Прескочи до съдържание

Темичка за оптимисти!


Препоръчани мнения

преди 14 часа, Lyubina каза:

как при толкова много пътуващи хора, никой от нас не се разболя

И да се е разболял някой, може и да не е решил непременно да се "похвали" тук... 
А и предполагам средната възраст на магеланското общество не е много висока, т.е. възможно е някой безсимптомно да го е прекарал без да знае.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имахме колега на работа, който се разболя. Но вече бяхме разредили ходенето до офиса и винаги имаше едно 2-3м между нас. И никой друг от колегите не се раболя. Social distancing явно не е бош лаф. Освен не е сигурно, че като си се разболял веднъж няма да те хване пак. Колкото повече този вирус прекарва в човешките тела толкова по-голяма е вероятността да се оформи нов щам или да мутира.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Lyubina каза:

Като сме оптимисти, да задам една питанка: как при толкова много пътуващи хора, никой от нас не се разболя (пепел ми на езика 😉 ) или поне не е положителен за антитела? Или просто никой от нас не се е изследвал?

Аз съм почти сигурен, че изкарах корона-та още февруари. Историята накратко.

 

На 1 февруари аз и колегата ми бяхме в един берлински клуб по работа и мисля, че там се заразихме (в заведението имаше около 1000 човека). Скоро след това се разболяхме брутално, като симптомите изключително много наподобяваха на коронавируса - висока температура, затруднено дишане, суха кашлица, отпадналост на тялото и въобще пълна програма. Категорично не беше обикновен грип, такова нещо и с такава сила не бяхме преживявали никога и двамата. На кашлицата й отне цели 3 седмици да се разкара и абсолютно никакви лекарства не помогнаха, а опитахме кажи-речи всичко възможно. Разбира се, в онзи момент все още не се говореше много за коронавирус в Европа и не направихме връзка.

 

Впоследствие като върнах лентата разбрах, че първите случаи на Covid-19 в Германия са били още в средата на януари и то именно в района на Берлин, така че не беше трудно да събера 2 и 2.

 

Все още не съм се изследвал за анти-тела, скоро мисля да го направя, но вътре в себе си съм почти убеден в резултата.

 

Та... оживях! 🙂

  • Харесвам 12
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Георги Матеев каза:

Аз съм почти сигурен, че изкарах корона-та още февруари. Историята накратко.

 

На 1 февруари аз и колегата ми бяхме в един берлински клуб по работа и мисля, че там се заразихме (в заведението имаше около 1000 човека). Скоро след това се разболяхме брутално, като симптомите изключително много наподобяваха на коронавируса - висока температура, затруднено дишане, суха кашлица, отпадналост на тялото и тн. Категорично не беше обикновен грип, такова нещо и с такава сила не бяхме преживявали никога. На кашлицата й отне цели 3 седмици да се разкара и абсолютно никакви лекарства не помогнаха, а опитахме какво ли не. Разбира се в онзи момент почти не се говореше за коронавирус в Европа и не направихме връзка.

 

ще е любопитно да си направиш и да споделиш резултата, доста хора имат същото усещане като твоето и все пак се оказва, че не е така

 

същото описание, което даде, го прекарах и аз през октомври, точно след връщането ни от Санторини, където както знаете китайците са абсолютно съсредоточени, и то на много малко пространство, кашлях почти до края на ноември, да си мисля ли, че още есента е имало разпространение но де факто никой не го е подозирал за нещо различно?

 

вторият момент е, че тези бързи тестове за антитела не се считат за абсолютно надеждни, и трето - на мен не ми дадоха да си видя самия тест и какви черти има, а само ми изнесоха резултата на лист; после много ме хвана яд, че не настоях да видя самия тест дали е имал контролна черта за валидност

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние изкарахме нещо подобно точно от Коледа до 3 седмици след НГ. Половината ми колеги също бяха болни. Ваксинирана съм против грип (тази година за първи път през съзнателния ми живот), пък и съм карала грип преди години, та знам какво чудо е това на собствен гръб. 😊 

Освен това болестта ми съвпада като времеви период с предполагаемия инкубационен период от около 14 дни след прибирането ми от Амстердам през Мюнхен (за по направо). Но това с клетъчния имунитет, като теория, наистина може да обърка всички планове. 

Ще направя един тест за всеки случай. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абсолютно същите оплаквания като на Матеев развихме през януари , ден след като се прибрахме от ЛА ( няколко дни след първият случай там). Първо Половинката , на следващият ден аз , два дни след това и малкият.  На нас ни отмина след седмица , малкият обаче го държа три седмици и половина , никой обаче не разви температура. На втората седмица заведохме малкият на доктор , след прегледа казаха , че е нормален бронхит и до месец ще отмине от само себе си ( което и стана) . Тогава за пореден път се убедих в огромната разлика между двете здравни системи : на малките деца  за бронхит абсолютно нищо не се изписва като лекарства.

