Прескочи до съдържание

Темичка за оптимисти!


Препоръчани мнения

Докато взема решение дали искам Крит или Палма, докато ме убедят, че по-добре да се ходи по острови вместо в Португалия и да нагласим дните на отпуските, че и да ги съгласуваме и то настана апокалипсис.... Не успях дори да се огледам за билети.

 

Но и аз съм сред оптимистите, ... ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Страхотна тема.

Аз се отказах засега от всички пътувания, вероятно както повечето хора. Гледам оптимистично-реалистично на нещата, които се случват, и тайно се надявам скоро да приключи цялата драма.

Оптимист съм, че всичко ще бъде наред.

По отношение на пътуванията - може и да отида отново в Азия, признавам последните дни не съм следил какво къде има, със сигурност поне 2 пъти до края на годината ще отида до Италия. Най-малкото заради това, че вероятно е най-хубавата страна в Европа (май и не само). Ще се опитам да стиган до С. Петербург, както и до Грузия. 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към мнение

И аз съм оптимист. Успях да изпреваря на косъм вируса и да направя най-после пътуването до отдавна чаканата Бразилия и Аржентина. До скоро се тръшках,  че нямам други резервации за тази година освен това пътуване (ако не се брои скандинавския мини круиз), но явно е имало защо. Сега плановете са краткосрочни- мечтая си да мина маршрута Овча купел-Дървеница в понеделник, за да отида в офиса след две седмици карантина. Дай боже да сме здрави, после поне едно хубаво море през лятото да имаме и после пак да можем да си хвърчим по света. И магелански сбирки да имаме. 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение

Благодаря за темата!!!

 

Аз направих едно много специално пътуване до Тайланд, точно преди да се скапят нещата - върнахме се в края на януари. Пътешествието беше страхотно, изключително успешно, но остави у мен психологическа травма - беше по повод на 70 рожден ден на майка ми. Аз бях организатор и инициатор на всичко, водех с мен 3ма души на 70+ и бяхме като отвързани - пазари, улична храна, тук-туци - абе Тайланд на 100%. Прибрахме се - те към България, аз към Япония и от новините почна да ме залива инфодемията. Две седмици се чувствах ужасно виновна, че съм поела такъв риск за близките си.

 

Но преди два дни, като говорих с майка ми и нейният партньор (който е на 74, със сърдечни заболявания) и ми казаха, че това, което ги крепи и им помага да изтърпяват по-лесно карантината са спомените за страхотното ни пътешествие. Казаха, че затвярят очи и си представят, че сме на вилата на плажа и гледат морето през листата на палмите. Много ми се стопли душата!

 

Рабира се, че съм оптимист! Хвърлям поглед билетите за есента. Само че при мен седи една голяма въпросителна - кога ще има Олимпиада. На мен това ще ми определя плановете повече, отколкото короната.

  • Харесвам 29
  • Браво 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Благодаря за темата 🙂

И аз съм оптимист. 

 

За тази година имах страхотни планове:

- април - Ню Йорк, Маями и карибски круиз;

- май-юни - с женките в Бари и/или Киев;

- септември - голяма Португалия 🙂 

 

За съжаление ... знаем какво стана. Само за Щатите съм накупила самолетните билети, круиза и нощувките. За нощувките вече си получих парите обратно, за круиза и полетите 99 % съм сигурна, че ще успея да получа ваучери или да им променя датите. Та, загубите ще са минимални. Такъв оптимист съм, че днес пуснах молба до застрахователя да ми върнат парите за застраховката за пътуването 🙂 

Най-вероятно ще направим едно пътуване Ню Йорк - Торонто - Маями. Чудя се дали да е септември или октомври. Трябва да го реша тези дни. Снощи даже си направих програмката 🙂 

 

За другите пътувания не съм купувала нищо, та загуби там няма. 

 

Определено при целия ми оптимизъм не се чувствам добре в момента. Тъжно ми е, искам си живота обратно. Силно се надявам съвсем скоро да са ок нещата. При първите положителни сигнали грабвам едни билети за Санторини. Ей така искам, просто да си седна на калдерата, да гледам морето, да пия вино и ... да живея 🙂 

 

 

  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към мнение

Днес мъжът ми каза: "Да видим дали и къде ще можем да отидем това лято", а аз му отговорих: "Е как къде, до супермаркета" 😆

 

В момента оптимистично се надявам да е възможно да се пътува свободно с кола до Нидерландия и Люксембург през лятото.

А Франция направо ми се вижда научна фантастика.

 

Вчера вечерта попитаха главния вирусолог на Белгия дали ще може да се пътува лятото на ваканция в чужбина, и той направо каза, че ще е невъзможно, защото тъкмо в Белгия ще сме се пооправили и не може да се позволи пак да се внася вируса от други държави, където още ще има проблеми. Големи събития, фестивали, концерти, където ще има много хора, също няма да бъдат разрешени.

