Прескочи до съдържание

Банки без такси за зареждане на Револют с карта


Препоръчани мнения

преди 9 минути , lyube каза:

Зареждане на 165 лева от SGEB visa дебитна на 15.01 

Осчетоводени 166.99 лв. + 0.50 BGN + 0.5% 🤨 

Тези 1.99 за паричен трансфер ли са?

50 стотинки имат за плащане на ПОС в чужбина , а 0,5% трябва да е такса паричен трансфер или новата такса превалутиране?! 

Интересен казус - питай ги и сподели, моля.

Връзка към мнение
В момента, Doctor Who каза:

50 стотинки имат за плащане на ПОС в чужбина, , а 0,5% трябва да е такса паричен трансфер или новата такса превалутиране?! 

Интересен казус , питай ги и сподели, моля.

Таксата за плащане на пос в чужбина беше 50 стотинки + процента. Чудя се защо са ми взели 1.99 лева отгоре, при положение че е осчетоводено като "ПЛАЩАНЕ НА ПОС В ЧУЖБИНА". Ще пиша за развитието.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При тестваните от мен Виза класик, Мастъркард голд и Мастъркард дебит, издадени от Райфайзенбанк, всички в лева няма такси при зареждане на сметка Револют в лева.

Все пак ще изчакам да видя и извлечението да не се появи чак там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , lyube каза:

Таксата за плащане на пос в чужбина беше 50 стотинки + процента. Чудя се защо са ми взели 1.99 лева отгоре, при положение че е осчетоводено като "ПЛАЩАНЕ НА ПОС В ЧУЖБИНА". Ще пиша за развитието.

Последно зареждах с Мастеркард Дебит на SGEB в ноември - освен такса 50 ст. друго нямаше за плащане в евро освен, че курса беше 1.96 .

Връзка към мнение
На 23.01.2020 г. в 19:45, cybersimo каза:

Заредих лева от WDMC на ЦКБ, ще изчакам да се осчетоводят да видим дали има такси

Моята карта е в BGN, за разлика от на @wilks, и също няма никаква такса за зареждане. Заредих директно BGN към Револют

 

ПС. Описанието е като на паричен трансфер "ПОКУПКА-ПРЕВОД", но явно такса няма или защото картата е дебитна или защото ЦКБ изобщо нямат такса за паричен трансфер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
4 hours ago, cybersimo said:

Кода е пипнат. Просто другите банки смятат за нормално да няма такса паричен трансфер от ДЕБИТНИ карти. Докато @Банка ДСК се надяват да се налапат докато може.

Последно зареждах от ДСК карти (лева и евро) без такса точно преди нова година. Значи вече има такси за top-up и в двете валути?

Връзка към мнение

След поредица караници с уникредит, става ясно ,че зареждането на революта с Виза дебитна вече се отчита като теглене в брой, но без такса.

 И се спазва лимита за теглене в брой. Дебилното е ,че всички ПОС плащания са в същият лимит.

Да имате едно наум, че аз увиснах с зареден револют и блокирана дебитна за 24ч.

 

Дневните лимити на Виза и Мастеркард били различни.. та да съм зареждал и с двете по препоръка на гения от съпорта.

  • Шок 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, mililia каза:

Зареждане на Револют с Visa Electron на ПИБ е без такса. 

Странно... В събота бях при тези  “гении” и “корифеи” на банковото дело и ми казаха, че имат такса 1% за парични преводи... питах конкретно за Revolut и “Моят избор онлайн”... Некомпетентността им вече не ме учудва изобщо... За разлика от тази на служителката в Тексим, която буквално не знаеше за какво е седнала там и караше служителките на ДСК, които често “оплюваме” да изглеждат като професори по банково дело. Никога не се бях сблъсквала с подобна некомпетентност!

  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
16 hours ago, 2326 said:

Зареждане на Револют от ЦКБ Кредитна Visa platinum - без такса с и без използване на Кърв.

От дебитна предполагам ще е същото 😉 ...

Като отвори дума за Кърв - дава ли ти възможност за избягване/заобикаляне на някои такси, които при директно ползване на Революта са иначе неизбежни?

Връзка към мнение
22 minutes ago, Mut ant said:

Като отвори дума за Кърв - дава ли ти възможност за избягване/заобикаляне на някои такси, които при директно ползване на Революта са иначе неизбежни?

Не, Кърв препредава кода на типа транзакция (MCC) прозрачно от търговеца към банката и няма полза, ако се търси някакво заобикаляне.

И при ползване на Дайнърс и при други карти е пробвано - такси не могат да се заобиколят 🙂 ... 