 

В крайна сметка , съмненията ми отпаднаха , и си мисля , че е било все пак разновидност на грип , а не Ковид ( не успяхме да заразим никой друг , а се виждахме с доста хора).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Впоследствие като върнах лентата разбрах, че първите случаи на Covid-19 в Германия са били още в средата на януари и то именно в района на Берлин, така че не беше трудно да събера 2 и 2.

 

Първият случай е от 27.01 в Бавария, така че може да останеш изненадан от резултата на теста.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , tch каза:

Първият случай е от 27.01 в Бавария, така че може да останеш изненадан от резултата на теста.

А ние се чудим къде е бил пациент 0 в България ? 😃

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

при всяко положение е наистина странно, че точно тук, където са събрани хора, пътуващи постоянно и до последно преминавали през големи летища и епицентрове на заразата по света, не се наблюдава, ако не никакво, то близко до нищожно разпространение, и то ако предположим, че има хора с положителни тестове и с нежелание за споделяне - или вирусът не е бил толкова заразен, или нещо друго ни е опазило

 

като се сетя как пуснах саркастичен пост, че само по хората с маски можеше човек да открие къде е гейта за България на летището в Малага, а сега се чудим в какъв цвят да ни е днешната...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Последно бях в Ейлат (28.02).На летището маските се слагаха май само за селфи.Чуваха се доста яки кашлици.Пред в самолета имаше 2 деца, които постоянно се катереха по седалката и кашляха срещу мен.Накрая си сложих маска,като се надявах да ги озаптят да не се катерят, но не би.Преди това в Йерусалим както се бях заблял се врязах в тълпа от азиатци,не разбрах какви са,но бяха с маски.Но явно не ми е било писано да се заразя там, не съм имал никакви симптоми след това.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние пък, се върнахме от Лансароте на 13 март сутринта, а след обяд затвориха държавата:(

Но за пътуването си носехме маски, ръкавици, дезинфектанти. На Лансароте  не сме общували с никого, гущерувахме си , по цял ден на плажа двамата. Имахме няколко часа престой в Мадрид, прекарахме ги в един ресторант и във ВИП салона, в най- отдалечените от другите хора места.

За всички полети си бях взела АИ и с изключение на този от София, дето ни ги бяха сменили, си пътувахме сами, на по 3 седалки, че купувам по две пътеки.

Ваксина против грип, си слагаме всяка година, откакто ги има. Откакто сме си дошли, си продължаваме да спазваме, каквото трябва. Аз имам навик, да ползвам по две от маските на д- р Майер, една върху друга, като работя.Сега си ходя все така, като се прибера, чак тогава ги махам. По цял ден седя и с ръкавици, този навик , също ми е от години. Мен, ако трябва да бъда честна, ме притеснява повече Хепатитът, отколкото тоя вирус:(((((

У нас, също всичко правя с ръкавици, сега, само дето и по пътя съм с ръкавици .Тоест - нямам никакъв дискомфорт, че съм непрекъснато, с две маски и ръкавици.

Даже,като във вица, без маска ми е криво:)))))

От години ползваме огромни количества джинджифил. На чай и настърган, с мед и лимони. Той, па се оказа и подходящ за случая:)))))

Вземаме вече втори месец цитровит+цинк,на тема хигиена си имам професионална деформация, та открай време, плодове - зеленчуци се търкат с четка и сапун.

Така че, правим всичко, що трябва да се прави.

Оттам насетне, всичко е в ръцете на Господ:)))

Но то винаги е така - когато има много въпроси, на които не можем да дадем отговор, нещата опират до Господ:((

С по- малко думи - правете, каквото трябва, спазвайте протиепидемичните указания и не го мислете.

Както с много други неща, просто, ще се научим да живеем и с това.

Сетих се още нещо - хората, които срещам по пътя или в магазина, много често, са с маска или на челото, или под брадата. 

Има една много хубава картинка, която показва, колко се предпазва човек, ако и другият насреща е с маска, но не я намирам.

Като я намеря, ще я сложа.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Zara каза:

Как успявате да съхраните ръцете си след целодневно носене на ръкавици? При мен след 10мин.кожата ми става на гъба. Слагам латексови с талк.

Аз ползвам само нитрилни. Ама, не седя цял ден с едни - сменям ги, поне 10 пъти.Между тях - миене, подсушаване, мазане с крем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Zara каза:

Как успявате да съхраните ръцете си след целодневно носене на ръкавици? При мен след 10мин.кожата ми става на гъба. Слагам латексови с талк.

