Прескочи до съдържание

Как се справяте с карантината?


Препоръчани мнения

1 hour ago, Lindt said:

Намерихме го, благодаря! Но как виждаш данните от вчера например и по район? Или ръчно си ги нанасяш в таблицата ежедневно, за да ги обработиш? Ти как разбра, че предстои да минем прага за Германия? 

Официално - разцъкваш по дневните обявления.

Неофициално - може да видиш в Уикипедия. https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_in_Bulgaria

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

Намерихме го, благодаря! Но как виждаш данните от вчера например и по район? Или ръчно си ги нанасяш в таблицата ежедневно, за да ги обработиш? Ти как разбра, че предстои да минем прага за Германия? 

Не е било нужно да ги слагам в таблица. Просто всеки ден имахме над 95 случая, което умножено по 7 прави долу-горе границата от 50 на 100 000 за последните 7 дена.

Връзка към коментар
2 hours ago, Костов said:

@ДиянаВ, гледай " Разследване на самолетни катастрофи" По-весело е от нашите новини. 😉

По темата нямам какво да кажа. Ходя си на работа . Събираме се с приятели. Обикаляме тук там из България. Ей такива едни прозаични неща. А с Вируса в очите се гледаме строго. Единственото за което съжалявам е че пустия му вирус ми изяде отпуската и заплатата.

И като един непоправим оптимист, вярвам, че утре ще е по-добре.

Старая се да съм оптимист или по-скоро не ме е обвзела депресия, така че вродения оптимизъм при мен си действа🙂. В ежедневието ми даже получавам малки благинки от ковид кризата. Сега като захладня с колеги обядвам в ресторант Панорама на 17-ти етаж на хотел Рига, с невероятна гледка към река Дунав и птичи поглед над града. Забавляваме се като наблюдаваме речния трафик, намираме си интересни сгради и покриви, мъчим се да ги разпознаем и после ги търсим в мапс 🙂. Следим дори нивото на р. Дунав и си припомнихме как преди години точно в 15.00 часа го съобщаваха по радио точката на три езика - български, руски и френски 😁. Качило се е доста последните дни. Трафикът е слаб - 4-5 товарни платформи, повечето седят от седмици🙂. И за цялото това удоволствие получаваме вкусна храна, изкусно плейтната и поднесена от сервитьор с бели ръкавици, за която плащаме 5-6 лв. Въпреки това днес ми стана терсене, че бяхме само две маси клиенти за предлаганите четири ястия, две салати, две супи. От началото на седмицата с покачване на прословутите бройки, започна този спад в посетителите. Не знам страх ли ги хората или работят от вкъщи и не обядват навън. Такова чувство за призрачност усетих и в кръчмите в Прага в началото на септември. Не ми харесва и не го искам, дори и да има моментни ползи.

Друг ежедневен мой новопридобит кеф е да гледам реката. Сутрин от вкъщи до училището на детето вървим 6-7 мин. по булеварда над нея Придунавски. Преди това беше и на детска градина по този маршрут, така че 8 години го минавам по два пъти на ден. Ами усетих се, че сега все едно други очи имам, вървя и гледам какво ми предлага. Тази седмица две сутрини имаше мъгла, която буквално пълзеше само над водата. Как мрънках, ако времето е мъгливо, влажно и студено. Сега все едно бях на живо в сцени от Властелинът на пръстените🙂. Миналата седмица имаше дъга, розово небе. Дърветата на отсрещния остров всеки ден променят премяната и отраженията си.

 

Но тези краткотрайни готини емоции не ми пречат освен оптимист да съм и хейтър. За това ще кажа, че не го искам този вирус, мразя го.

  • Харесвам 13
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 25 минути , Nik каза:

Прекрасно.  Наслаждавам се на залеза и виждам кенгуру. 

IMG-1.jpg

Те така си скачат. И  пред колите, и навсякъде, а и са най-активни точно по него време.

Хубавото е, че между кварталите има доста големи незастроени площи, тя успявахме да стигаме до тях дори и при ограниченията.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

На мен носенето на маска ми е най-малкото неудобство. Освен, че я забравям чат-пат и се налага да се връщам, не ми пречи кой знае колко, даже сега в студа ми е като шалче. Ако беше само тя, лесно щях да преглътна, но цялата несигурност във всякакви аспекти - това е което ме тормози повече.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 12 часа, Тони каза:

Ние сме затворени от 5 август. До преди две седмици с вечерен час, не работи все още нищо освен аптеки, магазините с хранителни продукти , бензиностанции.

