Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Topfly каза:

 Прочете ли горната статия, която публикувах?

Чета, чета. На няколко езика (4 да сме по-точни).

Много мразя тенденциозно изкривено-осукани статии, които цитират престижни издния за да си придават тежест. Прочети статията на български, която твърди, че няма данни за асимптоматично предаване на болестта. И после прочети оригинала на английски, който е първоисточник на българската статия. В оригинала се казва, че има нужда да се съберат повече данни и не може да се говори категорично за асимптоматично предаване като установен факт. А в българската статия на това изречение са му накурдисали още сума ти щуротии, че и оспорват дали е нужна карантината на цял град...

 

По времето, по което се заразиха в баварския завод от колежката си от Шанхай, в Япония шофьор на автобус бе заразен от група туристи в привидно добро здраве и после на свой ред зарази друга своя колежка, която е работила като гид на друга група туристи. Тогава се заговори за пръв път за асимтоматичното предаване. В последствие се потвърди и от още случаи.

Така че не само че не е прибързана карантината на цял град, а е много забавена даже. Сега и на цяла страна не помага. И както каза един специалист - време е страните да се готвят за извънредни ситуации, не да лежат на кълката за спрени полети.

 

Всички се бавят с реакцията си :

СЗО на 15 януари потвърждава наличието на нов корона вирус с огнище в Ухан, а на 19 януари в Тайланд имаме случаи на заразени туристи (както вече знаем). Болестта е била вече в други страни, когато СЗО са отчели нейното съществуване! Много добре помня, че когато се потвърди няколко дни се спореше изобщо дали се предава от човек на човек или само от контакт с животни.

 

Тестовете също а) не са надеждни и б) липсват. Вече има сериозен дефицит, не само в Китай. И, параграф 22 - ако не си с потвърден корона вирус - не те приемат в болница. Ама няма тестове, с които да те диагностицират.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
25 minutes ago, samuraika said:

И после прочети оригинала на английски, който е първоисточник на българската статия. В оригинала се казва, че има нужда да се съберат повече данни и не може да се говори категорично за асимптоматично предаване като установен факт.

Това е същината! Инкубационният период е между 2 и 12 дни, така че реално някой и след 2 дни може да има симптоми... Трудното в такива случаи е, че много хора не си спомнят кашляли ли са преди няколко дни или седмица и установяването в последствие на асимптоматичната зараза става много трудно.

 

От гледна точка на взимането на мерките за сигурност обаче е много съществено да се установи категорично има или няма асимпоматичното предаване на вируса. Ако няма и много по слаби мерки за сигурност могат да дадат резултат и няма нужда да се блокират цели държави...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако някой мисли да се пробва с някоя карантина нека има предвид, че не всички карантини са в луксозни курорти, круизни кораби и т.н. 😄

 

Русия създаде в Сибир зона за карантина за прибралите се от Китай

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/02/04/4025231_rusiia_suzdade_v_sibir_zona_za_karantina_za_pribralite/

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/testovete-za-koronavirus-na-synarodnicite-ni-ot-uhan-sa-otricatelni-video-2209764

 

В това видео има интервю с д- р Ангел Кунчев, същественото е между 4-5,5 мин.

Той каза, че тестовете са надеждни, не търсят антитела, а НК на вируса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Радо каза:

Истерията около пандемията придобива критични измерения откакто излезе информацията за спрените от Руанда Ер полети до Гуанджоу:

 

1. Моя колежка от два дни измива банани и портокали с вода, сапун и веро. Търка като обезумяла 10мин, сигурно последните два дни е изхабила 1кубик вода за измиването им; Отделно, вчера климатика в стаята ни (8човека сме) беше на над 30С , тъй като прочела, че вируса не вирее на топло и влажно. Отделно от това - освен маските, всичко се дезинфекцира съм спирт, така че само казани за ракия ни трябват и почваме производство. Очаквам, ако не днес, в четвъртък да дойде със скафандър.

 

2. Тъй като ми предстои пътуване в тази част на света, даже не скоро , а много скоро - баща ми се обажда вчера да ме пита дали не мога да се откажа, и ако не  да избягвам контакти с хора, тълпи и др. - става дума за 9млн град, в който е трудно да не си заобиколен от хора.

