Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

2 hours ago, AlexandraKo said:

Ми ей ти ги острови - Канарски, Балеарски, Азорски, Кабо Верде...

Аз съм извадила летните дрешки и след малко, отиваме на плаж на Лансароте:))))

В Испания единственият случай на Коронавирус е точно на Канарските острови цък Наближава обаче 14-ти февруари! Сложете си маските и вместо излишно да се паникьосвате си тананикайте: Love is in the air 😄

 

83888644_3241272025901367_54024431503524

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вчера по Нова тв от 19.30 или 20.30 часа имаше интервю с наш професор, който познава добре Азия, май е живял 10 години там. Каза, че вече 1/4 от Китай е под блокада.  Та не може цял живот да се занимаваш с това, да станеш професор в тази и област и твоето мнение да е глупост, а моето -на някоя си примерно Пенка от не знам си къде, решила  да ходи на всяка цена до Азия да е достоверно.

   И понеже имало и много англичани и др без маски и дали били смешници. Нали това написах-само западни туристи има без маски, но да не забравяме, че Тайланд е нискобюджетна дестинация за тях и едва ли очаквате там да се е събрал елита на западното общество, та поведението им да е показателно. Има западни туристи с деца даже без маски, има китайци с маски, а детето в количката им примерно без маска - не може да ни успокоява хорската глупост. Маските не пазели- повечето носят маски, залепващи толково плътно по лицето, че направо ще ти откъснат ушите, не нашите от по 30 стотинки. 
Та изгледайте го това интервю, доста е интересно.

https://blitz.bg/obshtestvo/nash-profesor-ss-zloveshcha-prognoza-za-koronavirusa-tseliyat-svyat-shche-se-grchi-sled-6-mesetsa_news725462.html

  • Смея се 1
Връзка към коментар
11 minutes ago, Gentleman Basta said:

С какво се занимава този професор? Или има друг професор с това име?

 

image.png.1e31bd9a288aed036677e63c85524345.png

image.png.20ef4ce410974cd072d886218c25504f.png

Гледайте интервюто по-добре, на мен ми дойде в повече и не мога пак за да разбера подробности. Може и да съм ви подвела, че с това се занимава. 
Но може би по-добре от нас може да сметне процентно как стоят нещата.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
2 minutes ago, Светославов said:

И това доживяхме - линк към Блиц ...

хахха, как хората умеят да виждат само каквото искат, два пъти съм написала да се гледа интервюто, линка е само за ориентация.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, neuromancer каза:

Е там и друго пише

"Китай забрани търговията с диви животни заради вируса"

Ако това остане, ще има поне някаква полза от цялата суматоха

Дори в българска новина, на първия ред пише, че е временно. Не вярвам толкова лесно да променят навиците си. Но ако наистина е панголин 🥰, тогава това животно най-сетне ще има шанс да се защити от идиотите-човеци. С удоволствие бих разпространявала тази теория, дори да е напълно безпочвена. Жалко, че не съм професор 😉 Може би трябва да вербуват няколко учени природозащитническите организации и да ни заливат с такива новини, по възможност на китайски. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , Роми каза:

Панголин ли? Че нали беше от плодояден прилеп? Няма лошо дори са е само слух, за да се опази животинчето!

Ами да, защо да не е от панголин? Или от акула? 

преди 9 часа, Mistela каза:

 

преди 9 часа, Goal & Boss каза:

Дано са на прав път с предположенията си за панголина! Това може да бъде голяма крачка напред!

 

.....

