Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Anyone entering Japan on or after April 29, 2023 will no longer be required to show a valid vaccination certificate or a test certificate obtained before departure.
Please check details here.
With the above change, the "Quarantine procedure (Fast Track)" icon will be removed on April 29 at 00:00 JST.

 

 

"Tax Free Purchase" function has been released from April 1, 2023.
New functions "Passport OCR input", "VISA linkage", and "3rd party proxy input" have been released from March 28, 2023.
No longer required to register your passport and answer the questions on the web for the Quarantine process (Fast Track) from Dec. 28, 2022. Due to these updates, QR code for Quarantine will not be shown any longer.

 

И вие ли го разбирате като мен, че от утре вече няма да се попълва онлайн декларацията и представянето на PCR тест за неваксинирани и такива без бустер отпада????

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 55 минути , Pantelej Putnik каза:

Anyone entering Japan on or after April 29, 2023 will no longer be required to show a valid vaccination certificate or a test certificate obtained before departure.
Please check details here.
With the above change, the "Quarantine procedure (Fast Track)" icon will be removed on April 29 at 00:00 JST.

 

 

"Tax Free Purchase" function has been released from April 1, 2023.
New functions "Passport OCR input", "VISA linkage", and "3rd party proxy input" have been released from March 28, 2023.
No longer required to register your passport and answer the questions on the web for the Quarantine process (Fast Track) from Dec. 28, 2022. Due to these updates, QR code for Quarantine will not be shown any longer.

 

И вие ли го разбирате като мен, че от утре вече няма да се попълва онлайн декларацията и представянето на PCR тест за неваксинирани и такива без бустер отпада????

Така го разбирам и аз. Хайде честито🙂 и лек път😃

Сигурно си видял потвърждение на новината за края на Ковид и на други места - ето едно https://english.kyodonews.net/news/2023/04/5f5593d27ac3-japan-eyes-bringing-forward-end-of-covid-19-border-controls-to-sat.html

Първоначално беше планирано за 8 май, но пише, че заради ваканциите покрай златната седмица изтеглят датата.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

@Pantelej Putnik, щом сме приключили с Ковид, можем да оспамим тази тема 😜. Я кажи за процедурата Tax Free Purchase, нещо допълнително правиш ли, регистрираш ли профил, паспорт и т.н.?

Връзка към мнение

Моля, не спамете тази тема, пишете по подфорумите за съответната държава всичко, различно от Ковид ограничения, за да е лесно достъпно за следващите, които търсят информация по обсъжданите от вас въпроси. Благодаря! :girl_in_love:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Иван Попов

Белият дом премахва изискването за ваксина срещу COVID-19 за пристигащите в САЩ

Белият дом обяви, че от пътниците вече няма да се изисква да са ваксинирани срещу COVID-19, за да влязат в САЩ, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.

На 11 май, когато в САЩ приключва извънредната ситуация, свързана с коронавируса, ще отпадне изискването за ваксинация срещу COVID-19 за хората, пътуващи с международни полети, и за федералните служители, посочи Белият дом, цитиран от Ройтерс.

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 16
Връзка към мнение
На 2.05.2023 г. в 8:02, Иван Попов каза:

Белият дом премахва изискването за ваксина срещу COVID-19 за пристигащите в САЩ

Белият дом обяви, че от пътниците вече няма да се изисква да са ваксинирани срещу COVID-19, за да влязат в САЩ, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.

На 11 май, когато в САЩ приключва извънредната ситуация, свързана с коронавируса, ще отпадне изискването за ваксинация срещу COVID-19 за хората, пътуващи с международни полети, и за федералните служители, посочи Белият дом, цитиран от Ройтерс.

 

За повече инфо тук.

Нямам идея как са нещата по официален път, но по сухопътната граница при Ниагара никой не ни пита за сертификат. Новото, което не знаех, че ни взеха по 6 долара административни на човек за влизане в САЩ.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 4.05.2023 г. в 4:19, aladinoplus каза:

Нямам идея как са нещата по официален път, но по сухопътната граница при Ниагара никой не ни пита за сертификат. Новото, което не знаех, че ни взеха по 6 долара административни на човек за влизане в САЩ.

Това с административната такса при влизане в САЩ е нещо наистина ново. Преди 2 седмици го нямаше. 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Яничка каза:

Това с административната такса при влизане в САЩ е нещо наистина ново. Преди 2 седмици го нямаше. 

Възможно да е такса за минаване по Rainbow bridge пеша. Според извлечението на кк е: CBP BUFFALO RAINBOW BUS/INDIANAPOLIS USA -

12.00 USD DRN:30835840100-23830569240/AUTH:248244 02.05.2023
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не зная дали тази тема е най-подходящата, но да си кажа именно тук какво ми се върти в главата на тема разходки по света и вирус..

