Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 4 часа, samuraika каза:

.... 

Така че не е безумно.

Value_of_extra-EU_trade_in_goods,_by_mod

Е, не е съвсем половината, но е доста повече от 5%. Поне във фирмата на мъжа ми са ги предупредили, че могат да имат проблеми с доставки...на почти всичко. Просто има голямо объркване на цялата транспортна система. I'm just saying...може за Европа да не е така. Но в Китай много фабрики спряха работа и навсякъде е разпратено съобщение, че се приоритаризира местния пазар. За медицинско обурудване скоро да има износ от Китай - не се очертава.

Защо? Предположение,  нечий анализ или новина? 

На този етап една фабрика ни праща стока, а друга ни информира за почивка до 17.02, което според мен ще се удължава от седмица за следваща.. 

 

Връзка към коментар
4 hours ago, Тони said:

Не е зле да се вземат мерки по от рано. Аз лично мисля да изтрия от фейса всички приятели, живеещи в Китай, както и тези, пребиваващи в региона...

Не се знае освен от пратка дали няма да изскочи и да ме хване и от там... Пък и четох, че Цуки имал връзка някаква, може да ни го пусне...

Може да изглежда много смешна подобна мярка, но компютърният “Kоронавирус“ вече е заразил хиляди устройства и може да направи големи поражения...Нека всеки е много внимателен, когато сваля, отваря и т.н. всякакви “официални“ документи, предупреждения и т.н. във връзка с коронавирус!

 

Coronavirus malware infects thousands of devices worldwide

By Mike Moore 8 days ago

Criminals jump on health worries to trick victims into downloading malware

https://www.techradar.com/news/coronavirus-malware-detected-online

 

Coronavirus used to spread malware online

Fear of the coronavirus is being leveraged by cybercriminals online to spread trojans and malware.

https://usa.kaspersky.com/blog/coronavirus-used-to-spread-malware-online/20213/

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

Защо? Предположение,  нечий анализ или новина? 

На този етап една фабрика ни праща стока, а друга ни информира за почивка до 17.02, което според мен ще се удължава от седмица за следваща.. 

 

Само тази новина, която намирам за релевантна. Интересно откъде идва информацията на @samuraika

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
7 hours ago, samuraika said:

 

Не само че има заразени в Тайланд, но има и подозрения за огнище. Там тепърва има да се разчепква. Има няколко заразени, един от първите потвърдени случаи беше шофьор на такси. Има корейка, върнала се от Тайланд заразена с вируса. Не е била в Китай. Върнала се е от Тайланд на 19ти януари. Така че "безумно" не е. Може би е прекалено предпазливо, но не е безумно. Даже е по-скоро разумно. Както казват всички - трябва да сме социално отговорни за да се приключи с това колкото се може по-бързо и с по-малко мъки.  Аз бях в Бангкок на 10 и 11 януари - в двореца и храма на изумрудения Буда беше такова стълпотворение от китайци - не тест за вирус, а тест за бременност може да се окаже положителен.

 

Странно разбиране за “огнище”. Една заразена корейка и шофьор на такси за когото се знае че е заразен от група китайци. Общо 25 болни. Това при 60-70М страна, в която са били тези дни/месец вероятно стотици хиляди китайци.Вероятно по същата логика България е огнище за една камара болести, както и всички други страни на света. Снощи по новините дадоха една камара китайци върнали се от празненства в Китай, интервюираните казаха че в другите градове няма нито драма , нито истерия,нито пандемия.Колко е преекспониран случая, всеки може да си отговори сам позовавайки се на ФАКТИ. Като гледам 100% от тревогите са основани на непотвърдени данни или просто на лабилна психика. На мен ми предстои пътуване в Тайланд и честно казано далеч повече се притеснявам да не ме ухапе змия. 
ПС

Гледам, че съм се изложил при копирането. От стреса е ☺️

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , Ivooo33 каза:

