Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 21 часа, Фичо каза:


Колкото повече чета тази тема, толкова повече се убеждавам, че ще си остана дебел :grin:, или даже и да се случи да отслабна, със сигурност няма да е от ходене на фитнес! :rolleyes:  Отивам да чета съветите на Topfly за 10000 крачки на ден, а съветите му за диета ще се направя, че не съм ги видял.  :grin:

 

Чети, чети - хем и безплатно, @Topfly няма да ти иска директен дебит или, както там му викат:))))))

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
На 26.11.2019 г. в 8:36, Lindt каза:

 

 

 

Разговорът беше 10 минути. Накрая леко се задавях от нехарактерна жлъч. 

 

Последва този мейл,  който се радвам,  че видях късно,  когато нямаше значение:

 

 

ама и ти като Шехерезада, доразкажи финала, моля 🙂

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Да довършим сериала, който може да е по измислена история, но е възможно да е по реален случай:  

 

Малко след перфектно обучената дама да отклонява всички въпроси, обвинения и изисквания за информация, все още се тресях от яд. Знаете ли защо?

 

Защото моето фирмено обучение гласи, че ако получим пари по банков път, а наредителят не е лице, с което имаме договор, ние трябва да ги върнем. Дори наредителят да е МОЛ на фирма, с която имаме договор, ако не плаща от фирмената си сметка, а от лична, ние не можем да ги приемем. Освен ако нямаме тристранно споразумение. Е, за 1-2 вноски, можем да пишем официален имейл, че сме вързали това плащане към договора, но не може всеки месец. А клиентите са разсеяни и честно, постоянно правят глупости. Не успяваме да им обясним всичко, което трябва да знаят и редовно сме изненадани в засада от някое движение. 

 Та според моите закони, аз се загледах в личното си положение - за 1 година аз съм плащала на каса и не пазя бележки. Плащала съм с карта на ПИБ, където вече нямам сметка. При това я закрих с писмено обяснение, че не съм удовлетворена от отношението и условията. Не знам дали това се отразява, когато отидеш да просиш разпечатка. И останалите вноски от ОББ. Които ми казаха, че те не знаят на кого е ПОС устройството, следователно аз как да вържа вноските си към моето членство без съпорт от получателя на парите. По референция? По основание? Нямам представа как се случва. 

Та осъзнах, че ако в някакъв пристъп на безумие верно съм попълнила запис на заповед, което категорично не смятам, че се е случило, аз мога сериозно да отнеса един съдебен изпълнител. 

 Сега, може ние пък да сме търговско дружество, а при тях тези неща да са подредени така, че да имат причина да взимат тези пари и да не искат да правят проблем на всеки от 100 хилядите си клиенти. Ама аз откъде да ги знам какво са? И колко зле искат да постъпят с мен. Примирена бях, че ще плащам на каса и ще пазя останалите бележки до юни. 

 

За мое успокоение дойде моментът за следващото ми входящо обаждане. От човек, обучен да звучи честен. Имам предвид... ами говори бавно и повтаря всичко, от името и позицията си, до въпросите. Интересно наистина. Защото се представи като финансов директор. Мислех, че финансистите не се нуждаят от обучение как да говорят с клиенти, при това недоволни и с разклатени нерви. Изслуша цялата история с прекъсвания и уточнения, придружени с "разбирам, права сте". Веднага след това идваше обяснение, че е грешка, или че не е осведомен, или че не е такава практиката им, че нещо по канала се е объркало. Че винаги връщат пари, в случай на грешка. Че общите условия са разбира се общи и валидни за мен. Че нарушаването на условията ми е последното, което биха желали. Че размотаването ми е плод на.. . е, тук не се справи, няма как да хвърлиш вината върху объркване на служител, ако аз съм се срещала с 5 и съм говорила с още други по телефона. Те действат абсолютно идентично и това им е процедурата. 

 

Така де, за дългия ни разговор той наистина се опита да проникне зад нервите и паниката ми и да ме накара да кажа какво искам. И нито веднъж не се подхлъзна да критикува структурата си или да каже, че те в цялостта си имат проблем. Лошото е, че аз въобще не знаех какво искам, само мъст. Много злост се беше събрала в 50 килограмовото ми тяло. Защото аз подхождам с огромно доверие и оптимизъм и те ми бяха нарушили баланса. Приключихме с обещание да се обади по-късно, когато събере всички данни и да говорим пак. И че още днес ще си имам документите. 

