Прескочи до съдържание

Темичка за оптимисти!


Препоръчани мнения

Моята чаша е винаги пълна :wink: Въпреки отменени три, а вероятно и четвърто пътуване.

1. Първото провалено пътуване ме оставя с три спретнати програми, тлъст ваучер ( лично предпочетох опцията ) и убеждението, че за по - малко от две пълни седмици не трябва да припарвам до дестинацията. Дори това да означава , че влиза в графата - след пенсия.

2. Второто провалено пътуване ми изясни собствените ми приоритети към причината за него и благодарение на тръшкането по първото , изоставането в резервациите ме спаси от сериозни разправии. Там пък ще ходя на час по лъжичка. Инак току- виж животът ми си минал само в околността. Е, имам и сериозен ваучер , де. 

3. Третото пътуване се проваля в момента, ама и май ми идва дюшеш, че заради него щях да горя в ада. Пренебрежими финансови загуби, ако изобщо ги има.

4. Четвърто пътуване - ха , дано се случи. Не за друго, ами съм повлякла една сюрия хора, които на предупреждението - Ей, да знаете, че някакъв вирус се мотае по света, през февруари, гракнаха в глас - Е, И, не ни плаши, ами купувай билетите, стига се мота, че ще поскъпнат! И без друго е скъпо ! 

Добре, че не накупих и вътрешните, че ... там наистина е скъпо. 

 

Заради дългите си пътувания, отказах на сестра си едно Мароко. Ми, щастливки - Кралството хлопна кепенците, а ние май - май щяхме да пием дооооста студена вода, да не кажа ледена. 

Толкова години не му идва ред, че май ще го превърнем в две почивки, че да можем да оходим половината от това, което видях в "Мароко от високо ".

 

Е, чашата от време на време се разклаща и се излива малко водица, ама съвсем малко. Към момента едва се удържах да не заменя единият си ваучер и купчината точки да взема да сбъдна и третата си най - голяма мечта. Отказаха ме, ако трябва да съм точна , с разумни доводи. 

 

Личната ми равносметка от провалите е, че идват точно на време, за да ме спасят от срама , че съм надничала там, където си трябва да спреш и да оставиш вятъра в косите.

Обичам да пътувам заради природата, хората, историята. Летенето е само средство. 

 

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към мнение

Примирих се с две отложени пътувания- до Хърватска през март и до Панама през май. Макар все още полетите до Загреб през Белград и този до Панама през Амстердам да не са отменени, ще се случи със сигурност.  

Така или иначе, все някога ще отида(надявам се до края на годината да е възможно!).

Местните, които туристите(включително и аз)  почти изгонихме от градовете, в които живеят, вдигнахме им цените и изобщо затруднихме неимоверно начина им на живот, получиха глътка въздух. Разбира се, огромна част от тях ще бъдат ощетени.:)

Всъщност винаги съм предпочитал есента като сезон за пътуване.  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Травеолани

Ние имахме само едно голямо пътуване тази година, средата на януари, което се състоя успешно слава Богу. 
Обмисляхме пътуваме до Орегон с кола през юни, сега не съм сигурна, че ще се състои тогава, може да го изместим за юли или август евентуално. Нямахме нищо друго планирано до лятото на 2021. 
 

Имам въпрос към по-запознатите - какво според вас ще се случи с цените на самолетните билети, след като приключи пандемията и финансовата криза след нея)? Дали ще бъдат по-високи цените като цяло?

 

И да добавя - за лято 2021 ми се върти из главата една мързелива, all-inclusive почивка някъде на Карибите или в Мексико, без деца. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 минута , Травеолани каза:

Имам въпрос към по-запознатите - какво според вас ще се случи с цените на самолетните билети, след като приключи пандемията и финансовата криза след нея)? Дали ще бъдат по-високи цените като цяло?

Моето лично очакване и усещане е, че поне в краткосрочен план всички авиокомпании ще вдигнат цените чувствително и (минимум) до края на годината няма да може да се пътува особено евтино. По един или друг начин трябва да избият сегашните загуби.

  • Харесвам 12
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Не се считам за вещ в прогнозите, но евентуално може да има някакви промоции докато трае кризата и полети няма, щом ги пуснат и нещата са ясни цените ще се качат...

