Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

25 minutes ago, MCC said:

Хайде стига вече с тези изказвания. Ако нещо, то това че е починал е по-неугодният изход за властите. Историята за него вече беше излязла и властите му бяха поднесли извинения. Стига конспиративни подмятания. 

Всеки е свободен да си вярва в каквото си иска, но за властите в момента е въпрос на живот и смърт никой да не разнищва историята какво е ставало през декември, кой е знаел и кой не е знаел за заразата и т.н., а докторът вероятно би бил много интересен и желан събеседник за много западни медии. Млади и здрави хора не умират от вируса, но той е умрял.. Каквото и да е станало, сега вече не може да разказва нищо...

 

От гледна точка на форума цялата история е интересна единствено от гледна точка на това, че трябва да си имаме едно на ум поне за данните идващи от Китай и за заключенията, които вадим от тези данни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , Topfly каза:

С вируса се справят, но тук изобщо не е сигурно, че за това става дума... Неудобен за властта млад човек, умира от вируса според китайските медии на които се позовават западните...Едва ли ще разберем някога каква е истината...

Част от този вестник е  на руски и там пише, че са го докладвали на властите “за разпространяване на лъжливи сведения в социалните мрежи , които нарушават обществения порядък.”

 

https://echo.msk.ru/news/2583530-echo.html

 

https://iz.ru/973220/2020-02-06/vrachi-boriutsia-za-zhizn-predupredivshego-o-koronaviruse-vracha-iz-knr?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews

 

Другата седмица СЗО ще заседава по въпроса.

Да видим, какво ще кажат.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Goal & Boss каза:

Въведи нова мода! Цакай ги с противогаз! 

Новата мода е факт отпреди два дни 😉 :

 

https://www.secretflying.com/posts/man-kicked-off-american-airlines-flight-for-wearing-gas-mask/

16B82D84-C9D0-489C-9686-AC7BCCED6954.png

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
28 minutes ago, mililia said:

А най-лошото е, че не ги знаем поименно. 😁

 

Хора, осъзнайте се! Какви ли не теории за конспирация се изписаха в тази тема, а аз се питам те с какво помагат за информираността по темата. С нищо, казвам го като човек, комуто предстои пътуване до Тайланд и му се иска да има яснота за риска, който поема. В медиите истерия, тук - теории за конспирация, в къщи - разправии с близки  и познати да не ходим, навън кихащи и подсмърчащи колкото искаш, дотолкова че могат да ти объркат пътуването и без корона вируса. 

Дайте малко по спокойно! И това ще мине. 
 

Четете какво пишат вестниците в Тайланд, в Сингапур и т.н. и ще си направите изводи. 

 

 

 

Връзка към коментар
преди 39 минути , luba_rizova каза:

Мили, бъди готова као се върнеш, живот и здраве от Тайланд, колегите да те "посъветват" да седиш 14 дни в къщи, защото всички ще ги е страх да са около теб. Казвам го сериозно. Като чета как са се психирали хората и как гледат с лошо око всеки, завърнал се от ЮИ Азия, направо... Сега, не че и аз не си по ислих нещо такова, и трите ми деца са болни, ние се върнахме обаче отдавна, та... Как да кажа, нашия си грип е достатъчно разпространен в момента и достатъчно неприятен. 

Що се отнася за починалия лекар, аз лично не вярвам в конспиративни теории. Умрял си е човека от вируса, не мисля, че някой му е помогнал. Четох и за друг починал лекар, 28 годишен, обаче умрял от сърдечен арест, поради недосоиване и претоварване покрай вируса и мнгото работа. Та, нещата са много комплицирани, не се знае тези мерки, които се взеха, дали все пак не водят и до повече смъртни случаи, включително и такива "странични". 

Ние вече четвърти ден натискаме една туберколозна колежка да си сложи маска. Защато въпреки болничния си миналата седмица, все още се опитва да си изкашля дроба на бюрото. И не си слага маска. Междувременно имаме майки в офиса, които примират от ужас, че ще занесат вирус вкъщи. И един бъдещ татко, чиято жена от вчера кашля по сходен начин. 

