Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

Цял свински врат печен за три часа и половина на температура 180 градуса. На втория час към свинския врат са добавени картофи. Три часа вратът е печен под алуминиево фолио. 

Ето го и резултата

IMG_20240308_200118180.jpg.cd8da4e30bc8b7a59769143449019d41.jpg

 

IMG_20240309_141955.jpg.0d3cb37acb5b3c045f682cebb3774882.jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 8
Връзка към мнение
дядо Пепи
преди 13 часа, Костов каза:

Ето го и резултата

Натюрмортът не е довършен! Не се вижда каната с амброзия, за да е пълна класиката. 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , дядо Пепи каза:

Натюрмортът не е довършен! Не се вижда каната с амброзия, за да е пълна класиката. 🙂

Честно да ти кажа мислех да включа и чашата, намираща се точно над вилицата (то и приборите не са наредени правилно), но накрая реших да снимам само храната. А и аз по принцип съм любител на ракията, вино пия много, много рядко.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

От известно време съм голям почитател на рибата и много бих искал да хапна готвена прясна сьомга, било на супа, скара или друг вариант. 

Та бихте ли ме ориентирали в коя сравнително близка държава може да ми се усмихне късмета. 

Цената и мястото не са водещи, стига да не е ресторант със звезда Мишлен 🙂

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 17 часа, Hristo2201 каза:

От известно време съм голям почитател на рибата и много бих искал да хапна готвена прясна сьомга, било на супа, скара или друг вариант. 

Та бихте ли ме ориентирали в коя сравнително близка държава може да ми се усмихне късмета. 

Цената и мястото не са водещи, стига да не е ресторант със звезда Мишлен 🙂

 

Най-добрата сьомга съм яла на рибния пазар в Берген. И лобстер също.

През юни са белите нощи, може да се съчетаят с кулинарен туризъм. Но е скъпичко.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Сьомгата е северна риба, та близка държава не знам...

от друга страна с тая глобализация не вярвам и в България да няма прясна сьомга

Връзка към мнение

Ако е за дива, само замразена в България в магазин.

От другата, има доста, даже имаше българска, ама сега гледам, че са приключили с бизнеса в Горни Окол..

Има ли някаква причина да искаш точно тази риба?

 

Връзка към мнение

Предполагам че по света има  много по вкусни риби от сьомга, но аз не съм пътувал много (засега) и затова се спрях на нея, защото е ясно, че прясната риба е в пъти по вкусна от замразената. Сигурен съм. Имаме късмет, че сме близо до Гърция и тук се внася ципура и лаврак, две риби които обожавам. 

Връзка към мнение

Гъбена супа с чедър 🙂 Чууууудна 🙂 Добавих малко оризови нудли, че имах. По принцип може да се добави шепичка ориз или фиде. Добавих и малко сушени гъби, страшно ароматни. 

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ

 ·      1 кг печурки

·      1 глава лук

·      2 скилидки чесън

·      900 мл зеленчуков бульон

·      150 мл бяло сухо вино

·      150 г сирене „Чедър“

·      100 г течна животинска сметана

·      60 мл зехтин

·      2 с. л. соев сос Kikkoman

·      2 стръка мащерка

·      1 щипка индийско орехче

·      1 с. л. брашно

·      сол, мащерка и черен пипер на вкус

 

 НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ

 Обелете гъбите/ако има нужда/ и ги нарежете на филийки заедно с пънчетата. Наситнете лука и чесъна. Загрейте зехтина в тенджера и запържете гъбите, чесъна и пресния лук. Щом гъбите станат златисти, поръсете с брашното и разбъркайте, да се запържи и то. Ако е необходимо, добавете още малко зехтин. Налейте виното и бульона. Сипете соевия сос и овкусете с клонки мащерка. Гответе на слаб огън 20 минути. Прибавете сметаната и настъргания чедър. Оставете на огъня още 2-3 минути сиренето да се разтопи.

 

 

DSC_0369 (2).jpg

  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Както се казва - каквото можах - направих 🙂 Май е време да тръгвам по горите, че с това готвене ... не отиват на добре нещата 🙂 

Пад Тай и бананово брауни. Давам рецепта само за браунито, че за Пад Тая изгледах сигурно 10 рецепти и накрая сътворих някакъв микс 🙂 

https://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2024/03/healthy-vegan-banana-brownies.html?fbclid=IwAR0ngy69nNMFmEaFzfm4FT8SMOjljMqP-GsUM9_66oZnD_lwOJVDyna6seE

 

DSC_0393 (3).jpg

 

DSC_0383 (3).jpg

  • Харесвам 12
  • Браво 6
Връзка към мнение

Влизам тук за да попитам дамите- готвачки. Майка ми правеше супа от коприва и я береше направо от ливадите. Но, доколкото помня, трябвало да е "млада". Как да го разбирам? Да е току що покарала, с малки листенца ли? И какви вкусови качества има?Някакви мнения да имате?

Връзка към мнение
преди 7 минути , muchachote каза:

Влизам тук за да попитам дамите- готвачки. Майка ми правеше супа от коприва и я береше направо от ливадите. Но, доколкото помня, трябвало да е "млада". Как да го разбирам? Да е току що покарала, с малки листенца ли? И какви вкусови качества има?Някакви мнения да имате?