 

Особено след като снощи от дама от Швейцария, с която се запознах преди седмица в Рейкявик, изненадана научих, че при завръщането й у дома е заварила семейството си с корона.. Не става дума за тежки неразположения, нито пък близките й са се разхождали по самолети и летища, нито за уж "рискови" и/или непроветриви региони или пък за някаква нецивилизованост като среда и поведение.. 

 

Ограничения сякаш никъде вече не се прилагат, проверки на сертификати не се правят. Мерки като маски и/или ръкавици са въпрос на личен избор.

 

При пътуването до Исландия само една дама, работеща в посолството на Саудитска арабия в София, беше с маска по време на полетите и на летищата.. 

А аз тутакси след кацането от там миналата събота по това време се почувствах силно неразположена и без всякаква енергия. Единствено температура нямах, Отдадох го на нощните полети с прекачване и голямата доза недоспиване, както и на евентуална настинка в самолетите, въпреки че уж не настивам лесно, като взимам навременни мерки. Уж се оправих със смучещи се таблетки вит. С с цинк и отспиване. Но се оказва, че цялата седмица продължава нещо като хрема, кашлюкане, които едва ли са от цигарите, и необичайна сънливост на почивки. 

 

И понеже на хоризонта, след още 3 седмици, е ново бродене по Азия с полети и прекачвания по летища, отсега приготвям маски, които смятам стриктно да ползвам както съкафезничката ми от Исландската разходка. 

 

Ами какво исках да кажа - шаваме, където шаваме: Ýмната, че не се знае...

 

 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 18 минути , Anna Kalinovska каза:

Не зная дали тази тема е най-подходящата, но да си кажа именно тук какво ми се върти в главата на тема разходки по света и вирус..

 

Особено след като снощи от дама от Швейцария, с която се запознах преди седмица в Рейкявик, изненадана научих, че при завръщането й у дома е заварила семейството си с корона.. Не става дума за тежки неразположения, нито пък близките й са се разхождали по самолети и летища, нито за уж "рискови" и/или непроветриви региони или пък за някаква нецивилизованост като среда и поведение.. 

 

Ограничения сякаш никъде вече не се прилагат, проверки на сертификати не вървят никъде. Мерки като маски и/или ръкавици са въпрос на личен избор.

 

При пътуването до Исландия само една дама, работеща в посолството на Саудитска арабия в София, беше с маска по време на полетите и на летищата.. 

А аз тутакси след кацането от там миналата събота по това време се почувствах силно неразположена и без всякаква енергия. Единствено температура нямах, Отдадох го на нощните полети с прекачване и голямата доза недоспиване, както и на евентуална настинка в самолетите, въпреки че уж не настивам лесно, като взимам навременни мерки. Уж се оправих със смучещи се таблетки вит. С с цинк и отспиване. Но се оказва, че цялата седмица продължава нещо като хрема, кашлюкане, които едва ли са от цигарите, и необичайна сънливост. 

 

И понеже на хоризонта, след още 3 седмици, е ново бродене по Азия с полети и прекачвания по летища, отсега приготвям маски, които смятам стриктно да ползвам както съкафезничката ми от Исландската разходка. 

 

Ами какво исках да кажа - шаваме, където шаваме: Ýмната, че не се знае...

 

 

Направи си антигенен тест, за да се успокоиш или ...  да пазиш околните.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , Дани Магелани каза:

Направи си антигенен тест, за да се успокоиш или ...  да пазиш околните.

Не правя подобни неща и съм си спокойна. Та те и нищо не показват. Правени са ми ПСР само 2х всичко на всичко във връзка с хоспитализиране по друг признак, респ. необходими интервенции и съответни разпоредби на болн. заведения. Щеше да има тест и във връзка с пътуване, но тъкмо на опашката в лабораторията ме застигна новината, че полетът от Абу Даби на следващия ден е отменен, та и тест да няма, и Сокотра да почака.

Във вродения ми и добре отглеждан имунитет съм убедена. 

😎  Само исках да кажа, че добитъкът още лази и да се пазим, едва ли би навредило..

(А човек обикновено разбира това, което Иска да разбере.)