Та в този смисъл не е добре да преувеличаваме натиска, идващ от колеги. Те не могат да направят нищо, освен да те гледат на кръв и да мрънкат. А ако идеята идва от работодателя, интересно как и за чия сметка ще ме убеди да си седя вкъщи под карантина заради пътуване. Първо ме губи за месец, а сигурно не седя там за украса, и второ моят отпуск е по-ценен от злато и няма сама да се сетя да си го хабя. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е, Права си за натиска, обаче нали е ясно, че е до психика на човек. Моята приятелка и при един човек, погледнал я накриво, ще си вземе неплатен отпуск 20 дни, че да е доволен този човек, дори и други да няма такива. Та зависи. А това, което прави твоята колежка, е супер безотговорно и е добре в случая натиска към нея да е по-голям, ако трябва и от работодателя. Иначе не мисля, че Личния лекар ще откаже болничен при тази ситуация, стига човек да иде и да каже, че е бил в някоя засегната страна и иска да предпази околните и/или има проблеми в работата. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
10 minutes ago, Lindt said:

Ние вече четвърти ден натискаме една туберколозна колежка да си сложи маска. Защато въпреки болничния си миналата седмица, все още се опитва да си изкашля дроба на бюрото. И не си слага маска. Междувременно имаме майки в офиса, които примират от ужас, че ще занесат вирус вкъщи. И един бъдещ татко, чиято жена от вчера кашля по сходен начин. 

Та в този смисъл не е добре да преувеличаваме натиска, идващ от колеги. Те не могат да направят нищо, освен да те гледат на кръв и да мрънкат. А ако идеята идва от работодателя, интересно как и за чия сметка ще ме убеди да си седя вкъщи под карантина заради пътуване. Първо ме губи за месец, а сигурно не седя там за украса, и второ моят отпуск е по-ценен от злато и няма сама да се сетя да си го хабя. 

 

Тъпите колеги могат да ви убият

Наличието на идиоти в службата може да се окаже по-опасно за здравето, отколкото употребата на алкохол или тютюнопушенето. До този извод стигнаха учени от шведския медицински университет "Линдберг".

Екипът, воден от д-р Дагмар Андершон, изследвал 500 души, претърпели инфаркт. Лекарите с изненада открили, че 62% от тях изобщо не страдали от обичайните симптоми и не притежавали пороците, свързвани обикновено с повишен риск от сърдечен удар. Повечето от пострадалите в активна възраст се оплаквали от тъпи колеги, които стъжнявали дните им в службата. Инфактът често ги покосявал в рамките на 12 часа след служебна свада.

"Можете да откажете цигарите, да преминете на природосъобразно хранене или да пазите диета. Но повечето от нормалните хора са беззащитни пред глупостта на колегите си", коментира д-р Андершон.

В много случаи служащите прикривали провиненията на колегите-идиоти пред шефовете от съжаление към тях. Подобен акт на благородство допълнително натоварва психиката и сърдечната дейност, твърдят загрижените шведски учени.
Връзка към коментар

А аз имам за получаване две джаджи от Алиекспрес, от Шанхай. Вчера ми се обадиха от пощата, че са дошли. Та се чудя сега - може ли да ми се натресе и някой корона вирус с тази пратка - ако някой китаец е кихнал в пакета?

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар
В момента, iaia_mama каза:

А аз имам за получаване две джаджи от Алиекспрес, от Шанхай. Вчера ми се обадиха от пощата, че са дошли. Та се чудя сега - може ли да ми се натресе и някой корона вирус с тази пратка - ако някой китаец е кихнал в пакета?

Не.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , iaia_mama каза:

А аз имам за получаване две джаджи от Алиекспрес, от Шанхай. Вчера ми се обадиха от пощата, че са дошли. Та се чудя сега - може ли да ми се натресе и някой корона вирус с тази пратка - ако някой китаец е кихнал в пакета?

Коронавирусът е най-малкото, което може да Ви се натресе, ако някой китаец е кихнал в пакета...

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 39 минути , iaia_mama каза:

Най-малкото? В смисъл?

Ами може и нежелана бременност да си докараш. То с тия китайски неща човек никога не е сигурен.

