Прескочи до съдържание

Сейшели


Oshko

Препоръчани мнения

преди 1 час, Nametlata каза:

До остров Силует се стига от пристана на Бел Омбре / Махе с лодка цена 95 евро в двете посоки а от летището до пристанището е около 20 до 30 мин .

Може да си наемете и спиидбот побира 4 човека цена 650 евро .

Първата лодка от Махе до Силует тръгва в 9.00 ч а от Силует в 5.00 ч сутринта .

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa - това е хотела в който са тези вили .

Може и с хеликоптер цената при него е 620 евро събира 4 човека .

Много ти благодаря за ценната информация и за красивите снимки! 

Копнах си всичко за бъдещо ползване.:)

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 минути , AlexandraKo каза:

Много ти благодаря за ценната информация и за красивите снимки! 

Копнах си всичко за бъдещо ползване.:)

 

 

Благодаря , признавам си че се изчервих :wub: .Това ми е първа тема в която пиша и има много неща които пропускам .

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Nametlata каза:

Благодаря , признавам си че се изчервих :wub: .Това ми е първа тема в която пиша и има много неща които пропускам .

Ти пиши, когато и каквото се сетиш, моля. Всичко, което разказваш е чудно и интересно. Аз отдавна я заглеждам тази дестинация, но нямаше много магеланско инфо. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , AlexandraKo каза:

Ти пиши, когато и каквото се сетиш, моля. Всичко, което разказваш е чудно и интересно. Аз отдавна я заглеждам тази дестинация, но нямаше много магеланско инфо. 

 

Най - много информация за Сейшелите , къде , какво да се види , каква валута е изгодно да носиш и т.н. намерих в руските и френските форуми .Но руснаците ме учудиха , в ъв форумите си коментараха даже матраците и възглавниците в различните хотели .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Nametlata каза:

Но руснаците ме учудиха , в ъв форумите си коментараха даже матраците и възглавниците в различните хотели .

И аз ги чета. Те са подробни и обективни. Не очаквай от тях фалшива любезност. А като напишат, че храната не е добра, значи е така.

Редактирано от Дани Магелани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Дани Магелани каза:

И аз ги чета. Те са подробни и обективни. Не очаквай от тях фалшива любезност. А като напишат, че храната не е добра, значи и така.

Така е и затова редовно се допитвам и ровя в техните форуми .На никой не помага такава любезност не зависимо в коя точка на земното кълбо ще се отиде .

Сега отново съм в руските форуми , колебая се м/у три места за отпуска през лятото и целта ми е да избера едно ....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Nametlata каза:

Така е и затова редовно се допитвам и ровя в техните форуми .На никой не помага такава любезност не зависимо в коя точка на земното кълбо ще се отиде .

Сега отново съм в руските форуми , колебая се м/у три места за отпуска през лятото и целта ми е да избера едно ....

Хехе, забелязала ли си, че руснаците мрат да пишат отзиви. Още не разтурили куфарите, вече са написали.

Аз също много ги ползвам, освен дето много пишат, те и много пътуват. Сещам се, за един хотел, дето го бях харесала. Чета отзивите и една рускиня се оплаква, че матракът нещо не бил удобен. И вика нещо в тоя смисъл: “не, че съм принцесата с граховото зърно, ама, много ми убиваше.” Та и аз го пропуснах.

Дай ги трите места, ако не са тайна, че да дадем съвет, ако можем.

Редактирано от AlexandraKo
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , Nametlata каза:

Така е и затова редовно се допитвам и ровя в техните форуми .На никой не помага такава любезност не зависимо в коя точка на земното кълбо ще се отиде .

Сега отново съм в руските форуми , колебая се м/у три места за отпуска през лятото и целта ми е да избера едно ....

Порови и в магеланските теми. Тук има огромно количество информация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , AlexandraKo каза:

. И вика нещо в тоя смисъл: “не, че съм принцесата с граховото зърно, ама, много ми убиваше.” Та и аз го пропуснах

Много сме кандидатките за принцеси а .......принцове малко :lol:.

Много жаби ще трябва да целунем ...и дано принц да се покаже е не ....джендър ( пази боже ) .

Едното е Фуертевентура ,Азорски острови и Исландия .

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 минути , Nametlata каза:

Много сме кандидатките за принцеси а .......принцове малко :lol:.

Много жаби ще трябва да целунем ...и дано принц да се покаже е не ....джендър ( пази боже ) .

Едното е Фуертевентура ,Азорски острови и Исландия .

За Азорите заложи на лятото. Езерата на Сао Мигел са невероятни! А естественото СПА на Фурнаш не е за пропускане. Мога да ти дам координати на фирми за турове. Виж и темата ми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

За Азорите заложи на лятото. Езерата на Сао Мигел са невероятни! А естественото СПА на Фурнаш не е за пропускане. Мога да ти дам координати на фирми за турове. Виж и темата ми.