Всее още почти го харесвам този човек. Тоест уважавам уменията му, аз съм работила на телефон и е дяволски трудно. Бих предпочела да използва знанията си за друго, но това си е неговият живот. Интересно как ги обучават .. ? Имам предвид, че повечето обучения се базират на тезата, че трябва да направиш клиента доволен и той ще ти даде парите си. При Пулс е обратното и школовката е непозната за мен. 

 

Между двата разговора аз все пак излях още малко злъч, като отговорих на девойката в колцентъра, с копие до coorporative: 

Цитат

Устно запознаване със съдържание и подготвяне на всеки документ с дата,  номер,  подпис и печат в два екземпляра за всяка от страните не е едно и също.  

Въвличането в тристранно споразумение без информиране на всяка от страните и съгласието им е най-малко злоупотреба с доверие и некоректно отношение. 
Изтегляне на средства от една фирма при договорни отношения с друга и издаване на бележка без основание от трета фирма, при подадена молба без входящ номер към четвърта е достатъчна причина за финансова проверка. 
Общи условия, които не са валидни за всички и не се спазват, също са причина на проверка.
 
Поради тези и други противоречия,  изисквам от Вас по-долу посочените документи на посочения по-долу адрес,  за да бъдат предоставени на юрист за преглед! 
 
Поздрави, 
 
....

 

И втори път се обади в следобедните часове. Отказах да продължа членството си, защото не им вярвам и не мога да приема да имам неясни за мен договорни отношения и да съм замесена в нещо толкова мътно. Минахме и в задължителния преразказ на тристранните взаимоотношения, загубата на мои лични данни, злоупотребата с банкови детайли и неправомерното теглене на пари. Да не си помислите, че човекът е започнал с идеята да ми услужи. Просто имаше мисия да овладее пожара. 

 

 

Та в 17 си получих документите. За прекратено членство без предизвестие и  липса на задължения по договор и към други 2 фирми, които нямаха въобще нищо общо с мен, но си бяха приятели със сметката ми. 

 

  

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 6 минути , Lindt каза:

Примирена бях, че ще плащам на каса и ще пазя останалите бележки до юни. 

Пази ги доживот! :grin:
 

преди 6 минути , Lindt каза:

Много злост се беше събрала в 50 килограмовото ми тяло.

Ей, какво нещо са жените - цяла тема изписа, само и само накрая (уж случайно и между другото) да се изфука с добра фигура. :biggrin:

  • Харесвам 3
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 3 минути , Фичо каза:

Пази ги доживот! :grin:
 

Ей, какво нещо са жените - цяла тема изписа, само и само накрая (уж случайно и между другото) да се изфука с добра фигура. :biggrin:

Длъжна бях - представи си някога някой непознат да чете темата. И да си мисли, че тая коза само си търси повод да си седи дебела и да не спортува. И поне Жижо сега ще ме остави на мира с опасенията си, че метаболизмът ми някой ден ще се забави, ако не тренирам и ще се разделим, защото няма да може да ме обгърне с поглед. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 1 минута , stanimir каза:

Едно е сигурно -  "Пулс"  са много умели търговци. Все едно са продали хладилник на ексимос 😉

Много хора им помогнаха - Жижо с безпокойството си за фигурата ми и магистратурата си всяка вечер, за да умра от скука. Майка ми с неистовото желание вече 3 години да спортува по 4 пъти седмично и твърдението, че аз ще заобичам йогата. Вярването ми, че парната баня и сауната веднъж седмично са най-добрата грижа за кожата ми. 

И това, че ме излъгаха, че скоро отварят в Младост, така че хем да ми е до работа, хем да пропускам вечерните задръствания. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да довърша с днес, пък дано има и следващ пост 🙂

 

След дълго чудене какво бих могла да искам като компенсация, но без особен успех с измислянето, реших пак да им вгорчавам живота, докато им връщам подписаните документи. С леки корекции на имейла, който може и да съм изпратила, а може и да не съм: 

Цитат

За съжаление осигуряването на тези документи не компенсират: 

- причиненото ми неудобство и обида от служителите Ви за обслужване на клиенти.