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Zai-1 каза:

Маските вършат работа дотолкова, че ако някой се изкиха и изкашля да не ти попаднат пръски върху носа и устата, но очите остават незащитени ако си без очила. Маските може да не са нещо ново, но никога не са били така масови. Ето нещо интерсно за маските в Тайланд-https://thethaiger.com/hot-news/coronavirus/kick-foreigners-not-wearing-face-masks-out-of-thailand-minister

Не съм попълнила държави, защото когато се регистрирах идеята ми беше само да чета пътеписи, които всъщност  ми бяха много интересни и полезни.  По принцип при всяко ходене до Азия съм била и в Тайланд и смятам че горе долу го познавам и това тръгване изведнъж на всички с маски ми показа, че нещо не е наред. 
А и смятам, че човек винаги трябва да бъде подготвен и за най-лошото за да не може да му се случи.
 

Толкова много енергия хвърляте да обеждавате хората тук да се страхуват и да не ходят в Азия, че май и другаде. Можеби щеше да е прекрасно ако бяхте разказали за местата, които сте посетили поне с част от тази енергия. Лично аз ако имах билет за Китай и не ми отменят полета щях да отида. И нищо от тук написаното нямаше да ме откаже.

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Topfly каза:

В Испания единственият случай на Коронавирус е точно на Канарските острови цък Наближава обаче 14-ти февруари! Сложете си маските и вместо излишно да се паникьосвате си тананикайте: Love is in the air 😄

 

83888644_3241272025901367_54024431503524

Ма, много обичам, кат се говори така: "единственият случай на Коронавирус е точно на Канарските острови". На кой, точно от седемте, че не схванах? Или вирусът си прескача от остров, на остров?

Звучи ми, точно по кифленски: " Муцкаааа, пък ниЙ отиваме на Канаритеее".

  • Харесвам 5
  • Смея се 5
Връзка към коментар
3 minutes ago, slujitel said:

Толкова много енергия хвърляте да обеждавате хората тук да се страхуват и да не ходят в Азия, че май и другаде. Можеби щеше да е прекрасно ако бяхте разказали за местата, които сте посетили поне с част от тази енергия. Лично аз ако имах билет за Китай и не ми отменят полета щях да отида. И нищо от тук написаното нямаше да ме откаже

Всеки си има мнение и го изказва, има толкова повече хора, които ни убеждават, че е супер безопасно нали? 
Каквото съм написала е с идеята да е полезно. Както каза Иво, 25 случея ( а от днес 32) е супер малко на фона милиони в Тайланд. 30 хиляди заразени пак е ужасно малко на фона на милиарди в Китай, ама са блокирали вече 1/4 от населението, защо ли!?

Връзка към коментар
преди 11 минути , slujitel каза:

Толкова много енергия хвърляте да убеждавате хората тук да се страхуват и да не ходят в Азия, че май и другаде. Можеби щеше да е прекрасно ако бяхте разказали за местата, които сте посетили поне с част от тази енергия. Лично аз ако имах билет за Китай и не ми отменят полета щях да отида. И нищо от тук написаното нямаше да ме откаже.

Вгледай се в себе си и ще усетиш, че лъжеш. При някои от пътуващите, леки сътресения и грешки в програмата не са проблем, но за други, напасващи транспорт и бюджет до най-малкия детайл, тази постоянно променяща се обстановка, придвижване и мерки, би причинила огромен стрес и потенциално големи непредвидени разходи. 

Аз например знам, че Жижо с манията си транспортът да е сигурен, щеше да е врътнал, ако сега имахме предстоящо пътуване до Азия. И може би щяхме да се откажем от него. 

Така че не съди прекалено строго хората за енергията, с която пишат в тази тема. Ситуацията удря във всевъзможни посоки и поражда многобройни страхове - от самото пътуване, през отговорност за близки и околни, до разходи, платени и недостъпни в момента части от програмата, стрес, загубена отпуска, невалидна застраховка и дискомфорт на място заради атмосферата. 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
В момента, Lindt каза:

Вгледай се в себе си и ще усетиш, че лъжеш. При някои от пътуващите, леки сътресения и грешки в програмата не са проблем, но за други, напасващи транспорт и бюджет до най-малкия детайл, тази постоянно променяща се обстановка, придвижване и мерки, би причинила огромен стрес и потенциално големи непредвидени разходи. 

