Прескочи до съдържание

Ще имате ли притеснения да летите с B737 MAX ?


Ще имате ли притеснения да летите с B737 MAX  

86 магеланци са гласували

  1. 1. Ще имате ли притеснения да летите с B737 MAX ?

    • Да, ще имам големи притеснения! Ако разбера, че полетът ми ще се изпълнява с този модел, въобще няма да се кача на самолета.
    • Да, ще имам известни притеснения и ще бъда напрегнат докато не се приземим успешно.
    • Няма да съм особено притеснен, но все пак ще имам "едно на ум".
    • Нямам никакви притеснения, даже смятам, че след всичко което се случи, този модел ще е един от най-сигурните.
    • Никога не обръщам внимание с какъв модел самолет летя, аз съм просто пътник и ме интересува да стигна от т. А до т. Б


Препоръчани мнения


MAX 8 масово ли летят вече? Гледам, че някои хора сте го ползвали тази година. Аз просто спрях да следя какво се случва с модела, само ми се мерна, че онтово са го сертифицирали за експлоатация в Европа и САЩ.

Купих си един билет с Turkish чак сега видях, че отсечката от летище Килиманджаро в Танзания до Истанбул (с кацане в Занзибар) се изпълнява от 737 МАХ 8. На какво ли не съм летял, но леко напрегнато ми става като чуя за този модел на Боинг. Не, че ще си сменя билета де, но все пак да питам каква е ситуацията в момента с този самолет. Гледам, че Turkish имат и MAX 9. 

Връзка към мнение
преди 27 минути , FlyTraveler каза:


Абе MAX 8 масово ли летят вече? Гледам, че някои хора сте го ползвали тази година. Аз просто спрях да следя какво се случва с модела, само ми се мерна, че онтово са го сертифицирали за експлоатация в Европа и САЩ.

Купих си един билет с Turkish чак сега видях, че отсечката от летище Килиманджаро в Танзания до Истанбул (с кацане в Занзибар) се изпълнява от 737 МАХ 8. На какво ли не съм летял, но леко напрегнато ми става като чуя за този модел на Боинг. Не, че ще си сменя билета де, но все пак да питам каква е ситуацията в момента с този самолет. Гледам, че Turkish имат и MAX 9. 

Летят си. Ryanair имат дори 2 базирани в София. 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, FlyTraveler каза:


Абе MAX 8 масово ли летят вече? Гледам, че някои хора сте го ползвали тази година. Аз просто спрях да следя какво се случва с модела, само ми се мерна, че онтово са го сертифицирали за експлоатация в Европа и САЩ.

Купих си един билет с Turkish чак сега видях, че отсечката от летище Килиманджаро в Танзания до Истанбул (с кацане в Занзибар) се изпълнява от 737 МАХ 8. На какво ли не съм летял, но леко напрегнато ми става като чуя за този модел на Боинг. Не, че ще си сменя билета де, но все пак да питам каква е ситуацията в момента с този самолет. Гледам, че Turkish имат и MAX 9. 

Миналата сряда се върнах от Бергамо с такъв. Много леко излита и каца, може би само в неопитни пилоти е проблема понякога.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , dimitrov6 каза:

... може би само в неопитни пилоти е проблема понякога.


Абе, хич не беше в пилотите проблема, ама изглежда да са го оправили, не съм се интерсувал как точно.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сега разбирам защо оняден на полета Алгеро-Лондон девойката до нас много се беше притеснила и стискаше здраво подлакътниците. Направи ми впечатление колко е новичък и лъскав самолетът, и как ускорява, че даже видях и 737 на облегалката пред мен и пак не зацепих 🤣 Май е по-добре някои неща да не ги знае човек, или да ги е забравил своевременно 😉

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 12 минути , searus каза:

Сега разбирам защо оняден на полета Алгеро-Лондон девойката до нас много се беше притеснила и стискаше здраво подлакътниците. Направи ми впечатление колко е новичък и лъскав самолетът, и как ускорява, че даже видях и 737 на облегалката пред мен и пак не зацепих 🤣 Май е по-добре някои неща да не ги знае човек, или да ги е забравил своевременно 😉

Дали е била толкова технически грамотна, че да знае това?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Zaro каза:

Дали е била толкова технически грамотна, че да знае това?

