Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Важна нова информация!!!

Току що след среща на високо ниво здравният министър на Тайланд е отменил всички ковид изисквания за бординг! Чакаме официален документ.

 

Друго важно: Досега от кацналите никой не е бил проверяван в Тайланд, както и повечето авиокомпании не са били стриктни, НО мега абсурдът е бил с търкиш еърлайнс:

Техни служители доказано са отказвали на хора да се качат, затова че нямат сертификат. Абсурдът "две ваксини" още седи на сайта им. Ако летите съвсем скоро с тях пробвайте всичко, ходете до офиса им, звънене и т.н.

 

Аз откровено съжалявам, че реших по изключение след десет години полети с катарците да си купя билет с тях. След абсурдно дълг разговор с централата им по друг проблем с приятел, постоянно ми се казваше как нямам право за каквото и да е ( разрешаваше се явно след намесата на супервайзър) накрая финално се опитаха да не ми свършат работа, защото съм бил от Беларус!!! (а всичко беше пред тях откъде съм). Следващите ми полети пак ще са с катарските авиолинии.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

За нас засега няма задължителна застраховка за Тайланд , но ако се притеснявате, неразбрал служител Ви стресира с глупости, или просто искате да имате надеждна застаховка за Тайланд (която говори нещо на местните имиграционни и болнични служители), този сайт е много добър https://asq.in.th/ Спасява положение и да си вземеш застраховка диретно преди чекин и да получиш незабавно потвърждение. 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
25 minutes ago, T.E.Lawrence said:

За нас засега няма задължителна застраховка за Тайланд , но ако се притеснявате, неразбрал служител Ви стресира с глупости, или просто искате да имате надеждна застаховка за Тайланд (която говори нещо на местните имиграционни и болнични служители), този сайт е много добър https://asq.in.th/ Спасява положение и да си вземеш застраховка диретно преди чекин и да получиш незабавно потвърждение. 

Пътуваме за Тайланд на 12.01 и нямаме ваксини. Според вас какво трябва да представлява писмото от лекар"Пътниците, които не са ваксинирани, трябва да подготвят писмо от лекар, в което да уточнят защо не са ваксинирани. "?

 

Връзка към мнение

Не ви трябва повече абсолютно нищо. Просто се обадете на авиокомпанията, че са си сверили часовниците и не гледат новини отпреди дни. 🙂 Би трябвало до 12ти вече и официален документ да има, а може би и още днес/утре. При всички положения обаче  The Civil Aviation Authority of Thailand (CAAT) е изпратил още вчера документ до всички авиокомпании с предпоследните правила за тест на неваксинирани при пристигане, така че абсолютно никаква причина няма авиопревозвач да ви спира за полет до Тайланд като неваксинирани. 

Официално изявление на TAT ( Tourism Authority of Thailand) на сайта им , че няма да искат сертификати, от това по-официално не знам. https://www.tatnews.org/2023/01/thailand-maintains-fully-reopen-entry-rules/

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Цитирам от Фейсбук група:

Тайланд премахва изискването за доказателство за ваксина за чуждестранни посетители.
Току що Bloomberg обяви новината

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , E.Encheva каза:

Само да уточним, този сайт е ок принципно за информация, но не е официален източник, собсвеникът му е тайландска адвокатска фирма. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 minute ago, T.E.Lawrence said:

Само да уточним, този сайт е ок принципно за информация, но не е официален източник, собсвеникът му е тайландска адвокатска фирма. 

Благодаря за информацията!