 

Вече ми отпаднаха Ню Йорк, Гърция, скоро Италия, Франция, предполагам че и Австрия, всичко до лятото.

 

За лятото имаме билети, познайте за къде, разбира се до Китай. Въобще не вярвам, че тогава ще е разрешено да се лети до там.

Планът беше да отидем и до Северна Корея и до Монголия също. Тъкмо агенцията за СК ни изпрати фактура за частично плащане и на следващият ден агента ни писа, че Ким е затворил границата с Китай, и техният опит с предишните вируси показвал, че това ще отнеме 5-6 месеца преди да се разреши въпроса. От агенцията в Монголия не ни отговориха дали можем да резервираме предварително с намаление.

 

Така, че каквото дойде и е възможно, това ще е.

 

За сега приятно домоседстване на всички 🙂 

 

  • Харесвам 14
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, bobole4e каза:

Ти хубаво ще отидеш някак до там, но дали японците ще те пуснат в страната или ще стоиш 14 дни...някъде?

Ако изобщо остане полета (както казах Finnair вече не го предлагат, ама просто не са актуализирали статуса на резервацията ми) и не са се променили нещата, никъде не отивам. 14 дни карантина мога и вкъщи да си я направя 😄 😄 😄 С някое балканско суши 😄

преди 9 часа, samuraika каза:

Благодаря за темата!!!

 

Аз направих едно много специално пътуване до Тайланд, точно преди да се скапят нещата - върнахме се в края на януари. Пътешествието беше страхотно, изключително успешно, но остави у мен психологическа травма - беше по повод на 70 рожден ден на майка ми. Аз бях организатор и инициатор на всичко, водех с мен 3ма души на 70+ и бяхме като отвързани - пазари, улична храна, тук-туци - абе Тайланд на 100%. Прибрахме се - те към България, аз към Япония и от новините почна да ме залива инфодемията. Две седмици се чувствах ужасно виновна, че съм поела такъв риск за близките си.

 

Но преди два дни, като говорих с майка ми и нейният партньор (който е на 74, със сърдечни заболявания) и ми казаха, че това, което ги крепи и им помага да изтърпяват по-лесно карантината са спомените за страхотното ни пътешествие. Казаха, че затвярят очи и си представят, че сме на вилата на плажа и гледат морето през листата на палмите. Много ми се стопли душата!

 

Рабира се, че съм оптимист! Хвърлям поглед билетите за есента. Само че при мен седи една голяма въпросителна - кога ще има Олимпиада. На мен това ще ми определя плановете повече, отколкото короната.

И ние бяхме в Тайланд (в края на февруари обаче) по повод 60-тия рожден на майка ми. И понеже сега се чуваме по скайп през 2-3 дни (те в България, аз в Германия) и само за Тайланд ми говори 😄

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

@stanimir,благодаря за темата. Точно попадение във време и място!

 

В януари бях в Италия, февруари в Израел и се върнахме седмица преди да бъдат наложени забранителните мерки от държавата.

Отпадна пътуване до Австрия в март.

Отпадна пътуване до Мадрид в април.

Ще отпадне пътуване до Италия в май.

Лятната почивка в Испания е в началото на юли и съм умерен оптимист, защото до тогава има 3 и половина месеца и пикът ще е минал в цяла Европа. Какви ще са решенията на държавите е друг въпрос, но вероятно много ограничения ще останат.

 

В момента опитвам да огранича загубите и преглеждам офертите, които са насочени към септември, октомври и по-късно. Те дават някаква идея за очакванията на пазара. Кризи от този тип предполагат определен срок и оптимистично залагам, че 9 месеца след началото в Китай ситуацията ще е овладяна - лекарства, ваксина, рязко намаляване на новите случаи на заразени.

 

Оптимист съм. Всичко отминава! 🙂

Важното е да си правим изводи ...

 

Нека всички бъдат здрави!

  • Харесвам 17
  • Браво 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Еййй едно такова много пролетно и свежарско ми е... Смятам за първи път от седмица да се разходя малко навън да подишам чист въздух, а може и до някоя банка да отскоча да свърша малко работа... Голяма слънчева усмивка за всички 🙂 

  • Харесвам 19
  • Браво 1
Връзка към мнение

Посрещнахме 2020 с приятели в Щатитие. После се изнесохме за 10 дни в Мексико и си пеех:

 
I wanna dance by water 'neath the Mexican sky
Drink some Margaritas by a string of blue lights
Listen to the Mariachi play at midnight
Are you with me, are you with me?

...............................................................

