме по 10 кила ананас за тези 15 дни, и почти толкова диня, но с това почти се изчерпиха плодовите наличности. В градовете се спасявахме с корейско, суши, тайландско, но в дивотията...

В Азия вече си знам, че стомахът и умът ми понасят улична храна и напитки с лед безгрижно. Но там се чувстваме в безопасност. А в Африка не съм била. И не знам дали е разумно да ям каквото ми изглежда интересно или трябва да ям сготвена за туристи храна без подправки, за да не ни стане нещо 🙂 

Ще отидем и ще видим как е. После ще мислим дали искаме пак 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Lindt каза:

След пътуването ни до малайзийско Борнео, достигнах до някои нови изводи, които ще се отразят на смелите ми планове за Кения.  
Явно има по-неугледни и бедни места по света и ние не се чувстваме добре в тях. 

За съжаление по света има ужасно бедни места и даже предполагам, че в Малайзия хич не са най-бедните такива ...

преди 7 часа, Lindt каза:

 скучната храна и изключителният боклук, който създават и в който живеят доста от местните. Тоест Малайзия не ни допадна и ще я избягваме в бъдеще,

Малайзия e страна с различни лица  (аз самият съм видял една малка част от тях), но не я зачерквайте с лека ръка, със сигурност има места, където няма боклук и има разнообразна храна!

преди 44 минути , Lindt каза:

стомахът и умът ми понасят улична храна и напитки с лед безгрижно.

Имай едно на ум с леда в Азия и Африка :rolleyes:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В Кения няма такова разнообразие и богатство на улична храна, както в ЮИ Азия. Рядко се срещат павилиончета, където да има нарязани плодове и сокове, но има - предимно в центровете на градовете. Масово ще намериш т.нар. мишкаки - месо на грил, но според мен телешкото им не е хубаво. То е кравешко реално. За да се нахраниш нормално, винаги трябва да седнеш някъде. Но мисля, че ще си намериш достатъчно риба, плодове и зеленчуци. Местните пият много сокове. Ледът 99% е от чешмяна вода, освен в луксозните хотели и ресторанти. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да докладвам защо няма да повече да се опитвам да си самоорганизирам сафари  🙂 Не знам къде бъркам, но явно не става така, както си го мисля.

 

Инатът ми е огромен и прекарах седмици да си чета и проверявам как да организирам нещо сама в тази държава. Изключвайки вариантите за пътуване с маршрутки и автобуси, се съсредоточих над Цаво, защото има удобно разположена влакова гара между двете части и градче. 

Постепенно преживяхме това, че сумата на ден набъбва жестоко, ако включиш входни такси за парка и game drives. Тоест може да харесаш хотел за 100 $, но като добавиш 50 на човек на ден вход и после 150 $ за game drive си става гадост. 

Нищо, успокоявах се, че @FlyTraveler е казал, че под 200 $ на човек на ден си е глупав оптимизъм или с компромиси. Та ок, ще дадем по 200, но ще спим в парк за 2 вечери, ще ни возят само нас в джип и ще е супер изживяване. 

Продължавам с писане към Voi Safari Lodge, Sarova Lodge, и каквото си намеря като настаняване  из програмите на фирмите. Тц, не искат много да ми отговарят. Или ме обстрелват с  неадекватни цени. Или по-лошо, оказва се, че не са в парка. И докладват, че и другите не били вътре в Цаво. 

Примирявам се и с това, че ще сме извън парка за тези пари. Питам за програма и тук вече почвам да се изнервям :

Цитат
Can you share more details about the game drives for each day? We are interested in:
-What are the hours - when are we starting, how many hours we have etc
-What vehicle type are you using?
-Do you have specific places in each Tsavo you are visiting?
Цитат

Game drive hours breakfast 6.00 am depart 6.30 ,carry picnic lunch,back to the lodge at 4pm

Vehicle open tour van

places,tsavo east open savannah game drive,land marks mudada rock and luggard falls.

places tsavo west land marks,chyulu hills,shetani lava flow,mzima springs etc

Цитат
As far as I know, most of the animals are active in early morning and before sunset. Is it different in Tsavo East/ West? What we will be able to see in the afternoon? If it is better to visit parks in the morning, then rest, then again around 4 PM, is it possible to do it in that way? Or our points of interest are far from the lodge and we have to extend the game drives with 2-3 hours? 
 
Our dates are in the beginning of rainy season, but we are no sure what that means for game viewing. It is our first trip to Africa and we are looking for help how to do it in the best way. 
Are 1 day in Tsavo East and West enough? Or you can suggest us a program for 2 days? As far as we know this is the largest park in Kenya. But all tours that we see so far are for 1 day only. And without information what we will be able to see.
 
