Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Pantelej Putnik каза:

Прави сок и пийте.

След толкова сок, ще ми трябва и медицинска тема за помощ:girl_haha:

Сок и салати ясно

До сега не съм замразявала, но и това ще пробвам

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Kalina Ivanova каза:

До сега не съм замразявала, но и това ще пробвам

Ето едно обединение на твоята и моята идеи - правиш сок и го замразяваш във формички за лед. После сипваш 50 мл. водка в чаша с тънки стени и поставяш вътре 2-3 от наровите ледчета ....... 😄

Добре де, тази рецепта не е за деца 🤣

  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Kalina Ivanova каза:

 

...и сега какво да ги правя:wink:

 

20231114_111927.jpg.9b2118dbc96d7d501a5a2ddfe0ebda77.jpg

Любимият ми фреш е микс от нар и портокал. Ако имах това богатство, щях да си правя също и коктейли с фреш от нар.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В Турция съм пробвала сладко от нар, но аз не съм по частта със сладката: 

 

 

 

А, и арменско вино от нар съм пила – тук вече е моята част, но има какво да се желае по въпроса с това вино. :smile3:

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 14.11.2023 г. в 1:41, Lindt каза:

Ние взехме Ninja преди седмица: 

https://www.emag.bg/multikukyr-11-in-1-ninja-1460w-6-l-11-programi-cheren-srebrist-ol550eu/pd/DYNK1SMBM/

 

Засега сме доволни от това как прави яхнии и супи, а също и от парата за броколи и карфиол. Обаче се справих крайно зле вчера с едни пуешки бутчета и като цяло air fryer функцията изобщо не ми е ясна. 

Честито! Най-накрая се сдоби с Нинджата. Ако искаш, ще ти снимам в книжката за моя какво препоръчват за air fryer функцията. Пилешки крилца, сьомга, чипс, всичко, което съм пробвала става супер. Трикът е да се обръщат по няколко пъти на готвене нещата. 
 

Иначе от мен до Деня на Благодарността само нисковъглехидратни манджи. Най-голямото ми творческо постижение е пилешка лазаня с “кори” от броколи. Иначе гарнитурите обикновено са ми стекове и пюре от карфиол. 
 

IMG_9139.jpeg.0f3a659877328a98dffdee7bd48e0328.jpeg
 

IMG_9140.jpeg.bafe77a1bb4bfb7bc924b0875bc5f4cb.jpeg

 

IMG_9437.jpeg.88ab66fed2c32763dceecefc2f868cd1.jpeg

 

IMG_9438.jpeg.d864f27239c5b7da1474c88c8d35e3b0.jpeg

 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Marusinka каза:

Честито! Най-накрая се сдоби с Нинджата. Ако искаш, ще ти снимам в книжката за моя какво препоръчват за air fryer функцията. Пилешки крилца, сьомга, чипс, всичко, което съм пробвала става супер. Трикът е да се обръщат по няколко пъти на готвене нещата. 
 

Иначе от мен до Деня на Благодарността само нисковъглехидратни манджи. Най-голямото ми творческо постижение е пилешка лазаня с “кори” от броколи. Иначе гарнитурите обикновено са ми стекове и пюре от карфиол. 
 

Какво е кори от броколи? Тоест, предполагам какво е, ама готови ли купуваш или сама си ги правиш?

  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, DaBo каза:

Какво е кори от броколи? Тоест, предполагам какво е, ама готови ли купуваш или сама си ги правиш?