Гледам, че тук се скъсват да продават точки с намаление, ама какво ще стане после, когато искам да ги ползвам тия точки никой не знае

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Супер тема! Добре, че този вирус се случи тази година, миналата година март, април и май се случиха най-прекрасните ни пътувания, едното и бая дълго и скъпо. И го бях купила с посредник... Тази година не бях купила нищо, докато не се възползвах от евтини полети за края на май за Терсейра. Много ми се ходи и макар и финансово провалянето на това пътуване да бъде малко, то емоционално много, много ще страдам. Принципно нашите далеч и пътувания са или вкусна есен или януари - февруари, така че щети нямаме. Но, заради истерията, се отказахме от пътуване есента до Япония, а цените бяха станали, каквито исках. Аз смятам, че макар и да плачат от туристите в туристическите градове, сега виждат колко са им нужни. Няма нищо по-тъжно от Ди Треви празен. Живи и здрави, ще пътуваме пак. Аз дебна за декември - януари за Патагония 

Дано стане! 

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Аз пък имам едни ваучери от Vayama и се чудя как да ги оползотворя. Не са много 3 * 40 евро, ама са валидни до средата на април и се чудя за къде ли мога да ги ползвам. Ако има идеи казвайте 🙂

  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Доволен съм, че успях да "забия" цели две африкански сафарита в самото начало на годината - едно в Кения и едно в Чад. На 11-ти февруари си бях вече в България, точно като по часовник. Направо перфектно. Даже и никакво друго пътешествие да не мога да направя тази календарна година, бих я считал за много успешна. Все пак броя само това, което вече се е осъществило, другото са само планове и както се вижда, даже и при купени билети и капарирани нощувки и активности, пак се случва така, че нещата се провалят. Защото винаги "Ще" е само едно добро пожелание.

Планирано и капарирано сафари (с купен доста скъп билет) в Уганда в средата на април при всички случаи се отлага. За сега идеята ми е да го отложа за средата на юли. Малко е сложно, че сме доста голяма група, едни могат, други не могат. Мисля, че мога да си променя датите на вече закупена застраховка от Номадите. Ако ситуацията позволява, ще го направим средата на юли, ако ли не - пак ще отлагаме. Не съм много наясно дали ако един път се сменят датите на полетите с нови дати, дали новите отново могат да се сменят, ако не може да се пътува.  С това пътешествие е напълно възможно да вляза в доста сериозни финансови загуби.

Средата на август до средата на септември имам планирани две сафарита едно след друго - Намибия, Зимбабве, малко Замбия (водопада Виктория от двете страни) и обширна Ботсвана. Самолетни билети още не съм купувал. Ще се оглеждам, ако видя нещо на добра цена, може и да взема, после все ще може да се отложи. Може пък и да изчакам, да видя накъде отиват нещата, много е объркана и неясна ситуацията. Ако вляза във финансови загуби и с тези две пътешествия (освен това в Уганда), вече ще ми дойде наистина много...

Най-важното е да сме живи и здрави, ние и близките ни. Пътешествията са важни, но не и на всяка цена. Аз лично не изпитвам никаква абстиненция от липса на такива в момента. Имам доста други страсти, които са на кантар със сафари в Африка и с по-голяма тяжест от пътувания до други континенти, да не говорим за европейски държави, където не би ми се занимавало с ходене даже и при нормална обстановка (ако изключим Русия, където не съм бил и към която държава и култура имам интерес).

 

  • Харесвам 16
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, ivailo_radev каза:

И аз съм голям оптимист (въпреки, че съм и хипохондрик) и имам едни билети за Япония в средата на май. Там съм даже по-голям оптимист и от Finnair, които вече не предлагат полета на отиване (ама в резервацията ми стои още де)

Ти хубаво ще отидеш някак до там, но дали японците ще те пуснат в страната или ще стоиш 14 дни...някъде?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 минути , luba_rizova каза:

Супер тема! Добре, че този вирус се случи тази година, миналата година март, април и май се случиха най-прекрасните ни пътувания, едното и бая дълго и скъпо. И го бях купила с посредник... Тази година не бях купила нищо, докато не се възползвах от евтини полети за края на май за Терсейра. Много ми се ходи и макар и финансово провалянето на това пътуване да бъде малко, то емоционално много, много ще страдам. Принципно нашите далеч и пътувания са или вкусна есен или януари - февруари, така че щети нямаме. Но, заради истерията, се отказахме от пътуване есента до Япония, а цените бяха станали, каквито исках. Аз смятам, че макар и да плачат от туристите в туристическите градове, сега виждат колко са им нужни. Няма нищо по-тъжно от Ди Треви празен. Живи и здрави, ще пътуваме пак. Аз дебна за декември - януари за Патагония 

Дано стане! 