Аз например знам, че Жижо с манията си транспортът да е сигурен, щеше да е врътнал, ако сега имахме предстоящо пътуване до Азия. И може би щяхме да се откажем от него. 

Така че не съди прекалено строго хората за енергията, с която пишат в тази тема. Ситуацията удря във всевъзможни посоки и поражда многобройни страхове - от самото пътуване, през отговорност за близки и околни, до разходи, платени и недостъпни в момента части от програмата, стрес, загубена отпуска, невалидна застраховка и дискомфорт на място заради атмосферата. 

 

Нещо си се объркала, не я съдя за енергията, с която пише, а за тази, с която се опитва да убеди хора, които явно са решили, че не изпитват чак такъв дискомфорт. Колкото и да се гледам, не мисля, че лъжа. Както знаеш имала съм такива случаи на объркани програми и не съм се тръшнала. Още повече, че аз не планирам всичко до последно, а оставям доста неща да ги решавам на място. Цялото ми пътуване в Колумбия и Еквадор, например - нямах нито един автобус резервиран предварително, всико се напасваше на място. За Етиопия пък изобщо да ти напомням.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , slujitel каза:

Нещо си се объркала, не я съдя за енергията, с която пише, а за тази, с която се опитва да убеди хора, които явно са решили, че не изпитват чак такъв дискомфорт. Колкото и да се гледам, не мисля, че лъжа. Както знаеш имала съм такива случаи на объркани програми и не съм се тръшнала. Още повече, че аз не планирам всичко до последно, а оставям доста неща да ги решавам на място. Цялото ми пътуване в Колумбия и Еквадор, например - нямах нито един автобус резервиран предварително, всичко се напасваше на място. За Етиопия пък изобщо да не ти напомням.

Да, може и да си права. Въобще не видях, че цитираш конкретна личност, а не всички 29 страници 🙂  Това определено променя контекста. Понякога пиша по-бързо, отколкото мисля😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
23 minutes ago, AlexandraKo said:

Ма, много обичам, кат се говори така: "единственият случай на Коронавирус е точно на Канарските острови". На кой, точно от седемте, че не схванах? Или вирусът си прескача от остров, на остров?

Звучи ми, точно по кифленски: " Муцкаааа, пък ниЙ отиваме на Канаритеее".

Прескачал е между Тенерифе и Ла Гомера...

 

Проверяют людей на Тенерифе и Ла Гомера, бывших в контакте с больным коронавирусом

https://iestafeta.com/proveryayut-lyudej-na-tenerife-i-la-gomera/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Gentleman Basta каза:

С какво се занимава този професор? Или има друг професор с това име?

 

image.png.1e31bd9a288aed036677e63c85524345.png

image.png.20ef4ce410974cd072d886218c25504f.png

Същият е. Веднага си го разконспирирал, комплименти за което!
Как може изобщо някой да се хване на подобни глупости?! Бил професор, но по икономика, а дава експертно мнение за вирус, който дори вирусолозите не познават достатъчно все още. То по тази логика и аз като доцент по история и международни отношения да започна да плеща глупости по медиите за корона вируса и живота във Вселената. И аз изразявам мнения в разни медии, но поне се старая да се придържам към областите ми на компетентност. Да не говорим, че Блиц не може да бъде сериозен източник на информация.


Когато видим някаква информация, веднага трябва да гледаме кой и къде я казва и не само дали е ескперт в някаква област, а дали е експерт в конкретната област. Друго, което е задължително при по-сериозни изследвания е за кого работи и кой спонсорира човекът. Ясно е какво ще каже за ГМО професор спонсоритан от Монсанто или китайски учен работещ за китайското правителство относно корона вируса.

