Прескочи до съдържание

Сейшели


Oshko

Препоръчани мнения

Здравейте,

изчетох темата и някои други по-малки, но все още имам колебания и въпроси. Може ли да споделите повече за времето през юни? Бурно ли е морето? От коя страна последно бяха водораслите 🙂

Видях, че Карат има полети до Праслин. По изгодно ли е да се купят директно от сайта на Сейшелските линии? Мисля, че към момента полетите са около 150-200 лева на човек в посока, а ако се зададен София-Праслин, вместо София-Махе излиза около 160 лева горница.

Връзка към коментар
преди 7 часа, Vyara каза:

Здравейте,

изчетох темата и някои други по-малки, но все още имам колебания и въпроси. Може ли да споделите повече за времето през юни? Бурно ли е морето? От коя страна последно бяха водораслите 🙂

Видях, че Карат има полети до Праслин. По изгодно ли е да се купят директно от сайта на Сейшелските линии? Мисля, че към момента полетите са около 150-200 лева на човек в посока, а ако се зададен София-Праслин, вместо София-Махе излиза около 160 лева горница.

Когато аз купувах билети, по-изгодно беше да си ги купиш заедно от Катарците, което аз не направих, защото все още се чудех за програмата. Сега бих ги купила заедно. То последния полет е със сейшелците, но предимството е, че си на един билет.


Мога да кажа за юли - времето беше супер. Тогава е сух сезон и май валя само веднъж. Водорасли видях само на едно място, но не беше фатално, защото на 50м. вече нямаше и помен от тях. 
Има някои плажове, които по принцип са с бурно море, но пак се намират и по-закътани места, без много вълни. 

Връзка към коментар
преди 20 минути , Mary каза:

Когато аз купувах билети, по-изгодно беше да си ги купиш заедно от Катарците, което аз не направих, защото все още се чудех за програмата. Сега бих ги купила заедно. То последния полет е със сейшелците, но предимството е, че си на един билет.


Мога да кажа за юли - времето беше супер. Тогава е сух сезон и май валя само веднъж. Водорасли видях само на едно място, но не беше фатално, защото на 50м. вече нямаше и помен от тях. 
Има някои плажове, които по принцип са с бурно море, но пак се намират и по-закътани места, без много вълни. 

В много дълбок размисъл съм.

Искам Сейшели през юли.

Има промо на катарци и емирейтци. Но имам притеснения за летенето над Иран и района.

Има ли вероятност за промоция на турците? До  каква цена за София-Махе -София може да се достигне при промоция на търкиш? 

Мерси!

Връзка към коментар
преди 35 минути , Дани Магелани каза:

В много дълбок размисъл съм.

Искам Сейшели през юли.

Има промо на катарци и емирейтци. Но имам притеснения за летенето над Иран и района.

Има ли вероятност за промоция на турците? До  каква цена за София-Махе -София може да се достигне при промоция на търкиш? 

Мерси!

Миналата година и те имаха цени около 420 евро, но нямам наблюдения дали е принцип или изключение това.

Дани, не го мисли чак толкова това с полета над Иран. Няма закономерност като се случи с един самолет, че ще се случи с още.

А и човек не може да избяга от съдбата си.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

До  каква цена за София-Махе -София може да се достигне при промоция на търкиш? 

 

Мисля около 400 евро, но не от София, а от Истанбул. Както Георги ме посъветва в темата за промоцията на катарците, винаги да се проверяват цените от начална точка Истанбул, важи както за Turkish, така и за Qatar Airways. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Около 400 евро в момента, от София

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/cheap-flights-from-sofia-to-the-seychelles-for-only-e403/?utm_source=fly4free.com&utm_medium=pushapp&utm_campaign=push

 

 

Иначе по мои наблюдения цените на турците от София/Варна през Истанбул обикновено са по-ниски спрямо полетите директно от Истанбул. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Vyara каза:

Мисля обаче, че с Търкиш се правят два стопа в Дубай и в Доха. До Дубай пътуваш с Флай Дубай, ако не бъркам.

Да видях. Идеята ми беше да избегна летенето над Иран, че не знаем как ще се развие там обстановката.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Mary каза:

Когато аз купувах билети, по-изгодно беше да си ги купиш заедно от Катарците, което аз не направих, защото все още се чудех за програмата. Сега бих ги купила заедно. То последния полет е със сейшелците, но предимството е, че си на един билет.