Ядосвах се, че заради служебни ангажименти и едно по-специално обучение на моя мъж, тази година ще е доста "постна" откъм пътувания. По-големите ми притеснения бяха за падналия/свален украински боинг край Техеран, отколкото за няколкото заболели от неинденфициран вирус в град през девет планини в десетата. Докато се върнем и свикнем с часовата разлика, светът вече се беше завъртял с краката нагоре, ами ние още не го знаехме.

Аз успях да се върна в БГ и да стартирам едни ремонти, които сега текат дистанционно. Моят мъж пък обиколи в служебни командировки Европа и Израел в бясна надпревара с времето, че "то" вече идваше към нас. Отложихме без финансови загуби засега едно пътуване до Австрия. Другите пътувания са две седмици на Крит през втората половина на месец май и концерт на Селин Дион в Будапеща в началото на юни. И на двете места хотелите са с безплатен отказ, а билетите за концерта, ако се отмени, ще ги върнат. Ще видим какво ще правим със самолетните билети, че специално тези до Крит хич не са евтини, но се надявам дотогава нещата да се нормализират. Ако ли не, ще действаме според ситуацията. Друго не ни остава!

Дори не знам дали ще успеем да се приберем в БГ това лято... В момента сме блокирани изцяло. До онзи ден се шегувахме, че ще сковем сал и по Днепър, по Днепър през Одеса и хоп у Шабла. Сега си е единствената алтернатива. Но съм оптимист, поне се опитвам да съм! Правя списък къде да отидем, като всичко това затихне. Чета блогове и буквално подготвям програма за всяко място. Единствената разлика с преди е, че сега ми се ходи и на места, където досега ама хич не ме е влечало. 😉

 

  • Харесвам 11
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Еййй едно такова много пролетно и свежарско ми е... Смятам за първи път от седмица да се разходя малко навън да подишам чист въздух, а може и до някоя банка да отскоча да свърша малко работа... Голяма слънчева усмивка за всички 🙂 

Я си признай....свършила ти е тоалетната хартия!😝

 

Шегувам се!🤗Честита пролет и хубава разходка!🌷🚶‍♂️🌞

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Колкото и да съм оптимист, пътуването до Лондон за другата седмица, което щеше да е първото посещение на дъщеря ми в този хубав град, и така чакано от нея, явно няма да се осъществи.

Надявам се Wizz да отменят полета, за да няма загуба от билетите, но да видим....хотела беше non refundable, но ще го анулират без неустойка, за което съм изключително благодарна.

За съжаление и планираните пътувания до Израел на 22.4.20 и за Тунис 26.5.20, най-вероятно ще отпаднат...

 

Крепят ме спомените от пътуването до Южна Америка, и съм благодарна, че изпреварихме настъпилият хаос с 5 дни и успяхме да се приберем живи и здрави.

Сега съм в доброволна карантина, работя от къщи.... и чета магеланци.

 

Желая на всички да са здрави и усмихнати! :good:

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Разходката навън беше изключително приятна - птички пеят, приятна температура, нулев трафик. Даже чух звука на прелитащ самолет! Вдигнах глава и видях едно заблудено Раянче да захожда към летище София. И като ми стана едно съвсем хубаво... 🙂

  • Харесвам 9
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Аз със съжаление сигурно ще отменя/отложа едно семейно ходене до София, планувано по 24 май, за да видя нашите, пък и те да видят внучката си (че и дъщерята, и зетя по този случай 🙂 ). Билетите ми са купени, ама дотогова франсетата може да сме още персона нон грата в много държави 😉 .

Другото планувано пътуване е в началото на август, на юг във Франция, по земите на катарите... дано дотогова да ни мине карантината и да можем да се придвижваме нормално.

Но като цяло, сегашната ситуация не ми пречи много. През януари започнах нова работа, та засега отпуската я гледам през крив макарон. Ще мога да ползвам пълна годишна отпуска едва от юни 2021 натаък. Та сега съм се отдала на плахо планиране за пътуванията оттам насетне. Преди 2 седмици семейният съвет гласува Япония през ноември догодина. Само чакам през септември да обявят датите на есенната ваканция догодина и се впускам в резервации 😂

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Георги Матеев каза:

Еййй едно такова много пролетно и свежарско ми е... Смятам за първи път от седмица да се разходя малко навън да подишам чист въздух, а може и до някоя банка да отскоча да свърша малко работа... Голяма слънчева усмивка за всички 🙂 

Ми ти, кога си седял толкова дълго време тук, че да видиш, че и у дома си е хубаво:))))))

Въпреки всичко.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 7 минути , AlexandraKo каза:

Ми ти, кога си седял толкова дълго време тук, че да видиш, че и у дома си е хубаво:))))))

Въпреки всичко.

