Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Topfly каза:

 

 

Що се отнася до фитнеса, само с кардио упражнения се отслабва (бягане, скачане, каране на колело и т.н.). С вдигане на тежести се заяква, но не се отслабва.

С каране на колело не мога да отслабна.Карам навън и краката стават мускулести и големи.Пред 10 години бях навъртял 10000 км за година.

Бягането е ефективно.Тези дни пробвах на парка по 1-2 км на ден.Трябва да се гледа пулса.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

При мен също се получи проблем днес с фитнеса относно прекратяване на договора, който подписах с него тази неделя. Мениджърът ми обясни, че не мога сега да пусна предизвестие за прекратяването му, тъй като картата /договора влизал в сила от 19.02. На тази дата да отида и да го направя, за да мога да платя трите вноски.

Времето, от неделя до стартирането на услугата им в сила, съм в безплатен период и не отговарят на условията за плащане на трите вноски. 

Попитах дали ще ми се издаде фактура за платените вноски, но ми обясни, че не може, а издават само касова бележка. 

Относно оттеглянето на упълномощаването трети страни да ползват данните ми отговори, че трябва да се обадя на националния им номер. 

 

Объркана съм от това положение... Да се обърна за помощ към КЗП или да чакам следващия месец, за да си платя вноските? 

Редактирано от Znepolets
  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Znepolets каза:

При мен също се получи проблем днес с фитнеса относно прекратяване на договора, който подписах с него тази неделя. Мениджърът ми обясни, че не мога сега да пусна предизвестие за прекратяването му, тъй като картата /договора влизал в сила от 19.02. На тази дата да отида и да го направя, за да мога да платя трите вноски.

Времето, от неделя до стартирането на услугата им в сила, съм в безплатен период и не отговарят на условията за плащане на трите вноски. 

Попитах дали ще ми се издаде фактура за платените вноски, но ми обясни, че не може, а издават само касова бележка. 

Относно оттеглянето на упълномощаването трети страни да ползват данните ми отговори, че трябва да се обадя на националния им номер. 

 

 

Привет!

Извинявай, че не ти отговорих на вчерашните въпроси, но ми е малко напрегнато в работно отношение. 

Размотават те, както са обучени. Не им звъни на националния телефон! Пиши им имейл до corporative@pulsefit.bg с искане за прекратяване на проклетия договор. Пиши "относно прекратяване на членство №..(пише ти го отгоре на формуляра)" 

Кажи, че искаш да се откажеш от ползването на услугите им и настояваш за писмен отговор по какви условия може да се случи това. Кажи, че тъй като служителите им са отказали да ти издадат фактура за извършени плащания, си длъжна да подадеш сигнал до НАП.  Ако не ти предложат веднага друго решение. 

Нямам никаква идея дали тези, с които си сключила договор, могат да работят с физически лица и да издават фактури. Ние например сме регистрирани за търговия на едро и не можем. Обаче пък ако има такава регистрация, как ще сключат договор с физическо лице? 

При всички положения бих ползвала ключова дума НАП като първа стъпка, дори да нямам никаква счетоводна причина. И без друго би следвало да ги разследват за злоупотреби и да им гори под опашката. 

По-компетентните хора из форума могат да дадат по-издържан съвет, ако не са превъртели със СУПТО напоследък.

 

Иначе не, не вярвам да са чели форума при моя случай и да са действали съобразно него. Просто им писах имейли и се раздвижиха. В началото даже не фигурираше имейл като форма на контакт във сайта им и не знаех къде да пиша. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 30.11.2019 г. в 15:18, Topfly каза:

Що се отнася до фитнеса, само с кардио упражнения се отслабва (бягане, скачане, каране на колело и т.н.). С вдигане на тежести се заяква, но не се отслабва.

Всъщност не е така. Силовата тренировка (вдигане на тежести) води до забързване на метаболизма. Което ускорява процеса на отслабване и горене на мазнини.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 50 минути , Lindt каза:

Привет!