Можехме до се отдалечаваме до 5 км от дома, за до час но ден, преди 5 дни станаха 25, но бизнесите все още е не работят , ще отворят всичко на 2.11, без фитнес и, кина и спортни събития.

Вече съвсем свикнахме, но беше много дълъг период и доста тежко. Изпуснахме цялата пролет.

Хубавото е, че имаме двор и доста приятно организирано място за отдих. Най-лошото е, че нямаше как да се виждаме с приятели почти 4 месеца, тъй като разстоянията са ни големи и трудно да имаш такива а до 5 км.

За щастие поне засега преборихме втората вълна и имаме по 1 до 5 случая за щата на ден последните 2 седмици. Дано няма после трета.

Но залезите са ни прекрасни, дори и в квартала:

IMG-cc9520a4714d6aa3fd62b7fa6c8f6bc8-V.jpg

Ще пуснеш ли снимката за следващият календар?

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Темата е почистена. Моля да се придържаме към добрия тон и към въпроса "Как се справяте с карантината", а да не се впускаме пак в спорове "За и против маските, мерките и наложените ограничения".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В синхрон с модераторската политика във форума, искам да заявя, че се справям отлично с всякакви мерки и карантини, защото живея според собствените си разбирания, опит и прочетени академични статии по  темата. Тези дни трябва и да напиша едно писмо до СЗО с молба за борба със захарта и захарните изделия. Миналата година са починали 2 милиона души от диабет по света. Това е ужасно! Искам строги мерки и карантина, за всички егоисти, които си позволяват да ядат захар и шоколад, както и тест за консумация на захар поне 48 часа преди пътуване! Егоисти такива!

😂🤣🤣😂

  • Харесвам 17
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 17 минути , chandni каза:

Моля да се придържаме към добрия тон и към въпроса "Как се справяте с карантината"

"Справям се с карантината, като не я спазвам", ми се струва, че е валиден отговор на зададения въпрос.

  • Харесвам 9
  • Браво 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар

В България имаме свободата да мислим и да не спазваме нещата които не ни допадат. Не бих я заменил с друга държава 🙂 Ненапразно  в най-тежките седмици Wizz останаха да оперират почти изключително от България. 

 

За да се придържам стриктно към темата - не си спомням и един ден в който да съм си останал вкъщи за цялата пандемия дотук. Освен ограничените възможности за пътуване в чужбина карантината не ми се е отразила съществено. 

 

 

 

  • Харесвам 12
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Останах си в къщи с ясното съзнание, че го правя за колегите си, с които съм вече много години, а някои от тях са в рискова та възрастова група. Освен това, двама от колегите на моя съпруг са в доста тежко състояние в момента. Т.е.в конкретния случай няма преувеличени факти и е по добре да се само изолирам, докато не е по-сигурно, че не сме носители на вируса. 

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар

@Crazy Horse, радвам се, че се включи, не беше от доста време и се чудех къде си забегнал. Съвсем ми допада твоето отношение, дерзай.

Не искам да се изказвам по темата, ще ме заметат. 

П. С. Бях за мерките март месец. 

В момента само се моля децата да не минат на дистанционно, знам, че е въпрос на време, но не искам да го приема. 

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 21 часа, Crazy Horse каза:

В синхрон с модераторската политика във форума, искам да заявя, че се справям отлично с всякакви мерки и карантини, защото живея според собствените си разбирания, опит и прочетени академични статии по  темата. Тези дни трябва и да напиша едно писмо до СЗО с молба за борба със захарта и захарните изделия. Миналата година са починали 2 милиона души от диабет по света. Това е ужасно! Искам строги мерки и карантина, за всички егоисти, които си позволяват да ядат захар и шоколад, както и тест за консумация на захар поне 48 часа преди пътуване! Егоисти такива!

😂🤣🤣😂

Също така, моля, пишете в писмото до СЗО и за нервните разтройства, които се получават от: шумните автомобили и мотоциклети, от тия с допълнителна модификация, също така и от надуването на клаксоните им, когато трябва и не трябва и включването на алармените им системи, които не чуват собствениците, защото са паркирали далече от апартаментите, където спят необезпокоявани, от аварирали или нискокачествени климатични инсталации по фасади и балкони, от пияни и развеселени съседи и студенти, които си мислят, че са в студентски град, макар че квартирите им се намират в жилищни блокове и др. да не добавям и разни дребни и по-големи животни, отглеждани в същите блокове. Предварително благодаря!