Връзка към мнение
преди 28 минути , Anna Kalinovska каза:

А аз тутакси след кацането от там миналата събота по това време се почувствах силно неразположена и без всякаква енергия. Единствено температура нямах, Отдадох го на нощните полети с прекачване и голямата доза недоспиване, както и на евентуална настинка в самолетите, въпреки че уж не настивам лесно, като взимам навременни мерки. Уж се оправих със смучещи се таблетки вит. С с цинк и отспиване. Но се оказва, че цялата седмица продължава нещо като хрема, кашлюкане, които едва ли са от цигарите, и необичайна сънливостна почивки. 

Освен корона има и много други болести. Въобще не виждам смисъла да се изравя пак тази тема.

  • Харесвам 10
  • Браво 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Китай съобщи, че от сряда вече няма да изисква от пристигащи пътници да представят отрицателен резултат от тест за COVID-19. 

 

https://www.bta.bg/bg/news/world/news/512820-kitay-premahva-iziskvaneto-pristigashti-v-stranata-patnitsi-da-predstavyat-otrit

 

  • Харесвам 5
  • Браво 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 2.05.2023 г. в 15:16, mitrov каза:

А Филипините, кога?!!!!:)))

Изглежда чак юли са махнали щуротиите. Допреди няколко месеца получавах от хотелите, че се изискват и допълнителни документи и разрешения за пътуване между провинциите.

 

Screenshot_20231015-105129.png

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Лоши новини от Гърция и Испания.

https://www.dnevnik.bg/evropa/2023/12/28/4570594_gurciia_podnovi_preporukata_za_nosene_na_maski_sreshtu/

https://www.diariosur.es/sociedad/salud/sanidad-admite-repunte-gripe-covid-vuelve-mascarillas-20231226153925-nt.html

 

Засега поне, омаскаряването е препоръчително, а не задължително.

  • Харесвам 2
  • Шок 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Съжалявам, но мерките продължават да се затягат. Вече в регионите Валенсия, Мурсия и Каталония омаскаряването е задължително в болници и старчески домове, а националното министерство на здравеопазването препоръчва да стане задължително омаскаряването и за големи струпвания на хора, като временна мярка. Понеделник ще се събират регионите да решат какво ще става. Засега регионите Мадрид, Балеарски острови и Страната на баските се опъват на задължителните мерки. Ето тук повече подробности:

https://www.elmundo.es/ciencia-y-salud/salud/2024/01/05/6597d966e9cf4a72308b457e.html

 

 

  • Харесвам 7
  • Шок 8
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Crazy Horse каза:

Съжалявам, но мерките продължават да се затягат. Вече в регионите Валенсия, Мурсия и Каталония омаскаряването е задължително в болници и старчески домове, а националното министерство на здравеопазването препоръчва да стане задължително омаскаряването и за големи струпвания на хора, като временна мярка. Понеделник ще се събират регионите да решат какво ще става. Засега регионите Мадрид, Балеарски острови и Страната на баските се опъват на задължителните мерки. Ето тук повече подробности:

https://www.elmundo.es/ciencia-y-salud/salud/2024/01/05/6597d966e9cf4a72308b457e.html

 

 

Не виждам нищо лошо в това. За мен маски в болните трябва да се носят винаги, а не само, когато има Ковид епидемия и то и тук, не само в Испания. Не може хората да нямат никакво гражданско самосъзнание и като са очевидно болни да пътуват в градския транспорт и да чакат пред кабинетите в болниците без да носят маска разпръквайки всякакви вируси на другите....

  • Харесвам 18
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Преди 2 месеца в автобуса за Истанбул пред мен бяха двойка италианци и жената постоянно кашляше,а аз не си сложих маска.След пътуването,вече в България и мен ме хвана нещо.Ако сте в самолет,влак и някой кашля до вас,слагайте маската.Може и от климатика по летищата да съм настинал.

  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

При полета от Букурещ до Лисабон и обратно имаше няколко души с маски, включително един до мен, който от време на време кашляше. Не го очаквах от румънците, но евала. За 4-часов полет слава богу нищо не лепнах.

И аз мисля, че в болници и подобни сгради или когато не си здравословно добре, няма нищо срамно да се ползва маска.

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
7 minutes ago, ДиянаВ said:

И аз мисля, че в болници и подобни сгради или когато не си здравословно добре, няма нищо срамно да се ползва маска.

Въпрос на здравна култура и възпитание , не е необходимо да те задължават.

  • Харесвам 16
Връзка към мнение
преди 53 минути , Ivko каза:

Ама нали бе установено, че маската едва ли ще те предпази от зарзен. По-скоро маска да слагат зарзните.

Нали това коментираме, просто хората нямат самосъзнание.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Темата нека да е само за сухи факти - какви са ограниченията и къде. Анализите и размишленията са правени до болка в тези 636 страници и отсега нататък ще си ги спестяваме.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.