Извинявай, че не ти отговорих на вчерашните въпроси, но ми е малко напрегнато в работно отношение. 

Размотават те, както са обучени. Не им звъни на националния телефон! Пиши им имейл до corporative@pulsefit.bg с искане за прекратяване на проклетия договор. Пиши "относно прекратяване на членство №..(пише ти го отгоре на формуляра)" 

Кажи, че искаш да се откажеш от ползването на услугите им и настояваш за писмен отговор по какви условия може да се случи това. Кажи, че тъй като служителите им са отказали да ти издадат фактура за извършени плащания, си длъжна да подадеш сигнал до НАП.  Ако не ти предложат веднага друго решение. 

Нямам никаква идея дали тези, с които си сключила договор, могат да работят с физически лица и да издават фактури. Ние например сме регистрирани за търговия на едро и не можем. Обаче пък ако има такава регистрация, как ще сключат договор с физическо лице? 

При всички положения бих ползвала ключова дума НАП като първа стъпка, дори да нямам никаква счетоводна причина. И без друго би следвало да ги разследват за злоупотреби и да им гори под опашката. 

По-компетентните хора из форума могат да дадат по-издържан съвет, ако не са превъртели със СУПТО напоследък.

 

Иначе не, не вярвам да са чели форума при моя случай и да са действали съобразно него. Просто им писах имейли и се раздвижиха. В началото даже не фигурираше имейл като форма на контакт във сайта им и не знаех къде да пиша. 

 

Привет, @Lindt,
и ти благодаря за бързия отговор!
Разбирам те, понеже и при мен служебно е напрегнато, и затова реших директно да се включа в темата ти.
Да, права си, че ме размотават, тъй като още в понеделник, когато ми се обадиха с предложение за безплатна услуга, им обясних, че ми се налага да прекратя договора, на което след упорито питане какво мога да направя, ме препратиха да отида в офиса им.
Не съм напълно наясно как е законово относно фактурата, но това, което успях да намеря като информация е, че юридическо лице при желанието на физическо, би трябвало да ми съдейства за нея, вписвайки ЕГН-то(което те го имат) или членския ми номер към тях. Да, и аз се замислям за това сега, когато го споменаваш, но все пак те са насочени към работа именно с физически лица..
Ще се върна пак да изчета какво е изписано по твоята тема, което бих могла да приложа и в моя случай, тъй като има доста сходни неща. Аз също подписах банков дебит, който трябва да го оттегля. Затова мисля, че наистина задължително трябва да включа към тях и НАП.
Нямам точна представа дали са чели форума. Прави ми впечатление, че част от това, което е писано тук, са го променили в регистрационната им форма и договора.

Връзка към коментар
преди 10 минути , Znepolets каза:

Привет, @Lindt,
и ти благодаря за бързия отговор!
Разбирам те, понеже и при мен служебно е напрегнато, и затова реших директно да се включа в темата ти.
Да, права си, че ме размотават, тъй като още в понеделник, когато ми се обадиха с предложение за безплатна услуга, им обясних, че ми се налага да прекратя договора, на което след упорито питане какво мога да направя, ме препратиха да отида в офиса им.
Не съм напълно наясно как е законово относно фактурата, но това, което успях да намеря като информация е, че юридическо лице при желанието на физическо, би трябвало да ми съдейства за нея, вписвайки ЕГН-то(което те го имат) или членския ми номер към тях. Да, и аз се замислям за това сега, когато го споменаваш, но все пак те са насочени към работа именно с физически лица..
Ще се върна пак да изчета какво е изписано по твоята тема, което бих могла да приложа и в моя случай, тъй като има доста сходни неща. Аз също подписах банков дебит, който трябва да го оттегля. Затова мисля, че наистина задължително трябва да включа към тях и НАП.
Нямам точна представа дали са чели форума. Прави ми впечатление, че част от това, което е писано тук, са го променили в регистрационната им форма и договора.

