Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Холивуд, благодаря ти за куража !

Аз утре ще плащам ,няма какво друго да правя, а те междувременно вече вдигнаха цените.

Голяма грешка е да им платшш, за да му разменят имената. Няма правило на страницата им при две еднакви имена и фамилии как се процедира. Гледай само да нямаш проблеми със служителите на летището. Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Много се притесняваш, а не мисля че имаш причина.

Чекин можеш да направиш и на летището - вече е безплатно.
Служителката там не вижда, че вече си изпечатал бордни карти.
Даваш паспортите , казваш номер на резервацията, тя провера имената и ти отпечатва  билети.
Всякакви проблеми с имена се решават преди  момента на отпечтване на билетите.

Връзка към мнение

Докато сме още на темата :

Гледам, че компанията поддържа блог-страница.
Най -долу на нея има форма за контакт, като отговорите са в рамките на 120 мин.
Това е линка : http://blog.blueairweb.com/oferte/

Връзка към мнение

Здравейте , аз само питам,ама какво да се прави.

Резервирах билети, но тъй като със сина ми имаме еднакви имена системата ми дава отказ за резервация на 2 лица с еднакви имена ,въпреки че сме с различни дати на раждане. Тогава го записах с презимето му ,тъй като бързах да не променят цените. [/size]В последствие разговарях с една от агенциите представителки на Блу Еър - не на импулсния им телефон. Оттам ми казаха, че е трябвало да разменя фамилното му име с малкото. [/size]Вариантите са да оправя имената му срещу 40 евро на посока, а другия да рискувам на летището да минем метър или да ни глобят 50 евро. [/size]Някой имал ли е такъв проблем с изписано презиме вместо фамилно, и имало ли е някакви проблеми на летището ? Знам, че е въпрос на късмет, но все пак да попитам.[/size]

Питах и при мамите, че съм на зор.[/size]

Преди почти една година писах по сходен казус тук http://magelanci.com/topic/3741-две-еднакви-имена-и-фамилии-в-една-резервация/ На 100% съм убеден,че няма да възникне проблем и ще излетите без да плащате и стотинка Редактирано от epetkov
Връзка към мнение

Благодаря на всички за съветите и подкрепата ! Нещата се оправиха след чат от Фейсбук страницата на Блу Еър- има малко прозорче "Съобщение", където отговарят в рамките на час.

След малко чатене с пича отсреща, който се оказа 

 

George Dutescu and i work for the Customer Relations office in Blue Air

 

оправиха резервацията като добавиха към фамилното име JR . Ето част от чата.

 

 

Blue Air

Is it ok for you if we change Nikolay Nikolaev with Nikolay Radev Jr ?

 

Then we should just add Radev on the reservation and everything will bе fine.

 

И така вече всичко трябва да е наред с имената. Дано банковия превод да стигне навреме и да ми пратят билетите.

За всеки случай съм си разпечатал чата с техния представител. Надявам се да не се наложи да го ползвам. :)Благодаря още веднъж , страхотни сте !

Редактирано от nino
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Добре е станало, вероятно по този начин през ФБ ще могат да се изчистват и недоразумения с банковите преводи.​
И понеже преведох и аз сумата за една резервация, се питам - това може ли да мине като SEPA трансфер ?
Имам интернет банкиране в Булбанк и те предлагат SEPA трансфер опция, но все още не съм я ползвал.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

От 03 Февруари 2016 се приемат и плащания през Пейпал:

Now you can choose to pay through PayPal all bookings made ??in EUR, USD or GBP.
Just have a PayPal account to finalizare payment and fly to your favorite destination. 

Връзка към мнение

Blue Air announces the new Turin - Alghero.
Four times a week from 16 May.
Rates from EUR 19.99 each way.
 

Blue Air announces the new  Turin - Berlin Tegel.
Three times a week from 02 May.

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Как да добавя багаж към резервацията си? Купих два единични билета и предполагам, че няма да ни сложат един до друг? Не мога да намеря откъде да си купя места и да добавя багажа. Билетите са през Румбо.

Връзка към мнение

Сама си отговарям на въпроса: зарежи мобилните устройства и седни на нормален компютър! Полекичка бях започнала да се паникьосвам, че куфара ми ще си остане в Мадрид :)

Връзка към мнение

Сама си отговарям на въпроса: зарежи мобилните устройства и седни на нормален компютър! Полекичка бях започнала да се паникьосвам, че куфара ми ще си остане в Мадрид :)

 

Оправи ли се с чекирането, че се обърках от тази и съседната тема? :)

Връзка към мнение

Оправих се, да. Чекирането е 30 дни преди полета, докато при Vueling е от момента на закупуването на билета (както ти любезно ми обърна внимание). Само че Vueling не поддържат онлайн чекин за Отопени и трябва да се направи на място в деня на полета.

Дано съм разбрала всичко правилно, че вече ми се иска да преминавам към темата за Андалусия :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Искам да питам нещо, което на някой ще му се стори много тъпо, но нали във форума се казва, че няма тъпи въпроси :)

Правя резервация директно в сайта на Blue Air за двама и не ми е ясно задължително ли трябва да си купя местата при заплащане на билетите, или ще ми дадат произволни такива седмица преди полета щом нямам претенции, както е при Vueling например и ще ги видя при онлайн чекирането?  

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Двуцифрена е.

Понеже не казваш от лева в каква валута ще пращаш и налучквам, но...

При превод от лева в евро, минималната такса е 2.80 лв за суми до 400 лв. След това - 0.7 % за горницата над 400 лв. Към това добавяш и банковия комисион (задължително от сметка на твое име, а не на каса) - ако имаш сметка в Уникредит - въттршният трансфер от сметка в сметка е 0.55 лв, ако е от друга банка  - 2-3 лв -според тарифата на банката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.