Мога да кажа за юли - времето беше супер. Тогава е сух сезон и май валя само веднъж. Водорасли видях само на едно място, но не беше фатално, защото на 50м. вече нямаше и помен от тях. 
Има някои плажове, които по принцип са с бурно море, но пак се намират и по-закътани места, без много вълни. 

Да, аз си мислх същото за това, че ще са на един билет, но разликата става още по-голяма с кода Mobile2020. Става около 180 лева разлика и пак остава да си купя билета от Праслин до Махе по средата на престоя. Като се зададе дестинация Праслин кода не важи.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Vyara каза:

Да, аз си мислх същото за това, че ще са на един билет, но разликата става още по-голяма с кода Mobile2020. Става около 180 лева разлика и пак остава да си купя билета от Праслин до Махе по средата на престоя. Като се зададе дестинация Праслин кода не важи.

Кода не важи сигурно заради условията договорени с Air Seychelles от катарците.

Тогава си купи билетите по отделно. 

Ние на Махе не сме се задържали и полета до Праслин ни беше веднага след дългия полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Vyara каза:

Мисля обаче, че с Търкиш се правят два стопа в Дубай и в Доха. До Дубай пътуваш с Флай Дубай, ако не бъркам.

 

Това не го разбрах. Турците си летят директно от Истанбул към Мае, никакви междинни стопове няма.

 

Не виждам много смисъл всичко да се взима на един билет, особено ако така или иначе ще се ходи на Мае. Въпрос на време е да излезе някъде оферта из сайтовете която да свали цената на Air Seychelles. На нас ни излязоха по 50 евро на посока (ферибота и той излиза горе-долу толкова и няма смисъл да се ползва).

Връзка към коментар

Знам, че е по-лежерно със зареждането на бензина, но все пак не искам да им оставям резервоара празен, та да питам: Лесно ли ще се ориентираме за бензиностанциите , близо до летищата на Пралин и Мае. Някакви особености - странно работно време, плащане само в брой ? Благодаря ! 

Връзка към коментар

Някой, който е бил на Сейшелите през септември дали може да сподели мнение за плажове без водорасли и без вълни в този период? Също така и кои острови са най-подходящи от тази гледна точка?

Ние взехме билети от 11 до 22 септември. Доколкото разбирам от различни постове тук, вятърът е силен, но духа по-скоро от юг, което означава, че северните плажове би трябвало да са ок, но някой има ли личен опит?

 

Като острови, засега резервирах (с възможност за безплатно анулиране, така че подлежи на промени):

  • 12 до 17 септември на Ла Диг
  • 17 до 20 септември на Праслин (в района на Anse Volbert)
  • На 20 септември ще нощуваме в Мае

Въпросът ми е: На Ла Диг най-вече (където смятаме да останем повече време) стават ли плажовете през този период (под стават да се разбира да няма водорасли и вълни)?

Същото и за Праслин: в района на Anse Volbert ок ли са плажовете или има по-подходящи места за отсядане през септември?

 

Ще съм много благодарен за всякакви насоки.

Връзка към коментар
преди 22 часа, Aureliano каза:

Ние взехме билети от 11 до 22 септември

След като вече сте си взели билети ти предлагам ама въобще да не му мислиш за водорасли и вълни !!!! Ние края на ноември улучихме точно седмицата с дъжд.   Всички  преди и след нас публикуваха страхотни снимки и пак не беше зле.... Късмет....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
59 minutes ago, stefanrusev said:

След като вече сте си взели билети ти предлагам ама въобще да не му мислиш за водорасли и вълни !!!! Ние края на ноември улучихме точно седмицата с дъжд.   Всички  преди и след нас публикуваха страхотни снимки и пак не беше зле.... Късмет....

Благодаря ти за мнението. Прав си, но през септември дъждът изглежда не е проблем, а вятърът и при това положение: къде/от коя страна на острова си. В tripadvisor например има отзиви, че южните плажове на Праслин през септември изобщо не стават поради тази причина. За Ла Диг не можах да намеря никаква информация. Идеята е да си оптимизирам настаняването доколкото може. Ако резервирам например 3 дни Праслин от "грешната" страна (с водорасли и вълни), докато на Ла Диг или на някой друг остров условията са отлични и това донякъде е предвидимо, би било жалко, та се чудех дали тук някой няма личен опит.

И да няма не е драма, разбира се. Убеден съм, че така или иначе ще бъде прекрасно и ще опиша като се върнем как стоят нещата през септември, за да допълним картинката.

