Прескочи до съдържание

Обстановката в Египет


Lindt

Препоръчани мнения

В следствие на инцидента с руския самолет в Египет все повече държави спират полетите си до Египет, а други отказват да качват багажа на пътниците от страх да няма бомба. От Шарм ел шейк само 8 самолета са успяли да излетят вместо планираните 29 за евакуиране на пътници към Великобритания, защото сладовете за багаж на летището са се запълнили.

 

KLM също не разрешава на пътниците от Кайро да качват чекиран багаж в самолета.

 

Който има някакво пътуване от или до Египет или ще минава просто като трансфер, нека има предвид, че може да остане без багаж.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно чета темата и по ТВ - ТО съобщават,че препоръчват българските граждани да не пътуват до Египет. Колко жалко . Как мразя арабската пролет, обърка света. То виня една конкретна държава за това, но няма значение. Факта си е факт , няма да му е спокойно на човек да пътува до там ,каквото и да си говорим.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Руснаците от Египет също ги извозват само с ръчен багаж.

 

 

Туристите ще се возят само с ръчен багаж, всичко друго оставят в Египет - то ще бъде натоварено на два "Илюшин-76" след тях. Заради безопасността, обяснява руското Министерство на извънредните ситуации.

 

80 000 руснаци напускат Египет, местният туризъм отново се срива

http://clubz.bg/30197-80_000_rusnaci_napuskat_egipet_mestniqt_turizym_otnovo_se_sriva

Връзка към мнение

" Рублите не са загубили толкова тежест"

Кой ги пише тия статии или египтяните са минали към разплащания с рубли :)

 

Иначе ми е странно като четох днес , че руснаците градят 75% от туризма в Египет при все , че съм свикнал да ги виждам по всички курортни дестинации.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

" Рублите не са загубили толкова тежест"

Кой ги пише тия статии или египтяните са минали към разплащания с рубли :)

 

 

Идеята на автора вероятно е била, че египетският паунд се девалвира спрямо еврото, а още повече спрямо долара, последните 12-24 месеца. Така за руснаците е относително по евтино да отидат в Египет от колкото в еврозоната или държава, на която валутата е вързана към долара.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Иначе ми е странно като четох днес , че руснаците градят 75% от туризма в Египет при все , че съм свикнал да ги виждам по всички курортни дестинации.

 

Преди години със сигурност не бяха 75%, но сега вероятно се е получило като комбинация на масово отдръпване на европейските туристи от арабските държави и икономическа принуда руснаците да изберат най-евтиното близко море, след огромната девалвация на руската рубла.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"Росавиация" забрани полетите на националния превозвач на Египет до Русия

http://www.dnevnik.bg/sviat/2015/11/13/2648953_rosaviaciia_zabrani_poletite_na_nacionalniia/

 

Явно руснаците напълно са сигурни, че е било бомба, щом приемат такива крайни мерки :(

Връзка към мнение

Лошото , че почти неминуемо ще затегнат мерките за сигурност и по останалите летища , та един ден може да се радваме ако не трябва да събуваме и чорапките ;)

Връзка към мнение

Лошото , че почти неминуемо ще затегнат мерките за сигурност и по останалите летища , та един ден може да се радваме ако не трябва да събуваме и чорапките ;)

 

Нямам нищо против да си събувам... ъъъ... каквото трябва :)лично аз се чувствам много добре в регулирана обстановка, само да бъде избегнат един такъв ужас. Лошото е, че гаранции за нищо и никъде. Особено когато попадна на нерегулирана такава и направя сравнението... 

Връзка към мнение

Ама вие още ли вярвате в проверката за сигурност като надежден метод за предотвратяване на терористични атаки? Някой мисля, че вече го беше пускал това

Връзка към мнение

Лошото , че почти неминуемо ще затегнат мерките за сигурност и по останалите летища , та един ден може да се радваме ако не трябва да събуваме и чорапките ;)

 

Споко, “голите“ скенери са на път да завладеят Европа ;)

 

Вече има избор: гол скенер или претърсване

ЕК одобри правилата за новите скенери по летищата

 

Прочети още на: http://www.dnes.bg/es/2011/11/14/veche-ima-izbor-gol-skener-ili-pretyrsvane.133930

 

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Ами мен пък не ме кефи до положението дето го докараха. С оглед на новините от тази вечер спокойно може да те разстрелят като куче докато похапваш в центъра на Париж.

Просто с бомба в самолет постигат по-голям медиен ефект и паника.

Ей как сринаха туризъм за милиарди с минимални средства.

Да приемем , че вече никъде нямаме пълна сигурност може би с изключение на авиокомпаниите от Залива. То накрая ще останат само те ясно е :)

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Някой знае ли каква е обстановката в момента в Египет? От чисто любопитство се интересувам, понеже видях случайно, че една туристическа агенция си предлага пакети за почивка в Хургада, естествено плюс допълнителни екскурзии, включително Кайро. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Обстановката ми се видя много спокойна, за разлика от движението по улиците  :)

Между другото да препоръчам една такси компания, фиксирани предварително цени, може да се наеме и като тур за време, доста нови и супер широки коли, не приемат бакшиши ?!? и то в държава като Египет. Фирма са на Sixt. Имат и мобилно приложение и не се занимаваш с местни измамници и пазарлъци - http://londoncabegypt.com/

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

А тази простотия има ли я вече? Това е от 25 феруари:

 

Egyptian airport officials say that authorities are more than doubling the cost of entry visas for foreign visitors starting next week. The officials said on Friday that foreigners will have to pay $60 per visa, up from $25 and $70 for multiple entry visas.

 

Щото се пръскат от туристи в момента.  :lol:

Връзка към мнение

А тази простотия има ли я вече? Това е от 25 феруари:

 

Egyptian airport officials say that authorities are more than doubling the cost of entry visas for foreign visitors starting next week. The officials said on Friday that foreigners will have to pay $60 per visa, up from $25 and $70 for multiple entry visas.

 

Щото се пръскат от туристи в момента.  :lol:

Това го прочетох точно 2 дни преди да пътувам, хвана ме много яд, но се оказа, че разни туроператори са се разбунтували и за момента е 'отложено' за лятото. Дали ще влезне в сила тогава, никой не знае. За момента си купуваш стикерче за 25$ и сам си го лепиш.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Oshko, в коя част на Египет бяхте? Ние бяхме планирали почивка в Шарм ел Шейх, но изчетохме доста за Синайския полуостров и се отказахме засега.

Ние бяхме само в Кайро и околностите.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, аз планирам Хургада през октомври, но ме интересува каква е температурата на водата през този период. Очарована съм от подводния свят и идеята ми е за шнорхелинг в прословутото Червено море. Някой има ли идея?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.