Прескочи до съдържание

КМС - (Коледната магеланска сБирка) 14.12.2019


Polina

Препоръчани мнения

Не знам има ли провидение, но и на мен и на жената се паднаха дестинации, които са ми много на върха в желанието за посещения. На жената се падна да покани Гената в Казахстан. Не само, че правим планове с нея за следващия септември в Казахстан, но и Гената седна точно на нашата маса. Страхотна вечер стана, с интересни разговори и блага дума. Що се отнася до моя късмет @bronco стягай се за Таджикистан. Аз не разбрах кой и къде ще води мен, но съм сигурен, че ще е на интересно място.

Весели празници на всички и открийте вашите нови любими места през новата година.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

@Mary Сладките и баницата бяха невероятни!

Възхищавам се на ентусиазма и благодаря за усилията, оценяваме ги! Страхотна си!

Благодаря и на @Polina за организацията и на @Брани за възможността да се разпознаем кой кой е!

 

Още веднъж весели празници на всички!

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря за хубавата вечер на старите и новите муцуни! Толкова ми беше хубаво настроението, че спонтанно се сдобих за билет за.....концерт (за което заслужено ме избазикаха, разбира се ). А за тези, които не дойдоха: хич да не мислите, че магеланци за много позитивни по принцип! Всичко това онази вечер се дължеше на многото алкохол! 😋

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Пак хубава сбирка с много готини хора, много интересни разкази и планове за минали и за бъдещи пътешествия по широкия свят и много добро настроение, както обикновено. 
Специални благодарности за организацията и подготовката на Поли  :clapping:, Мари :clapping:, Брани :clapping: и разбира се, на Основателя :clapping:
 

преди 14 часа, Mary каза:

Последваха две тави с баница(миналата година беше само една и ми се видя малко): 

 

Да ти кажа под секрет, на мен и две ми се видяха малко ... такава вкусна баничка! :blush::grin:

От късметите ми се падна с Брани да ходим до родината на Алфред Нобел, ABBA, Стиг Ларшон, IKEA, и Volvo :smile3:   Май няма да ни е за първи път, но ще повторим и потретим с удоволстивие! 
Иначе мен кой ме изтегли така и не разбрах, здраве да е! :grin:

  • Харесвам 11
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Аз пък трябва да се подготвя за Швейцария и Ямайка. Алпи, езера, часовници и шоколад от една страна и плажове, ром и реге от друга! Въпреки това не мисля, че ще имам затруднения с пренастройката....

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

А, забравих друго:

Не чувам благодарности за Поли.:curtsey: Дето, всеки път организира срещите, тича по заведенията, записва, отписва, угажда на всички - наааай-неблагодарната работа.

Трябва много да си я пазите, да не вземе да се откаже!:girl_impossible:

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Не чувам, не чуууувам, я, по- височко!😉

@AlexandraKo, това е много прозрачен опит от страна на пловдивчани да ни откраднете организаторката на сбирките

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Най-сетне да се доредя и аз до форума, че и време да имам , за да напиша и аз някоя и друга благодарност. 

Така или инак ще се живее! Да знаете. 🙂

 

Преди шест години за пореден път организирах месечната сбирка. Да, коледна беше и да, беше ми за шести път във форума. Тогава, дали и имахме трийсетина човека, но успявахме да се съберем всички на една маса... дълга, тип "сватбарска", в едно денонощно заведение в центъра на града, запазило много, ама наистина много спомени. Сигурна съм, че никой от присъстващите в онази вечер не си е и представял, че след шест години пак ще си пием пиенето заедно. Шест години по-късно, онова заведение вече не е денонощно, шест години по-късно част от онези първи магеланци спомогнали за създаването на тези сбирки, все още идват на тях, шест години по-късно броят на идващите на сбирки (за поредна година) е около или над 100 усмихнати лица.

А преди шест години на мен ми бе закичена официално титлата Организатор, защото пък преди това бях просто Подстрекател. 🙂

 

Благодаря Ви! За това, че отделихте време да дойдете и да се видим в последния месец на годината. Благодаря Ви! За това, че през тези години, успявате все така да създавате настроение, да усмихвате, да се забавлявате.

Благодаря Ви за милите думи, за коледните подаръчета, за сладките изкушения и за високоалкохолните небосклони... 

Благодаря Ви! За това, че не се плашите от бройката и идвате. Знам, че толкова много хора са стресиращи и за всеки новобранец плашещи. Друго си е да седнеш някъде на питие с двама-трима другари, нали? Смелчаци сте! Адмирации!

Благодаря Ви! 

Тук е мястото да се извиня на тези, с които не можах да поговоря, да си кажем наздраве. 

 

Благодаря на Мари, че спомага отново за подобрение на настроението. Добре, че успях да хапна от баницата, преди други да я изядат.  😉

Благодаря и на Брани, за усмихнатите самолетчета - етикетчета! 

 

И накрая:

От все сърце Ви желая една незабравима Коледа, където и да сте по света!

Бъдете здрави!

Бъдете засмени!

Бъдете щастливи!

Пътувайте, за да доставяте удоволствие и за да създавате емоции на вас и близките Ви.

Не се съмнявам, че сте слушали много и че под елхата дядо Коледа ще е оставил неочаквани подаръци. 

 

Весели празници на всички! 

  • Харесвам 22
  • Благодаря 11
  • Браво 11
Връзка към коментар
преди 2 часа, Childish каза:

@AlexandraKo, това е много прозрачен опит от страна на пловдивчани да ни откраднете организаторката на сбирките

Ееееееех, мечтая си аз, пък ти ме разкри:))))))

От кога се надявам Поли да си я направим майничка.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 57 минути , AlexandraKo каза:

Ееееееех, мечтая си аз, пък ти ме разкри:))))))

От кога се надявам Поли да си я направим майничка.