 

 

 

преди 1 час, Lindt каза:

Те не могат да направят нищо, освен да те гледат на кръв и да мрънкат

Могат да прочетат КТ, ако искат.

 

Цитат

Чл. 275. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Работодателят е длъжен да осигури здравословни и безопасни условия на труд, така че опасностите за живота и здравето на работника или служителя да бъдат отстранени, ограничени или намалени.

После да развеят този член пред работодателя си. Разбира се, наясно съм как би изглеждало подобно действие в България, но все пак.

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар

Пуснете си песен на Фреди Меркюри, запейте, вдъхновете се, заредете се и утре денят Ви ще е прекрасен🙂.

Тази вечер успях да чуя само една новина, но най-важната. Консумацията на големи количества плодове, богати на захари, например ябълки, води до омазняване на черния дроб по-голямо от това при консумация на вино🙂. Кой какво беше казал тук за ползите от алкохола😛

  • Смея се 1
Връзка към коментар
34 minutes ago, Goal & Boss said:

Ами може и нежелана бременност да си докараш. То си тия китайски неща човек никога не е сигурен.

 

 

Заболя ме корема от смях 😂😂😂

 

Сега сериозно Армеец ни обявиха вчера, че временно спират издаването на всякакви застраховки (Помощ при пътуване и Отмяна на пътуване) за пътуващи в Китай. 

 

Засега няма много ТО, които да обявяват анулирани програми за Китай и Азия като цяло, но според мен и това предстои. Отговорността си е лична за всеки, аз не бих отказала пътуване за някоя държава в Азия (изключвам Китай), по простата причина, че нещата се раздуват от медии и лаладжии, само за нова тема на масата... Ясно, е че бройките ще растат предполагам в следващия месец и после всичко ще затихне по-бързо отколкото започна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Pifun каза:

китайският лекар не е починал.

 

 

https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-china-51403795

 

 

Не си разбрала статията , китайският лекар Е починал , но не в първоначалното обявено време , а по-късно през деня.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Goal & Boss каза:

После да развеят този член пред работодателя си. Разбира се, наясно съм как би изглеждало подобно действие в България, но все пак.

Ако работодателят е с нормално мислене, то той не би трябвало да чака закона да му каже, а сам да се сети, че е по-добре да се лиши от един болен служител сега, пред възможността тоя служител да разболее други и да се лиши и от тях в последствие.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Днеска пак мрънкане от колегите да си работя от вкъщи кат се върна. Че съм бил безотговорен че ще ходя и не съм си отказал билета после да съм заразявал в България. Ей такива злобари най ги мразя. Търпя ги да идват кихащи кашлящи с хреми от сумати време ся мен ще ме убият за един нероден петко. Ще си работя от вкъщи явно ако замина...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
1 hour ago, ДиянаВ said:

Пуснете си песен на Фреди Меркюри, запейте, вдъхновете се, заредете се и утре денят Ви ще е прекрасен🙂.

Тази вечер успях да чуя само една новина, но най-важната. Консумацията на големи количества плодове, богати на захари, например ябълки, води до омазняване на черния дроб по-голямо от това при консумация на вино🙂. Кой какво беше казал тук за ползите от алкохола😛

А, той си отиде от СПИН, така че оттогава  го слушам само с маска и .... презерватив 😉 ... мъка е, но е божествен 🙂 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Goal & Boss каза:

Да не готвиш някоя супичка от прилепи? :blink: Или вие по японцко не ядете такиви неща?

Като помолих за смешки, нямах точно това впредвид, но кой колкото може. Благодарим за участието!

преди 5 часа, Topfly каза:

С вируса се справят, но тук изобщо не е сигурно, че за това става дума... Неудобен за властта млад човек, умира от вируса според китайските медии на които се позовават западните...Едва ли ще разберем някога каква е истината...

Ето как спят докторите и персонала в Ухан. Той е на най-предната линия от смото начало. И вече беше станал известен - герой - не само в Китай, а по света. Смъртта му е голям срам за Китай. Даже отначало отрекоха да е починал.

преди 10 часа, SK79 каза:

Това е безумно! Да се самоизолираш, защото идваш от многомилионна страна в Азия, където дори няма установен случай на вируса...

