Прескочи до съдържание

Как се справяте с карантината?


Препоръчани мнения

преди 4 часа, Sju каза:

Днес на пътя ми случайно се озова микробус, извозващ болен с Ковид. Не беше линейка, не беше брандиран, хората вътре бяха в "скафандри". Имате ли идея кои служби извършват такава дейност, дали е частна болница или доброволци, тъй като се говори, че линейките не смогват да се отзоват на всички сигнали?

Нали се включиха микробуси, на полицията и жандармерията,частните БМП, също.

 

https://debati.bg/politsai-izkarali-kursove-za-parameditsi-shte-transportirat-covid-patsienti/

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , bad kid каза:

Вчера го обявиха и да са се организирали толкова бързо!? В България?

А пък аз чакам, нашият министър и народните представители - лекари, да започнат да си упражняват професията си, в ковид-отделенията, както обеща, самият министър.

 

  • Харесвам 11
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

А пък аз чакам, нашият министър и народните представители - лекари, да започнат да си упражняват професията си, в ковид-отделенията, както обеща, самият министър.

 

@AlexandraKo , внучката ти (тийнеджърка-мечтателка) е хакнала профила ти и … си пише какво розовичко е сънувала. :biggrin:

 

-----

Хайде всеки да си гледа работата - министърът,  ако обича да си управлява/организира здравната "система".

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , ven62 каза:

@AlexandraKo , внучката ти (тийнеджърка-мечтателка) е хакнала профила ти и … си пише какво розовичко е сънувала. :biggrin:

 

-----

Хайде всеки да си гледа работата - министърът,  ако обича да си управлява/организира здравната "система".

Ми нали министърОт се изпъчи тия дни и удари д**е в тавана, как ще лекуват наред.

Поне да не плещят глупости, че ми омръзнаха.

Толкова им е и организацията, нали виждаш, тоталния хаос навсякъде.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 8 минути , AlexandraKo каза:

Ми нали министърОт се изпъчи тия дни и удари д**е в тавана, как ще лекуват наред.

Поне да не плещят глупости, че ми омръзнаха.

Толкова им е и организацията, нали виждаш, тоталния хаос навсякъде.

Това което мога да направя, го направих.

Отново поставих майка ми, баща ми и тъщата под домашен арест. Лошото е, че са вироглави и не слушат. Трябвало да ядат хляб, ама всеки ден да си го купуват, мек трябвало да бъде... Скъсват ми нервите.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 31 минути , ven62 каза:

Това което мога да направя, го направих.

Отново поставих майка ми, баща ми и тъщата под домашен арест. Лошото е, че са вироглави и не слушат. Трябвало да ядат хляб, ама всеки ден да си го купуват, мек трябвало да бъде... Скъсват ми нервите.

 

Наистина е добре да ограничат контактите. Но макар и леко лаишко, ако шансът да се разболееш в магазин е толкова голям то цели обекти щяха да са затворени в момента, тъй като са останали без персонал.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
34 minutes ago, ven62 said:

Това което мога да направя, го направих.

Отново поставих майка ми, баща ми и тъщата под домашен арест. Лошото е, че са вироглави и не слушат. Трябвало да ядат хляб, ама всеки ден да си го купуват, мек трябвало да бъде... Скъсват ми нервите.

 

Хем те разбирам, хем знам, че и ние на тяхно място сигурно нямаше да слушаме...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 51 минути , ven62 каза:

Хайде всеки да си гледа работата - министърът,  ако обича да си управлява/организира здравната "система".

Права е Александра, че поне като не върши това което е назначен да върши, барем лекува ( ако и това може де )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , tch каза:

Наистина е добре да ограничат контактите. Но макар и леко лаишко, ако шансът да се разболееш в магазин е толкова голям то цели обекти щяха да са затворени в момента, тъй като са останали без персонал.

То, хлябът е поводът... като загледат два банана - 18 мин. Какво ги гледаш, пък ги въртиш. Или купуваш, или не. 1 сек. Освен това все някой ще срещнат. "Ама тя тази Ферхунде снощи, нали видя какво направи … ".