Странно разбиране за “огнище”. Една заразена корейка и шофьор на такси за когото се знае че е заразен от група китайци. Общо 25 болни. Това при 60-70М страна, в която са били тези дни/месец вероятно стотици хиляди китайци.Вероятно по същата логика България е огнище за една камара болести, както и всички други страни на света. Снощи по новините дадоха една камара китайци върнали се от празненства в Китай, интервюираните казаха че в другите градове няма нито драма , нито истерия,нито пандемия.Колко е преекспониран случая, всеки може да си отговори сам позовавайки се на ФАКТИ. Като гледам 100% от тревогите са основани на непотвърдени данни или просто на лабилна психика. На мен ми предстои пътуване в Тайланд и честно казано далеч повече се притеснявам да не ме ухапе змия. 
ПС

Гледам, че съм се изложил при копирането. От стреса е ☺️

Завиждам благородно на спокойни хора като теб!Утре трябва да летим за Бангкок, и незнам какво да правим....В такъв филм съм, че незнам как ще излезна от него!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре, нека приемем, че няма никаква опастност в Тайланд. Но не разбирам какво удоволствие ще изпиташ на място, където почти всички ходят с маски, сядат в някой мол да хапнат и се вадят мокри кърпички и се бърше старателно масата и всичко около тях,  вият се опашки пред аптеките за да си купят маски, а там където няма опашки  пък се оказва, че маските са свършили. На Тайланд чарът му е в тълпите хора, в блъсканицата и уличната храна, в усмихнатите хора.
А в тълпите хора с маски няма нищо релаксиращо и чисто психологически те скапва. 

1 minute ago, Blagovesta78 said:

Завиждам благородно на спокойни хора като теб!Утре трябва да летим за Бангкок, и незнам какво да правим....В такъв филм съм, че незнам как ще излезна от него!

За 5 дни няма какво толкова да се случи в Банкок, така, че не се притеснявай. Просто е загубил част от чара си. То като носят маски тайландците всъщност  те предпазват, но просто чисто психологически те натоварва.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ние в неделя тръгваме за Пукет и то с децата. Мисля , че се поотърсих от паниката и се старая да отбелязвам само фактите , но е трудно . Е , в Банкок ще им спестя китайския квартал. Повече ме дразни отношението на хората чули , че ще пътуваме.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
29 minutes ago, Zai-1 said:

Добре, нека приемем, че няма никаква опастност в Тайланд. Но не разбирам какво удоволствие ще изпиташ на място, където почти всички ходят с маски, сядат в някой мол да хапнат и се вадят мокри кърпички и се бърше старателно масата и всичко около тях,  вият се опашки пред аптеките за да си купят маски, а там където няма опашки  пък се оказва, че маските са свършили. На Тайланд чарът му е в тълпите хора, в блъсканицата и уличната храна, в усмихнатите хора.

 

Приеми го това като местна културна особеност! В Азия в много държави и при съвсем нормална грипна епидемия хората си слагат маски. Това е част от тяхната култура...Човек пътува в крайна сметка за да опознава различни култури..

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Сега сме пред нов казус. След, като air china отмени полетите на сина ми Лондон-Щанхай-Банкок -Лондон и получи писмо, че ще възстановят сумата за билета от 3-5 дена, излиза на дневн ред въпросът за купеният вътрешен полет на air asia Банкок-Луан Прабанг-Банкок. Има ли накой информация, дали air asia връща пари при такива обстоятелства? Всички опити за връзка с тях се прехвърлят на робот. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
10 hours ago, stanislavpp said:

Не си разбрала статията , китайският лекар Е починал , но не в първоначалното обявено време , а по-късно през деня.

Не е много ясно какво е станало, но си личи, че случаят е безкрайно важен за властите. В Китай разпространението на фалшиви новини се наказва със затвор, така че е много странно как някой първо пуска новината, след това я опровергават и я свалят от много места, но в крайна сметка се оказва, че все пак е умрял...В някои източници твърдят, че свалянето на новината е било по нареждане на властите...Видимо има някакъв много сериозен комуникационен хаос в Китай и властите не могат да решат открито ли да комуникират или да крият определена информация...

1 minute ago, Monika_Koko said:

Сега сме пред нов казус. След, като air china отмени полетите на сина ми Лондон-Щанхай-Банкок -Лондон и получи писмо, че ще възстановят сумата за билета от 3-5 дена, излиза на дневн ред въпросът за купеният вътрешен полет на air asia Банкок-Луан Прабанг-Банкок. Има ли накой информация, дали air asia връща пари при такива обстоятелства? Всички опити за връзка с тях се прехвърлят на робот. 