- изгубеното ми време и причинения стрес в период, надхвърлящ един календарен месец. 

- принудата за консултация с юрист, причинена от отказа Ви да ми предоставите за справка документи, на основание на които получавате плащания. 

- неудобството да си закривам банковата сметка и дебитна карта поради  ************

И също така не отменят заплатените и неизползвани 2 месечни вноски, за които са подадени документи за замразяване, съгласно общите условия. Поради това ще очаквам предложение, което да удовлетвори очакванията ми за коректно и справедливо отношение.

Получих отговор, че мога да ползвам фитнеса напълно безплатно в следващите два месеца /които вече съм си платила/ и молба да потвърдя, че това искам. 

 

Аз, ако си спомняте, не исках да ходя декември заради пътуването ни до Борнео, и всъщност, ако не беше така, изобщо нямаше да се озова в такава изненадваща за мен ситуация.

Прехвърлих няколко варианта на отговор и определих, че звучат като заплахи, изнудване или нахалство. Не са за мен тези епитети, може да ме е яд, че така се ръководи нечий бизнес, но не съм Робин Худ и не работя на длъжност, на която ми плащат да въдворявам ред и законност. 

 

Така че пратих, а може и да не съм, това: 

Цитат

Здравейте, г-н ...
Вече заплатените от мен вноски, които мога да използвам главно в период, в който съм извън България, не са точно компенсация 🙂 🙂
Бих се почувствала по-добре, ако предложението е от полза за мен в частност или за кауза, която подкрепям. Вие може да изберете един от описаните варианти или нито един. Аз ще запазя правото си да споделям точно как съм се чувствала като Ваш клиент и какво сте направили, за да промените впечатленията ми, като по никакъв повод няма да разпространя невярна информация. 
1/  карта за фитнесите Ви, необвързана с никакъв договор за 2020 година

2/ дарение към или организиране на кампания за залесяване на избран от Вас район на територията на страната.
Поздрави, 

....

 

С това разказът ми приключва. Освен ако не решат да направят дарителска кампания за залесяване, защото аз вярвам, че хем каузата е полезна, хем с модерно звучене. И ако си разлепят някакви листовки между био бурканчета, някой друг може да я приеме като интересна. Все пак структурата на Пулс е доста известна в страната и включва многобройни членове. А ако те садят дървета и популяризират заниманието, на мен ми е все тая дали плащат данъци. 

  • Харесвам 4
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Тия са много странна фирма. Някакви спамери. Излизам една вечер (ама много късно, малко преди затваряне) от Кауфланд и на вратата ме пресреща някаква арна мацка...Люлински кавър на Грешната Мадона с Големите бомби...Т.е. още по-грешна и с още по-големи, почти като истински.  ПрИмоция, карти за фитнес, в същото това "Пулс". Отказвам тактично, при което мацката става още по-настоятелна. Добре, няма да си вадя карта (не казва колко струва, само дето била с 50% намаление). Ще ми даде ваучер за три безплатни тренировки. Да и оставя тел. номер, ще ми се обадят да се разберем кога да отида.

Аз във фитнес съм стъпвал последно преди 15-16 години, обаче тогава имах един приятел, дето се беше яко зарибил да става животнУ...ходеше по три пъти седмично да блъска по фитнеси, пазеше диети, зобеше се юнашки с разни добавки от едни шарени пластмасови бидони. Като вземе да мери с едни мерителни чашки, да бърка едни каши...все едно виждах баба ми едно време на село-така бъркаше син камък за поповите прасета в градината. И понеже е мой човек...ето кой ще ползва намалението.Може пък да му провърви, да срещне там някоя кака и да намерят обща тема за разговор покрай железарията, дето е по фитнесите.

Речено-сторено. Давам си аз телефона, ама предвидливо давам един номер, дето е на предлатена карта, която я сменям относително често. Минаха седмица или две- ни вест, ни кост от фитнеса. Докато един ден, звъни някаква....лелка да кажем..Така и така, ние сме от Пулс, кога ще дойдете да си проведете тренировките и да се запознаете с другите ни услуги...Чакайте-казвам-че съм в провинцията, другата седмица ще е. Междувременно звъня на приятелчето...той само като чу "Пулс" - вика леле, тия ги знам, ебати измамниците, там много скъпо и т.н.

