Прескочи до съдържание

Гората на магеланци!


Препоръчани мнения

преди 10 часа, Георги каза:

Няма лошо и не трябва да е "ако гората не стане, дайте да почистим язовир". Може и двете неща да се свършат стига да има кой да се нагърби с организацията и да има достатъчно желаещи. Ако имаш мерак @Lindt, проучи какво се изисква като логистика, като инструменти и материали и действай. Същото се отнася и за маркирането на пътеки. 

 

Почти всички подобни инициативи са ок, стига основното което харчим да е труд и време. 

Възможно е да пробваме този уикенд да се разходим в района на София около някое блато/ язовир и да проучим положението. Сега е период за есенна миграция и ни е интересно да сме около водоеми, не съм сигурна обаче дали няма да смутим птиците по време на почивката им, ако се съберем почистваща бригада.  

По принцип е лесно да се организира - до доста места има обществен транспорт, а чувал и ръкавици може да вземе един или всеки да си носи. Проблем би било, ако се натъкнем на нерегламентирано сметище с автомобилни гуми например. Някак недовършено ще е да чистим бутилки и пликчета, а да оставяме големите неща, но не знам къде да ги върнем и как бихме ги пренесли. Това би изисквало повече предварителна подготовка и организация. 

Ще имам предвид да поровя  тези дни. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 4 часа, Lindt каза:

Възможно е да пробваме този уикенд да се разходим в района на София около някое блато/ язовир и да проучим положението. Сега е период за есенна миграция и ни е интересно да сме около водоеми, не съм сигурна обаче дали няма да смутим птиците по време на почивката им, ако се съберем почистваща бригада.  

По принцип е лесно да се организира - до доста места има обществен транспорт, а чувал и ръкавици може да вземе един или всеки да си носи. Проблем би било, ако се натъкнем на нерегламентирано сметище с автомобилни гуми например. Някак недовършено ще е да чистим бутилки и пликчета, а да оставяме големите неща, но не знам къде да ги върнем и как бихме ги пренесли. Това би изисквало повече предварителна подготовка и организация. 

Ще имам предвид да поровя  тези дни. 

Абе чувала и ръкавиците лесно. Аз по-скоро имах предвид нещо по-задълбочено - например да се види откъде идват боклуците, макар и да е възможно хората просто да си ги изхвърлят на рандъм, по-скоро има някъде препълнени кофи, от които се разнасят, дали не може от там да се прекъсне източника на боклук. После в коя част и къде точно да се чисти, защото със сигурност няма да навреди цял ден да гоня една пластмасова бутилка, ама дали е най-ефективното и не е ли по-добре да е място, където може да се почисти най-много за единица време...от друга страна това място може да не е супер публично, а пък това със сърничките може да е по-малка концентрация на боклуци, ама по-видимо. После дали да няма някое кътче, което периодично да го държим чисто, за сметка на нещо хаотично и разпръснато, което ще даде само супер кратък еднократен ефект. Пък и да, събирането лесно, ама извозването... не е толкова лесно 🙂

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Сигурно звуча като развалена латерна, но ситуацията е много динамична, настроенията на хората също. Днес ми изпратиха проекто договор и искам за пореден път да знам дали да продължаваме за идния 1 месец или да оставим за пролет, когато се надяваме и духа и всичко да е по-жизнерадостно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм си жизнена и днес,макар да нямам кой знае какво основание, ама за да остана такава, трябва да избягвам масови мероприятия. Много бих искала всички да имат резерви, за да мога да участвам напролет.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм заета уикендите 31-1 ноември, както и 14-15 ноември. Ако е друг уикенд, мога да се включа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изпратих днес имейл на горското, че се отказваме до следващата пролет. Не мисля, че сме в състояние да прогнозираме какво ще е след 2 седмици и дали въобще подобни инициативи ще са разрешени - дали от властите, дали от здравия разум. Сигурно няма и къде една бира да пием след добре свършената работа...въобще, звучеше ми повече като каторжна работа, от колкото да направим нещо полезно и хубавно, но и да ни е приятно.

 

Извинявам се за това иди ми/дойди ми, но в днешно време е така.

  • Харесвам 12
  • Браво 3
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Дойде време да направим нов опит да организираме засаждането на магеланската гора. Възможността е през април и трябва да се преброим.
Моля да се отбележите, за да преценим ще се случи ли  сега или ще трябва са отложим за  есента отново. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Засега съм сред желаещите. Ще имам някакви ангажименти през април, но все още не са с фиксирани дати... Надявам се да не съвпаднат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

и ние сме двама и с най-голямо удоволствие ще нагласим ангажиментите си така, че да дойдем.

@Цвете , хора айде да не го отлагаме отново за есента, до сега дръвчетата щяха да бъдат факт и да се заемем с друга стойностна инициатива.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.