Имам някакви бегли спомени, че след много чакане съм комуникирал с тях по чат и съм вършил работа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
13 minutes ago, Topfly said:

Приеми го това като местна културна особеност! В Азия в много държави и при съвсем нормална грипна епидемия хората си слагат маски. Това е част от тяхната култура...Човек пътува в крайна сметка за да опознава различни култури..

Няма как да го приема, защото от 2012 г. ходя всяка година в Азия и най - малко по три седмици съм стояла в Тайланд (всяка година ) и съм свикнала на друга гледка. Може би затова ме подтисна, защото имам база за сравнение. Иначе съм виждала и преди чат пат хора с маски, ама не масово.

 

https://news.yahoo.com/thai-minister-says-kick-western-tourists-not-wearing-082104926.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cDovL20uZmFjZWJvb2suY29t&guce_referrer_sig=AQAAAA0kKLK8xK-J0FwUncidEM_Pe2Cout7Tj7ptvN_tOZoGc8TsxvjGGIzqHHUongWgV1rn4a9qtkK9QxwDo_AvJUwOOtgOVfdktFeFxXcYG-72UPXVj5vv-dn00csIjL7Vf7fkgpcOrspLtCYaj1R0SHnAj4WQD_-1hb_8ErLVPqLQ

Връзка към коментар
преди 7 минути , Zai-1 каза:

Няма как да го приема, защото от 2012 г. ходя всяка година в Азия и най - малко по три седмици съм стояла в Тайланд (всяка година ) и съм свикнала на друга гледка. Може би затова ме подтисна, защото имам база за сравнение. Иначе съм виждала и преди чат пат хора с маски, ама не масово.

Ако разширите периметъра на страните от далечния изток, ще се убедите, че е точно както казва @Topfly. Маските са нещо абсолютно обичайно, особено в транспорта. При нас тепърва навлизат, но ако се возите в метрото, ще видите колко много хора пазят себе си или околните от вируси.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 50 минути , Blagovesta78 каза:

Завиждам благородно на спокойни хора като теб!Утре трябва да летим за Бангкок, и незнам какво да правим....В такъв филм съм, че незнам как ще излезна от него!

Аз, както се разбра по-горе не съм от спокойните...та да попитам...мислите ли, че ще имам проблем на границата в Сингапур и Индонезия, ако нося спирт 95% за дезинфекция?

Връзка към коментар

Тези дни гледах клипче на руснаци в Патая, които смело тръгнаха из курорта без маски. Погледите на околните и отдръпването все пак ги принудиха да си купят. Не съм ходила досега по тези ширини и не знам колко е нормално това, но в представите си до преди 3 седмици не се виждах на плаж с 3 ката маски, ръкавици и предпазни очила. Освен това планирах и улична храна. Е, сега това не ми се вижда добра идея. Освен това ако след дълъг полет и смяна на климата почувства човек някакво неразположение, което е доста възможно какво прави? Стиска зъби и се самолекува или виси 14 дни в карантина. Отношението след прибиране в България е друга тема. Продължавам да се чудя струва ли си?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Lindt каза:

Защо? Предположение,  нечий анализ или новина? 

На този етап една фабрика ни праща стока, а друга ни информира за почивка до 17.02, което според мен ще се удължава от седмица за следваща.. 

 

Не, по нашите новини казаха, че вече има недостиг на етанол и маски. Било заради неработещите все още фирми и че са получили отговор, че като заработят ще дадат предимство на местния пазар. И от автомобилната индустрия са засегнати, Х'ндай направо спира производство другата седмица.

Явно ние тук сме зависими в по-голяма степен и за повече неща.

 

Не ми обръщайте внимание, нещо и на мен стреса ми идва в повече. Малко ще си почина от темата.

Всички около мен са спокойни, няма паника грам. Аз самата покрай китайската нова година доволно си пообщувах с китайци - нищо ми няма. Просто искам всичко да мине бързо, че имам чувството, че нервите ще ми увредят здравето повече от всякакъв вирус.