Не само че има заразени в Тайланд, но има и подозрения за огнище. Там тепърва има да се разчепква. Има няколко заразени, един от първите потвърдени случаи беше шофьор на такси. Има корейка, върнала се от Тайланд заразена с вируса. Не е била в Китай. Върнала се е от Тайланд на 19ти януари. Така че "безумно" не е. Може би е прекалено предпазливо, но не е безумно. Даже е по-скоро разумно. Както казват всички - трябва да сме социално отговорни за да се приключи с това колкото се може по-бързо и с по-малко мъки.  Аз бях в Бангкок на 10 и 11 януари - в двореца и храма на изумрудения Буда беше такова стълпотворение от китайци - не тест за вирус, а тест за бременност може да се окаже положителен.

Освен това има потвърден случай на мъж от УК, заразил се в Сингапур. Британското правителство от днес променя съвета си за самоизолация и наблюдение като към списъка със страните включа още :

  • Thailand
  • Japan
  • Republic of Korea
  • Taiwan
  • Singapore
  • Malaysia
  • Hong Kong
  • Macau

Така че не е безумно.

преди 7 часа, juriwaro каза:

а сухопътният и въздушният едва ли имат и над 5%.

Value_of_extra-EU_trade_in_goods,_by_mod

Е, не е съвсем половината, но е доста повече от 5%. Поне във фирмата на мъжа ми са ги предупредили, че могат да имат проблеми с доставки...на почти всичко. Просто има голямо объркване на цялата транспортна система. I'm just saying...може за Европа да не е така. Но в Китай много фабрики спряха работа и навсякъде е разпратено съобщение, че се приоритаризира местния пазар. За медицинско обурудване скоро да има износ от Китай - не се очертава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е зле да се вземат мерки по от рано. Аз лично мисля да изтрия от фейса всички приятели, живеещи в Китай, както и тези, пребиваващи в региона...

Не се знае освен от пратка дали няма да изскочи и да ме хване и от там... Пък и четох, че Цуки имал връзка някаква, може да ни го пусне...

  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 1 час, Тони каза:

Не е зле да се вземат мерки по от рано. Аз лично мисля да изтрия от фейса всички приятели, живеещи в Китай, както и тези, пребиваващи в региона...

Не се знае освен от пратка дали няма да изскочи и да ме хване и от там... Пък и четох, че Цуки имал връзка някаква там, може да ни го пусне...

Това е защото в Австралия свикваш да си социално отговорен към себе си и обществото. Първо изтриваш собствените си приятели, а след това по възможност и приятелите на другите. После се самоизолираш за 14  дни.

Работи - така казаха по телевизията. 

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 6 часа, stanislavpp каза:

Не си разбрала статията , китайският лекар Е починал , но не в първоначалното обявено време , а по-късно през деня.

Да, точно така - някъде беше описано - сърцето е спряло, смятали са, че е починал, но със стимулация е заработило отново, за да спре окончателно по - късно през деня.

Интересното за мен е, че колегата е бил офталмолог, млад човек и явно знаещ и можещ, щом пръв е вдигнал тревога, като е споделил с колегите си в социалните мрежи. 

Ние си дрънкаме тука, а просто не ми се мисли, какво им е на онези хора там. Като следя събитията, в Ухан,положението е точно, както съм чела, по време на чума. Трагедия голяма.Дано по-скоро затихне.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Сбъркала съм линка по-горе, а не мога да редактирам.

 

Ето такива са условията, в които работят лекарите в Ухан.

 

В Хонгконг има потвърдено локално огнище. От Хонгконг беше и пациент 0, който зарази круиза в Йокохама. Отделно има друг круизен кораб на док в Хонконг с много предпполагаеми болни - World Dream с 3600 хора на борда. Потвърдено е, че на предния му рейс на борда е имало 3ма болни, които са слезли във Виетнам. Сега около 30 души от персонала се оплакват от симптоми.

 

От круизният кораб в Йокохама вече има 41 потвърдени случая. На трети круизен кораб - Carnival от Хонконг с 2200 пътника на борда - е с отказан порт в Япония и ще бъде върнат в Хонконг поради съмнения за болен пътник на борда.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.