Is there anything to do around the lodge for 1 day? Is it possible to go on foot without guide?
Цитат
Great to hear it would be your first trip to Africa and therefore lucky to have me advising you as this is my professional career for the last 20 years contiguously.
It is a myth you can see animals early morning or late evening,game is by luck and tactic,there might be a better game at 12 noon than 6 am or 6 pm.
From my experience game drive is based on proper planning.
Tsavo IS QUIET big,you cannot do tsavo east and west same day it is two full days in each and still you will not cover everything though a good driver guide will cover the most important areas and you enjoy it.
When i refer to morning with picnic is coz the game has many breaks,there are certain sites you are allowed out of the car and watch various sceneries and its beautiful,like in tsavo east it is a must to prop up mudada rock,which is a 5km long lrock with big water pan underneath where you watch animals drinking water or feeding,minimum 30 min as you learn the history about the place,
Same to two other important sites in tsavo east,not forgetting even going to some lodges and have drink while watching wild animals in their suspended pillars.
Same will do for tsavo east national park
At sagala lodge a guided walk with delvan is unforgettable experience
Цитат
During the game drive, do we have only a driver (playing the role of guide too) or a guide as well? The price you've quoted for both parks is for private safari, I guess? If there are other guests interested to come to the game drives, would the price be lower?
 
Is march too early for baby animals? May we see any cubs in Tsavo East/West? Do our game drives in Tsavo West give us a opportunity to see Mount Kilimanjaro? Are there different routes, depending of which animals we will love to see? We saw that there is Black rhino sanctuary, is it possible to go there? Is the sanctuary with entrance fee? Actually are there more sanctuaries around the Lodge? How can we go there? 
Цитат
Most drivers are guides i included with wide knowledge of the park.
For drive it is always beautiful private unless you know each other before,if there happens others you share the costs
The park is absolutely luck and hardwork,you can never predict coz anything is possible,
On game drive to tsavo west,so long as the sky is clear Kilimanjaro is a must see.
Rhino sanctuary is in tsavo west and once you pay park fees you are free to view but again hardwork coz they are in expansive land and sometimes hide very interior.
They are quiet a number of sanctuaries but why go restricted areas 5000 hectares places while you have million of acres in the park without any restriction and clearly marked roads.
looking forward to other questions.

 

Та както казах, ми писна. И се насочих към друго - намерих си Sanctuary, 100 кв км, много животни, 1 хотел, изглеждащ добре и 1 на кокили с water hole. За моя радост присъства в booking и в цената се включват и входните такси от 45 $. Пише, че е близо до гарата, отзивите са много положителни, цената е приемлива - 200 $ за двама с вход, закуска и вечеря. Питам за разлики между двата хотела, трансфер от гарата, цени на game drive, специфика. Никакъв отговор. Пускам напомняне. Нищо. Резервирам през букинг и слагам въпросите си за трансфер. Нищо. Втори опит през комуникатора. Нищо. И на третия днес получих отговор: 

image.png.bc002dcadafe0f7000aac234a262d830.png

 

Искам само да допълня, че това е голяма верига. Би трябвало да е част от Хилтън. И е частен парк. И съм изумена от абсолютната липса на интерес към отговор до клиенти и като цяло от отношението за 10 дни опити за комуникация. 

Цитат

Taita Hills Wildlife Sanctuary was established in 1972 by Hilton International.

Цитат

Sarova Hotels, Resorts & Game Lodges is not only one of the largest chains of hotels and lodges in Kenya and East Africa, it is also one of the most innovative, offering guests diverse experiences that are simply unforgettable.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Lindt Ако позволиш съвет, не се скъпи за първо сафари. Остави го в ръцете на професионалисти - освен ако не е self-drive. Дано не ме захапят професионалистите 😄 но за начинаещ е безкрайно трудно да прецени всички опции! 

 

П.П. Ама Хилтън са ужасни! Защо мислиш, че са стандарт за качество? Казвам го аз като клиент, казват го и професионалисти (като сина ми). В Африка пък, дето личното отношение е най-важното, изобщо не бих им се доверила... 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Rainy каза:

@Lindt Ако позволиш съвет, не се скъпи за първо сафари. Остави го в ръцете на професионалисти - освен ако не е self-drive. Дано не ме захапят професионалистите 😄 но за начинаещ е безкрайно трудно да прецени всички опции! 

 

П.П. Ама Хилтън са ужасни! Защо мислиш, че са стандарт за качество? Казвам го аз като клиент, казват го и професионалисти (като сина ми). В Африка пък, дето личното отношение е най-важното, изобщо не бих им се доверила... 