Връзка към мнение

Китай отново отваря вратите си след 3-годишна Ковид изолация

https://topnovini.bg/novini/890244-kitay-otnovo-otvarya-vratite-si-sled-3-godishna-kovid-izolatsiya

 

П.П.Все още чужденци ще могат да влизат свободно в Китай само по бизнес и семейни дела.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, точно това обърка света да въвежда рестрикции и не всички са умни да го правят само за китайци. Ако някой пътува към Малайзия скоро ,да следи, че и там се точат на мерки и не искали да дискриминират Китай от останалия свят. Същото нещо видяхме до какъв хаос и фиаско доведе в Тайланд, сега наред е Малайзия.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Официалното писмо от тайландските власти е изпратено до всички авиокомпании, включително как служителите им да не отказват бординг на пътници и къде да проверят ако имат допълнителни въпроси.

FB_IMG_1673338787315.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Както обещах докалдвам от мястото на събитието / Тайланд, а не Катар/

Чекирах се на Катарците на 8-ми за полет на 9-ти. На сайта им до вечерта нямаше никаква информация за ограничения.

В 11ч съм на летище и ми искат сертификат. Любезна девойка споделя че сутринта в понеделник от Доха са им наредили.

Аз съм с 1доза Янсен от 2021г. Май че върнаха някои.

И така до Доха и Пукет без проблеми. Маски почти няма в самолета.

В Пукет няма никакви опашки и след сваляне на отпечатъците ??? си влизаме на топло в Тайланд. Аз съм със закупена виза от Рум. посолство и не знам за VOA.

Ако някой не вярва ще изпратя снимки.. Тук са само руснаци и няма китайци...

И така 2 месеца, та ако някой има въпроси съм на разположение...

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 19 минути , era123 каза:

Т.е. катарците искат сертификат, независимо, че тайландците не искат (картинката по-горе)?

 

 

 

Не твърдя това след публикациите на Лоуренс.

Да Искаха ги в понеделник, но не знам дали вече ги искат. Според мен наистина беше някакво объркване от тайланска страна. На летището изобщо не ни проверяваха и за ковид. Между другото с жена ми бяхме с тежък грип и това бе по-голямото ни притеснение - никакви проверки или искания за сертификати, тестове и прочие

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 10.01.2023 г. в 12:12, КОКО22 каза:

Както обещах докалдвам от мястото на събитието / Тайланд, а не Катар/

Чекирах се на Катарците на 8-ми за полет на 9-ти. На сайта им до вечерта нямаше никаква информация за ограничения.

В 11ч съм на летище и ми искат сертификат. Любезна девойка споделя че сутринта в понеделник от Доха са им наредили.

Аз съм с 1доза Янсен от 2021г. Май че върнаха някои.

И така до Доха и Пукет без проблеми. Маски почти няма в самолета.

В Пукет няма никакви опашки и след сваляне на отпечатъците ??? си влизаме на топло в Тайланд. Аз съм със закупена виза от Рум. посолство и не знам за VOA.

Ако някой не вярва ще изпратя снимки.. Тук са само руснаци и няма китайци...

И така 2 месеца, та ако някой има въпроси съм на разположение...

Може ли  да  попитам, за какви отпечатъци става  въпрос?

Защо  се чекирате  за  полет предния ден?

Не  може ли на  летището  в деня да  се  чекираме?

Връзка към мнение
преди 10 часа, didi_333 каза:

Може ли  да  попитам, за какви отпечатъци става  въпрос?

Защо  се чекирате  за  полет предния ден?

Не  може ли на  летището  в деня да  се  чекираме?

По правилата на компанията чекирането може да се осъществи 48 часа преди полета. Аз го направих умишлено с мисълта че като съм чекиран по-трудно ще ме свалят от самолета, а и да си избера места . След прегледа на сертификатие за ваксина /моите бяха стари на Янсен/ бяхаме на чекина.

 На гишето където си предадох багажа отново ми издадоха бордни карти.

Но най-много се учудих на летището в Пукет. Никакви опашки, никакви изисквания за сертификати , никакви тестове...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 15.01.2023 г. в 3:49, КОКО22 каза:

По правилата на компанията чекирането може да се осъществи 48 часа преди полета. Аз го направих умишлено с мисълта че като съм чекиран по-трудно ще ме свалят от самолета, а и да си избера места . След прегледа на сертификатие за ваксина /моите бяха стари на Янсен/ бяхаме на чекина.