Аз ходих до Сао Мигел. Чудесни са Азорските острови! 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 минути , Georgie каза:

Аз ходих до Сао Мигел. Чудесни са Азорските острови! 

Ми , хайде едно пътеписче де, пък ние ще четем жадно:))))))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Ми , хайде едно пътеписче де, пък ние ще четем жадно:))))))

Бях пуснал тук няколко снимки преди 4-5 м. с кратички обяснения( да ги нарека така), направени в едни гъсти мъгли, никакво слънце не успя да пробие, но атмосферата беше една зелена и магична, каквато не бях виждал досега. Не че съм бил в Шотландия или, не знам, Ирландия, където би могло да е подобно.:)

До острова стигнах през Лондон, а на връщане малко по- сложно- до Лисабон през Виена до София.

Не обичам неурбанизираните пространства, но тамошните харесах. Чак се изнедадах от самия себе си. 

За пътепис не ме бива, пък и само на един остров бях, макар и най-големия, та не разполагам с достатъчно за разказване. Май по- скоро не ставам за пътeписи.:)

За сметка на пейзажа е скучно в града- малко хора, малко пространство и липса на работа. Повече от 10-на таксите едва ли имаше в целия град Сао Мигел. То и не трябват повече. Немного туристи, неразработена туристическа дентинация са Азорите, но ще им дойде времето.             Смешни и забавни истории( легенди според мен) за изхвърлен в океана до Сао Мигел опакован наркотик, който достигнал до задръстените местни възрастни, а те го взели за захар и го слагали в кафето си.:))) Сао Мигел се оказал удобно трасе за трафикантите на дрога. Преди време. Сега едва ли.

IMG_20191118_164054.jpg

IMG_20191118_124120.jpg

  • Харесвам 16
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Георги Матеев said:

Моето лично очакване и усещане е, че поне в краткосрочен план всички авиокомпании ще вдигнат цените чувствително и (минимум) до края на годината няма да може да се пътува особено евтино. По един или друг начин трябва да избият сегашните загуби.

Това е вариант само ако има масови фалити и капацитета на пазара спадне драстично. Ако краткосрочно повечето големи участници бъдат спасени, капацитетът ще си остане и ще видим невиждани до сега промоции през лятото. “Избиването“ на загубите не става по желание на пазарните участници. Те авиокомпаниите и до сега не даваха евтино билетите по “алтруистични“ причини, а защото на толкова максимум можеха да продават билетите! Целта на авиокомпаниите е винаги да продават на максимално възможна цена. Всичко е въпрос на търсене и предлагане, а след този вирус доверието на публиката към пътуванията ще е доста ниско и единствено с ниски цени ще могат авиокомпаниите да си запълнят капацитета...

 

Мойта лична и оптимистична прогноза е да се готвиш за промоциите на живота си! Който е най-смел с резервациите след възстановяването на полетите, той ще спечели най-много 🙂

  • Харесвам 19
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , Georgie каза:

Бях пуснал тук няколко снимки преди 4-5 м. с кратички обяснения( да ги нарека), направени в едни гъсти мъгли, никакво слънце не успя да пробие, но атмосферата беше една зелена и магична, каквато не бях виждал досега. Не че съм бил в Шотландия или, не знам, Ирландия, където би могло да е подобно.:)

Не обичам неурбанизираните пространства, но тамошните харесах. 