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, домосед каза:

"Справям се с карантината, като не я спазвам", ми се струва, че е валиден отговор на зададения въпрос.

Или пък "Не се справям" като гледам повечето коментари (трити и нетрити)

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, luba_rizova каза:

@Crazy Horse, радвам се, че се включи, не беше от доста време и се чудех къде си забегнал. Съвсем ми допада твоето отношение, дерзай.

Не искам да се изказвам по темата, ще ме заметат. 

П. С. Бях за мерките март месец. 

В момента само се моля децата да не минат на дистанционно, знам, че е въпрос на време, но не искам да го приема. 

Благодаря ти, Люба! Съгласен съм с теб, че за децата онлайн обучението е много лош вариант. Виждам и с дъшеря ми какво става. А, понеже ми е интересно какво мислиш за цялата тази пландемия ше ти пиша на лично. По принцип идеята на форума е да има има обща дискусия, но понеже в тази тема, макар и в общи приказки, модераторската цензура стана доста стабилна, мисля, че е по-практично да пиша лични съобщения вместо да си губя времето с писане на постинги, които после ги трият, защото не следват новата религия.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 6 минути , Crazy Horse каза:

Благодаря ти, Люба! Съгласен съм с теб, че за децата онлайн обучението е много лош вариант. Виждам и с дъшеря ми какво става. А, понеже ми е интересно какво мислиш за цялата тази пландемия ше ти пиша на лично. По принцип идеята на форума е да има има обща дискусия, но понеже в тази тема, макар и в общи приказки, модераторската цензура стана доста стабилна, мисля, че е по-практично да пиша лични съобщения вместо да си губя времето с писане на постинги, които после ги трият, защото не следват новата религия.

Не го приемай така - разговори за политика винаги са били почиствани в този форум. 

Иначе при теб положението е наистина неприятно за много дълъг период от време. Ние такива рестрикции не сме имали и няма причина за особено остри реакции.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , Lindt каза:

Не го приемай така - разговори за политика винаги са били почиствани в този форум. 

Абе то ако спазваме изискването да не се говори за нищо свързано с политика , то половината теми ще трябва да се прочистят 😀.

( ПП. Ако щеш маршрути и промоции на авиокомпаниите са свързани с политиката )

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ох, при нас карантина не е имало, така че стриктно погледнато карантината не ми се отразява никак.

 

Но пандемията много зле ми се отрзаява. Продадох едната къща за гости...(поревах си, мина ми). Дано да успея да спася другата.

 

А мъжът ми е много доволен! Минаха на 3 дни в седмицата онлайн, 2 - присъствено. Отпуснаха им още отпуска. Направил си е на таванската стая кабинет-лаборатория и си се чувства много комфортно. Даже жена му си е в къщи та има на кой да подвиква за кафенце от време на време. И до пенсия можел да изкара така! Надвечер го извеждам на разходка из квартала като кученце, че иначе съвсем ще се заседи. И ние имаме красиви залези (не чак като на @Тони, но хубави).

 

Никога не съм имала реалното чувство, че съм на остров, защото живея на 45 минути от едно от най-добре свързаните летища в света....което сега работи на 2% от предния си обем.

 

С една дума...

Бляк.

 

 

  • Харесвам 24
  • Шок 1
  • Замислям се 5
Връзка към коментар

Как да се справям... почвам да откачам вече. 7+ месеца хоум офис и със сигурност ще продължи така поне до 31ви Януари. Почва много да ми тежи това, че не може да се пътува нормално, от Март месец насам само една Гърция за 8-9 дни не е достатъчно в никакъв случай. 

 

За вдигане на духа реших, че започвам да правя планове и да въртя ексел файлове за пътувания след премахване изцяло на карантината. Така ще съм готов и няма да губя време в планиране, директно се изстрелвам при първа възможност 😄 

Има и доста Магелански презентации в youtube, които не съм гледал все и ще помогнат доста 🙂 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Ние се преместихме на морето и работим от вкъщи. Това поне ме спасява донякъде. Купихме си каяк и обикаляхме в почивните дни Северното Черноморие. Успяхме да изкараме 12 дни в Гърция, обикаляйки Пелион с каяк, което ме зареди много.

Но липсват ми плановете. Не гледам стари снимки от пътешествията ни. Чета за страните, които се отварят за туризъм и си мечтая как да стигна до тях. Лошото е, че става и студено, а само може да гадаем дали ще има ски сезон, дали ще успеем да отскочим до някъде, дали ще се съберем за Нова година с приятели.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.