Прескочи до съдържание

Банки без такси за зареждане на Револют с карта


Препоръчани мнения

преди 21 минути , ven62 каза:

Не знам дали пиша в правилната тема.

Не е без такса, но вместо да пълним темата на Revolut, по-добре в тази тема да бъдат събрани и тези с такса, и другите без. В крайна сметка тази такса не е от Revolut, а от обслужващите БГ банки, така че касае тази тема.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря за уточненията. Аз по принцип не зареждам Revolut - зареждат ми я. :wink:

И не следя темите редовно. Преди 2-3 дни четох една дискусия за ДСК и за други карти - коя зарежда с такса, коя не. Та реших да пробвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 48 минути , ven62 каза:

 Аз по принцип не зареждам Revolut - зареждат ми я. :wink:

 

Ти си построил комунизма, браво!

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към мнение
2 hours ago, ven62 said:

Аз по принцип не зареждам Revolut - зареждат ми я. :wink:

Е защо само за зареждането говориш 😉 . И на мен ми я зареждат ... но дърпат повече от Дайнърса 🙂 

Връзка към мнение
преди 10 часа, EliDion каза:

Някой зареждал с мартъркар на Уникредит лев-лев, да каже какво е положението, моля?

 

Лев - лев не съм.

Но Лев - Евро вчера. С Виза от Уникредит - 1500 евро превода беше отказан, с Мастер мина. Такса няма.

Връзка към мнение

Имам съмнение, че зареждане на Revolut през ApplePay не начислява допълнителни такси. Конкретно пробвах с Curve през ApplePay и зад него кредитна карта, която ми начислява 1% при зареждане на Revolut (независимо дали директно или през Curve). Но може банката да се е объркала. Който иска да пробва и да каже. Лошото е, че се чака осчетоводяване и не може да се види веднага. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На 04.02 следобед наредих превод SEPA от SGEB /BGN/ към Револют/EURO  с английски IBAN/ , на 05.02 сутринта трансфера беше минал. SGEB ме таксуваха 1 лев, което е нищо за разлика от SWIFT .....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Банковите преводи са ясни - всички БГ банки таксуват 1 лв за SEPA трансфери (то точно това ги "боли" - че изпуснаха големите такси от SWIFT преводи, затова се чудят къде да натоварят таксите). Тук обсъждаме картите на кои български банки са (все още) без такси за зареждане на Revolut.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 hours ago, chandni said:

Банковите преводи са ясни - всички БГ банки таксуват 1 лв за SEPA трансфери (то точно това ги "боли" - че изпуснаха големите такси от SWIFT преводи, затова се чудят къде да натоварят таксите). Тук обсъждаме картите на кои български банки са (все още) без такси за зареждане на Revolut.

Таксите на Swift преводите си ги има и сега, и за тах банките не ги боли, защото и на тах им е скъп Swift-a.

Боли ги, че за СЕПА преводи взимаха такси като на Swift или 20-30 пъти на сегашната такса, а СЕПА е превод без пари и ... прибираха всичко.

 

Връзка към мнение
На 28.01.2020 г. в 13:51, chandni каза:

Колега ми изпрати този скрийншот, но не знам доколко е вярно. Смятам да пробвам с малка сума и да докладвам:

ДСК Револют.jpg

В понеделник (3.02) заредих с Виза на ДСК, днес транзакцията се осчетоводи и съм таксуван за паричен трансфер.

Явно не е оправено.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже държа да си зареждам революта в лева, а кредитната карта с която разполагам е с 1% такса, се принудих да търся друго решение. Превеждам към Трасферуайз левове (40 ст такса и парите са налични до няколо часа в работно време) и после топъпвам с тяхната карта( дойде за седмица) Революта. Това до монента е най-изгодния начин за моите нужди. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 3.02.2020 г. в 17:40, Zlia каза:

Имам съмнение, че зареждане на Revolut през ApplePay не начислява допълнителни такси. Конкретно пробвах с Curve през ApplePay и зад него кредитна карта, която ми начислява 1% при зареждане на Revolut (независимо дали директно или през Curve). Но може банката да се е объркала. Който иска да пробва и да каже. Лошото е, че се чака осчетоводяване и не може да се види веднага. 

Как става зареждане на револют през apple pay? 

Връзка към мнение

Нямаше преди, последното ми зареждане от виртуална ДСК без такса е на 16 януари. След като прочетох тук за новата такса, тестово заредих 25 лв. на 27 януари и имам вече такса. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , Guinness каза:

Някой зареждал ли е сума в Револют от виртуална дебитна карта на ДСК? Мисля, че там не би трябвало да има такса.

Заредих на 3.02 с виртуалната виза, вчера се осчетоводи с такса за паричен трансфер.