За пътепис не ме бива, пък и само на един остров бях, макар и най-големия, та не разполагам с достатъчно за разказване. Май по- скоро не ставам за пътeписи.:)

За сметка на пейзажа е скучно в града- малко хора, малко пространство и липса на работа. Повече от 10-на таксите едва ли имаше в целия град Сао Мигел. То и не трябват повече. Немного туристи, неразработена туристическа дентинация са Азорите, но ще им дойде времето.                                                                        Смешни истории( легенди според мен) за изхвърлен в океана до Сао Мигел опакован наркотик, който достигнал до задръстените местни възрастни, а те го взели за захар и го слагали в кафето си.:))) Сао Мигел се оказал удобно трасе за трафикантите на дрога. Преди време. Сега едва ли.

Знам, знам, ходила съм на Сан Мигел.

И съм го описала надълго и нашироко във форума.

Но винаги ме интересува и другия поглед:)))А пък, от такива, като теб, дето викат, че не могат  да пишат, излизат най- интересните писания:)))

Ако не пътепис, една мъъъънинка темичка, снякоя снимчица  поне:)))))

преди 19 минути , Topfly каза:

Това е вариант само ако има масови фалити и капацитета на пазара спадне драстично. Ако краткосрочно повечето големи участници бъдат спасени, капацитетът ще си остане и ще видим невиждани до сега промоции през лятото. “Избиването“ на загубите не става по желание на пазарните участници. Те авиокомпаниите и до сега не даваха евтино билетите по “алтруистични“ причини, а защото на толкова максимум можеха да продават билетите! Целта на авиокомпаниите е винаги да продават на максимално възможна цена. Всичко е въпрос на търсене и предлагане, а след този вирус доверието на публиката към пътуванията ще е доста ниско и единствено с ниски цени ще могат авиокомпаниите да си запълнят капацитета...

 

Мойта лична и оптимистична прогноза е да се готвиш за промоциите на живота си! Който е най-смел с резервациите след възстановяването на полетите, той ще спечели най-много 🙂

Говори ми, говори  миииии и вече ми се привиждат билетчета по 2,5 евро за къде ли не:)))))))

 

Дрънкаме си ние тука,а природата нехае за човешките проблеми.

Днеска едно слънчице,едно спокойствие по улиците, няма коли, няма хора, птичките си пеят...

В аптекарницата пускат по един, пазаруваш си на спокойствие, даже, с момичетата сменихме и по някоя приказка, което, отдавна не ни се беше случвало - или аз бързам, или те имат опашка.

Пътьом,към къщи се порадвах на едно нацъфтяло храстче,щастливо сгушено между други две зелени:)))

 

24391875_IMG_20200319_1626492.jpg.f9807af5e36e41758f7e4940c1171407.jpg

 

429861795_IMG_20200319_1626272.jpg.751766656a60340f93fff2473fc591a5.jpg

  • Харесвам 19
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Ми , хайде едно пътеписче де, пък ние ще четем жадно:))))))

Набързо, и то от телефона, избрах почти на сляпо 2 снимки.

Нямаше как да ти откажа.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Georgie каза:

Бях пуснал тук няколко снимки преди 4-5 м. с кратички обяснения( да ги нарека така), направени в едни гъсти мъгли, никакво слънце не успя да пробие, но атмосферата беше една зелена и магична, каквато не бях виждал досега. Не че съм бил в Шотландия или, не знам, Ирландия, където би могло да е подобно.:)

До острова стигнах през Лондон, а на връщане малко по- сложно- до Лисабон през Виена до София.

Не обичам неурбанизираните пространства, но тамошните харесах. Чак се изнедадах от самия себе си. 

За пътепис не ме бива, пък и само на един остров бях, макар и най-големия, та не разполагам с достатъчно за разказване. Май по- скоро не ставам за пътeписи.:)

За сметка на пейзажа е скучно в града- малко хора, малко пространство и липса на работа. Повече от 10-на таксите едва ли имаше в целия град Сао Мигел. То и не трябват повече. Немного туристи, неразработена туристическа дентинация са Азорите, но ще им дойде времето.             Смешни и забавни истории( легенди според мен) за изхвърлен в океана до Сао Мигел опакован наркотик, който достигнал до задръстените местни възрастни, а те го взели за захар и го слагали в кафето си.:))) Сао Мигел се оказал удобно трасе за трафикантите на дрога. Преди време. Сега едва ли.