 На гишето където си предадох багажа отново ми издадоха бордни карти.

Но най-много се учудих на летището в Пукет. Никакви опашки, никакви изисквания за сертификати , никакви тестове...

А сканираха ли ти сертификата? 
 

 

Връзка към мнение

Някой да има инфо относно Малайзия? Защото смятам да купувам билети за Куала Лумпур и ми се иска някакво инфо актуално ако има някой. От там заминавам за Камбоджа и Виетнам, предполагам няма нещо по между им ако идваш от едната държава да има някакви драми с тестове

Връзка към мнение
преди 1 час, Loverboy каза:

А сканираха ли ти сертификата? 
 

 

Не не, само бегъл поглед - имаш, нямаш... Както писах, моят е от преди 1.5 години на Янсен...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2.01.2023 г. в 17:48, luba_rizova каза:

Тази сутрин си дойдохме от Италия,  единици бяха с маски  ,включително и на влака и в рейсовете. Мислех,че са задължителни, но или вече не са,или никой не му пука. Хора с маски по улиците има,колкото и у нас. Учудих се. По телевизията нещо в новините беше за ковид и тестване, ама като не разбирам италиански не разбрах от какво са се превъзбудили.  Иначе сутринта по радиото казаха, че ще има рестрикции за пътуванията на китайците почти в цял свят . На мен ми е странно. Те точно решиха да се откажат от ковид 0 и айдеее. Освен нова мутация да има... 

Здравейте, искаха ли ви тестове на летището или някакви други ковид бумаги ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , lessa каза:

Здравейте, искаха ли ви тестове на летището или някакви други ковид бумаги ?

 

Днес кацнах в Катания, никой нищо не е искал. Без маски в автобуси и затворени пространства. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А за САЩ каква е ситуацията в момента? 

Какво изискват? Щерката в началото на юни заминава за там, а от организаторите не могат да кажат към момента дали трябват сертификати. Имало време...

То както има, така и ей сега ще стане Юни.

Относно Испания... пълна противоположност на исканото според това къде се намираш. Това от началото на Октомври. В Сантиаго автобус спира и не продължава защото пътник не иска да си сложи маската... Пътниците го гледат лошо и се карат.

В Барселона - лежерно. Който каквото иска прави.. едни с маски, други без.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 минути , ВениК каза:

А за САЩ каква е ситуацията в момента? 

Какво изискват? Щерката в началото на юни заминава за там, а от организаторите не могат да кажат към момента дали трябват сертификати. Имало време...

То както има, така и ей сега ще стане Юни.

Относно Испания... пълна противоположност на исканото според това къде се намираш. Това от началото на Октомври. В Сантиаго автобус спира и не продължава защото пътник не иска да си сложи маската... Пътниците го гледат лошо и се карат.

В Барселона - лежерно. Който каквото иска прави.. едни с маски, други без.

През декември ходих в Ню Йорк, никой нищо никъде не е искал. 

Връзка към мнение
23 minutes ago, ВениК said:

А за САЩ каква е ситуацията в момента? 

Какво изискват? Щерката в началото на юни заминава за там, а от организаторите не могат да кажат към момента дали трябват сертификати. Имало време...

То както има, така и ей сега ще стане Юни.

Относно Испания... пълна противоположност на исканото според това къде се намираш. Това от началото на Октомври. В Сантиаго автобус спира и не продължава защото пътник не иска да си сложи маската... Пътниците го гледат лошо и се карат.

В Барселона - лежерно. Който каквото иска прави.. едни с маски, други без.

Все още трябва ваксинационен сертификат за да те допуснат на полет за САЩ :

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/international-travel-during-covid19.html

 

До юни има много време , ако условието не отпадне или се отказва от пътуване или си поставя доза Янсен поне две седмици преди полета.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.