Връзка към мнение
преди 12 часа, chandni каза:

Странно... В събота бях при тези  “гении” и “корифеи” на банковото дело и ми казаха, че имат такса 1% за парични преводи... питах конкретно за Revolut и “Моят избор онлайн”... Некомпетентността им вече не ме учудва изобщо... За разлика от тази на служителката в Тексим, която буквално не знаеше за какво е седнала там и караше служителките на ДСК, които често “оплюваме” да изглеждат като професори по банково дело. Никога не се бях сблъсквала с подобна некомпетентност!

Сметката ми в ПИБ е обикновена картова сметка, от тези с 0.25% при плащания в чужбина/чужди ПОС терминали. Освен сумата от 50 лв. за зареждане, нямам начислени други такси след осчетоводяване на сумата.

Връзка към мнение

Да не са махнали тези 0,25%? Иначе не виждам как би могла да нямаш нещо допълнително, освен ако не си с моят избор онлайн.

Връзка към мнение

тези 0,25% ги няма нито за дебитни, нито за кредитни карти /без никакви пакети/ в периода от 15 декември до 15 февруари, когато пак се променя тарифата и ги връщат под името такса превалутиране /а не плащане на чуждестранен пос-терминал/

аз си мисля, че при Моят избор онлайн няма да ги има и след 15 февруари, защото това е основен момент в пакета

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , antea каза:

тези 0,25% ги няма нито за дебитни, нито за кредитни карти /без никакви пакети/ в периода от 15 декември до 15 февруари

Само при плащания в България и страни от ЕИП. При плащане в страна извън ЕИП таксата все още е налична:
7. Плащане чрез ПОС терминал в България или в страни от ЕИП без такса
8. Плащане чрез ПОС терминал в страни извън ЕИП 0.25% от сумата

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , antea каза:

тези 0,25% ги няма нито за дебитни, нито за кредитни карти /без никакви пакети/ в периода от 15 декември до 15 февруари, когато пак се променя тарифата и ги връщат под името такса превалутиране /а не плащане на чуждестранен пос-терминал/

аз си мисля, че при Моят избор онлайн няма да ги има и след 15 февруари, защото това е основен момент в пакета

При зареждане на левовата сметка на Револют от левова сметка, би следвало да няма такса превалутиране. Но ще видим след 15 февруари. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, lyube каза:

Зареждане на 165 лева от SGEB visa дебитна на 15.01 

Осчетоводени 166.99 лв. + 0.50 BGN + 0.5% 🤨 

Тези 1.99 за паричен трансфер ли са?

Без да съм стигнал до краен отговор от тяхна страна защо са взели 1.99 лв. повече (в офиса крайно некомпетентен служител, на телефона ме убеждаваше че револют са изтеглили сумата в GBP - което не е вярно), предполагам че ще излезе да е 
"1% Такса за конвертиране за Visa Electron и Visa Debit за международни трансакции във валута различна от EUR"
Което ще е странно, какво им конвертират от bgn в bgn 🤨 
И ще излезе че е много неизгодно да се зареждат левове с дебитните им карти. (0.50 BGN + 0.5% + 1%)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да обобщя последния ми тест

ЦКБ WDMC BGN->BGN - без такса, но маркирано като “паричен трансфер”

Същото, но зад Кърв - пак без такса и отново маркирано като “паричен трансфер”

TEXIM дебитна MC в лева BGN->BGN - без такса, маркирано като плащане на ПОС

Същото, но зад Кърв - пак без такса и отново маркирано като плащане на ПОС

 

Ще направя и тестове от BGN->EUR, но не виждам какво би се променило. Най-много да разбера курсовете към евро на двете банки, които са ясни

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Колега ми изпрати този скрийншот, но не знам доколко е вярно. Смятам да пробвам с малка сума и да докладвам:

ДСК Револют.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@chandni това звучи добре, пък ако всичко се върне по обратната схема поне няма да ни таксуват за "паричен трансфер", а ще взимат само "таксата превалутиране" /Банка ДСК/. Връщането на транзакциите като "плащане на ПОС" ще е много добре за потребителите и зле за някой финансови институции.

Връзка към мнение

Дано да е вярно. За статистиката, имам топ-ъп с виртуална Visa на ДСК на 14.01.2020, осчетоводен на 16.01.2020 без такса и топ-ъп на 23.01.2020, осчетоводен на 27.01.2020 вече с такса. 

Връзка към мнение

Револут се зарежда безплатно с Монийз, която се зарежда безплатно с всички български карти, с което съм пробвал. /Нямам всичките от българския пазар , разбира се/. Проблема за зареждане на Револут не е проблем, а резултат и вторични симптоми на сериозен проблем.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.