Ахаха, подвела съм много. Имах предвид, че заместих корите със слой от броколи. Сварих броколите и ги наситних доста. Първият слой беше от броколи, отгоре пилешко в нещо като бешамел/сметанов сос, настърган кашкавал, после пак броколи, пиле и кашкавал. Мойте деца полудяха и едва стигна да ядем за обяд и вечеря.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Щом децата са полудели, значи е било супер вкусно! Децата са най-добрата атестация! 👏

 

Ще използвам и аз идеята! 🤗
Детето на свекървата е 50+, но е капризно като за две Марусинкини деца със сигурност! 😜

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 8 часа, DaBo каза:

Щом децата са полудели, значи е било супер вкусно! Децата са най-добрата атестация! 👏

 

Ще използвам и аз идеята! 🤗
Детето на свекървата е 50+, но е капризно като за две Марусинкини деца със сигурност! 😜

То колкото по-капризно е едно дете (дори и на 50+), толкова по-добра става с времето домакинята, която му готви. Аз късмет изкарах с 2 от 3 всеядни, че голямото беше супер злоядо, но поне никога не отказа мусака или ябълки.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Станаха хачапуритата и още как. Два броя са вече унищожени. Ще променя количеството сол в рецептата, че ни бяха безсолни и ще се пробвам да ги разточа още по- големи. Ще експериментирам със сирената вътре в тях.

20231118_190342.jpg.fe6073a0f8f0f0d6d0168a328dedea07.jpg

 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, Marusinka каза:

Честито! Най-накрая се сдоби с Нинджата. Ако искаш, ще ти снимам в книжката за моя какво препоръчват за air fryer функцията. Пилешки крилца, сьомга, чипс, всичко, което съм пробвала става супер. Трикът е да се обръщат по няколко пъти на готвене нещата. 
 

Иначе от мен до Деня на Благодарността само нисковъглехидратни манджи. Най-голямото ми творческо постижение е пилешка лазаня с “кори” от броколи. Иначе гарнитурите обикновено са ми стекове и пюре от карфиол. 
 

IMG_9139.jpeg.0f3a659877328a98dffdee7bd48e0328.jpeg
 

IMG_9140.jpeg.bafe77a1bb4bfb7bc924b0875bc5f4cb.jpeg

 

IMG_9437.jpeg.88ab66fed2c32763dceecefc2f868cd1.jpeg

 

IMG_9438.jpeg.d864f27239c5b7da1474c88c8d35e3b0.jpeg

 

Благодаря, ще се справим постепенно със самообучението 🙂 

Аз изобщо не пържа и не панирам, а и да си призная никога не съм приготвяла пилешки крила или бутчета вкъщи. Затова хич не ми е ясно какво да очаквам от air fry, а още повече от steam air fryer. Но след като опропастих 2 тарелки крилца днес, мисля, че схванах, че с пара не става хрупкаво и трябва да ползвам само air fry.

 

Ще се радвам, ако някой каже как да си направя нещо като KFC пиле, че се оказа, че Жижо никога не е опитвал 🙂  Той е крайно щастлив да си прави моркови и броколи на пара и засега си преживява на steam страницата на инструкциите 😄

  • Смея се 6
Връзка към коментар

За хрупкаво трябва без пара, много ясно.

Малко ми се губи каква точно е панировката на KFC, ама може да експериментираш. Хубаво става да се топне в яйце, после пармезан и на еърфрайъра. Или се намазва с някакви подправки, чесън, люто, малко олио и пак така, всякакви неща стават. Гледай да не е много течно, че ще изтича. Хубаво е да се обръщат или ако са бутчета и кръгли може само да разклатиш хубаво кошницата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моите не са като на KFC, но пък иначе се поручават в AirFrier-a. Установих, че най-добре (поне на моя) стават като ги лекинко намажа с мазнина и след това ги овалям в смес от брашно и подправки на вкус (сол, червен пипер, слагам малко куркума и всичко друго, което си представя че може да е ок). След това ги редя в кошницата и пускам на функция fry на предварително зададената програма за хапки месо. 

Обикновено ги обръщам веднъж, но понякога пропускам и пак се получават.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Да ви кажа какви ги свърших с моята реколта нар

След като замразих n-брой кутии с нарови зърна, някой тук даде идея за сок. Речено-сторено.

