Прескочи до съдържание

Виртуални сбирки. Следващи презентации?


neuromancer
Съобщението е добавено от neuromancer

Графикът досега:

@Crazy Horse - Канада от океан до океан, 28.03, 16:00

@BlackArt77 - Грузия, 02.04, 18:00

@Тони - Австралия, 04.04, 14:00

@Роца - Парижките потайности или един по-различен поглед върху Париж, 08.04, 18:30 

@Травеолани - Британска Колумбия, 11.04, 18:00 

@домосед - Делти, баобаби, водопади и един глиган в банята!, 15.04 18:30

@neuromancer - Бразилия 18.04, 16:00

@MayaS - Иран 22.04, 18:30

@zvezda9001 - Куба 25.04

@Lindt - Кения 30.04

@Marusinka - Aризона 2.05

@Gentleman Basta - Швейцария 7.05 18:30

@Alexander - Канарски о-ви 9.05 18:00

@Боян Димитровтрека на Канченджунга 13.05 18:30

@lyusi 16.05 18:30 Там край цъфналите вишни. Япония

@Guinness - Двуседмично пътуване в Китай 20.05 19:15

@tougherty - От Копакабана до Патагония 27.05 и 28.05 19:00

@MayaS - Румъния 03.06

@lyusi -Шотландия 14.06 19:00

@Marusinka - през Долината на смъртта до Орегон 20.06 17:00

@Роца - нормандска светлина и гасконски мускетари 25.06 18:30

@MayaS - 15.07 19:00

Препоръчани мнения

След първото издание търсим кандидати за следващи презентации 🙂

 

Какво се изисква от ваша страна:

 

- интересна история, най-лесно е снимки+разказ

- микрофон

- базова компютърна грамотност. Не е по-сложно от публикуване във форума. Ще получите пълно съдействие от мен по техническите неща.

- камера не е задължителна, от вашия комфорт си зависи

 

Няма да усложняваме нещата, просто пишете на каква тема можете да говорите и ви се говори, кога предлагате да се случи (най-добре привечер след работно време в България, мисля си или от 6 или от 8) и така. Ще направим някакъв график и ще действаме. 

 

Очаквам включване. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 15 минути , Георги каза:

- базова компютърна грамотност. Не е по-сложно от публикуване във форума. Ще получите пълно съдействие от мен по техническите неща.

Ти вече даде някакви разяснения в отговор на Домосед (ако правилно съм го познал по гласа) след презентазцията, но, струва ми се, ще бъде полезно и тук да споделиш 2-3 изречения по въпроса. 

Връзка към мнение
В момента, Фил каза:

Ти вече даде някакви насоки в отговор на Домосед след презентазцията, но, струва ми се, ще бъде полезно и тук да споделиш 2-3 изречения по въпроса. 

Ползва се абсолютно същия софтуер, но трябва да се инсталира локално, така че през браузер няма да стане. 

 

image.png

 

New meeting започва веднага, schedule ти позволява да я насрочиш за определен ден/час.

 

Отваря се прозорчето с конференцията, от там се избира Invite и Copy invitation:

 

image.png

 

После Share screen ти позволява да споделиш камера, десктоп, конкретна програма или отделен таб от браузер. Нищо сложно, наистина. 

 

Даже аз мога да ги правя повечето неща и просто да добавя някой като co-host. Тези неща са налични и в безплатния план, той просто е ограничен до 40 мин и май няма дистанционна обработка на записа. Аз ще взема лиценз и ще го прехвърля на презентатора, така че да може продължителността да е неограничена.  

 

 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , Георги каза:

Ползва се абсолютно същия софтуер, но трябва да се инсталира локално, така че през браузер няма да стане. 

 

image.png

 

New meeting започва веднага, schedule ти позволява да я насрочиш за определен ден/час.

 

Отваря се прозорчето с конференцията, от там се избира Invite и Copy invitation:

 

image.png

 

После Share screen ти позволява да споделиш камера, десктоп, конкретна програма или отделен таб от браузер. Нищо сложно, наистина. 

 

Даже аз мога да ги правя повечето неща и просто да добавя някой като co-host. Тези неща са налични и в безплатния план, той просто е ограничен до 40 мин и май няма дистанционна обработка на записа. Аз ще взема лиценз и ще го прехвърля на презентатора, така че да може продължителността да е неограничена.  

