Прескочи до съдържание

Как се справяте с карантината?


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Георги Василев каза:

Привет. Най-ненадейно миналата седмица ме хвана някаква хрема. Минаха ден, два с 37,5 температура (само нощем), но по стечение на обстоятелствата реших да си пусна един тест. Оказа се положителен. След 2 дни (вторник тази седмица) си пуснах втори, защото нещо ме човъркаше след пърявия...уви пак положителен 🙂 На 32 съм, като цяло в добро здраве. Мога да заявя, че при мен не се усеща нищо по различно. Няма задух, няма кашлица, няма течащ или запушен нос, няма общо неразположение, няма загуба на мирис/вкус.....буквално няма нищо. Чак не ми се вярва, че е това. Температура не съм имал от неделя. Седя и изкуфявам. Само още 10 дни...😀

Благодаря, че сподели! Дано се почувстваш по-добре скоро!
 

преди 2 часа, Coo каза:

Не мисля, че на нас ще ни се размине, тихичко се моля да е по-леко и да не е съвсем едновременно, че няма кой да ни гледа детето. И да не затворят пак детските градини!

И аз мисля, че в един момент ще се случи и се надявам да мине леко (въпреки че аз имам слаба имунна система и всяко разболяване е продължително :(. )

 

Да, и аз се надявам да не затворят училищата и детските градини! 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

От над 10г работя в домашния си офис/работилница 😄 Тъй като е трудно да се разграничи личното от служебното време в хоум офиса (от масата за хранене сядаш да работиш и обратно, често до ранни зори) за мен беше лек отдих да намаля темпото, предвид резкия спад, който работата ми претърпя. Липсваше натискът да излизам и да се срещам с приятели, когато мога да поработя над нови идеи или да поспя 😄решаване на казуси по ремонти и обзавеждане на ново жилище останаха настрани и вече нямах нужда от оправдание, за да имам време за себе си. 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 10 часа, Vency каза:

Аз чакам само "официалният" мейл, че разрешават работа от всяка държава в ЕС. 

И вече съм ги наредил за 2 години напред дестинациите за по 3 месеца да се карантинирам. Все средиземноморски разбира се.

Това на теория звучи добре, ще ми е интересно на практика да каже някой как се реализира. Аз работя от март от вкъщи, но така и не можах да го измисля. Едно на ръка, че трябва да се съобразявам с дете на училищна възраст, но да кажем, че и училищата са на дистанционно обучение и или е само за лятната ваканция - пак не го измислих.  Много от държавите, които представляват интерес за мен имат (имаха) най различни рестрикции. В много случаи дългосрочния наем е обвързан с различни условия, а на хотел не виждам смисъл. Въпреки, че е от вкъщи, моят ден е почти изцяло запълнен с работа, понякога и в обедната почивка (ние сме екипи от много хора, пръснати по света, на всички графиците са запълнени и за да се намери слот, в който всички са налични, често е такъв, който е в обедната почивка на някой), така че реално само вечер и уикендите мога да се възползвам от това, че съм в друга държава и мога да отида някъде и да разгледам нещо, и аз някак си не можах да се убедя, че ми е по-удобно да се ангажирам с цялото  дългосрочно местене и свързаните усложения и допълнителни разходи, като мога да си работя от вкъщи и само за седмица-две по време на отпуска да отида някъде и да си използвам пълноценно времето на чуждо място. Отделно, аз не се социализирам бързо и лесно, та приятели и социални контакти за мен (и не само за мен), ще са сведени до минимум. Това са моите разсъждения де, и наистина ми е интересно да чуя от първа ръка някой, който го е направил на практика как се случило.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Аз не съм била нито един ден в къщи и въпреки това усещането ми е, че живота минава покрай мен, а аз съм страничен наблюдател. Тази несигурност и невъзможност да се плнира каквото и да било направо ме побърква.

 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 2 минути , Румяна каза:

Аз не съм била нито един ден в къщи и въпреки това усещането ми е, че живота минава покрай мен, а аз съм страничен наблюдател. Тази несигурност и невъзможност да се плнира каквото и да било направо ме побърква.