 

3. Няколко дни след като се върна, с мои приятели ще ходим на театър - от тях 3ма вчера ми звъняха да ме молят да не ходя а да изчакам поне 10ина дена, тъй като толкова е инкубационния период. Отделно, тъй като имам няколко дни по плажовете на Южно Китайско море - а според информацията , короната се предава по въздушно капков път (по дедуктивен път ; корона - вода - море - зараза), и тн

 

🙂

 

 

 

Като се замисля може ли да те помоля в КЛ да спим в различни хотели?

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Доста време се въздържам да пиша по темата,защото не мога да предоставя информация,която би била полезна на останалите.

Днес тръгна една група за Виетнам,ние тръгваме в петък.Не ме е страх от самия вирус.Много повече се притеснявам да не ме лепне нашия вирус,че ще ме изолират някъде и всичко ще се провали.Взели сме маски (не знам точно защо),лекарства за +14 дена,препарати за дезинфекция на ръцете и aqua vitae 60 градуса.

Дай беже да се приберем нормално.Повече обаче ме притеснява едно изложение в Кьолн в началото на Март,което държа да посетя.Проблемът е,че над 30% от изложителите са китайски фирми.На страницата на изложението поши,че се вземат адекватни мерки свързани с коронавируса.Но какво означава това не знам.Може би ще забранят участието на фирми от Ухан или ще ги накарат всичките да дойдат 14 дена по-рано,за да ги сложат под карантина?

С молба към съфорумците-не нагнетявайте обстановката.Който има актуална информация свързана с полети,ограничения и други,да я публикува,ама да не се чудим само какво да напишем!На мен лично ми става отегчително.

  • Харесвам 14
  • Браво 2
Връзка към коментар
4 hours ago, Topfly said:

Ако някой мисли да се пробва с някоя карантина нека има предвид, че не всички карантини са в луксозни курорти, круизни кораби и т.н. 😄

 

Русия създаде в Сибир зона за карантина за прибралите се от Китай

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/02/04/4025231_rusiia_suzdade_v_sibir_zona_za_karantina_za_pribralite/

 

Докато ти се захласваш по карантината на Великденски остров, Георги Матеев вече е с купени, при това с пари, билети за Сибир в търсене на Мис-ката от този край на Русия. Аз пък въображаемо си се чудя къде ли би била българската карантина - в запустяло село в Родопите, на Слънчака или във ВМА /низходяща градация/ 😉. Така, че не си точете лигите, българи сме🙂

  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , Emil Chakalov каза:

Като се замисля може ли да те помоля в КЛ да спим в различни хотели?

🙂

Bukit Bintang е голям. Ще намерим 😉

 

p.s. Айде, не остана! 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Хонг Конг де факто затваря границата си към Китай от 8-ми февруари...

 

Hong Kong (CNN)All travelers arriving from mainland China will face a "compulsory" 14-day quarantine on reaching Hong Kong, as the number of deaths from the Wuhan coronavirus spiked again in China.

The city's Chief Executive Carrie Lam, who has been under intense public pressure to stop anyone crossing into Hong Kong from mainland China, said the legislation will come into effect at midnight on February 8.
Връзка към коментар

Еее, за черния хумор и интелигентността го казах с най-добри чувства 😉. Харесвам много хумора ти, умееш да създаваш настроение.

А за горния ти смешен пост, само да кажа, че днес вече ми го пратиха и веднъж се смях, този е втори път, нещо като разказан два пъти виц😂. Ама да не се засегнеш нещо, наистина се смея, даже повече от първия път, защото ти разсмиваш. Абе пиши повечко, че е весело😁

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Радо каза:

🙂

Bukit Bintang е голям. Ще намерим 😉

 

p.s. Айде, не остана! 🙂

Препоръчвам Фурама, клубна стая. Включва безплатно закуска и вечеря с алкохолни напитки, през деня топли напитки, сокове, коктейли. Ползване на компютри и принтери в бизнес офис. Безплатен минибар.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Дани Магелани каза:

Препоръчвам Фурама, клубна стая. Включва безплатно закуска и вечеря с алкохолни напитки, през деня топли напитки, сокове, коктейли. Ползване на компютри и принтери в бизнес офис. Безплатен минибар.

Късно е вече.

Всичко е резервирано, освен това, докато стигнем КЛ има доста други места 🙂

Благодаря все пак. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

Еее, за черния хумор и интелигентността го казах с най-добри чувства 😉. Харесвам много хумора ти, умееш да създаваш настроение.