Връзка към коментар
На 22.01.2020 г. в 11:27, Aureliano каза:
  • 12 до 17 септември на Ла Диг
  • 17 до 20 септември на Праслин (в района на Anse Volbert)
  • На 20 септември ще нощуваме в Мае

Аз бих отделила повечето време за престой на Праслин.

Ла Диг е малък остров и 5 дни за мен са му много.

 

Мисля, че и по цените на хотелите малко можеш да се ориентираш къде има водорасли - сториха ми се по-евтини от страната, където се предполагаше, че има водорасли. Не съм била от тази страна на острова и затова казвам - предполагаше.

Ако си вземете кола с нея ще можете да си обикаляте където си искате и ще намерите плаж/ове по ваш вкус.

Ние обикаляхме с автобуса, но ако сега отивам пак, ще си взема кола.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 22.01.2020 г. в 11:27, Aureliano каза:

Някой, който е бил на Сейшелите през септември дали може да сподели мнение за плажове без водорасли и без вълни в този период? Също така и кои острови са най-подходящи от тази гледна точка?

Същото и за Праслин: в района на Anse Volbert ок ли са плажовете или има по-подходящи места за отсядане през септември?

 

Ще съм много благодарен за всякакви насоки.
 

Това е положението на Праслин през Септември,долу горе същото е положението и на другите острови по това време.За мен също на Ла Диг повече от два дни няма смисъл

4AEE727D-F936-4C73-8771-2DB42FB04F97.jpeg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Правилно си се ориентирал, ние бяхме Юни и на Anse Volbert беше супер. На ЛаДиг също нямахме вятър, вълни и водорасли. Островчето е мако, обикаля се с колело.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Спойлер

 

Не виждам никаква драма с водораслите. Където и да си изберете места за настаняване се обикаля бързо и лесно. Ла Диг пеша или с колело, Пралин с кола. И да, по-добре е да махнете ден-два от Ла Диг и да ги изкарате на Пралин.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря много на всички за съветите. Много полезни са ми.

Ще пиша за условията, когато се върнем, за да има някаква насока и специално за септември. Гледам, че малко хора ходят по това време.

Връзка към коментар

Сейшели!Как да пътува до там от България?

 

 Преди да започна искам да уточня, че това са моите впечатления, моя начин на пътуване и моите виждания. За всеки друг, те биха били различни!

Ние пътувахме от Варна. Билетите закупихме през март 2019г.,за 17.11-02.12.2019г..Цената Варна-Истанбул –Сейшели и обратно беше 420 евро на човек. Общо полетите бяха дадени като часове 17ч., от които в полет 8 ч. и още толкова чакане на летището в Истанбул.

Кацането  беше  в столицата на Махе,Виктория.От там се придвижихме с ферибот до остров Пралин и след 6 нощувки отново с ферибот до Ла Диг. Обратно пътувахме по същия начин с ферибот от Ла Диг  до Махе. Предвидихме последните дни на Махе, за да сме сигурни, че времето няма да ни попречи да си хванем обратния полет за България. Това ни е практика, да нощуваме в мястото от където ще летим за презокеанския полет. Вътрешните ни трансфери с ферибот излязоха около 150 евро на човек ,двупосочно.       

Времето ни беше разпределено така- 6 нощувки в Пралин, 5 нощувки Ла Диг и 3 нощувки в Махе. И смятам ,че това беше чудесно разпределение.

