Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

Една приятелка нямаше време да направи торта за малкия си син, а аз нещо се бях вдъхновил и ми се правеше подобно, та сглобих нещо от няколко места. Отдолу нагоре. Дакоаз с бадемово брашно, шоколадов мус, кремю от банани и сок от грейпфрут, ванилов мус с маскарпоне. Бадемовият дакоаз и белият мус са от ТУК. Шоколадовият мус качвам като рецепта със снимка, той реално е от една тройно шоколадова торта, затова има желатин. Банановото кремю са 200гр пюрирани банани, 100мл сок от грейпфрут, 10гр нишесте, 10гр пудра захар, кипва се на котлона да се посгъсти и му се добавят 2.5гр предварително накиснат желатин, 25гр масло и 50гр банан на кубчета Ако искате да е по леко, по добре ползвайте пектин. Така го срещах в други рецепти.

 

1000008194.jpg

20240924_001126.jpg

20240924_001130.jpg

Screenshot_20240922_153052_Docs.jpg

  • Харесвам 7
  • Браво 12
Връзка към коментар
преди 9 часа, horus92 каза:

Една приятелка нямаше време да направи торта за малкия си син, а аз нещо се бях вдъхновил и ми се правеше подобно, та сглобих нещо от няколко места. Отдолу нагоре. Дакоаз с бадемово брашно, шоколадов мус, кремю от банани и сок от грейпфрут, ванилов мус с маскарпоне. Бадемовият дакоаз и белият мус са от ТУК. Шоколадовият мус качвам като рецепта със снимка, той реално е от една тройно шоколадова торта, затова има желатин. Банановото кремю са 200гр пюрирани банани, 100мл сок от грейпфрут, 10гр нишесте, 10гр пудра захар, кипва се на котлона да се посгъсти и му се добавят 2.5гр предварително накиснат желатин, 25гр масло и 50гр банан на кубчета Ако искате да е по леко, по добре ползвайте пектин. Така го срещах в други рецепти.

 

1000008194.jpg

20240924_001126.jpg

20240924_001130.jpg

Screenshot_20240922_153052_Docs.jpg

Браво! Висока летва! Май се появи конкурент на @Eva eva?

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Любима есенна вечеря-пържен пресен паламуд и салата. 
Изчистен, леко осолен плюс оцет за стягане на паламуда, и в брашно изпържен. 
Вкуснотия налята с домашното ми розе, реколта 2203-та. 

IMG_0297.jpeg

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Bella A каза:

 реколта 2203-та. 

IMG_0297.jpeg

Ей така се живее стотици години 🥰

 

И за да съм по гурме темата, на последния си рожден ден детето ме сюрпризира с нещо стомашно и спешно рециклирах традициите, а десерта скрих дълбоко в хладилника. Спретнах "чудна" торта от варен картоф и солети. Вижте снимка, ще ви потекат лиги само от учтивост 😉 Чист късмет - в този ден не летяхме за някъде със стомашно, турбуленция и температура, каквито партита помни крехката ни съвместна история. "Следвайте ме за още лоши съвети."

 

 

 

IMG_20240926_185007.jpg

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.