 

 

 

Става и през браузър. Има възможност и за покани, и за назначаване на права, и за видео, и за споделяне на екран... (Аз покрай дистанционното училище на детето ги разучих функциите)

 

Capture1.JPG.5355c3b1f7b1325a83fd455e58f64d53.JPG

 

 

Capture.JPG.777965a27bb191a5af92854cb5907333.JPG

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жоро, аз се записвам за презентация за Канада, когато кажеш, може някоя събота или неделя, може и през седмицата вечер.

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към мнение

Ако @домосед би желал да повтори Нигерийската презентация, също би била чудесна идея (и на нея не успях да присъствам на живо).

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

 (ако правилно съм го познал по гласа) 

Нали изписва кой говори?

(За следващия път трябва да има в инструкциите всеки да влезе с форумното си име)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 минути , Crazy Horse каза:

Жоро, аз се записвам за презентация за Канада, когато кажеш, може някоя събота или неделя, може и през седмицата вечер.

Събирай и организирай материал за другия уикенд - не подценявай нужните усилия 🙂. А през седмицата може още една с някой, който вече има подготвена готова или почти готова презентация. 

В момента, Childish каза:

Нали изписва кой говори?

(За следващия път трябва да има в инструкциите всеки да влезе с форумното си име)

Мда, аз мислех че ще се подразбира това 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , cck каза:

Ако @домосед би желал да повтори Нигерийската презентация, също би била чудесна идея (и на нея не успях да присъствам на живо).

Да Митко, молим те 😉

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

На мен много ми се иска да има презентация за Южна Африка или Антарктида, ако и на @домосед би му било интересно 🤩

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

На мен много ми се иска да има презентация за Южна Африка или Антарктида, ако и на @домосед би му било интересно 🤩

За Южна Африка няма да ви се размине само се една презентация

преди 1 час, cck каза:

Ако @домосед би желал да повтори Нигерийската презентация

Аз не повтарям прелетяна със самолет отсечка, вие очаквате цяла презентация да повторя. Трудна работа 😏

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
  • Смея се 14
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , домосед каза:

За Южна Африка няма да ви се размине само се една презентация

Аз не повтарям прелетяна със самолет отсечка, вие очаквате цяла презентация да повторя. Трудна работа 😏

Аз ще съм доволна. и  презенрацията да е нова.  Бях на оригиналната и знам, че ще е интересен разказ за всяко посетено от теб място 😊

Връзка към мнение
преди 10 часа, домосед каза:

За Южна Африка няма да ви се размине само се една презентация

Хайде, давай нещо ново!

 

ПП Започнах наново да препрочитам книгата ти. Мисля, че вече съм заслужила автограф, дори да е виртуален 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте и аз бих могла да се включа с дестинация Куба, още ми е много прясна (от януари) , ако на някой ще му е интересно 🙂 но първо трябва да подготвя презентацията 🙂

 

  • Харесвам 18
Връзка към мнение
15 minutes ago, zvezda9001 said:

Здравейте и аз бих могла да се включа с дестинация Куба, още ми е много прясна (от януари) , ако на някой ще му е интересно 🙂 но първо трябва да подготвя презентацията 🙂

 

Тъкмо ще може да сравним каква е разликата от преди няколко години. Предполагам доста хора могат да се включат с коментари и допълнителна информация

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 59 минути , Captain45 каза:

@FlyTravelerможе да спретне едно африканско сафари. Мисля, че ще е доста интересна презентация.

Дано да има време и желание. 🍺


Много ти благодаря за интереса и затова, че си се сетил за мен, но аз не съм добър в презентациите. Умея прилично да спретна писмено дневник, наръчник и каквото и да било там. Мога да разказвам на малка група хора на по чаша бира на приятелски разговор разни неща, като ги редувам със слушане на техни истории, но целенасочено да "изнасям лекция", просто не е моя силна страна. 