 

Абсолютно по същия начин се чувствам. И аз не съм била нито един ден в къщи. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Бръмбар каза:

Това на теория звучи добре, ще ми е интересно на практика да каже някой как се реализира. Аз работя от март от вкъщи, но така и не можах да го измисля. Едно на ръка, че трябва да се съобразявам с дете на училищна възраст, но да кажем, че и училищата са на дистанционно обучение и или е само за лятната ваканция - пак не го измислих.  Много от държавите, които представляват интерес за мен имат (имаха) най различни рестрикции. В много случаи дългосрочния наем е обвързан с различни условия, а на хотел не виждам смисъл. Въпреки, че е от вкъщи, моят ден е почти изцяло запълнен с работа, понякога и в обедната почивка (ние сме екипи от много хора, пръснати по света, на всички графиците са запълнени и за да се намери слот, в който всички са налични, често е такъв, който е в обедната почивка на някой), така че реално само вечер и уикендите мога да се възползвам от това, че съм в друга държава и мога да отида някъде и да разгледам нещо, и аз някак си не можах да се убедя, че ми е по-удобно да се ангажирам с цялото  дългосрочно местене и свързаните усложения и допълнителни разходи, като мога да си работя от вкъщи и само за седмица-две по време на отпуска да отида някъде и да си използвам пълноценно времето на чуждо място. Отделно, аз не се социализирам бързо и лесно, та приятели и социални контакти за мен (и не само за мен), ще са сведени до минимум. Това са моите разсъждения де, и наистина ми е интересно да чуя от първа ръка някой, който го е направил на практика как се случило.

Ами с AirBNB за дългосрочен наем цените са други. При мен  така, че аз работа свършвам около 16:30. Живота и туризма са 2 коренно различни неща.

Аз се забавлявам не само като обикалям туристическите забележителности, а и това да се потопя в живота на местните.

От кой магазин пазаруват за вкъщи, какво им продават на тях, вечеря в местното кръчме, къде им е пощата , аптеката, месаря и т.н.

Аз съм доста антисоциален. Особено само с един английски език в сърцето на Франция, Италия, Гърция, Германия.. никакъв шанс да се разберете нормално.

Заради което и не успявам да разбера местната култура напълно. Ама няма пълно щастие 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

нашата фирма работим от вкъщи още от март, честно си казвам, че вече ми писна жестоко... Със сигурност ще сме вкъщи до януари, а с голяма вероятност поне до март... Омръзна ми много, боли ме гърба, защото работя на трапезарната маса и на обикновен стол, а съм по цял ден на компютър. Нямам място за бюро, понеже и мъжа ми в вкъщи, а сме с два монитора... абе, искам си в офиса 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, slujitel каза:

И аз не съм била нито един ден в къщи

До тази седмица.

Но контактите (въпреки отрицателния резултат от RT-PCR) успяха да изплашат населението и бързо-бързо ме изпратиха в къщи със служебен лаптоп.

Да си призная, в къщи се очертава голяма скука. Работа си имам предостатъчно, но като няма с кой да обсъдиш даден казус (освен по телефона) ... мдааа, и определено повече работа успях да свърша за по-кратко време.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
16 minutes ago, mu_ry said:

Омръзна ми много, боли ме гърба, защото работя на трапезарната маса и на обикновен стол,

Трябва да правиш упражнения за гръб (говори с физиотерапевт) и си вземи по-добър стол + гумена възглавница за да ти се тренират гръбните мускули.

 

При мен - очаквам с нетърпение да сложат обучението във факултета онлайн, защото вече трета седмица водя лекции на отворени прозорци, а времето е студено и не искам да хвана бронхит.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, pr284 каза:

водя лекции на отворени прозорци,

Леко офф-

В далечната 1996 февруари и март бях на т.нар. "Основен курс" за специалност.

Аулата в морфологичния блок на МА беше с изпочупени прозорци, нямаше парно, а сняг имаше в изобилие. Сутрин по радио FM+ (ако не се лъжа) водещият започваше с думите "И днес максималните температури нямат да превишават - 14С)....

Преподавателите как да е оцеляваха за по два часа, но ние как сме водели записки вече не мога нито да си спомня, нито да си представя дори. Помня една от лекторите ни - стоеше в залата с палто, шапка, шал и ръкавици. Ама то нямаше и как да се оцелее по друг начин.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Lyubina каза:

До тази седмица.

Но контактите (въпреки отрицателния резултат от RT-PCR) успяха да изплашат населението и бързо-бързо ме изпратиха в къщи със служебен лаптоп.

Да си призная, в къщи се очертава голяма скука. Работа си имам предостатъчно, но като няма с кой да обсъдиш даден казус (освен по телефона) ... мдааа, и определено повече работа успях да свърша за по-кратко време.