Ами исках да сме в мъничко паркче, а те да знаят къде са им животните на тяхната територия. А и беше достъпно като цена. При това имаше много отзиви, че животните идват да пият вода под хотела и ти си като на кино докато седиш и си почиваш.  Те хората си ходят, почти всички организирани сафарита нощуват там. Но отношението им е убиец.

 

Съветът ти е добър, но неприложим. Суми над 400 $ на ден за нас не са поносими. Ще си вземем едно бюджетно сафари, ще видим каквото видим и ще чакам време, в което изкарвам на ден повече от цената на трансфер с джип за 10 км. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Lindt каза:

Ами исках да сме в мъничко паркче, а те да знаят къде са им животните на тяхната територия. А и беше достъпно като цена. При това имаше много отзиви, че животните идват да пият вода под хотела и ти си като на кино докато седиш и си почиваш.  Те хората си ходят, почти всички организирани сафарита нощуват там. Но отношението им е убиец.

Защото вероятно не си играч. На мен отношението ми е номер едно приоритет.

 

преди 5 минути , Lindt каза:

Съветът ти е добър, но неприложим. Суми над 400 $ на ден за нас не са поносими. Ще си вземем едно бюджетно сафари, ще видим каквото видим и ще чакам време, в което изкарвам на ден повече от цената на трансфер с джип за 10 км. 

Ама не - не ме разбра. Не казах да е скъпо, а да е дадена препоръка какво и къде за дадения бюджет - и сляпо да я последвате, извинявам се за грозния изказ, но това имам предвид 🙂 Когато реших да си намеря сама сафари след първата резервация по препоръка на @FlyTraveler - щото вече нямах пари, не че за първото сафари имах 😄 - установих СЛЕД това колко съм била глупава. Не че не успях да се забавлявам, и то много, просто има места, където стандартната логика не е приложима. 

 

Желая ви прекрасна Африка! 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Rainy каза:

Защото вероятно не си играч. На мен отношението ми е номер едно приоритет.

 

Ама не - не ме разбра. Не казах да е скъпо, а да е дадена препоръка какво и къде за дадения бюджет - и сляпо да я последвате, извинявам се за грозния изказ, но това имам предвид 🙂 Когато реших да си намеря сама сафари след първата резервация по препоръка на @FlyTraveler - щото вече нямах пари, не че за първото сафари имах 😄 - установих СЛЕД това колко съм била глупава. Не че не успях да се забавлявам, и то много, просто има места, където стандартната логика не е приложима. 

 

Желая ви прекрасна Африка! 

Да, може би си права. Просто не се справям с приемането на съвети за пътуване от непознати хора. А Fly от своя страна освен че пътува различно и има абсолютно невъзможни за копиране приоритети, е превърнал ползването на познанията си за тази материя в професионално занимание и на мен ми се вижда нередно да го разпитвам, че и да изразявам несъгласие и претенции.  

А и не мога да определя бюджет без да знам какво точно получавам. Ми ако срещу още малко мога да получа мнгоо повече? Трябва нещото да ми хареса и после да свикна с неговата стойност. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Lindt каза:

Да, може би си права. Просто не се справям с приемането на съвети за пътуване от непознати хора.

Това беше и моята битка 🙂 Трудно е. Но действа добре на егото... 

 

преди 7 минути , Lindt каза:

А Fly от своя страна освен че пътува различно и има абсолютно невъзможни за копиране приоритети, е превърнал ползването на познанията си за тази материя в професионално занимание и на мен ми се вижда нередно да го разпитвам, че и да изразявам несъгласие и претенции.  

@FlyTraveler е прекрасен съветник. Никога не е отказал помощ. Проблемът е в приемащият съветите обикновено. Установих го по не най-добрият начин. Но аз дадох пример с него, защото познавам стила му. Имах предвид да се вслушваш в опитните в тази област, защото сафарито е просто друг свят...

 

преди 7 минути , Lindt каза:

А и не мога да определя бюджет без да знам какво точно получавам. Ми ако срещу още малко мога да получа мнгоо повече? Трябва нещото да ми хареса и после да свикна с неговата стойност. 

Желая ти успех 🙂 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Lindt каза:

Да, може би си права. Просто не се справям с приемането на съвети за пътуване от непознати хора. А Fly от своя страна освен че пътува различно и има абсолютно невъзможни за копиране приоритети, е превърнал ползването на познанията си за тази материя в професионално занимание и на мен ми се вижда нередно да го разпитвам, че и да изразявам несъгласие и претенции.  