А за горния ти смешен пост, само да кажа, че днес вече ми го пратиха и веднъж се смях, този е втори път, нещо като разказан два пъти виц😂. Ама да не се засегнеш нещо, наистина се смея, даже повече от първия път, защото ти разсмиваш. Абе пиши повечко, че е весело😁

Сега ще оспамя темата, но здраве да е. Как да ти се сърдя на теб - вярна моя фенке?!?😉 😄 . Абе то да пиша, ама аз обичам да пиша когато има какво да кажа. И обичам казаното на място. По тая тема няма да пиша, щото не съм компетентен. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
7 minutes ago, Костов said:

Сега ще оспамя темата, но здраве да е. Как да ти се сърдя на теб - вярна моя фенке?!?😉 😄 . Абе то да пиша, ама аз обичам да пиша когато има какво да кажа. И обичам казаното на място. По тая тема няма да пиша, щото не съм компетентен. 

Понякога има нужда от спам😛.

При мен какво става: Тази седмица има превантива грипна ваканция без обявена епидемия и детето е при сестра ми. Гледам новините в 19.00 и 20.00 часа🤢. Последицата - главата ми се надува, не стрес ами ... Почвам да обичам Дисни Чанел и Бизаардварк и други подобни, въпреки доскорошната ми нагласа, че влияят на детското поведение. На мен по зле определено ми действат новините.

 

Следя темата и понякога пиша с насоченост към веселите постове. А за сериозните разбрах/потвърдих си за себе си, че е по-добре да си беден в Япония, отколкото беден в Китай😶

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
59 minutes ago, Дани Магелани said:

Препоръчвам Фурама, клубна стая. Включва безплатно закуска и вечеря с алкохолни напитки, през деня топли напитки, сокове, коктейли. Ползване на компютри и принтери в бизнес офис. Безплатен минибар.

Аз предлагам да ме вземат за персонален гид в КЛ, тъкмо ще им покажа някои скрити местенца... 😉

  • Харесвам 3
  • Браво 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Topfly каза:

 

 Това клипче от къде е? Малко ми изглежда като: ето вижте ние взимаме мерки за пристигащите хора от Китай, така че бъдете спокойни! А в същото време с какво ги пръскат и какво ще им помогне това пръскало, ако вече са болни? Може би е реакция срещу всичките новини, където всяват паника сред хората.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това клипче върви от няколко дни в инстаграм, както и какви ли не още. 

 

Понеже имахме билети с Чайна Саутърн от Мелбърн през Гуанджу до Амстердам и обратно в началото и края на март, а ги бяхме взели заради супер ниска цена през австралийски посредник, преди дни ни се обадиха от посредника,  за да ни препоръчат да си отменим билетите, а те да ни върнат парите.

Та взехме сега нови през Катар.

Има още месец и ситуацията е динамична, но при така стеклите се обстоятелства трябва да се намери изход. За отмяна на пътуването изобщо не сме и мислили.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, Emil Chakalov каза:

Доста време се въздържам да пиша по темата,защото не мога да предоставя информация,която би била полезна на останалите.

Днес тръгна една група за Виетнам,ние тръгваме в петък.Не ме е страх от самия вирус.Много повече се притеснявам да не ме лепне нашия вирус,че ще ме изолират някъде и всичко ще се провали.Взели сме маски (не знам точно защо),лекарства за +14 дена,препарати за дезинфекция на ръцете и aqua vitae 60 градуса.

Дай беже да се приберем нормално.Повече обаче ме притеснява едно изложение в Кьолн в началото на Март,което държа да посетя.Проблемът е,че над 30% от изложителите са китайски фирми.На страницата на изложението поши,че се вземат адекватни мерки свързани с коронавируса.Но какво означава това не знам.Може би ще забранят участието на фирми от Ухан или ще ги накарат всичките да дойдат 14 дена по-рано,за да ги сложат под карантина?

С молба към съфорумците-не нагнетявайте обстановката.Който има актуална информация свързана с полети,ограничения и други,да я публикува,ама да не се чудим само какво да напишем!На мен лично ми става отегчително.