Ние не можем да работим от вкъщи, или ходим на работа или нищо не правим в къщи. Мъжа ми все пак изкара 2,3 дни нищоправене онлайн, аз не съм нито ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има ли шанс в ЕС и в частност България да спре това ежедневно съобщаване на бройки? За целите на контрола им няма ли да е достатъчно да се отчитат един път седмично?

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

То и ние до преди няколко месеца не можехме, но се оказа, че можем. IT-отдела се справи прекрасно със задачата.

От в къщи имам достъп до всичко, с което работя и от офиса.

Само не мога да подписвам на ръка, но и тази дейност от години е в електронен формат с някои дребни изключения.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , ДиянаВ каза:

да спре това ежедневно съобщаване на бройки?

Не разбирам защо? Ако не искаш да знаеш - не ги чети 🙂 Мен ме интересува колко са в моя град и си преценявам риска къде мога да отида и къде - не. 
* разбира се "преизчислявам" бройката, но е ориентир все пак

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
20 minutes ago, Niceday said:

Не разбирам защо? Ако не искаш да знаеш - не ги чети 🙂 Мен ме интересува колко са в моя град и си преценявам риска къде мога да отида и къде - не. 
* разбира се "преизчислявам" бройката, но е ориентир все пак

Аз и да не ги чета, на ден по сто пъти ги казват по всевъзможни канали. 

В този ред на мисли искам да благодаря на участвалите със снимки за календарите и разгорещили темата за коментарите, мненията, предложенията. Много готино ми беше два дни без вечерни новини 👏😁

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Да си призная, никакви медии не следя и не гледам. Като ми потрябва нещо, търся в нета, но само ако на мен ми потрябва...

От време на време се промъкват актуални новини във форумите, та ща не ща ги чета, това ми стига

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
2 minutes ago, neuromancer said:

Да си призная, никакви медии не следя и не гледам. Като ми потрябва нещо, търся в нета, но само ако на мен ми потрябва...

От време на време се промъкват актуални новини във форумите, та ща не ща ги чета, това ми стига

А докато готвиш не пускаш ли телевизия за фон. Аз така правя след работа - пускам телевизора и си наливам чаша вино, но ще взема да откажа първото 😀, че вреди повече.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , ДиянаВ каза:

А докато готвиш не пускаш ли телевизия за фон. Аз така правя след работа - пускам телевизора и си наливам чаша вино, но ще взема да откажа първото 😀, че вреди повече.

Ми не, слушам музика.

От доста време се каня да се откажа от кабелната телевизия, само филми се гледат, а за това има нетфликс, Гугъл плей и какво ли не

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

не пускаш ли телевизия за фон

Даже нямам телевизор 🙂 От 8 години. И за цялото това време нито 1 път не ми е трябвал 🙂 Дори като идем някъде на гости, ако са пуснали телевизор и е удобно - моля да го спрат, ако не е удобно - повече в тази къща не стъпвам 🙂 Може да се стори малко крайно, но по цял ден съм на компа - за около 10 пъти по-малко време съм се информирала идеално какво се случва по света и у нас. При това с информация, която ме интересува, а не която някой неграмотен журналист ми натрапва 🙂

  • Харесвам 10
  • Шок 1
  • Браво 3
Връзка към коментар

Аз сега се сетих, че не знам къде да проверявам броя заразени по райони. Понякога отварям някоя новина и там пише някакви цифри, но къде се публикуват официалните данни за България? 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Lindt каза:

Аз сега се сетих, че не знам къде да проверявам броя заразени по райони. Понякога отварям някоя новина и там пише някакви цифри, но къде се публикуват официалните данни за България? 

https://coronavirus.bg/bg/statistika

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , tch каза:

Намерихме го, благодаря! Но как виждаш данните от вчера например и по район? Или ръчно си ги нанасяш в таблицата ежедневно, за да ги обработиш? Ти как разбра, че предстои да минем прага за Германия? 

Връзка към коментар

@ДиянаВ, гледай " Разследване на самолетни катастрофи" По-весело е от нашите новини. 😉

По темата нямам какво да кажа. Ходя си на работа . Събираме се с приятели. Обикаляме тук там из България. Ей такива едни прозаични неща. А с Вируса в очите се гледаме строго. Единственото за което съжалявам е че пустия му вирус ми изяде отпуската и заплатата.

И като един непоправим оптимист, вярвам, че утре ще е по-добре.

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.