Не съм пристъствал на презентация на @домосед до момента, но предполагам, че е много добър и в това отношение. Освен това има много сериозен и повече като години от мен опит с африкански сафарита (това, че предимно пише за други работи и дестинации се дължи на факта, че просто разбира от много неща). Та той би могъл в презентацията си за Република Южна Африка да вкара и сафари елемента, който е неразделна и много сериозна част от културата и туристическия бизнес на държавата. За РЮА специално няма парк или резерват за диви животни, където аз съм ходил, а той не е, по-скоро е обратното. Освен това той е правил много self-drives и може да ви разкаже за такива и организацията им, докато аз шофирах в национален парк за пръв път преди малко повече от месец в Чад и то само за да отменя много изморен местен драйвър на два пъти по един час. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Според мен не е нужно да е под формата на презентация, а по-скоро като разговор и показване на снимки с обяснение към тях. Може заедно с @домосед да го направите. Макар, че имаш доста описания и мнения за Африка и си запознал доста хора. Но от друга страна снимаш много добре и имаш много добри снимки за споделяне с аудиторията. Може да подбереш няколко снимки и да коментираш как и къде са направени. Или пък ако има интересни случки покрай някои от тях докато си ги заснимал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Captain45 каза:

Според мен не е нужно да е под формата на презентация, а по-скоро като разговор и показване на снимки с обяснение към тях. Може заедно с @домосед да го направите. Макар, че имаш доста описания и мнения за Африка и си запознал доста хора. Но от друга страна снимаш много добре и имаш много добри снимки за споделяне с аудиторията. Може да подбереш няколко снимки и да коментираш как и къде са направени. Или пък ако има интересни случки покрай някои от тях докато си ги заснимал.

Е, презентацията не е съвсем просто свободен разговор. Има си план, насоченост, подготовка. Аз по принцип обичам като правя нещо, каквото и да било то, да го правя добре.

Снимки имам много и сега използвам карантината да премина през възможно най-голям брой такива, които изобщо не съм виждал до момента. Имам много публикувани кадри в темата "Животните по света" в раздел "Лексикон на пътешествениците", ще продължавам да поствам и други. В същия раздел публикувам снимки от Африка в темата "Интересни хора по света". В темата на @домосед "Стая с гледка" (пак в същия раздел) пък публикувам снимки и кратки описания на сафари лагери и лоджи. Който има желание, може да разглежда тези теми, в тях има доста материал.

Не съм си бутал личният блог от години, ако остане време, там ще понапиша нещо. Имам страница на Фейсбук, където публикувам албуми със снимки от различни паркове и резервати за диви животни в Африка, заедно с описания и мои размисли, там също има много неща да се правят.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 55 минути , FlyTraveler каза:

в национален парк за пръв път преди малко повече от месец в Чад

А защо не разкажеш за това сафари в Чад. А другите магеланци могат да те допълват с тяхната гледна точка - @bronco @Carrie

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , bulpa каза:

А защо не разкажеш за това сафари в Чад. А другите магеланци могат да те допълват с тяхната гледна точка - @bronco @Carrie

Може @bronco и/ или @Carrie да разкажат, а аз да ги допълвам 🙂 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми се заформи една идея със заглавие "Машина на времето" понеже в разлика от 6 месеца първо пътувах в бъдещето до Япония, а после се върнах в миналото с 25 години с пътуването си в Куба. Само, че беше преди 4 години и предполагам, че вече има голяма разлика.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , Captain45 каза:

На мен ми се заформи една идея със заглавие "Машина на времето" понеже в разлика от 6 месеца първо пътувах в бъдещето до Япония, а после се върнах в миналото с 25 години с пътуването си в Куба. Само, че беше преди 4 години и предполагам, че вече има голяма разлика.

И къде ти хареса повече? В "бъдещето" или в "миналото"? 🙂🙂 

Връзка към мнение

И двете дядо попе 🙂 Япония ми беше номер едно в списъка и се радвам, че успях да я усетя на място. А след като разбрах, че отпада ембаргото за Куба побързах да я видя преди да се е променила. В Куба най-много ми харесаха хората, както и природата и наследството от колониалните години. Много е шарено. В Куба бих живял 6 месеца от годината.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Хора, идеи бол и всичките много добри 🙂 Това, което е нужно е малко конкретна инициативност - желаещите кажете тема, ден и час и аз ще се задействам по останалото. 

 

За сега имаме само полупотвърждение от @Crazy Horse за следващия уикенд (ще чакам предложение за ден и час, инаже му назначавам служебно събота от 16:00 бг време). Някой за по-рано, @Йосиф Милчов, @домосед? @zvezda9001 ще я оставим да се подреди евентуално за следващата седмица, но да почва избора на снимки от сега 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.