Не знам дали просто при много оплаквания, сменят схемата с нова. На приятелят ми му предложиха съвсем нормално изглеждащ договор в края на миналата година, но пак му отказаха да го вземе и прегледа на спокойствие вкъщи. 

През периода на моите драми, имаше хора, които споделиха съвсем нормално обслужване и документация. Но във фитнеса си работят по много начини. 

 

Не чети прекалено и не прилагай всичко. Пиши им утре, заплаши дори да не е особено адекватно и те сами ще се свържат с теб. Ако не, тогава да мислим за повече подробности, но според мен крайно афектираните клиенти ги разкарват бързо 🙂

 

П.П. Да, обикновено фактурата на физическото лице е просто нещо - въвеждаш ЕГН, имена и пускаш фактура. Така или иначе плащаш ДДС и изписваш стока/ услуга. Но тази невероятна гадост, наречена Пулс, не иска да плаща ДДС. Не знам въобще дали имат касов апарат, регистриран в конкретния обект и на конкретна фирма, към която уж извършваме плащане. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , Lindt каза:

Не знам дали просто при много оплаквания, сменят схемата с нова. На приятелят ми му предложиха съвсем нормално изглеждащ договор в края на миналата година, но пак му отказаха да го вземе и прегледа на спокойствие вкъщи. 

През периода на моите драми, имаше хора, които споделиха съвсем нормално обслужване и документация. Но във фитнеса си работят по много начини. 

 

Не чети прекалено и не прилагай всичко. Пиши им утре, заплаши дори да не е особено адекватно и те сами ще се свържат с теб. Ако не, тогава да мислим за повече подробности, но според мен крайно афектираните клиенти ги разкарват бързо 🙂

 

П.П. Да, обикновено фактурата на физическото лице е просто нещо - въвеждаш ЕГН, имена и пускаш фактура. Така или иначе плащаш ДДС и изписваш стока/ услуга. Но тази невероятна гадост, наречена Пулс, не иска да плаща ДДС. Не знам въобще дали имат касов апарат, регистриран в конкретния обект и на конкретна фирма, към която уж извършваме плащане. 

На мен, в неделя, не ми дадоха възможност да се върна на следващия ден, за да подпишем договор, тъй като офертата вече щяла да е по- висока и направо започна да ми обяснява за видовете начини на плащане и, че трябва да взема решение в момента. След това ме занимаваше с всякакви въпроси и какво е нужно да му дам като документи.

 

Може би си преценяват хората и решават при кой кое би действало.

 

Да, ще им пиша утре, тъй като си мисля, че има 7 до 14- дневен срок за прекратяване на договор, ако е валиден по принцип и към техния случай.

Връзка към коментар
преди 59 минути , Брани каза:

Всъщност не е така. Силовата тренировка (вдигане на тежести) води до забързване на метаболизма. Което ускорява процеса на отслабване и горене на мазнини.

Нещо ме кара да мисля, че неговата сила и твоята Сила са две коренно различни понятия, Ваша Тъмност.

 

преди 7 минути , Znepolets каза:

Да, ще им пиша утре, тъй като си мисля, че има 7 до 14- дневен срок за прекратяване на договор, ако е валиден по принцип и към техния случай.