На Сейшелите пристигнахме на летището в столицата Виктория.  Летището е много малко.Веднага до входа в дясно има чейндж бюро.Там сменихме при курс 1 евро за 14,70 сейшелски рупии. На постерминал в средата на летището до вендинг машините имаше терминал, от който изтеглихме с карта ревалют като курса е 1 лв за 7.73 сейшелски рупии. На  летището има ресторанти, в които храната е много скъпа, до 10 пъти за самоските. /Самоските са малки банички пълни с различни плънки като  риба тон с къри, с пиле,със зеленчуци. / Много вкусна креолска храна можете да хапнете, в къща, която се намира точно срещу изхода на летището. Ако сте с гръб към летището, и на изхода, пресичате на отсрещната страна на улицата и в ляво се намира спирка за автобуси , бяла на цвят. Точно зад нея, има къща, в която предлагат храна take way. Храната е много вкусна и прясна и най-вече традиционна.Персонала на летището се храни от там, това разбрах като проследих от къде идват с малките бели кутийки, очевидно с храна. Храната се продава на порции като може да е с едно ястие и салата или две ястия. Двете ястия се наричат  микс.  Съдържанието на порцията е една кутия в която слагат доста ориз или нудели за основа, като ориза обикновено е чист, но тук има и със зеленчуци и колбас. Отгоре си избирате ястие, едно или две и също си избирате салата. Това може би едно от най-вкусните take way,от  което сме хапвали , а те се оказаха доста, защото основно се хранихме от тях. Цената за обикновена порция е от 40/50 до 75 сейшелски рупии, в в зависимост от ястието, като обичайно има ценоразпис с менюто и е описано кое къри колко струва/ добавката , основно ястие/. Ако си поръчате микс също е около 75 сейш. рупии. Ако предпочитате да опитате няколко неща, не се колебайте.Порциите са достатъчни за една нахранване. На същото място продават  безалкохолни и студена вода. На летището има и още eдно място с храна по- скоро закуски и пици.Заставайки с гръб към изхода вдясно, веднага след летищната зона и излитащи вътрешни полети има - skychef shop  където продават самоски, пици, сандвичи и сокове, както и торти.Ако цената  за самоските в зоната на летището на един от баровете е  е 50 scr за самоска, то там е около 6  scr. Средната цена вътре в островите варива между -4-5 scr, за тези еднохапкови вкуснотии.

От летището си бяхме поръчали трансфер до фериботния терминал, мисля че около 17 евро беше на човек. Щяхме да пътуваме до Пралин. Реших ,че до Ла Диг ще ни е далеч и късно ще пристигнем, а и след пътуването не беше ясно как точно ще се чувстваме. Няма проблем и до Ла Диг направо да се пътува. Пътят е съвсем малко повече. Времето на летището минава бавно, никой не бърза. Няколко пъти изнервено питахме за нашия транспорт, тъй като часа на тръгване от терминала минаваше. Различни служители ни информираха, че щом имаме билети без нас няма да тръгнат и да не се притесняваме.Оказа се, че доста хора чакат за същото микробусче с което ни откараха. Ферибота ни беше на фирма Кат Кокос. Оказахме се само 4 пътника за него, след като на КАт Роза се качи всичкия народ на фериботния терминал и замина. Пътуването мина лежерно и без вълнение.За сметка на пътуването от Ла Диг до Махе когато имаше такива вълни ,че народа просто оповръща света. Слава богу бях изпила 6 хапчета кукулин и се вглабих в позитивни мисли, пренесох се в моя си реалност със затворени очи и ветрило и издържах. Не мога да споделя опит от самолетчетата, но това с вълнението на ферибота си беше истинско неприятно преживяване.

Пристигайки на Пралин имахме една възможност- такси до къщата ни за гости, намираща се на плажа на Кот Дор. Както по- късно се оказа добро решение  защото автобусите за градски транспорт се движат рядко, понякога повече от час може да отнеме чакането на спирката и не качват с куфари. Пристигайки в къщата останахме приятно очаровани от местоположението и, точно срещу уникален, огромен плаж, с бял коралов пясък, с безкрайно син и чист океан, както и много местни на плажа и лодки за разходки в океана.

Пътуването ни от Пралин до Ла Диг беше много кратко, по познатия път с такси за 200 рупии се придвижихме до терминала в неделния ден. Тук е мястото да кажа, ако планувате местене между острови , без значение в коя част на света, направете го в работен ден, така можехме да си спестим таксито и да пътуваме в градския транспорт, защото бяхме с раници. Също вижте и местните празници, за да не се окаже денят празничен и транспорта да липсва изобщо. Както е например в Израел по време на шабат.Дори градските автобуси не се движат. На ферибота ни взеха багажа и ни го върнаха вече на Ла Диг, на мостика. В Ла Диг „няма“ автомобили, тъй че си поръчахме транспорт да ни вземе и закара до там- количка за голф с 4 седалки. Тъй като къщата ни за гости беше много хубава, препоръчвам силно-  Замбоза гест хаус. Плюсовете много чисто, двоен душ в банята, за първи път виждам, на всяка стена по един душ, отделно си има и биде, климатик, гледка към гора или градина. Интернета беше супер, със собствен рутер в стаята. Закуската беше превъзходна- препечени филии, мармалад , масло , омлет , пълна чиния с плодове, сок , чай или кафе и мляко. Отдалечена е от основната част на острова, но е близо до хубавите плажове- Птип и Гранд Ане както и следващия уникален Коко и в много живописен район, където сутрин те събуждат птичките.  Иначе самият  острова Ла Диг е с размери 3 км на 5 км, тъй, че се обикаля лесно, но не и с багаж. Времето нти протече общо взето по следните дестинации

