Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

На 16.01.2023 г. в 13:17, Loverboy каза:

А сканираха ли ти сертификата? 
 

 

Нищо не гледат и не искат вече. Вчера кацнах.

 

В метрото в Банкок съм единствен без маска, но не са задължителни. Дори го съобщават по високоговорителя. Като изключим все още масовите маски, всичко друго като преди ковида.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За САЩ Искат на летището от където  тръгваш сертификат  за ваксина, на място нищо вече.


 

преди година се сменяше всичко през седмица и пак можеше да се пътува.

сега е през месеци и има недоволни.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 56 минути , stanimir каза:

Все още трябва ваксинационен сертификат за да те допуснат на полет за САЩ :

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/international-travel-during-covid19.html

 

До юни има много време , ако условието не отпадне или се отказва от пътуване или си поставя доза Янсен поне две седмици преди полета.

Аз съм с 2 ваксини и 2 бустера. Вторият е сложен в началото на август. Нали няма да се иска и тест преди влизане в САЩ?

Връзка към мнение
8 minutes ago, Дани Магелани said:

Аз съм с 2 ваксини и 2 бустера. Вторият е сложен в началото на август. Нали няма да се иска и тест преди влизане в САЩ?

Ако не си станала китаец , няма да искат нищо повече.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Благодаря за споделената информация за САЩ.

От две места вече ми казаха/ питах къде ли не, за да имам повече инфо/ , че очакват да има промени в най-скоро време и нищо да не се изисква.

Но ще видим как ще е, има време до началото на Юни.

 

Връзка към мнение

Това е официален отговор от филипинското посолство в Будапеща относно мой въпрос дали трябва да направя ПСР тест преди тръгване за Филипини, тъй като имам само една доза на Янсен от преди 2 години. Отговора им е че не трябва да правя тест, защото за тях съм напълно ваксиниран. Прикачвам писмото от тях

668B80D2-E87E-4D8D-A891-0B49CB1D31E6.jpeg

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Грешно сте го разбрали:

If you completed your vaccination scheme within 14 days before entry to Colombia you will also need to have an antigen test 48 hours prior to arrival or a PCR test 72 hours prior to arrival in Colombia.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 16.01.2023 г. в 15:17, alexnpopova каза:

Някой да има инфо относно Малайзия? Защото смятам да купувам билети за Куала Лумпур и ми се иска някакво инфо актуално ако има някой. От там заминавам за Камбоджа и Виетнам, предполагам няма нещо по между им ако идваш от едната държава да има някакви драми с тестове

Снощи кацнах на KUL, няма никакви ограничения, без сертификат и тестове. В града искат маски само в транспорта. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Добри новини и от Испания. На 7 февруари 2023 г. махат задължението на носене на намордници в обществения транспорт, вкл. метро, влак, автобус, такси и вътрешни полети. В аптеки, болници и старчески домове ще носят намордници, но се надявам магеланци да не ходят там. Инквизицията се охлабва засега.

 https://www.20minutos.es/noticia/5095718/0/fecha-fin-mascarilla-obligadoria-transporte-publica-covid-espana/

  • Харесвам 15
  • Браво 3
Връзка към мнение

За влизане във Филипините се попълва формуляра: https://etravel.gov.ph/ и се генерира QR код. Аз въобще не си бях направила труда предварително и го попълних на място при пристигане. Тук местните все още носят маски, даже ги носят по правилния начин.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 4 часа, Яничка каза:

Тук местните все още носят маски, даже ги носят по правилния начин.

Принципно в Азия всички носят маските "по правилния начин" защото го правят най-вече, за да предпазят себе си и го правят много преди времената на ковид... 😉 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 9 часа, Яничка каза:

За влизане във Филипините се попълва формуляра: https://etravel.gov.ph/ и се генерира QR код. Аз въобще не си бях направила труда предварително и го попълних на място при пристигане. Тук местните все още носят маски, даже ги носят по правилния начин.

А как стои въпросът с тестове, ваксини и бустери?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

замисляме пътуване през Май /началото/ към Сингапур и Бали.

Знаете ли към момента дали може да се влиза във всяка една от страните без проблеми /трябват ли ваксини, пср тестове или друго/ ?

Ако някой е ходил скоро може ли да сподели информация.

 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Mistela каза:

 

Здравейте,

замисляме пътуване през Май /началото/ към Сингапур и Бали.

Знаете ли към момента дали може да се влиза във всяка една от страните без проблеми /трябват ли ваксини, пср тестове или друго/ ?

Ако някой е ходил скоро може ли да сподели информация.

 

В Сингапур може да се влиза с ваксина, тест или преболедуване (6 месеца валидност),а за Бали е с ваксина само.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

А как стои въпросът с тестове, ваксини и бустери?

Малко по нагоре постнах официален отговор от филипинското посолство в Будапеща, което е акредитирано за България. Там са ми отговорили за ваксините и дали трябват тестове преди тръгване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, T.E.Lawrence каза:

А как стои въпросът с тестове, ваксини и бустери?

 Не проверяват никакви документи, само в plf-a се попълват датите на ваксините. По летищата още има обозначения по седалките за социална дистанция.

20230131_040610.jpg.c101ae57e839d0a2e622f7ed96e2ca27.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Когато искам да проверя рестрикциите в дадена държава за начало винаги ли слагам София или примерно ако имам спирка в КЛ преди Бали трябва да напиша КЛ?

Не знам дали го обясних точно 🧐

Връзка към мнение

Къде ги проверяваш? Уж всичко трябва да сложиш, ако имаш престой, а не си само транзит, ама вече едва ли има значение

Връзка към мнение
преди 8 часа, neuromancer каза:

Къде ги проверяваш? Уж всичко трябва да сложиш, ако имаш престой, а не си само транзит, ама вече едва ли има значение

На темата най отгоре са качени линкове на официални служби. Задавам излитане, кацане, дати.

За Бали не разделя деца и възрастни, предполагам всички трябва да са ваксинирани.

За Сингапур не ми стана ясно, детето ни е родено 2011, може ли да влезе без ваксина или не?

Връзка към мнение

Ето тук е за Сингапур:

https://www.ica.gov.sg/enter-transit-depart/entering-singapore

 

Дете, родено през 2011 (тоест 12 годишно) е изключено от Ковид мерките.

 

За Бали:

https://bali.com/bali/corona-virus-bali-indonesia/

 

Под 18 години няма нужда от ваксина. Описано е какво е напълно вакисниран.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В Гърция връщат маските в обществения транспорт, глобата за нарушители е 300 евро

https://www.bgonair.bg/a/4-world/293990-v-gartsiya-vrashtat-maskite-v-obshtestveniya-transport-globata-za-narushiteli-e-300-evro

  • Харесвам 3
  • Шок 5
  • Смея се 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.