След като изгледах доволно количество турски кулинарни клипове, след като изцапах 100 домак.съда и кухнята ми заприлича на транжорна на пишман касапин. 

След толкова цапане, цедене, изваряване и веченепомнякаквооще, се сдобих с ей това мизерно количество меласа от Нар. 

Много скъпо удоволствие:girl_wacko:

20231121_132604.jpg.224c8d9bbfaeb7ac254f965f96df0831.jpg

Друг път няма да правя така:punish:

  • Харесвам 5
  • Шок 3
  • Браво 1
  • Смея се 5
  • Замислям се 4
Връзка към коментар
преди 38 минути , Kalina Ivanova каза:

Да ви кажа какви ги свърших с моята реколта нар

След като замразих n-брой кутии с нарови зърна, някой тук даде идея за сок. Речено-сторено.

След като изгледах доволно количество турски кулинарни клипове, след като изцапах 100 домак.съда и кухнята ми заприлича на транжорна на пишман касапин. 

След толкова цапане, цедене, изваряване и веченепомнякаквооще, се сдобих с ей това мизерно количество меласа от Нар. 

Много скъпо удоволствие:girl_wacko:

20231121_132604.jpg.224c8d9bbfaeb7ac254f965f96df0831.jpg

Друг път няма да правя така:punish:

Всеки си има призвание.

В тази връзка очаквам страхотни снимки на страхотните 5-метрови (така казаха по телевизията) вълни по нашето море.

:biggrin:

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 18.11.2023 г. в 21:01, Lindt каза:

Ще се радвам, ако някой каже как да си направя нещо като KFC пиле

Ето така ли трябва да изглежда панировката на това пиле? 😉 

20230605_204944.jpg.3159a314f66a85a865c781286dfd9d79.jpg

*Това е стара снимка на панирана от мен риба, при която за първи път правих панировка с корнфлейкс и се получи перфектно - отвън хрупкаво, отвътре сочно. 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 18.11.2023 г. в 12:01, Lindt каза:

Ще се радвам, ако някой каже как да си направя нещо като KFC пиле, че се оказа, че Жижо никога не е опитвал

Клипчето, което @Kalina Ivanova е сложила е с наистина достоверна рецепта за панировката на KFC. Buttermilk е малко като ферментирало кисело мляко, така че може да се разреди киселото мляко и с малко газирана вода.

 

Иначе за крилца в Нинджата моята любима рецепта е:

Подсушените крилца се оставят за 30 мин в хладилника, оваляни в брашно, смесено с червен пипер, чесън на прах, счукани сухи червени чушки, черен пипер, малко сол, лимонов пипер и риган. После се пържат на високата степен за 18-24 мин като аз ги обръщат на всеки 6 мин. Намазвам само решетката с мазнина.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Ето така ли трябва да изглежда панировката на това пиле? 😉 

20230605_204944.jpg.3159a314f66a85a865c781286dfd9d79.jpg

*Това е стара снимка на панирана от мен риба, при която за първи път правих панировка с корнфлейкс и се получи перфектно - отвън хрупкаво, отвътре сочно. 

Благодаря, но не е това като в КФС, тяхното пиле не е с рошава, твърда панировка като с корнфлейкс. А и аз не обичам, драска ми небцето, както  правят и сандвичите с хрупкави хлебчета.

 

Да ви кажа, направих великолепен боб с бекон в този мултикукър за под 1 час. Ама така и не го снимах готов, само преди водата, за да вижда чиракът другия път как да реже. Даже почти спазих рецептата.

 

https://instantpot.bg/recepta/retsepta-za-zryal-fasul-bob-yahniya-s-bekon/

 

IMG_20231119_170900.jpg

  • Харесвам 7
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Някой гадняр ще да е бил! :don-t_mention:

:boast:

Ние цяла зима пием сок от изцеден портокал и половин нар, нашите нарове са така или иначе напукани. Портокалите могат да се заместят а грейпфрут или мандарини. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.