Ееххх, колко ще ни е хубаво!

Ще си похапваме и пийваме в ония готини ресторантчета... Ама надежди, де. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Добре, че в началото беше баничката на @Mary да спаси положението. Помощница в раздаването на вкусотиите изработени от @Mary, беше най-знатната мома сред нас - @Ellena(за @Граф Вронски специално - улучил си).

А аз, докато си изтегля късметчето и изгубих от поглед @Monika_Koko , и не успях да й споделя, че ще пътуваме заедно до Австралия.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Като тотален дебютант на подобна сбирка, нямах очакването, че ще остана до самия край, но с всяка следваща бира ставаше ясно, че няма да се отърва никак лесно!
 

В началото ми беше леко неадекватно, че се появявам от нищото сред 90+ души (повечето познаващи се), но с течение на вечерта проведох супер приятни и лежерни разговори, което ми помогна да се чувствам сред свои.
 

Благодаря за чудесната организация и смислените дискусии! Бъдете здрави!

  • Харесвам 11
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Djoki каза:

Като тотален дебютант на подобна сбирка, нямах очакването, че ще остана до самия край, но с всяка следваща бира ставаше ясно, че няма да се отърва никак лесно!
 

В началото ми беше леко неадекватно, че се появявам от нищото сред 90+ души (повечето познаващи се), но с течение на вечерта проведох супер приятни и лежерни разговори, което ми помогна да се чувствам сред свои.
 

Благодаря за чудесната организация и смислените дискусии! Бъдете здрави!

Викаш, на петата бира, вече се беше запознал, с 89 магеланци:))))))

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Викаш, на петата бира, вече се беше запознал, с 89 магеланци:))))))

@домосед водеше статистика за запознанствата ми на сбирката. Боя се, че цифрата беше чувствително по-малка (но май се равняваше на чашите, които минаха през ръцете ми).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Викаш, на петата бира, вече се беше запознал, с 89 магеланци:))))))

Аз със сигурност съм част от статистиката. @Djoki, като станеш известен магеланец ще се хваля с това. Запомни тази вечер. 😀

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, Djoki каза:

Като тотален дебютант на подобна сбирка, нямах очакването, че ще остана до самия край, но с всяка следваща бира ставаше ясно, че няма да се отърва никак лесно!
 

В началото ми беше леко неадекватно, че се появявам от нищото сред 90+ души (повечето познаващи се), но с течение на вечерта проведох супер приятни и лежерни разговори, което ми помогна да се чувствам сред свои.
 

Благодаря за чудесната организация и смислените дискусии! Бъдете здрави!

И аз ти водих статистика 😉 Най-важното е, че знаеш кои са Denver Broncos. Това доведе автоматично до  3 положителни точки. После минаваме през 42 посетени държави, което лесно се помни. Все пак това число е отговор на много неизвестни въпроси 😉 Малко се затруднявам със зодията, защото и аз съм човек, и аз бира пия, но ще стрелям в тъмното и ще кажа овен...

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 час, bronco каза:

Малко се затруднявам със зодията, защото и аз съм човек, и аз бира пия, но ще стрелям в тъмното и ще кажа овен...

"На масата е имало много жени", помисли си Щирлиц

  • Смея се 6
Връзка към коментар
На 16.12.2019 г. в 10:41, Фичо каза:

Пак хубава сбирка с много готини хора, много интересни разкази и планове за минали и за бъдещи пътешествия по широкия свят и много добро настроение, както обикновено. 
Специални благодарности за организацията и подготовката на Поли  :clapping:, Мари :clapping:, Брани :clapping: и разбира се, на Основателя :clapping:
 

Да ти кажа под секрет, на мен и две ми се видяха малко ... такава вкусна баничка! :blush::grin:

От късметите ми се падна с Брани да ходим до родината на Алфред Нобел, ABBA, Стиг Ларшон, IKEA, и Volvo :smile3:   Май няма да ни е за първи път, но ще повторим и потретим с удоволстивие! 
Иначе мен кой ме изтегли така и не разбрах, здраве да е! :grin:

Фичо, аз изтеглих теб 🙂 Стягай си раницата и багажа, че ще трябва да ходим в Чили. Макар да ми е за втори път, хиич нямам нищо против 🙂

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , saved_ каза:

Фичо, аз изтеглих теб 🙂 Стягай си раницата и багажа, че ще трябва да ходим в Чили. Макар да ми е за втори път, хиич нямам нищо против 🙂

Това е късметът на Фичо, а теб някой също те е изтеглил, та ще имаш още една дестинация за мислене.

Връзка към коментар
На 15.12.2019 г. в 22:19, Happy_Traveler каза:

@Mary за мен може ли късмет? 🙂 

За теб късметчето показва, че трябва да откриеш още един континент! :wink:

 

Happy_Traveler багажа приготвѝ,

и за Бразилия  заминѝ!

С тебе бързо покани

магеланец - dechy!

 

Изборът на магеланец е измежду няколкото в списъка, които се римуват в аматьорския ми опит за стих. :laugh:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , saved_ каза:

да ходим в Чили. Макар да ми е за втори път, хиич нямам нищо против

Ехааа, супер - Чили, особено по- на юг, си ми е мечта! :smile3:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз разбрах с кого ще ходя до Австралия @Eti*. Тази дестинация ми е в топ 5 на желаните места. Единствено ми се струва, че ще трябва да разтеглим годината и да има повече от 12 месеца:)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.