Това мисля че се отнася само за дистанционно сключени договори. Ако на място си подписала хартиите, почти сигурно не попадаш в тази хипотеза. А и то в самия договор би трябвао да пише кога влиза в сила.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Силови, несилови не знам, само с тренировки не става, трябва и глад😂. От две седмици хрупам салати, за да избия коледно-новогодишните сАрми /така се пише с А, поради турския произход на думата/. Ама и това не действа особено, знам си, че ми трябва хойкане по 15-ина км.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Да разводним темата малко и да я превърнем в диетична таква - не се отслабва с глад. Не се отслабва с ядене само на мръвки/само на супи/веган/салати и прочие. Отслабва се с наличие на калориен дефицит. Те това е. Калориите могат да идват от всичко (не че е хубаво да ядеш макдоналдс, но Това е друга тема). Не се отслабва само с кардио тренировки и това е най-глупавото, което хората правят, като бързат да влезнат във форма. Мускулите (освен, че извайва тялото) и силовите тренировки имат и фактор на горене на мазнини часове след тренировката, отделно самите мускули горят повече калории. Та, 3 - 4 пъти в седмицата силова плюс 2 пъти кардио си е оптимално. Силова цяло тяло е в пъти по-ефективна от тази за отделни мускулни групи, но е повече за жените, мъжете обичат големи обеми, които се постигат с тежки тренировки по мускулни групи. А иначе  аз лично от тренировки успявам да отслабна(но до леко пухкаво ниво, не до 17% мазнини) , но то е ако не съм тренирала 3 месеца и после почна с тежката артилерия (за запознатите - Шон Т и тренировки от по 1 час/6 пъти седмично в къщи. Казвам вкъщи, защото на фитнес, за същото натоварване, ако въобще го постигне човек, му трябва тройно време). И, разбира се, важно е човек в ежедневието колко се движи - ходи ли пеш, уикендите ходи ли повече и така. 

П. С. По казуса с фитнеси Пулс нямам какво повече да кажа, но е много радостно, че Линдчето въобще отвори въпроса и го сподели, вижда се, че има място за такава тема тук. Само не разбирам защо е нужно едва ли не с адвокат да ходиш на подписването на един договор. Начина на действие с последния казус е като с безплатната екскурзия до Тенерифе - сега е момента и нито ден по-късно, подписвай, подписвай, та да няма време човек да помисли. Явно е някакъв психологически похват. Успех с разтрогването, няма как да не стане в крайна сметка, иска се повече упоритост. 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, luba_rizova каза:

Явно е някакъв психологически похват.

И то стар като света. Това с натиска нещо да го подпишеш точно сега, без да ти се дадат дори 5 минути да си поемеш въздух трябва моментално да дрънне алармата в главата. Аз за това повечето сериозни избори за услуги/покупки си ги правя в интернет, където обикновено никой не ме насилва да бързам. А там където се опитват да ме насилват (например booking.com с постоянните им натяквания, че тая цена я изпускам и т.н.) съм свикнал да ги игнорирам. 

 

Ама всеки сам си преценява, на други пък подобно свръхмислене им е досадно, те обичат да влезнат в магазин, да посочат и да кажат - ей тва искам, дават им цена, подписват и работата е готова без стрес, без нищо.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Такива тарикати съществуват успешно заради ниското ниво на дигитализация. У нас повечето услуги все още се договарят на място в офис, а обучението на нятой такъв младеж/девойка излиза без пари на роботодателя спрямо парите, които започва да носи практически веднага.

Решението е човек просто да развие нетърпимост към психоатаки.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , aneliya каза:

А какво предполага толкова спешно вземане на решение и подписване на договор за фитнес?😉

Докато още имаш пулс. Ако не започнеш моментално да блъскаш при тях, утре може и да нямаш.

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , aneliya каза:

А какво предполага толкова спешно вземане на решение и подписване на договор за фитнес?😉

Натискът, че това което ти предлагат е валидно само сега, само ако подпишеш веднага, супер късметлия си че въобще е активна опцията и ако излезеш от фитнеса - край, офертата отпада. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

@Lindt, оказва се, че трябва да могат да работят с фактури и при мое желание да ми издадат.
И съм ти благодарна, че си писала по темата, за хора като мен!

 

@Goal & Boss,
прав си, че не попадам в този случай относно срока за прекратяване на договора. Пише единствено, че картата влиза в сила от 19.02., а че договорът възниква поради членствено правоотношение въз основа на регистрационната форма.  Но реално няма срок на приключване. Т. е. излиза, че е безсрочен...