Разликата с нормалните дебитни/кредитни карти е, че таксата при виртуалните е 1%, вместо 1%+1лв.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди около 2 седмици заредих 25 лв. в Revolut-a с дебитна карта MC от ОББ и имаше такса 50 стотинки, преди седмица пак заредих 180 лв. със същата карта и този път такса няма. Много странно.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 минути , tougherty каза:

Преди около 2 седмици заредих 25 лв. в Revolut-a с дебитна карта MC от ОББ и имаше такса 50 стотинки, преди седмица пак заредих 180 лв. със същата карта и този път такса няма. Много странно.

До сега не съм имала такса за зареждане с дебитна карта MC от ОББ, но как ще бъде занапред, не зная.

Връзка към мнение

ЦКБ Contactless Debit MasterCard - заредени веднъж 100 и още веднъж 300 лв (съответно на 5-ти и 7-ми), осчетоводени 2 дни по-късно всяка - без такса.

 

Съжалявам, но мен ДСК ме загубиха като клиент - след като въведоха 1% такса превалутиране и започнаха да таксуват зареждането на Revolut като паричен трансфер, прехвърлих разплащателната сметка и депозитите в ЦКБ, а в понеделник ще си взема и безплатната World Debit MasterCard, а в ДСК ще запазя само Galaxy крединтата карта и то до края на годината, тъй като вече има натрупано прилично количество кешбек. След това ще закрия и нея, тъй като става неизгодна за ползване в чужбина и вместо това, ще я сменя с Evolve - така ще имам със сигурност карта за резервация на кола под наем и в същото време няма да ми продават еврото по трънския курс.

 

Жалко, защото след като се появи представителят на ДСК във форума, бях много доволна от това, че мога да получа адекватна консултация без да се налага да напускам офиса или дома си.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 34 минути , chandni каза:

безплатната World Debit MasterCard

Как така безплатна? Картата струва по 2.30 лв на месец (които се плащат за поддръжка на сметка). Само издаването е безплатно

Връзка към мнение
преди 20 минути , cybersimo каза:

Как така безплатна? Картата струва по 2.30 лв на месец (които се плащат за поддръжка на сметка). Само издаването е безплатно

Таксата от 2.20 на месец е за поддръжката на сметката. И с WDMC, и без нея месечната такса си върви. 

Връзка към мнение
1 hour ago, chandni said:

ЦКБ Contactless Debit MasterCard - заредени веднъж 100 и още веднъж 300 лв (съответно на 5-ти и 7-ми), осчетоводени 2 дни по-късно всяка - без такса.

 

Съжалявам, но мен ДСК ме загубиха като клиент - след като въведоха 1% такса превалутиране и започнаха да таксуват зареждането на Revolut като паричен трансфер, прехвърлих разплащателната сметка и депозитите в ЦКБ, а в понеделник ще си взема и безплатната World Debit MasterCard, а в ДСК ще запазя само Galaxy крединтата карта и то до края на годината, тъй като вече има натрупано прилично количество кешбек. След това ще закрия и нея, тъй като става неизгодна за ползване в чужбина и вместо това, ще я сменя с Evolve - така ще имам със сигурност карта за резервация на кола под наем и в същото време няма да ми продават еврото по трънския курс.

 

Жалко, защото след като се появи представителят на ДСК във форума, бях много доволна от това, че мога да получа адекватна консултация без да се налага да напускам офиса или дома си.

До 2006 бях клиент на ДСК, но ме отказаха с техните месечни такси. Прехвърлих се в ЦКБ, където по това време нямаше такива, дори напротив - даваха лихва върху наличните пари макар и неква мизерастична. Все пак съм имал месеци с по 10 - 15 лв. от лихвата. С течение на времето лихвата ставаше все по-мизерна, а отделно въведоха минимална сума за да ти върви олихвяването. През 2013 се появиха и месечните такси за поддръжка. Започнаха от 0.30 лв. та до днес, когато са 2.20 лв. По-тъжното е, че възнамеряват да почнат да таксуват топването от Революта. Било въпрос на време ... да видим кога.

Връзка към мнение

При зареждане на Револют през Curve с кредитна карта на ДСК зад нея си взе комисионната като за зареждане на паричен трансфер.Предполагам,че с дебитните няма да е по-различно.

Връзка към мнение
преди 33 минути , IVM каза:

При зареждане на Револют през Curve с кредитна карта на ДСК зад нея си взе комисионната като за зареждане на паричен трансфер.Предполагам,че с дебитните няма да е по-различно.

Не, няма да е по-различно. Съветвам те МОМЕНТАЛНО да възстановиш 100% наличността по кредитната си карта (не само сумата, заредена в Revolut), тъй като при cash advance от кредитната карта започват да текат лихви моментално и няма да спрат да текат докато не погасиш на 100%!

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.