 

Весело изкарване на всички в Тайланд, ако е като в Яония - блазе ви! Сега тук е много приятно - няма тълпи по забележителностите!

 

преди 20 минути , Topfly каза:

Не е много ясно какво е станало, но си личи, че случаят е безкрайно важен за властите.

Ето тук е добре обяснено. Както се казва и в статията - огромно леке за партията-майка.

 

The death of Dr Li Wenliang has been a heart-breaking moment for this country. For the Chinese leadership it is an epic political disaster.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
13 minutes ago, viola7707 said:

Тези дни гледах клипче на руснаци в Патая, които смело тръгнаха из курорта без маски. Погледите на околните и отдръпването все пак ги принудиха да си купят. Не съм ходила досега по тези ширини и не знам колко е нормално това, но в представите си до преди 3 седмици не се виждах на плаж с 3 ката маски, ръкавици и предпазни очила. Освен това планирах и улична храна. Е, сега това не ми се вижда добра идея. Освен това ако след дълъг полет и смяна на климата почувства човек някакво неразположение, което е доста възможно какво прави? Стиска зъби и се самолекува или виси 14 дни в карантина. Отношението след прибиране в България е друга тема. Продължавам да се чудя струва ли си?

Направете си непременно здравна застраховка. В Тайланд в момента има и грип и техен вирус. Като се почувствате зле се свързвате със застрахователната компания и Ви организират преглед. За няква малка сума тук, там ще сте спокойни и ще спестите и доста пари. Аз например се разболях преди да си дойда и веднага дойде лекар в хотела. Каза, че е местен вирус и ми даде лекарства.  
За мен това треперене и пазене не си струва, но аз съм много страхлива. За някой, който не го е страх от всичко като мен сигурно ще си прекара добре. А и здравната система им е на много високо ниво, извън Китай най-много излекувани има в Тайланд. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Zai-1 каза:

Каза, че е местен вирус и ми даде лекарства.  
 

Абсурд ако те изпратят под карантина и си изпуснеш полета. Дали е местен или не вируса само лабораторно изследване може каже. Аз бих гълтал колдрекси и парацетамоли докат се прибера. По добре под карантина в бг отколкото там

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Izabela каза:

Zai-1,  би ли казала каква и към кого ти  е застрахоката?

Винаги правя застраховка в SDI , само веднъж се е налагало да я използвам в Турция и бях много доволна. Сега за Тайланд с най- високото им покритие ми струва 110лв. за четирима.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Izabela said:

Zai-1,  би ли казала каква и към кого ти  е застрахоката?

В Армеец, “Помощ при пътуване “ се казва, за 1-2 лв ти включват и риска ако си изгубиш или ти откраднат документите и трябва да вадиш паспорт там или пък ако увредиш някой или чуждо имущество и трябва да го плащаш. Значи може и да им съобщите и по вайбър или мейл, че сте болни и те Ви търсят най-близка болница или Ви пращат директно лекар в хотела. Мисля, че всяка застрахователна компания би трябвало да има такава застраховка. Преди две години в Сием Реп мъжът ми се разболя от грип и Армеец казаха сами да си намерим болница и да платим и после ще ни възстановят парите тук. Та един лекар обслужващ,  всички чужденци там идва няколко пъти да му пуска в система в хотела и всеки път ни пишеше по 150-200 долара и го вдигна на крака за няколко дни. После ни издаде документ и ни възстановиха парите тук без никакви въпроси ( около 1000 долара)  Но доктора или болницата трябва да работи със застраховки, та да са му валидни документите, те се свързват с него и проверяват. А иначе в Тайланд ти пращат лекар и не плащаш нищо. Или ако сам си избереш болница просто ги уведомяваш и си плащаш, но ти покриват разходите тук. В Банкок много добра частна е BNH Hospital, преди две години и в нея ни пращаха, но от две години явно им е скъпо и ти пращат доктор в хотела. Ама ако е сериозно ще те пратят и в болница. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Zai-1 каза:

Направете си непременно здравна застраховка. В Тайланд в момента има и грип и техен вирус. Като се почувствате зле се свързвате със застрахователната компания и Ви организират преглед. За няква малка сума тук, там ще сте спокойни и ще спестите и доста пари. Аз например се разболях преди да си дойда и веднага дойде лекар в хотела. Каза, че е местен вирус и ми даде лекарства.  
За мен това треперене и пазене не си струва, но аз съм много страхлива. За някой, който не го е страх от всичко като мен сигурно ще си прекара добре. А и здравната система им е на много високо ниво, извън Китай най-много излекувани има в Тайланд. 