IMG_20191118_164054.jpg

IMG_20191118_124120.jpg

Ааа, ми много  са хубави снимките!

Такова тучно зелено и аз съм виждала само там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз имам едно планирано пътуване за Щатите през юли, за което бях започнал да купувам билетите и като видях какво става спрях... Те отказаха повечето полети в моето направление, до май-юни, за юли са ок. Сега докато писах погледнах и за моите дати цените са към 40% надолу. И сега се чудя какво да правя.

То не е пътуване за удоволствие (въпреки че винаги може да се вмъкне нещо интересно, а и трябва, щом съм с деца...), и датите са единствените удобни съобразени с отпуски и ваканции...

Ама не ми се иска за платя и после да влизам във филми с откази и ваучери, дето не е ясно дали ще се ползват

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз имам полет за Филипините и Тайланд за 20 април  и още се надявам, че ще стане. 🙂  Много искам да видя и снимам пусти и празни места, които принципно са мега голямата лудница и блъсканица. Ще чакам 15 април за окончателно решение и ако се наложи ребукинг ще е някакъв пак не много отдалечен във времето да не изпусна момента преди завръщащата се лудница. 🙂  

  • Харесвам 9
  • Браво 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Травеолани каза:

Имам въпрос към по-запознатите - какво според вас ще се случи с цените на самолетните билети, след като приключи пандемията и финансовата криза след нея)? Дали ще бъдат по-високи цените като цяло?

 

 

 

преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Моето лично очакване и усещане е, че поне в краткосрочен план всички авиокомпании ще вдигнат цените чувствително и (минимум) до края на годината няма да може да се пътува особено евтино. По един или друг начин трябва да избият сегашните загуби.

Вчера четох интересна статия точно по този въпрос. Самолетните билети след криза като атентатите с кулите-близнаци, кризата от 2008ма... Анализът показва, че първоначално авиокомпаниите дават мега промоции, защото имат нужда от свежи пари и да върнат доверието  в хората да летят. Следващият етап е голямо вдигане на цените да избият загубите от предходните години и минава известно време докато цените влязат пак в нормалните рамки.  В тази връзка, може би не трябва да изчакваме много съвсем да се нормализират нещата и да пазаруваме от промоции напред във времето, да не ни сюрпризират неприятно след това.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Аз съм умерен оптимист, но ние голямото пътуване го направихме, и то в разгара на кризата - когато потеглихме за Истанбул, за да летим за Бахрейн и после Тайланд, почти нямаше случаи извън Китай, бройките в Тайланд бяха "много" - около 30, но не нарастваха, Турция и Бахрейн още нямаха обявени случаи, за Великобритания не съм сигурен, ама и да е имало е било нещо единично. На 13 март, когато летяхме от Лондон за Бургас, в България вече имаше извъндердно положение. Нещата се обърнаха тотално за тези 3 седмици, като на връщане не можахме да влезем в Бахрейн, защото имаше забрана за хора, пребивавали в Тайланд (още си чакам парите за пакетите с хотел и виза в тази посока). 

 

Въпреки това, 11те часа на BAH, постоянното дезинфекциране, маските и малкото стрес в последните дни, прекарахме прекрасно на първото ни излизане извън Европа. Видяхме малко от Близкия Изток (24 часа в BAH на отиване) и като за пръв път добре се разходихме из Тайланд - Банкок, Аютая, Чанг Май и 9 дни по островите из Краби. Всичко беше напълно ново за нас и определено беше много добре. Може би тук трябва да каже, че след над 150 полета, чух нещо ново - качвайки се в Air Asia от Krabi до Bangkok, в инструктажа преди полет имаше един допълнителен ред - "При разхерметизация, първо свалете хирургическите маски, за да може да сложите кислородните". 