@Emil Chakalov, точно вчера си говорихме ъс Съра по този повод. В края на март и в началото на април сме на две изложения в Истанбул. На бижутерското, по принцип, почти няма китайци. Но на моето, една цяла палата, до сега беше само от тях. Дали ще им забранят участие - не вярвам.  Но те, вероятно, няма да има с какво да дойдат, ако няма полети.

Но - каквото- такова. Платени са ни билети и хотели, ще вървим, както сме си го планували.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 hours ago, boogy83 said:

 Това клипче от къде е? Малко ми изглежда като: ето вижте ние взимаме мерки за пристигащите хора от Китай, така че бъдете спокойни! А в същото време с какво ги пръскат и какво ще им помогне това пръскало, ако вече са болни? Може би е реакция срещу всичките новини, където всяват паника сред хората.

Описанието на видеото е следното

How passengers on a flight from Wuhan were welcomed at the airport in Batam, Indonesia.

Надявам се да е достоверно...

Връзка към коментар

12:55 pm: Japan Airlines, ANA to reduce international flights to China

Japan Airlines said it would suspend some flights to Beijing and Shanghai routes starting Thursday until Feb. 16, 2020. From Feb. 17, more flights will be suspended until Mar. 28 (Mar. 29 for certain flights). Meanwhile, flight frequency on routes from Tokyo to Guangzhou and Dalian would be reduced.

The carrier said it had seen a decrease in travel demand as more countries are implementing travel restrictions on people who have visited China during specific periods.

Competitor ANA also said it will temporarily decrease or suspend operations to and from selected cities starting Feb. 10, including Beijing and Shanghai. Flights to and from Tokyo’s Narita International Airport to Wuhan, the Chinese city where the virus was first detected, were suspended on Jan. 23. ANA’s reductions and suspensions are slated to continue until Mar. 28.

https://www.cnbc.com/2020/02/06/coronavirus-latest-updates-china-hubei.html

Връзка към коментар
преди 10 минути , Topfly каза:

Описанието на видеото е следното

How passengers on a flight from Wuhan were welcomed at the airport in Batam, Indonesia.

Надявам се да е достоверно...

Ама те за въшки ли ги третират?

 

преди 1 час, AlexandraKo каза:

@Emil Chakalov, точно вчера си говорихме ъс Съра по този повод. В края на март и в началото на април сме на две изложения в Истанбул. На бижутерското, по принцип, почти няма китайци. Но на моето, една цяла палата, до сега беше само от тях. Дали ще им забранят участие - не вярвам.  Но те, вероятно, няма да има с какво да дойдат, ако няма полети.

Но - каквото- такова. Платени са ни билети и хотели, ще вървим, както сме си го планували.

Не го мислете толкова и двамата. В момента има по-голяма вероятност да се заразите от не-китаец. Ако ситуацията се успокои до тогава - добре. Ако ескалира и се обяви пандемия - самите организатори ще отменят събитията.

 

Малко статистика от днешните ни новини :

 

Болестта протича с усложнения едва при 10-20% от случаите. Което повдига два въпроса - за много по-високото число на реално болни в Киатй (но този въпрос го има отдавна, за ) и по-важното - за много голямата вероятност вируса да си щъка отодавна по света, но да не е регистриран. Казаха - на всеки един когото установяваме има поне 7-8 които пропускаме. За навсякъде се отнася това , не само за Япония. Идеята е, че просто остават под радара на медицинските институции защото протичат като настинка или грип.

Не намирам клипче в тубата от оригинала на японски, но очевидно експертите са единни, защото в САЩ и UK кават същото. Целият репортаж е много интересен и си струва да се изгледа. Особенно внимание на доктора - на практика дума по дума каквото каза и японския доктор.

 

Малко статистика показаха:

80% от фаталните случаи са на хора над 60 години, от тях 70% са със съществуващи усложнения - диабет, сърце, кръвно...

Смъртността в Ухан е 4.9%

Смъртността в Китай е 2.1%

Смъртността в Китай но без Ухан е 0.16%

 

Още 10 потвърдени за корона вирус на куиза край Йокохама. В Хонконг пък друг круиз с 3600 пътника се е върнал в пристанището след като 3ма китайци от предния му рейс са били потвърдени за корона вирус, а около 30 души от персонала имат оплаквания.

 

Аз мисля, че до седмица WHO ще обявят пандемия. Представа си нямате колко силно се надявам да не съм права! Пускайте смешки, моля!

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.