А и не мога да определя бюджет без да знам какво точно получавам. Ми ако срещу още малко мога да получа мнгоо повече? Трябва нещото да ми хареса и после да свикна с неговата стойност. 

Бай ти Флай си изкарва ляба със съвсем различни неща от сафарита и пътешествия. Може би някой ден ще се занимавам професионално,  като порастне дъщеря ми. Иначе просто усещам на кого бих могъл да съм полезен и на кого не. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 41 минути , FlyTraveler каза:

Бай ти Флай си изкарва ляба със съвсем различни неща от сафарита и пътешествия. Може би някой ден ще се занимавам професионално,  като порастне дъщеря ми. Иначе просто усещам на кого бих могъл да съм полезен и на кого не. 

Би могъл да си ни много полезен, ако не ти е досадно, с 3-4 подробности 🙂 

От всички бюджетни сафарита за Масай Мара-Накуру-Найваша или Масай Мара-Накуру-Амбосели, има ли Camp, който е по-добър избор от останалите и си струва да го търся от оператор?

Всички програми с full day ли приключват всъщност към 4? 

Ако се предлагат 100 варианта за 500 $ за 4 нощувки, рейтингът им ли да гледам или да ги задраскам всичките и да взема този, който иска 600$, ако искам да са добри. 

Ако пишат, че има възможност за леки корекции, какви имат предвид, че могат да бъдат? 

 

И също, ако си доволен от настоящата си програма в Цаво и Амбосели, би ли споделил каква е? Имам странното усещане, че не се изчерпва само с  "full day in Tsavo " 🙂

Връзка към коментар
В момента, Lindt каза:

Би могъл да си ни много полезен, ако не ти е досадно, с 3-4 подробности 🙂 

От всички бюджетни сафарита за Масай Мара-Накуру-Найваша или Масай Мара-Накуру-Амбосели, има ли Camp, който е по-добър избор от останалите и си струва да го търся от оператор?

Всички програми с full day ли приключват всъщност към 4? 

Ако се предлагат 100 варианта за 500 $ за 4 нощувки, рейтингът им ли да гледам или да ги задраскам всичките и да взема този, който иска 600$, ако искам да са добри. 

Ако пишат, че има възможност за леки корекции, какви имат предвид, че могат да бъдат? 

 

И също, ако си доволен от настоящата си програма в Цаво и Амбосели, би ли споделил каква е? Имам странното усещане, че не се изчерпва само с  "full day in Tsavo " 🙂

Ако искате животни по това време на годината и повече хищници - Мара. Западно Цаво е мега красиво, но с малко животни в този сезон. Повече има в района на    Lake Jipe, но се съмнявам някой вас да ви закара до там за парите, които искате да дадете. 

 

   Voi Safari Lodge  e вътре в парка - Изрочно Цаво с изумителна гледка. Прекалено е голяма и масова за моя вкус, но на повечето хора им харесва.

 

Онзи двн бях там. Ако искате животни - Мара. Препоръка за лагер за теб точно нямам.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря, @FlyTraveler

В началото на месеца искахме да вземем 3 дни Мара и 1 Накуру на ниска цена в началото на пътуването. 

Да се придвижим до Вой и да си нощуваме 4 пъти в Сагала с 2 сафарита до едното и другото Цаво. И в един ден да направим разходка пеша за птици,  голям баобаб и просто да походим 15 км на ново място. 

Така всъщност бюджетът се връзваше на 4х110 $ нощувка, 104 вход х2,  170 Източно Цаво и 150 Западно Цаво.  И около 30 за разходка,  20 за трансфери до гарата, нещо такова.  Ако безкрайно много ни харесаше, можеше да повторим 1 от Цавотата. 

Изкуши ме Таита за 2 дни с чудни гледки - там е 200 $ с входове на ден,  но явно не искат да ни вземат и забавляват вътре,  ако съдя по комуникацията ни. 

Voi Safari Lodge ни отговориха, но цената им е по-висока от Таита с около 100 $.  Не знам дали е оправдано. 

Преценила бях, че така ще опитаме от всичко, освен частна концесия 🙂 Обаче никой не отговаря според моите разбирания за точни и ясни взаимоотношения. 

Така бюджетът се промени 5 пъти, съобразно плановете. Сега вече наистина мисля, че няма да се справя с Цавотата и е по-добре да гледаме животни в Мара и да ходим на море. 

Ако вдигна сумата от 500 $ за 3 дни в Мара,  може да получа индивидуален тур,  но аз не знам какво искам и няма смисъл да е по моя идея. Ако увеличим бюджета с цел по-хубаво настаняване, пак не знам кое е по-добро и в какво отношение. 