Шах с пешка! Няколко седмици поред ме тормозиха с тия безплатни тренировки. Ама направо беше....атом от ляво, атом от дясно...Опитвах да отбивам атаките директно-бе хора първия там човек, дето влезе при вас да пита за карта, му дайте на него тоя ваучер, стига сте ми звъняли, нямам време. Тц! На трици не кълват! И така докато не смених пак картата, десетина дена след това. Спамери абсолютни.

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Lindt, аз лично много се радвам на развръзката. Категорично смятам, че ходенето на фитнес НЕ си заслужава всички тези проблеми и главоболия, та добавената стойност към здравето се е изпарила светкавично дори и само с първото вдигане на пулса в горни граници от нервите в тази сага. 

А за който не му се трошат пари и нерви и време за фитнес, има си домашни тренировки, с няколко дъмбела и пудовка, изтеглена програма безплатно на компа, се постигат понякога дори по-добри резултати откъм здраве, визия, издръжливост и самочувствие. За справка - имам приятелка, ходи в Пулс всеки ден от 2 години и все още не може да направи и една лицева опора (и далеч не е само тя) . Аз тренирам вкъщи, ама няма да кажа колко мога да направя, за да не излезе хвалба. Сауната иначе е прекрасно нещо, ама... не си заслужава нервите. 

В тяхна защита ще кажа това, което те ми обясниха на мен, когато ги попитах защо искат да се подписват едногодишни договори и защо толкова дълго предизвестие има за прекратяването им. Вкарали са много пари и искат някаква сигурност на паричния поток, за да поддържат съоръженията. Резон има. Няма резон обаче да създават такива проблеми, да мамят и да правят врътки, за да не плащат данъци, това е, което мен ме вбесява, при наличие на толкова нисък корпоративен данък. В края на краищата и при тези условия те може да имат успех, не е нужно да се работи с измамнически похвати. Късмет, Линдче. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 57 минути , luba_rizova каза:

Lindt, аз лично много се радвам на развръзката. Категорично смятам, че ходенето на фитнес НЕ си заслужава всички тези проблеми и главоболия, та добавената стойност към здравето се е изпарила светкавично дори и само с първото вдигане на пулса в горни граници от нервите в тази сага. 

А за който не му се трошат пари и нерви и време за фитнес, има си домашни тренировки, с няколко дъмбела и пудовка, изтеглена програма безплатно на компа, се постигат понякога дори по-добри резултати откъм здраве, визия, издръжливост и самочувствие. За справка - имам приятелка, ходи в Пулс всеки ден от 2 години и все още не може да направи и една лицева опора (и далеч не е само тя) . Аз тренирам вкъщи, ама няма да кажа колко мога да направя, за да не излезе хвалба. Сауната иначе е прекрасно нещо, ама... не си заслужава нервите. 

В тяхна защита ще кажа това, което те ми обясниха на мен, когато ги попитах защо искат да се подписват едногодишни договори и защо толкова дълго предизвестие има за прекратяването им. Вкарали са много пари и искат някаква сигурност на паричния поток, за да поддържат съоръженията. Резон има. Няма резон обаче да създават такива проблеми, да мамят и да правят врътки, за да не плащат данъци, това е, което мен ме вбесява, при наличие на толкова нисък корпоративен данък. В края на краищата и при тези условия те може да имат успех, не е нужно да се работи с измамнически похвати. Късмет, Линдче. 

В подкрепа на казаното от теб, ще цитирам по памет, една мисъл на Сталоун. Не ми е никакъв любимец, но гледах едно негово интервю, преди много години и той каза, нещо от сорта, " че човек не трябва да е зависим от уредите, той винаги трябва да носи фитнеса със себе си. И че, като пътува и не може да тренира, просто, прави по 200 лицеви опори в хотела..."

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Темата взе някаква странна посока. 

 

"Ако не сте доволни от таксиметрова компания Х, ходете пеша!"