------

В магазините персоналът не е на 80+ години. Или са го изкарали и не са разбрали, или им престои … пак същото.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

Отново поставих майка ми, баща ми и тъщата под домашен арест. Лошото е, че са вироглави и не слушат. Трябвало да ядат хляб, ама всеки ден да си го купуват, мек трябвало да бъде... Скъсват ми нервите

Говори ми, говори.... Да съм спокойна, че не сме само ние подложени на домашен терор 😉

преди 45 минути , funny каза:

Права е Александра, че поне като не върши това което е назначен да върши, барем лекува ( ако и това може де )

Е, не.. човекът е (беше) действащ хирург до онзи ден, не така ...

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , bad kid каза:

Спасение дебне отвсякъде

 

 

Screenshot_20201103-123618.png

Явно, руснаците са много заети с тази профилактика, че друго не правят, та рублата се срива ли срива:))))))

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 11 минути , bad kid каза:

Спасение дебне отвсякъде

 

 

Screenshot_20201103-123618.png

Представям си това как ще го обясни проф. Кантарджиев:

"Към 4-те "Д" прибавяме едно "М", ама много голямо, всекидневно "М" - сутрин и вечер …Сега ще ви кажа … Не, я този път да взема да ви покажа..."

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 18 минути , Lyubina каза:
Преди 1 час, funny каза:

 

Е, не.. човекът е (беше) действащ хирург до онзи ден, не така ...

Нали знаеш че име се гради години , а се срива за дни. Едно безумно решение ( а то да беше едно) и цялото ти реноме отива на кино.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , ven62 каза:

"Към 4-те "Д" прибавяме едно "М", ама много голямо, всекидневно "М" - сутрин и вечер …Сега ще ви кажа … Не, я този път да взема да ви покажа..."

За да не разваляме "Д-тата", може да е (леко просташкото) Драпане на Дисаги 

Връзка към мнение
преди 31 минути , bad kid каза:

Спасение дебне отвсякъде

 

 

Screenshot_20201103-123618.png

Сега разбирам, защо старшината в казармата, казваше - "Е...нето е селска работа, че...ята оформя характера". Умен човек беше старшинката.

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 27 минути , funny каза:

Нали знаеш че име се гради години , а се срива за дни. Едно безумно решение ( а то да беше едно) и цялото ти реноме отива на кино.

 

 

Абсолютно, никой няма да го споменава в бъдещето като " способния хирург", ами, като " некадърния министър".

Имаме си брилянтна поговорка по този повод:

За кацата с мед и л****ната клечка...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , Костов каза:

Сега разбирам, защо старшината в казармата, казваше - "Е...нето е селска работа, че...ята оформя характера". Умен човек беше старшинката.

Какво да каже човекът? По-добре да си оформяте характера поединично отколкото да хване няколко, които групово правят селски изпълнения 😄 

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За 9 месеца свикнах с всичко.Не изпадам в крайности,не ми пречи да спазвам въведените правила.Никога не съм правила дългосрочни планове за каквото и да било,защото съм наясно,че нищо не е сигурно.Но пък също така знам,че всичко е временно и преходно.Искрено се надявам по-скоро да премине това изпитание за целия свят.

Единственото,което ми липсва са срещите с приятелите ми.Чуваме се непрекъснато по телефона,но тази година се наложи да си разменим коледните подаръци на улицата.Буквално.

Винаги през декември си имам задължителни мероприятия-да отида на балет и оперета,на коледен концерт,да хапна чурос и да пия греяно вино на немския коледен базар,да си купя подаръци и да опитам международна кухня на  базара в Интер Експо Център.И още една камара чуднинки,споделени с приятели.Този декември нищо не се получи.

Само здраве да има.Да преосмислим и подредим приоритетите си.

Живеем модерен  живот,с един клик имаме информация за всичко.И в същото време сме крехки и безпомощни пред обратите в световен мащаб.

Пожелавам на всички магеланци топла и уютна Коледа.

 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Мдааа, nothing lasts forewer... 

Това е може би най-оптимистичната фраза, която е приложима за тази година, и за която ми напомни последният пост на @jungfraujoch

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.