Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 13 часа, Otnesen каза:

В Гърция връщат маските в обществения транспорт, глобата за нарушители е 300 евро

https://www.bgonair.bg/a/4-world/293990-v-gartsiya-vrashtat-maskite-v-obshtestveniya-transport-globata-za-narushiteli-e-300-evro

Няма проблеми, просто в Гърция няма да пътувам докато продължават с маскарадите и цирковете.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Някой да е пътувал скоро към Индия и да знае как стоят нещата с Ковид мерките за влизане и във влаковете? Предвид, че е Индия предполагам, че на улицата никой нищо не спазва, ама все пак да попитам 🙂

Връзка към мнение

Ами последно беше стриктно преди две седмици като ми попадна новина за отлив на индийски туристи в Тайланд, защото задължително им искат тестове на връщане, без значение от ваксинационен статус.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 50 минути , t_petkov каза:

Някой да е пътувал скоро към Индия и да знае как стоят нещата с Ковид мерките за влизане и във влаковете? Предвид, че е Индия предполагам, че на улицата никой нищо не спазва, ама все пак да попитам 🙂

Искат сертификат за завършена ваксинация за ковид. Т.е. една или 2 дози в зависимост от ваксината за влизане. Маски сами на определени места, не постоянно. Това е. 

В момента, MayaS каза:

Искат сертификат за завършена ваксинация за ковид. Т.е. една или 2 дози в зависимост от ваксината за влизане. Маски сами на определени места, не постоянно. Това е. 

Имат по стриктни само за някои азиатски държави. Ние не попадаме в тях.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , MayaS каза:

Искат сертификат за завършена ваксинация за ковид. Т.е. една или 2 дози в зависимост от ваксината за влизане. Маски сами на определени места, не постоянно. Това е. 

Имат по стриктни само за някои азиатски държави. Ние не попадаме в тях.

А също на случаен принцип може да тестват на летището.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, t_petkov каза:

Някой да е пътувал скоро към Индия и да знае как стоят нещата с Ковид мерките за влизане и във влаковете? Предвид, че е Индия предполагам, че на улицата никой нищо не спазва, ама все пак да попитам 🙂

В момента не знам, но в края на ноември нямаше никакви задължителни мерки. Свободно си беше и на границата и във влаковете. 

Връзка към мнение

За Ливан това ли е най-актуалната информация?

Lebanon requires a COVID-19 PCR test with a negative result. The statement must not be older than 48 hours before departure. A rapid test with a negative result no older than 24 hours before departure is also allowed.

Връзка към мнение
На 30.01.2023 г. в 19:30, Duke каза:

Принципно в Азия всички носят маските "по правилния начин" защото го правят най-вече, за да предпазят себе си и го правят много преди времената на ковид... 😉 

Темата е за Covid мерки. Помня как носеха маски в Азия много преди короната, даже бяха с различни картинки и цветове. Потвърждавам, че на вътрешните полети във Филипините настояват пътниците да сложат маски. Като Covid мярка, да не се обърка някой, че е за друго...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 часа, Яничка каза:

За Ливан това ли е най-актуалната информация?

Lebanon requires a COVID-19 PCR test with a negative result. The statement must not be older than 48 hours before departure. A rapid test with a negative result no older than 24 hours before departure is also allowed.

В сайта на MEA пише, че всички мерки са отпаднали 

Screenshot_20230202-104125.png.3b9e774818f828e0857985310e4aaf79.png

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Яничка каза:

Темата е за Covid мерки. Помня как носеха маски в Азия много преди короната, даже бяха с различни картинки и цветове. Потвърждавам, че на вътрешните полети във Филипините настояват пътниците да сложат маски. Като Covid мярка, да не се обърка някой, че е за друго...

Темата е ясна, моят отговор касаеше носенето на маски по "правилния начин".

Връзка към мнение
преди 2 часа, Duke каза:

Темата е ясна, моят отговор касаеше носенето на маски по "правилния начин".

Което много обогати темата за ковид изискванията в съответната държава.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 9 часа, Яничка каза:

За Ливан това ли е най-актуалната информация?

Lebanon requires a COVID-19 PCR test with a negative result. The statement must not be older than 48 hours before departure. A rapid test with a negative result no older than 24 hours before departure is also allowed.

според IATA (първия закачен линк) няма никакви изисквания за Ливан

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Въпросът ми е към магеланците, които скоро са влизали в САЩ:

Необходимо ли е да се прикачи в някаква форма сертификатът за ваксинация или е достатъчно да се покаже на телефона или на хартия?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 минути , kali каза:

От телефона, само на летището в София на чек-ин го погледнаха.

Благодаря! И още едно питане. Аз при предишни пътувания тръгвах от европейски летища. Сега билетът ми е с търкиш от София до ЛА. Попълването на формуляра за влизане в САЩ къде става? На София или на Истанбул. Имам 1,30 ч за прехвърляне, ако не закъснее полета. Има ли он лайн форма, която мога предварително да попълня?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Въпросът ми е към магеланците, които скоро са влизали в САЩ:

Необходимо ли е да се прикачи в някаква форма сертификатът за ваксинация или е достатъчно да се покаже на телефона или на хартия?