 

Тази истерия около корона вируса вече се разраства до гигантски размери, точно благодарение на жълти медии търсещи сензации. Нито маска, нито бурка планирам да слагам. Всъщност около тази паника, ние магеланците само можем да се възползваме като намерим чудесни оферт иза пътуване в Азия. Ето и вчера пак ме зарадваха корейците. Тоолкова са доволни, че не си отменям полета, че чак ми предложиха петзвезден хотел за тяхна сметка. Цитирам:  "If you agree, we will request an overnight stay in Grand Hyatt Incheon Hotel and if it is confirmed, it will be completely at Korean Air costs."🤗

  • Харесвам 17
  • Браво 2
Връзка към коментар
7 minutes ago, slujitel said:

Нещо си се объркала, не я съдя за енергията, с която пише, а за тази, с която се опитва да убеди хора, които явно са решили, че не изпитват чак такъв дискомфорт. Колкото и да се гледам, не мисля, че лъжа. Както знаеш имала съм такива случаи на объркани програми и не съм се тръшнала. Още повече, че аз не планирам всичко до последно, а оставям доста неща да ги решавам на място. Цялото ми пътуване в Колумбия и Еквадор, например - нямах нито един автобус резервиран предварително, всико се напасваше на място. За Етиопия пък изобщо да ти напомням.

Някой попита за Тайланд и писах уж за актуална информация, като току що върнала се. Не съм разбрала някой да е там, та да му внушавам да почувства дискомфорт. Споделих само какво съм почуствала аз и казах, че ако някой не е супер страхлив като мен ще се чувства добре. Който го е страх отсега и ще се пази и ще дебне за всичко няма смисъл да се натоварва. За първо ходене обаче  е наистина тъпо да не видиш Тайланд, такъв какъвто са го видяли другите и не си струва. Ако отиваш да си почиваш и ще се притесняваш пак не си струва. Ако не те притеснява, че има наблизо държава с такъв проблем всичко си е ок.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 minutes ago, slujitel said:

Ооооо, Блиц, тези, които ми откраднаха интервюто и го преработиха, така, както на тях им харесва, напълниха го с лъжи и го публикуваха.

Ти ли си професора ? 🤣🤣🤣
Аз за това и писах вчера. В цял свят не от вчера се говори за фалшивите новини и начините те да бъдат отсявани. Всъщност това е един много по-сериозен проблем от корона вируса. Ето сега 1/4 от Китайците били блокирани. Как това е изчислено и какво се има предвид не се изяснява. Общо взето е хубаво в тази тема да се говори с факти, защото за хора като мен е важно да вземем решение на база фактическа обстановка,а не казъл-рекъл.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Хаха, тук вече ми заприлича на вица “Жалко, че всички, които знаят как да оправят България са фризьорките и таксиметровите шофьори”.
Аз като най-невежа продължавам да си мисля, че един професор па макар и по икономика ( би трябвало математиката да му е силна страна) може да сметне по-добре процентите и вероятностите и то по Нова телевизия, а не както споменавате само Блиц. Гледайте интервюто, стига с тоя Блиц-той е омекотил доста нещата. 

Връзка към коментар

А може ли да нямаме добро мнение и за Нова Телевизия? Не са Папата, нито някаква  друга последна инстанция. 

 

 

Имам усещането, че търсите тук потвърждение  за правилността на постъпката да прекратите почивката си и не сте в хармония със себе си. 

 

Надявам се тези две седмици на самоизолация да не са все така тегави и просто гледайте по-ведро на нещата,  ако трябва дори изключете телевизията за известно време. Това не е навредило никому. 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

📢 Due to the novel coronavirus (2019-nCoV) situation, please take note of the following:
- Our nightly light and water show Spectra will be suspended from 8 February until further notice.
- Open Stage, which was scheduled for 8 February, has been cancelled.
We regret the inconvenience caused, but seek your understanding that the well-being and safety of our community remains our priority.

Това е от Марина Бей Сандс ,от преди няколко часа...

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.