 

От тук нататък - имаме билети за Graspop Metal Meeting, което е доста голям фестивал в Белгия през юни, но не съм убеден, че ще се проведе. Определено искам да отидем, но за сега няма как да знаем. Имаме само билети за феста, които никак не са евтини, но които реално могат да се продадат, обаче ако има опасност все още, то самият фест вероятно ще отпадне и парите ще бъдат възстановени. За самолети така или иначе беше рано, а сега е абсурдно. Имах някакви идеи за октомври, но по-скоро за датите, самото място щеше да се реши в последствие. Ще видим - то и цените на билетите, след кризата ще покажат как ще се развият нещата 🙂



 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

@FlyTraveler, и аз гледам добри оферти от Испания до Ботсуана на есен, от 341 евро с катарците.
https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/autumn-5-qatar-airways-flights-from-spain-to-botswana/
Но, въпросът ми към теб, като опитен африкански експерт е, за водопада Виктория не е ли по'добре да се ходи февруари-май? Няма ли да е сухичко септември и октомври? Мен това ме спира, иначе за октомври цените на самолетните билети са супер както виждаш.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Crazy Horse каза:

@FlyTraveler, и аз гледам добри оферти от Испания до Ботсуана на есен, от 341 евро с катарците.
https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/autumn-5-qatar-airways-flights-from-spain-to-botswana/
Но, въпросът ми към теб, като опитен африкански експерт е, за водопада Виктория не е ли по'добре да се ходи февруари-май? Няма ли да е сухичко септември и октомври? Мен това ме спира, иначе за октомври цените на самолетните билети са супер както виждаш.

 

Ами водопада няма да е пълноводен (не е оптимално времето съвсем), но няма и да е пресъхнал, пак е добре. Може да се отиде до Livingstone Island, което не става като е пълноводен. Най-вече времето е оптимално за виждане на най-голям брой животни в парковете и резерватите наоколо, било то в Намибия, Зимбабве, Замбия или Ботсвана. Зависи какъв ти е основния акцент на пътешествието. Габороне е доста встрани от парковете и резерватите даже в самата Ботсвана, да не говорим за водопада. Ще ти трябва допълнителен вътрешен полет до Маун или Касане (в зависимост какво искаш да правиш).

Аз и още няколо човека имаме резервации за района, може и да има още свободни места. 26-ти август до 08 септември - тръгва се от Виктория Фолс - водопада от двете страни + национален парк Хуанге в Зимбабве и после много интензивна програма в Ботсвана - парка Чобе до река Чобе, после в центъра му до канала Савути, после концесията Куай, резервата Мореми (и двете в периферията на делтата на Окаванго), после панорамен полет над делтата, цял ден сафари с моторна лодка в делтата и приключваме в Маун, Ботсвана (има полети до Габороне). Една магеланка ще идва, още една се интересува, другите участници също са много читави. Само да сме живи и здрави и да може да се пътува. Програмата е убийствена, а за теб бих изгонил някой от групичката, ако ти се идва. 😉🙂 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

@FlyTraveler, ха , ха, много мило, троен сънароднико, но твоите дати ми идват ранни. Тогава почва точно семестърът и ще имам проблеми ако ме няма тук. Но, в бъдеще с теб искам да ида на сафари да знаеш! Ще бъде чест за мен!

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Crazy Horse каза:

@FlyTraveler, ха , ха, много мило, троен сънароднико, но твоите дати ми идват ранни. Тогава почва точно семестърът и ще имам проблеми ако ме няма тук. Но, в бъдеще с теб искам да ида на сафари да знаеш! Ще бъде чест за мен!

Е, то не се знае, ще има ли семестър, няма ли да има... 🙂 🙂  Малко черен хумор... 🙂🙂  Ако ходиш по-късно сам, ще ти помогна с логистиката (ако има нужда де).

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Здравейте приятели!

 

Искам да ви кажа,че и аз съм оптимист!

Оптимист съм,че ще успея в по добри времена да направим със семейството ми и кумовете една разходка до Армения и Ливан.

Оптимист съм,че нещата в Италия а и в целият свят ще се оправят и заедно с още две приятелски семейства ще отидем на море в Емилия-Романа.

Оптимист съм,че ще успея да завърша започнатия разказ за пътуването ми до Румъния-Украйна-Литва-Латвия-Естония-Финландия-Полша-Унгария и Сърбия,което е на половина написано и събира прах някъде из форума.

Оптимист съм,че всичко със семейството ми,с роднините ми ,с приятелите ми а и с всички вас ще бъде наред и ще сме здрави!

 

@stanimir,благодаря ти за темата!

  • Харесвам 12
  • Браво 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.