А защо по цял ден? Разбирам да се носят при пазаруване и преди да се качим в колата да се изхвърлят.... Явно пропускам нещо?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , tch каза:

А защо по цял ден? Разбирам да се носят при пазаруване и преди да се качим в колата да се изхвърлят.... Явно пропускам нещо?

Ако си седиш в къщи - да. Но ако си на работа, ако има и други хора, е по- добре да си с ръкавици.Изключвам медицината, дето си е задължително, не от сега.

Връзка към коментар

На някои им се налага продължително носене заради професията. А в момента, заради корона-та, някои работодатели се престарават, та задължават служителите си да носят ръкавици по цял ден, без това да има отношение към същината на дейността им.

Връзка към коментар

@AlexandraKo, с хепатита нямам проблем. Първото ми работно място беше инфекциозна клиника, по време на голямата епидемия 90-91-ва година.

За хепатит В имам ваксина от как започнах да работя в друга област.

 

При вас носенето на маски и ръкавици си е вид професионално изкривяване. Моят стоматолог от как го познавам непрекъснато е като космонавт в кабинета си - маска, ръкавици, очила... но считам, че това е проява на професионализъм.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , Lyubina каза:

@AlexandraKo, с хепатита нямам проблем. Първото ми работно място беше инфекциозна клиника, по време на голямата епидемия 90-91-ва година.

За хепатит В имам ваксина от как започнах да работя в друга област.

 

При вас носенето на маски и ръкавици си е вид професионално изкривяване. Моят стоматолог от как го познавам непрекъснато е като космонавт в кабинета си - маска, ръкавици, очила... но считам, че това е проява на професионализъм.

 

 

Аааа,то и аз имам ,за Хепатит и В, и А, и непрекъснато се следя .И знаеш ли,много интересно.Както стана дума по- горе ,за имунитета.

Всяка година си следя количеството на Hbs. Дали са над  или под 10.И примерно,години наред,са ми около 20-25 000.И изведнъж - паднаха под 10.

Та веднага - наново, по схемата.

Аз съм за ваксините и всичко,що е възможно,го имам:))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Честно? Не знам и не съм се интересувал, вероятно отдавна нямам защитен титър, или никакъв, но навремето беше задължителна. Още повече, водехме се ендемичен регион. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интуитивно първо посегнах към темата за оплакване, но понеже ми писна от негативизъм включих оптимистичния поглед 🙂

 

По план в момента трябваше да летя от Фрийтаун (столицата на Сиера Леоне) до Монровия (столицата на Либерия) със световно-неизвестните Africa World Airlines и най-сетне щяхме да оцветим срамното бяло петно "Либерия" в магеланския атлас. Уви, явно не е било писано да се случи точно днес, но пък за спомен ми остана най-скъпата и най-странна виза, която съм вадил някога. Ако един ден ми дойде муза ще разкажа в подробности, че историята е силно епична и удря в земята дори нигерийската виза. Та ето я хубавицата, вижте какво чудесно лого с палмичка и корабче си имат хората:

1128287167_InkedvisaLiberia_LI.jpg.ff21459ff77a5e19432fe63fa1ecde7b.jpg

 

Напук на сегашния провал се надъхах още повече и от сутринта оптимистично ровя из Гугъл, кроейки още по-пъклени бъдещи планове 🙂 А Либерия няма къде да ходи, ще ме чака!

  • Харесвам 10
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 27.04.2020 г. в 13:58, Георги Матеев каза:

Интуитивно първо посегнах към темата за оплакване, но понеже ми писна от негативизъм включих оптимистичния поглед 🙂

 

По план в момента трябваше да летя от Фрийтаун (столицата на Сиера Леоне) до Монровия (столицата на Либерия) със световно-неизвестните Africa World Airlines и най-сетне щяхме да оцветим срамното бяло петно "Либерия" в магеланския атлас. Уви, явно не е било писано да се случи точно днес, но пък за спомен ми остана най-скъпата и най-странна виза, която съм вадил някога. Ако един ден ми дойде муза ще разкажа в подробности, че историята е силно епична и удря в земята дори нигерийската виза. Та ето я хубавицата, вижте какво чудесно лого с палмичка и корабче си имат хората:

1128287167_InkedvisaLiberia_LI.jpg.ff21459ff77a5e19432fe63fa1ecde7b.jpg

 

Напук на сегашния провал се надъхах още повече и от сутринта оптимистично ровя из Гугъл, кроейки още по-пъклени бъдещи планове 🙂 А Либерия няма къде да ходи, ще ме чака!

Шансовете се увеличават!https://simpleflying.com/ryanair-boeing-737-liberia/?utm_source=email

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Много ли е оптимистично да планирам пътуване из Хърватия и Словения от 01.08? Ще е с колата и само ще направя резервации за настаняване,  ако не стане просто ще ги анулирам. От къде да следя за мерките в Сърбия, Хърватия и Словения?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.