дори едно време като беше по-затегнато не беше необходимо да се прикачи нищо, можеше и да го покажеш. С прикачването просто нещата вървяха по-бързо и никой нищо не те пита.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, kali каза:

Нищо не съм попълвала, летях с Търкиш през Истанбул до Маями. 

Имам предвид не документ за Ковид, а онези листчета, които преди ги даваха в самолета като пътувах през 2011.

А през 2018 от Милано на машинките вкавах данни, нещо подобно като информация. За това питам сега как става.

Връзка към мнение
преди 32 минути , Дани Магелани каза:

Имам предвид не документ за Ковид, а онези листчета, които преди ги даваха в самолета като пътувах през 2011.

А през 2018 от Милано на машинките вкавах данни, нещо подобно като информация. За това питам сега как става.

На 20.01. влизах в Щатите и не са ми искали сертификат за ваксинация нито в София, нито на летището в САЩ. И формуляр за влизане не съм попълвала и не са ми искали.

Вече не поставят печат в паспорта и казаха, че всичко било електронно.

С една дума – само паспорт с виза трябва 🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Имам предвид не документ за Ковид, а онези листчета, които преди ги даваха в самолета като пътувах през 2011.

А през 2018 от Милано на машинките вкавах данни, нещо подобно като информация. За това питам сега как става.

Преди полета в сайта на Търкиш попълних адреса, на който отивам. После на летището в София искаха само сертификат на ваксина, показах го от телефона. 

В Истанбул ме питаха за адреса, където отивам и провериха ръчния багаж.

Когато кацнах в Маями чичото граничен полицай ми взе отпечатъци, пита за адреса и ме попита какво работя в България.

Това беше всичко, нищо нямаше за попълване.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ограниченията свързани с ковид в ОАЕ - Абу Даби и Дубай са отпаднали, нали така? Навсякъде, на всички официални източници така прочитам аз лично.

Но от платформи като tiquets и klook за билети за атракции - твърдят, че не можеш да влезеш в места като Qasr Al watan или Louvre Абу Даби, ако не си ваксиниран или нямаш PCR.

Писах на съпорта, от там упорито твърдят, че това е вярно. На официалните сайтове на забележителностите не откривам информация за Ковид.

 

Има ли някой, който е посещавал скоро и има пресен опит дали има ковид ограничения за вход в различни обекти в ОАЕ?

 

Връзка към мнение

За влизане в Qasr al Watan не са ни искали нищо. Купихме билетите онлайн, ама не си спомням от кой сайт, на място ги показахме и нищо друго не са ни искали.

Бяхме там на 6 февруари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

След три години ограничения, Китай отново се отваря към света

 

След три години пандемични гранични ограничения Китай отново се отваря напълно за чуждестранни посетители, включително туристи, съобщава СиЕнЕн.

 

В свое изявление китайското посолство в САЩ обяви, че страната ще възобнови издаването на всички категории визи за чужденци от сряда. Пътуващите, притежаващи многогодишни визи, издадени преди 28 март 2020 г., датата, на която Китай затвори границите си за повечето задгранични посетители в опит да предпази Covid-19, ще имат право да ги използват, стига да не са изтекли.

Китайските власти миналия месец обявиха голяма и решителна победа в справянето си с епидемията от коронавирус, която обхвана страната след рязко облекчаване на политиката на Пекин за "нулев ковид в края на миналата година.

 

Изявлението на посолството идва и в момент, когато Пекин се стреми да съживи втората по големина икономика в света и местната туристическа индустрия след година на хладен растеж, изострен от пандемичните мерки.

 

През 2022 г. Китай регистрира 115 милиона трансгранични пътувания, далеч под нивото от 670 милиона преди пандемията през 2019 г. Чужденците представляват 97,7 милиона от тези пътувания през 2019 г. - цифра, която спадна до едва 4,47 милиона миналата година, тъй като ограниченията на Covid не позволяваха хора от чужбина да влизат в страната.

 

Според изявлението на посолството, безвизовото влизане ще бъде възобновено за южния остров Хайнан и за круизни кораби, посещаващи Шанхай. Безвизовото влизане също ще бъде рестартирано за чужденци, пътуващи от Хонг Конг и Макао до съседната провинция Гуангдонг, и туристически групи от държавите-членки на Асоциацията на нациите от Югоизточна Азия (АСЕАН).

Китай премахна карантината за пристигащите от чужбина през януари при частично повторно отваряне, което беше посрещнато с изблик на радост и облекчение от страна на гражданите.

Пътуващите в страната все още са задължени да си направят тест за Covid 48 часа преди заминаването и трябва да попълнят резултатите във формулярите за митническа здравна декларация.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Нещо, което може да прозвучи невероятно за много хора тук, но една от най-затворените страни в света - Туркменистан, отново се отваря за туризъм 🙂https://www.saigatours.com/article/turkmenistan-is-open

Тази агенция вече има оферта за пролетна екскурзия на сайта си за 8 дни

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.