И аз съм брала коприва по ливадите. Така де, в моето село едно време имаше и ливади 🙂 Според мен под "млада" коприва трябва да се разбира покарала коприва, с хубави, зелени листа, не само с малки листенца. Аз берях и едрите листа, не само връхчетата. Но все пак да не се чака, че да започне да съхне. За мен копривената супа е едно от най-вкусните неща на света....с малко кисело мляко ммммм 🙂 Но, аз не съм критерии, защото обичам абсолютно всичко 🙂 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 24.03.2024 г. в 20:10, muchachote каза:

Влизам тук за да попитам

Сега и е времето на копривата. Береш връхчетата, т.е. най- горната част до пето листче включително. Освен супа, може да си направиш и джуркана коприва. Допълнителните елементи и за двете ястия са праз, зелен лук и чесън, сухи чушки.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Пиле с ориз 😄 Ама тайландски, в ананас 🙂 

Рецепта - ползвах 2 рецепти от нета. В крайна сметка се получи нещо такова:

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ

 ·      500 гр. пилешко месо /от бут/

·      1 глава лук

·      3 скилидки чесън

·      1 чаша ориз басмати

·      1 ананас

·      3 яйца

·      50 г печено кашу

·      Зеленчуци – грах, царевица, чушка

За соса:

·      2 с. л. сок от лайм

·      1/4 с. л. червена къри паста

·      1 с. л. паста от тамаринд

·      2 с. л. кафява захар

·      2 с. л. рибен сос

·      1 с. л. соев сос

  

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ

 Сварих ориза. Запържих пилешкото месо в малко зехтин. След това в същия дълбок тиган запържих лука, чесъна, добавих трите яйца и издълбаното от ½ ананас. След това метнах в тигана – всички останали зеленчуци, сварения ориз, върнах пилешкото и полях със соса. Разбърках.

 

DSC_0410 (2).jpg

 

DSC_0407 (2).jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 7
Връзка към мнение

Първа ароматна проба за Великден

И друг път съм правила и не знаех, че се нарича Бабка, сега знам благодарение на @Eva eva

1бр с домашен Шипков мармалад и 1бр с лимоново сладко + шоколад

Слагаме да се пече:

20240330_150907.jpg.2d6ccadefd8de5deaa509da0893a87bb.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 12
Връзка към мнение

Пролетта и рибите на

#нашетосиморе

Screenshot_20240225_074446_Instagram.jpg.5a276292c8e16b3c9e810d4247bf5433.jpg

 

20240331_145353.jpg.3c4b0dfddad1a05b0afc81a6b75c9eae.jpg

В тигана не е толкова фотогеничен, за това снимки преди него:girl_prepare_fish:

 

Забраната за улов е от средата на април, така че сега му е времето на калкана.

 

20240331_144935.jpg

  • Харесвам 12
  • Браво 8
Връзка към мнение
преди 46 минути , DaBo каза:

Умирам за калкан, ама чааааак на лято. 😋

Ще има и на лято, надявам се, но фризерен.

Корабчетата излизат с добър улов, този калкан е от днес.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 41 минути , Kalina Ivanova каза:

Ще има и на лято, надявам се, но фризерен.

Корабчетата излизат с добър улов, този калкан е от днес.

Абе, как беше лафът: като няма риба, и цацата е риба. И аз така, фризерен, нефризерен, нали е калкан, мляс. Няка такова нЯщо тук, ще чакам да се приберем в БГ и по-специално в Бс през лятото.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Kalina Ivanova, чудни бабки. Изглеждат супер! Аз за тази година още не съм решила какво точно ще правя за Великден, сигурно ще пробвам някоя нова рецепта 🙂 

Днес сътворих един сладкиш със зехтин, лимон и портокал и Чикагска пица. Препоръчвам и двете рецепти. 

https://loisslokoski.blogspot.com/2011/08/blog-post.html

https://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2024/02/chicago-style-deep-dish-pizza.html?fbclid=IwAR3i_O3pDA6wYYpwrZZ_od8KGkvwvINTIpaIPglKNc9kqb-yYYXl7DIF2uI

 

DSC_0423 (3).jpg

 

DSC_0425 (2).jpg

  • Харесвам 9
  • Шок 1
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , Argentique каза:

Лелей, в тази пица има цели 400 гр кашкавал, възможно ли е? Тамън за моята диета. :lol:

Да, с 400 г кашкавал се покри дъното и остана малко за отгоре. 1 малко парче и не мога да мръдна 😄 Тежка си е, но вкусна. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Понякога манджите много ми се получават, друг път ..... да сме живи и здрави 😄  Този път съм доволна от резултатите 🙂 

Това пиле с ябълки и бри стана страхотно. Само в суров вид го снех 🙂 Рецепта https://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2024/03/apple-and-brie-stuffed-chicken.html

Бисквитеното торте е импровизация, затова няма да давам рецепта /какаови бисквити, много уиски, печени лешници и какаов крем на основата на филаделфия и лешников тахан/. Много вкусно се получи и то.

 

DSC_0437 (3).jpg

 

DSC_0451 (3).jpg

  • Харесвам 11
  • Браво 11
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.