18.11.2019г.-Праслин, настаняване Коко бей вила

19.11-  Констанс Лемурия, Ансе Джеоржет- без резервация , пътувахме направо с автобус 61 до там. На входа казахме, че искаме да посетим ресторанта. Записаха ни в листата за гости и ни пуснаха. Ресторанта не го намрерихме, защото ни се изпхречи табелата плаж и се спуснахме направо там , покрай голф игрището. Много красиво, живописно и изключително шикозно място. Плажът не много голям , но много красив и с много и удобни камъни. Между другото на камъните беше доста по приятно да се полегне отколкото на мокрия пясък.Освен, че изсъхваха по- бързо и бяха по- топли. Бъдете внимателни покрай самите камъни от водата се образуват  водовъртежи. Предполагам, съм влязла в един такъв, макар че видях ясно гладкия пясък преди да стъпя, явно от вълната ситуацията се е променила както крака ми беше наравно изведнъж е пропаднал и изобщо не разбрах как стана , но паднах върху камъните директно на ребрата си и ударих главата си в един от тях. Така, че бъдете внимателни. А беше едва първия ден. За телефона в океана и съхненето му в торба с ориз, няма да разказвам, накрая проработи, но без звук.

20.11-С лодка до остров Кюриоз и шнорхелинг  близо до остров Сен Пиер  с включен обяд барбекю, риба и пилешко, с безалкохолни.- 50 евро на човек. Това беше едно от най- красивите места –остров Кюриоз.Първо посетихме музея- болница. Ще разберете историята му там. Лек преход през планината, из живописната картина на джунгла и скали с чудните води на океана пред нас. Стигнахме до мястото на костенурките, а те са наистина много и позират във всякакви пози. Една дори си легна на хавлията на плажа точно до учудените хора. Плажът беше от много фин и бял, коралов пясък.Водата уникално топла и приятна за плуване. Имаше лодки но не чак свръх претъпкано. Обяда беше уникално вкусна местна риба и други неща. После направихме един шнорхелинг.Много пъстър подводен свят.

21.11-Ансе Лацио. Това може би ще си остане най- завладяващият плаж на Пралин , защото  го повторихме последния ни ден от престоя на този остров. Бял , фин и много мек пясък. Прекрасни , приказно красиви скали с палми по тях. Стават страхотни снимки. Много спокойно море. Топла вода и много рибки , буквално се ловят с ръка ако ги нахраниш с малко бисквитки. На плиткото излизаха и две малки жълтеникави акулки. Бих припоръчала този плаж за активна почика. Наблизо има и бунгала, почти до самия плаж.

22.11- Парк Фердинанд- 150 с.р. - Коко дю мер и др палми и растения от 09.30-11.40, след обяд-  плаж Кот Д'ор

23.11.ансе Лацио

24.11- пътуване с такси до Пристанището 150 ср, ферибот до ЛаДиг, такси- 150 ср до Замбоза гест хаус

25.11-валя дъжд, Ане Севере и Ане Пататас и хотел Пататран

26.11- Ане  сурс Д'арженте с костенурки, гледки и блатна вода , кучета във водата.Наснимахме се и заваля дъжд и не спря цял ден.Сложихме дъждобраните и в дъжда до таке ауей Zerof.Там хапнахме пилешко със зеленчуци свинско с къри, заедно с ориз, салата и сос.За дома си взехме риба и рибени кюфтета да ги пробваме.

Прибрахме се , изкъпахме се и почивка.

27.11в Птит Ане, гранд Ане и Коко биич.През планина ,валя ни дъжд но беше приказно.

28.11 Разходка из Ла Диг

29.11Ужасен дъжд и вълнение от Ла Диг до Махе с ферито, кола под наем 135 евро, за 3 дни, настаняване.Среща в Оскар, с Милен, вечеря таке а уай

30.11Махе, столицата Виктория, пазара, риба, будистки храм, чайна плантация, водопад, плаж на Ефелия хотел, рибки,

  • Харесвам 13
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Много благодаря за разказа за вашите преживявания на Сейшелите.Надявам се да е в помощ на предстоящи трипове.Само не можах да разбера кой е този Милен.Да не би да е ,,наш човек", който живее там и ако е така би ли споделила някакви негови координати,✍️

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.