 

Важното е да се спортува и всеки да го прави по начин, който му е приятен и удобен. Не мисля, че са много фитнесите с обслужване и договорни взаимоотношения като Пулс. Даже бих казал, че са единствени. И пак не е лошо хората да ги ползват, но поне да са информирани в какво се забъркват. Един адвокат в моя фитнес им предплаща картата си например и въобще не се занимава повече с техните глупости.

 

И като споделяме мисли на известни хора, аз помня, че Дуейн Джонсън "Скалата" няма фитнес в дома си, защото не смята, че е достатъчно дисциплиниран. Така че ... 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Както обича да казва един познат: "Една жена никога не знае какво иска, но винаги го постига."

 

След цялата дандания сега искаш карта за 2020-та или да излезнат да ти садят дръвчета...?!

 

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 9 минути , но нейм каза:

Както обича да казва един познат: "Една жена никога не знае какво иска, но винаги го постига."

 

След цялата дандания сега искаш карта за 2020-та или да излезнат да ти садят дръвчета...?!

 

Не бива да има 1 опция:

- първото не им струва нищо, базата е изградена и е добра, може да удовлетвори клиент. Но не генерира нищо, освен пропуснати ползи от неплащани от някой вноски. Защото аз едва ли ще пиша след всеки час йога колко ги обичам. 

- второто изисква време, средства и усилия. Но би трябвало да намалява данъци и да бъде добра реклама, противостояща на оплакванията, че са гадини. Директно ми затварят устата (то аз вече всичко си казах де) 

Но не е моя работа да определям аз избора им. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Gentleman Basta, точно, де, споменах опцията за трениране дОма като вариант за хора, които нямат основно време или желание или финанси за фитнес, а не като по-добра алтернатива. Трябва да имаме варианти. И всеки избира според желанието си. Иначе, аз ако живее в София, бих ходила в залата на Юли, ама на.... 

Връзка към коментар

@Lindt, твоят телефон към А1 ли е?

Що не идеш да си платиш сметката ей в тоя техен магазин, че ми се гледа трилър?

 

...А, не, късно е вече!  😉

 

Загадка: може ли някой да познае коя ще е следващата месторабота на този находчив А1-ски чиляк?

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Goal & Boss каза:

@Lindt, твоят телефон към А1 ли е?

Що не идеш да си платиш сметката ей в тоя техен магазин, че ми се гледа трилър?

 

...А, не, късно е вече!  😉

 

Загадка: може ли някой да познае коя ще е следващата месторабота на този находчив А1-ски чиляк?

Ай,  ай,  да, трябва да отида и там 🙂Да тренирам повишено внимание при подписване на каквото и да е. Пък после голям проблем, че в Азия и Африка ме гледали като торба с пари. 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, luba_rizova каза:


А за който не му се трошат пари и нерви и време за фитнес, има си домашни тренировки, с няколко дъмбела и пудовка, изтеглена програма безплатно на компа, се постигат понякога дори по-добри резултати откъм здраве, визия, издръжливост и самочувствие. 

Аз съм от тези, които нямат време за фитнес, не искат да харчат пари, недисциплинирани са и имат цял куп извинения, но имат огромно желание за фитнес! 
Мисля, че единственият ми вариант е фитнес вкъщи и миналата седмица ми попадна някаква реклама на фейсбук за 10 дневна barre и Пилатес challenge. Регистрирах се за две седмици безплатно и започнах всеки ден правя упражненията, които ми изпращат. 30 Мин на ден, вече седем дена без прекъсване и съм много горда от себе си, и се изненадах, че не съм се отказала досега и чакам с нетърпение новото  видео. Виждам и резултат, но цялото тяло ме боли и ходя като разглобена 😄.
Сега обмислям да им плащам всеки месец някаква сума и да си оставя subscription-a. Прочетох им правилата и условията за отказване благодарение на тази тема :). Отказването е лесно и може да се направи по всяко време. 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

Ай,  ай,  да, трябва да отида и там 🙂Да тренирам повишено внимание при подписване на 

Линд, най-гЛадните копелета от А1 са в офиса  на пазара на Красно село. Всеки месец ме карат да подпиша нов договор, защото "ще платиш много следващия месец" или "ще си загубиш номера от утре". Една от служителките даже беше готова да ми даде да подпиша нов договор и без л.к.  Само супер герой може да се справи с тях.