Въпроса не опира само до страх или лабилна психика. Аз съм здравен работник. Работя с новородени .Как бихте се чувствали ако някой, който е пътувал 20 часа и се е лашкал по всякакви летища след ден пипа новороденото ви бебе. Дано имам сили да взема правилното решение.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
8 minutes ago, ivelin1012 said:

Абсурд ако те изпратят под карантина и си изпуснеш полета. Дали е местен или не вируса само лабораторно изследване може каже. Аз бих гълтал колдрекси и парацетамоли докат се прибера. По добре под карантина в бг отколкото там

Аз нямах планиран полет, просто в момента, в който видях, че лекарствата действат и се оправям реших да се махам. И не съм гълтала колдрекси, а направо антибитика, който ми дадоха за след 3-4 дни ако не се оправя. Иначе те преглежда щателно, мери ти температура, преслушва те., каза че, нямам симптомите и не могат да ме изследват, същото е и тук. Без да си с температура и кашлица няма изследване. Мен ме болеше само гърлото. Няколко пъти съм се изкашляла благодарение на маската, която те задушава при 30 градуса. И по добре да се лекуваш и изследваш там отколкото в Бг според мен

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , viola7707 каза:

Тези дни гледах клипче на руснаци в Патая, които смело тръгнаха из курорта без маски. Погледите на околните и отдръпването все пак ги принудиха да си купят. Не съм ходила досега по тези ширини и не знам колко е нормално това, но в представите си до преди 3 седмици не се виждах на плаж с 3 ката маски, ръкавици и предпазни очила. Освен това планирах и улична храна. Е, сега това не ми се вижда добра идея. Освен това ако след дълъг полет и смяна на климата почувства човек някакво неразположение, което е доста възможно какво прави? Стиска зъби и се самолекува или виси 14 дни в карантина. Отношението след прибиране в България е друга тема. Продължавам да се чудя струва ли си?

Така като гледам вече сте се уплашили достатъчно, и при това положение не си струва да се мъчите. Тайланд няма да избяга. Лично мнение.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 55 минути , bonboneva каза:

Аз, както се разбра по-горе не съм от спокойните...та да попитам...мислите ли, че ще имам проблем на границата в Сингапур и Индонезия, ако нося спирт 95% за дезинфекция?

Коя е тази граница? Онова видео по-горе в темата, с хората, дето пръскаха пристигащите с алкохол, е от остров Батам, точно на границата, която спомена.

 

преди 52 минути , viola7707 каза:

Тези дни гледах клипче на руснаци в Патая, които смело тръгнаха из курорта без маски.

Не ги гледай такива смешници.

 

преди 21 минути , ani51 каза:

Винаги правя застраховка в SDI , само веднъж се е налагало да я използвам в Турция и бях много доволна. Сега за Тайланд с най- високото им покритие ми струва 110лв. за четирима.

SDI не е застраховател, а продавач на застраховки. Провери на полицата кой е действителният ти застраховател. И би ли споделила колко е най-високото им покритие?

 

преди 22 минути , ivelin1012 каза:

Аз бих гълтал колдрекси и парацетамоли докат се прибера.

Ето това не мога да го разбера. Само ТУК и ТАМ ли има? А между тях? Няма ли да срещнеш някакви хора по пътя и да ги изложиш на риск? Или тяхната безопасност не е толкова важна?

 

 

@samuraika

tenor.gif?itemid=10242380  🤗 🤗 🤗

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Goal & Boss каза:

Коя е тази граница? Онова видео по-горе в темата, с хората, дето пръскаха пристигащите с алкохол, е от остров Батам, точно на границата, която спомена.

 

 

Понеже в Сингапур е забранен вноса на много неща, чудех се дали няма да имам проблеми със спирта...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.