 

@luba_rizova,
и аз се радвам, че темата е поставена от Линд и дано повече хора могат да я видят, за да се предпазят. Съжалявам, че не проверих по-рано отзиви за дружеството. Когато обаче четях на сайта им впоследствие за личните данни и какво приемаме със съгласието си в Интернет, ме накара да се замислям още повече как може да ни изтича лична информация от недобросъвестни сайтове.
Благодаря ти за подкрепата!

 

@Георги,
дрънна ми алармата няколко пъти, но предполагам, че все още съм твърде наивна, за което си плащам сега.

От близо 2 - 3 години и аз съм се ориентирала към онлайн покупките, поради липса на време да обикалям по магазини, както и за да не ме пресират. 

Нямам проблем със свръхмисленето. Реално имам проблем заради болки в кръста и краката, и търсех водна рехабилитация, комбинирана гимнастика или в краен случай йога. Бях видяла, че Виктория Спа, където се предлагат нужните ми тренировки, е към тях, което от Пулс го потвърдиха. Но въпреки че са към тях и мога да ги посещавам, мениджърът ми обясни, че няма такова нещо. 

 

@ДиянаВ,
права си, точно така се получи на практика. Изразих желанието си да отида на следващия ден, но ми беше обяснено, че тези цени са валидни само до неделя и оставали няколко часа.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Znepolets каза:

@Lindt, оказва се, че трябва да могат да работят с фактури и при мое желание да ми издадат.
И съм ти благодарна, че си писала по темата, за хора като мен!

 

@Goal & Boss,
прав си, че не попадам в този случай относно срока за прекратяване на договора. Пише единствено, че картата влиза в сила от 19.02., а че договорът възниква поради членствено правоотношение въз основа на регистрационната форма.  Но реално няма срок на приключване. Т. е. излиза, че е безсрочен...

 

@luba_rizova,
и аз се радвам, че темата е поставена от Линд и дано повече хора могат да я видят, за да се предпазят. Съжалявам, че не проверих по-рано отзиви за дружеството. Когато обаче четях на сайта им впоследствие за личните данни и какво приемаме със съгласието си в Интернет, ме накара да се замислям още повече как може да ни изтича лична информация от недобросъвестни сайтове.
Благодаря ти за подкрепата!

 

@Георги,
дрънна ми алармата няколко пъти, но предполагам, че все още съм твърде наивна, за което си плащам сега.

От близо 2 - 3 години и аз съм се ориентирала към онлайн покупките, поради липса на време да обикалям по магазини, както и за да не ме пресират. 

Нямам проблем със свръхмисленето. Реално имам проблем заради болки в кръста и краката, и търсех водна рехабилитация, комбинирана гимнастика или в краен случай йога. Бях видяла, че Виктория Спа, където се предлагат нужните ми тренировки, е към тях, което от Пулс го потвърдиха. Но въпреки че са към тях и мога да ги посещавам, мениджърът ми обясни, че няма такова нещо. 

 

@ДиянаВ,
права си, точно така се получи на практика. Изразих желанието си да отида на следващия ден, но ми беше обяснено, че тези цени са валидни само до неделя и оставали няколко часа.

Да,  затова те изнудих да пишеш в темата ми. За мен като съпричастно  същество с форумна принадлежност бе шок,  че в интернет не намерих решен случай с пулс при толкова много оплаквания. 

И искам решенията да са достъпни за хората, ако ги търсят.  

Ще ме извините, но съм на тиймбилдинг и тренирам свързаност с човеци. Това се изразява и тук, но отдавна магеланци са спечелили моето доверие и аз искам тази платформа да промени света ни към по-добро! 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Спешното решение се налага от това, че новата приятелка на някой от шефовете внезапно е изпитала остра нужда от още няколко кубика силикон или ботокс, като за след процедурата докторът и е препоръчал още по-спешна рехабилитация на Малдивите.