Ама аз никога не съм спирал да харесвам България - въпреки всичко - и честно казано нямам никакво желание да живея в друга страна... 🙂 Просто апетитът ми за пътуване и постоянно откриване / усещане на новости е прекалено голям. Нищо, сега поне ще опозная по-добре квартала, макар че за целта май първо трябва да си взема куче 🤣

  • Харесвам 7
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Ама аз никога не съм спирал да харесвам България - въпреки всичко - и честно казано нямам никакво желание да живея в друга страна... 🙂 Просто апетитът ми за пътуване и постоянно откриване / усещане на новости е прекалено голям. Нищо, сега поне ще си опозная по-добре квартала, макар че за целта май първо ще трябва да си взема куче 🤣

Тъй, тъй, в такива моменти, човек открива и у себе си, неподозирани неща.

Ето, на мен например, ми идат мисли, да ида на разходка в планината:))))Дето не ми се е случвало преди.

 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Георги Матеев каза:

 Нищо, сега поне ще опозная по-добре квартала, макар че за целта май първо трябва да си взема куче 🤣

И торбичка от Била върши работа 😉 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 19.03.2020 г. в 16:01, Биксбит каза:

Тоя месец пропаднаха две пътувания, ама още другия месец - Кипър и през май Португалия очаквам да се реализират. Нищо няма да отменям и отлагам, даже напротив - очаквам да купя и за Санкт Петербург през юни.

Аз съм запазил нощувки за август за Санкт Петербург,които обаче не са платени...полети още не съм,но се надявам истерията да отмине и да можем пак да посетим този великолепен град!

 

Връзка към мнение
На 19.03.2020 г. в 18:26, Topfly каза:

Това е вариант само ако има масови фалити и капацитета на пазара спадне драстично. Ако краткосрочно повечето големи участници бъдат спасени, капацитетът ще си остане и ще видим невиждани до сега промоции през лятото. “Избиването“ на загубите не става по желание на пазарните участници. Те авиокомпаниите и до сега не даваха евтино билетите по “алтруистични“ причини, а защото на толкова максимум можеха да продават билетите! Целта на авиокомпаниите е винаги да продават на максимално възможна цена. Всичко е въпрос на търсене и предлагане, а след този вирус доверието на публиката към пътуванията ще е доста ниско и единствено с ниски цени ще могат авиокомпаниите да си запълнят капацитета...

 

Мойта лична и оптимистична прогноза е да се готвиш за промоциите на живота си! Който е най-смел с резервациите след възстановяването на полетите, той ще спечели най-много 🙂

И аз се надявам да е така!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Началото на септември 2017 г. Прибираме се от почивка и сварваме блока ни обграден със заграждения поради предстоящ 20+ милионен ремонт на градския кей и бул. Придунавски в Русе. От тогава този район не е чистен, върху сантиметровата прах се боядисаха пешеходни пътеки с давност един месец.

Във връзка с общинските мерки за борба с коронавируса съпругът снощи писа тук-там за “чистотата” в града. Днес, случайно или не, се появиха почистващи машини. Е как да не съм оптимист ... в публичното слово

AAABEE80-CF69-42DC-ACCB-0BFCDCF1B958.jpeg

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

трябва да си взема куче

Мога да те уредя с едно. 😂

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 19.03.2020 г. в 18:26, Topfly каза:

Мойта лична и оптимистична прогноза е да се готвиш за промоциите на живота си! Който е най-смел с резервациите след възстановяването на полетите, той ще спечели най-много 🙂

Изключително много се надявам да се окажеш прав!

 

Вече съм се наредил на опашката и само чакам да отворят отново сергията, че имам доста да наваксвам... А и тоя капацитет трябва да го пълним, нали 🙃

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Имах Раян билети за Великден за Тревизо и се чудех с каква дестинация да ги сменя, тъй като въобще не ми се разправаше с поредния посредник и поредния рефънд (най-вероятно под формата на поредния ваучер).

 

След "дълго" мислене... не сменихме дестинацията, а само датите - за края на януари / началото на февруари. Да, планираме да ходим на карнавала във Венеция, йеййй! 🙂

 

Погледнато от призмата на настоящия апокалипсис в Италия дали не ме тресе як оптимизъм, а? 🤣 Но твърдо вярвам, че след близо година отдавна всичко ще е само лош спомен...

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Май почти не съм имал момент без предстояща резервация за някаква Италия. Така е и сега. 

Wizz са по-големи оптимисти и от мен,  и знам че нямат търпение да литнат отново. 

Сигурен съм, че в рамките на годината Италия отново ще е достъпна,  но поне за известно време тълпите няма да ги има. 

Хубаво за нас 🙂

 

А иначе ние сме се вторачили основно в авиокомпаниите, но няма да е голяма изненада, ако някой ОТА не издържат на кризата.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.