Просто съм неориентирана в тази материя,  за да задам правилните въпроси или да дам правилните отговори. 

 

 

 

Връзка към коментар

https://www.safaribookings.com/kenya/best-time

@Lindt за съжаление не мога да споделя опит, но покрай всичките ви лутания и аз се поразрових

има  група в фб https://www.facebook.com/groups/BackpackingAfrica/ и хората там също споделят и питат неща които може да ви са полезни...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Така е Линд, не се дразни. Да си намериш правилното сафари на добра цена е по-трудно, отколкото да ожениш 45-годишния ерген на блока за свенливата библиотекарка. 🙂  Успех, дано намерите подходящото за вас!

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Не мисля, че е възможно добро сафари с прилични условия на ниска цена в Мара. Има доста животни там и поне аз не бих останала в рамките на резервата в палатка. Друго е тентите- те са отделени добре, имат тоалетни и бани вътре, като че животните са без пряк досег с теб през нощта.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Роми каза:

Не мисля, че е възможно добро сафари с прилични условия на ниска цена в Мара. Има доста животни там и поне аз не бих останала в рамките на резервата в палатка. Друго е тентите- те са отделени добре, имат тоалетни и бани вътре, като че животните са без пряк досег с теб през нощта.

Не, тези от снимките са по-скоро тенти,  не на палатки, както ги разбирам. Не са велики, но ги предпочитам пред стени. 

 

И наистина пише, че няма огради, но все пак едва ли хищниците умират от желание да дойдат в бюджетния къмпинг извън парка. 

Всъщност не съм чела колко често се случва инцидент, но не изпитвам някакъв страх. 

Не знам как да проверя дали има сафари с палатки в парка, а не до него 😞

Връзка към коментар

Разбирам. Не бях разбрала, че е извън парка. Ние бяхме в рамките на частна концесия в парка, та когато се прибирахме вечерите дори чакахме търпеливо слоновете да ни пуснат да си влезем 🙂 А си имаше и по-гневнички от тях, че им прекъсваме вечерята .

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Роми каза:

Разбирам. Не бях разбрала, че е извън парка. Ние бяхме в рамките на частна концесия в парка, та когато се прибирахме вечерите дори чакахме търпеливо слоновете да ни пуснат да си влезем 🙂 А си имаше и по-гневнички от тях, че им прекъсваме вечерята .

Страхотно 😍 Някой ден,  например след 3-4 години,  ще направим нещо такова. 

Не знам защо съм си наумила, че ще се разглезя и няма да се впечатлявам толкова лесно след време и си пазя някои места и наистина скъпи изживявания за този период. @Rainy например си се впечатлява доволно често във всяко пътуване, а е видяла повече от мен 🙂

Но сега си знам, че каквото и както и да видим животинче,  ще се побъркам от радост. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , Lindt каза:

Не знам защо съм си наумила, че ще се разглезя и няма да се впечатлявам толкова лесно след време и си пазя някои места и наистина скъпи изживявания за този период. @Rainy например си се впечатлява доволно често във всяко пътуване, а е видяла повече от мен 🙂

Но сега си знам, че каквото и както и да видим животинче,  ще се побъркам от радост. 

@LindtЩе го приема за комплимент, независимо че звучи двусмислено  🙂 

 

Аз считах - и продължавам да считам - че съм изключително привилегирована да пътувам. Харча всичките си пари за това и ми е голямо щастие. А когато си щастлив, защо да мрънкаш? Ако не съм щастлива от това, няма да пътувам. Просто е 🙂 Ако имам поводи за мрънкане, винаги вината си е в мен. Винаги! Не е нужно да бъда негативна, ако нещо не ми е харесало. Нито е нужно да бия барабани. Тогава съм просто самоиронична. Опитвам се да нямам очаквания - а ако знам, че имам, се опитвам да си угодя предварително за най-драматичните ми претенции. И наистина се впечатлявам от всичко. Позитивно. Освен това мозъкът ми е раздрънкан и увреден от писането, та намирам безкрайни интересности в най-елементарни битовизми. Малко като бебетата, които си играят с дрънкалки 🙂 Пак дрънкам...

 

Виждането на животни в тяхната естествена среда, заедно с цялата атмосфера, за мен беше изумително и нямаше аналог. На мен ми костваше страшно много това пътуване. И никога, ама никога не съжалих за него. Виждам, че се опитваш да управляваш и владееш цялото случване, до последния детайл. Това е невъзможно. Пожелавам ти да имаш своята Африка, която ще те изкефи. Наистина.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.