Абе както и да го погледнем-спешно си е!

Самата идея някой да ти дава зор с подписването на договор, в който ти си само потребител на услуга, срещаща се под път и над път, трябва да е комбинация от светеща червена лампа, виеща сирена, биещи на умряло църковни камбани и вой на вълци в полето. Едновременно!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

@Lindt,
съгласна съм с идеите ти. Поради тези причини се включих във форума.

 

@santaclash sc,
разбирам те, но нямам опит и вероятно затова се оказах с подписан договор.

 

Вчера пуснах, на имейл corporate@pulsefit.bg, искане за предсрочно прекратяване на договора. Получих отговор, че е необходимо да пиша на финансовия им отдел "Finance Department" finance@pulsefit.bg .
Малко съм объркана, че е необходимо и към тях да пусна искането си.

Връзка към коментар
преди 13 минути , Znepolets каза:

Вчера пуснах, на имейл corporate@pulsefit.bg, искане за предсрочно прекратяване на договора. Получих отговор, че е необходимо да пиша на финансовия им отдел "Finance Department" finance@pulsefit.bg .
Малко съм объркана, че е необходимо и към тях да пусна искането си.

Ако следиш мисълта на @Lindt, ще усетиш, че пак се опитват да те разиграват. Пусни ново искане едновременно и до corporate, и до finance. Ако ти предложат трети - добави и него към списъка. Изпращай всяко следващо искане и до всички, към които вече си се обръщала.

Все някога техните адреси ще свършат.

Връзка към коментар
преди 57 минути , Znepolets каза:

@Lindt,
съгласна съм с идеите ти. Поради тези причини се включих във форума.

 

@santaclash sc,
разбирам те, но нямам опит и вероятно затова се оказах с подписан договор.

 

Вчера пуснах, на имейл corporate@pulsefit.bg, искане за предсрочно прекратяване на договора. Получих отговор, че е необходимо да пиша на финансовия им отдел "Finance Department" finance@pulsefit.bg .
Малко съм объркана, че е необходимо и към тях да пусна искането си.

Сложи и Head of Financial Department в копие 😉 Много е интересно, че теб не бързат да те разкарат, както беше с мен след писането.  

Връзка към коментар

Може да са внедрили изкуствен интелект-учи се от грешките си. За първите е било лесно-системата е била в шаш и е гледала да ги разкара. Нататък все по-трудно ще става. :))

Трябва някакво радикално решение-да се развали договора без вина, поради независещи от клиента обстоятелства-като оня, дето д-р Радева му беше забранила да пие вода :

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

@Goal & Boss,
благодаря ти за бързата реакция и съвет! 
Вчера препратих копие от искането си до всички, включително и до шефа им, както @Lindt ми препоръча.

 

Днес ми се обадиха направо по телефона, за да ми обяснят да отида на място да пусна молбата си и да им платя вноските. Неподготвена от обаждането им, забравих да ги попитам за фактура, която последният път на място ми отказаха.  Нямам представа дали са освободени от издаването на такава, водейки се дружество. А, не съм запозната дали издаването само на касова бележка, би било достатъчно основание за пред банката.

На въпроса относно останалите документи по иска ми, ми обясни, че те щели да бъдат по-късно. Неясен ми се стори този отговор..

 

@Lindt,
и аз не разбирам защо ме размотават...

 

@santaclash sc,
и на мен ми беше минала подобна мисъл в началото.. Да се надяваме, че не е така.

 

Наистина е необходимо радикално решение. Въпросът е, че има хора, които поддържат тази система, или не им е проблем, а пък други не срещат трудности..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой знае ли дали във въпросния фитнес може да се тренира без сключване на споразумение, контракт или както там го наричат? Естествено и без плащане чрез ежемесечен директен дебит. Искам да взема една карта за 2 месеца, да си я платя веднага и да си тренирам през това време.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.