Всъщност да, така изглеждаше, и най-вече ми направи впечатление, че стиска само на излитане и кацане, иначе нямаше никакъв проблем (т.е. не ми прилича на обикновен страх от летене)... Само мои си размишления, без нужда от задълбаване 😉

Връзка към мнение
Преди 1 час, searus каза:

Сега разбирам защо оняден на полета Алгеро-Лондон девойката до нас много се беше притеснила и стискаше здраво подлакътниците. Направи ми впечатление колко е новичък и лъскав самолетът, и как ускорява, че даже видях и 737 на облегалката пред мен и пак не зацепих 🤣 Май е по-добре някои неща да не ги знае човек, или да ги е забравил своевременно 😉

Объркали сте се - самолетът съвсем не е бил от MAX серията !

Връзка към мнение
преди 14 минути , stanislavpp каза:

Объркали сте се - самолетът съвсем не е бил от MAX серията !

Може би flight radar се е объркал, защото ми пише това там: Boeing 737 MAX 8-200

Сега остава и да не мога да чета...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, searus каза:

Е нали това казвам, ама без скрийншот не ми вярвате 🤣

 

Аз по-скоро се усъмних, че може да прави разлика между двата щата.

Връзка към мнение
преди 55 минути , searus каза:

Е нали това казвам, ама без скрийншот не ми вярвате 🤣

Посипвам си главата с пепел в момента 😉

 

 

561345FF-B81B-4B9F-AC86-E9856C84C26E.jpeg.9e265ff08f7065f7d5478625a0834bfa.jpeg

 

 

преди 57 минути , Zaro каза:

 

1705008980_.png.1d4079d023b44afcf24e6973626a100f.png

 

1154846933_.png.e21249cf9202e81265b1a6998cacdc0d.png

 

MAX е все пак.

 

 

Последната седмица е направил 4 полета и до/от София с дестинации Единбург и Лутън

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Онзи ден летях RAK-CIA с нов Boeing 737 MAX 8-200, EI-IFT, даже пилотът се похвали, че имаме удоволствието да летим с толкова нов самолет. Не забелязах нещо извънредно. Притесненията на всички околни бяха свързани единствено с непрекъснатия, заглушаващ шума на двигателите тричасов рев на две марокански чавенца, но и това издържахме. Щом италианците взеха да правят забележки... 😶

Лятото летях няколко пъти със SP-RZO, SP-RZM и SP-RZD (с ливреята с пчеличката) до Ханя и Корфу и всичко си беше стандартно. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
  • 7 месеца по-късно ...
преди 23 минути , chandni каза:

Мисля, че гортната графика отговаря на въпроса ти от заглавието... :wacko:

Това, че Боинг определено имат проблеми, не означва, че като цяло не е безпрецедентно сигурно пътуването със самолет (включително и със самолети на Боинг) Нито един човек не е загинал в катастрофа с пътнически самолет през 2023 г.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Topfly каза:

Това, че Боинг определено имат проблеми, не означва, че като цяло не е безпрецедентно сигурно пътуването със самолет (включително и със самолети на Боинг) Нито един човек не е загинал в катастрофа с пътнически самолет през 2023 г.

Хъммм...

Цитат

... Според IATA през 2023 г. е имало само един фатален инцидент - катастрофа с вътрешен полет в Непал, при която са загинали 68 пътници и четирима души екипаж. Тъй като това е бил турбовитлов самолет, това означава, че през годината никой не е загинал при инцидент с пътнически самолет...

Последно кое е вярното? :crazy:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.