  • Шок 2
Връзка към коментар
На 28.11.2019 г. в 20:27, Катя мравката каза:

Линд, най-гЛадните копелета от А1 са в офиса  на пазара на Красно село. Всеки месец ме карат да подпиша нов договор, защото "ще платиш много следващия месец" или "ще си загубиш номера от утре". Една от служителките даже беше готова да ми даде да подпиша нов договор и без л.к.  Само супер герой може да се справи с тях.

Пусни оплакване 🙂 Четох в статията, че това им трябва на вождовете, за да проверят клона си и да връчат документи за освобождаване от длъжност 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 11/26/2019 at 10:30 AM, Фичо said:


Колкото повече чета тази тема, толкова повече се убеждавам, че ще си остана дебел :grin:, или даже и да се случи да отслабна, със сигурност няма да е от ходене на фитнес! :rolleyes:  Отивам да чета съветите на Topfly за 10000 крачки на ден, а съветите му за диета ще се направя, че не съм ги видял. 

Диетата я забрави 🙂 Физически активният живот е ключа към по стройната фигура. Човекът стотици хиляди години е копал и е гонил животните в гората и организмът ни се е приспособил към подобен активен живот. Няма как със седене пред компютъра, в колата и с измъчващата диета да отслабнеш трайно. Във фитнеса тежкото е първите 3-4 месеца. Минеш ли половин година вече ще почне да ти липсва 🙂

 

Що се отнася до абонаментите трудни за отказване, при фитнеса това може и да е добре 🙂 Аз веднъж две години се борих с една антивирусна програма да и откажа абонамента...Сигурно и те са мислили да ми направят добро 🙂 Една позната в сайт за запознанства не можеше да се откаже от абонамента...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 51 минути , Topfly каза:

Диетата я забрави 🙂 Физически активният живот е ключа към по стройната фигура. Човекът стотици хиляди години е копал и е гонил животните в гората и организмът ни се е приспособил към подобен активен живот. Няма как със седене пред компютъра, в колата и с измъчващата диета да отслабнеш трайно. Във фитнеса тежкото е първите 3-4 месеца. Минеш ли половин година вече ще почне да ти липсва 🙂

 

 

Без диета няма да стане.Аз се мъча като грешен дявол.110 кг съм-174 см.Днес мисля да вървя навън 7 км-14000 крачки,но после ,ако се наям сериозно полза никаква.Фитнеса е добре за горната част на тялото.В къщи почнах да дигам една торба цимент 25 кг опакована в 2 найлона.Четох,че Роналдо на ден правил по 8 тона и аз правя 8 серии по 40=1 тон.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@dimitrov6 има голямо значение какво ядеш. Не е задължително да ядеш по шепа ориз през ден и нищо друго. Мисля, че това имаше предвид @Topfly

 

Ограничи (или по-добре спри, ако можеш) глутена и захарта. Сигурно ще видиш резултат. Това е най-очевидното и лесно решение.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
2 hours ago, dimitrov6 said:

Без диета няма да стане.Аз се мъча като грешен дявол.110 кг съм-174 см.Днес мисля да вървя навън 7 км-14000 крачки,но после ,ако се наям сериозно полза никаква.Фитнеса е добре за горната част на тялото.В къщи почнах да дигам една торба цимент 25 кг опакована в 2 найлона.Четох,че Роналдо на ден правил по 8 тона и аз правя 8 серии по 40=1 тон.

Диета трябва да правиш, но не като количество, а като качество. Аз отслабнах трайно 17 килограма, като по време на отслабването се отказах напълно от хляба и захарта (спрях да пия подсладени напитки и да хапвам сладкиши). В момента момента вече хапвам малко хляб и сладкиши, но в същото време водя много по активен живот (На ден ходя по 10 000 крачки и два пъти на седмица по 1 час кардио упражнения във фитнеса)

 

Що се отнася до фитнеса, само с кардио упражнения се отслабва (бягане, скачане, каране на колело и т.н.). С вдигане на тежести се заяква, но не се отслабва.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.