Супер , точно след 20.07.ще мога да изляза в отпуска .Ще разгледам темата .Благодаря и ще чакам координати на фирми .

Връзка към мнение
преди 5 часа, ivooo каза:

Риф има ли? А дайвинг център

Целия остров е опасан с пръстен от коралови рифове , но точно какво плува там вътре ....не знам :)

В Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa  има дайвинг център с барокамера .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Nametlata каза:

Целия остров е опасан с пръстен от коралови рифове , но точно какво плува там вътре ....не знам :)

В Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa  има дайвинг център с барокамера .

А тоя Хилтън бива ли го?

Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

А тоя Хилтън бива ли го?

Да , комплекса е на първа линия с много обслужване .За тези които пристигат по вода на техния пристан се грижи персонал още от Махе .

Комплекса е заобиколен с гора , дълъг бял плаж но има корали във водата ( носете обувки ) .Аз избрах вила на плажа с двор заради външния душ .Избрах пакет закуска и вечеря , кухнята е добра ( малко в повече ми дойде гурмето ) Бутилираната водата във вилите е безплатна.Пръскат вкяка сутрин против насекоми но .....няма особен ефект .Комплекса има 5 ресторанта които ти влизат в пакета ако е пълен пансион .Храната е от всимки видове - без глутен , вегетарианци и т.н.Хубав СПА център .Комплекса е много добре охраняван ( не че има от какво ) , предлагат се и бъги таксита за разходка , барбекю на плажа и ред други глезотии.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз също го гледах, цената беше прилична като за Сейшелите, защото има и доста хотели на неприлична цена :)

Обаче след като си взехме билетите до Пралин, вместо до Махе, така излезна по-евтино и този хотел ми отпадна, защото островът му е близо до Махе.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Oshko каза:

Аз също го гледах, цената беше прилична като за Сейшелите, защото има и доста хотели на неприлична цена :)

Обаче след като си взехме билетите до Пралин, вместо до Махе, така излезна по-евтино и този хотел ми отпадна, защото островът му е близо до Махе.

Аз взех общ сам.билет София/Истанбул/Махе/Пралин , и първо бях там .След това се върнах на Махе и от там на Силует няколко дни .После пак на Махе три дни и обратно в Бг.

Един съвет не си чекирай багажа до Пралин ( казват че се губи ) .Пусни го до Махе , взимаш си го и се прехвърляш на съседния терминал ( силно казано ) .Аз имах около два часа м/у кацането в Махе и Пралин .

За цената си е много добър ,защото на Пралин бях в Constance Lemuria на по - висока цена не видях разлика в обслужването .

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Знам че темата е Сейшели но ще направя паралел м/у тях и Малдиви .Макар че съм за първи път на Сейшелите а на Малдивите ходя често сърцето ми остана при първите .Заради комбинацията от планина , зеленина и невероятни плажове .Свободата която имаш да обикаляш на различни места и острови .Моето мнение за Малдивите е красота в ризорта и качествена почивка , няма особенна разлика дали си в един или друг .

А на Сейшелите на един остров може да видиш уникални плажове .Красиви природа , да караш колело в жегата , да плуват  дебели риби в краката ти и да чакат да ги нахраниш ,да се катериш в джунглата е и да те нахапят комарите но .....и това минава .Само на каруца не успях да се кача :lol:20180404_095335.jpg.18f934db7bab8b56f2b69ef0d0d9d953.jpg Да ти легне една огромна костенурка на хавлията , защото аз съм я сложила до една палмичка която тя пасе и не се знае дали няма да я изям преди нея .

Или пък да ти сервират плодовете така photo3jpg.jpg.0d808f13a4483f6faf8dbfb06b38d05a.jpg

20180404_095340.jpg

Редактирано от Nametlata
  • Харесвам 17
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 20 часа, Nametlata каза:

Знам че темата е Сейшели но ще направя паралел м/у тях и Малдиви .Макар че съм за първи път на Сейшелите а на Малдивите ходя често сърцето ми остана при първите .Заради комбинацията от планина , зеленина и невероятни плажове .Свободата която имаш да обикаляш на различни места и острови .Моето мнение за Малдивите е красота в ризорта и качествена почивка , няма особенна разлика дали си в един или друг .

А на Сейшелите на един остров може да видиш уникални плажове .Красиви природа , да караш колело в жегата , да плуват  дебели риби в краката ти и да чакат да ги нахраниш ,да се катериш в джунглата е и да те нахапят комарите но .....и това минава .Само на каруца не успях да се кача :lol:20180404_095335.jpg.18f934db7bab8b56f2b69ef0d0d9d953.jpg Да ти легне една огромна костенурка на хавлията , защото аз съм я сложила до една палмичка която тя пасе и не се знае дали няма да я изям преди нея .

Или пък да ти сервират плодовете така photo3jpg.jpg.0d808f13a4483f6faf8dbfb06b38d05a.jpg

20180404_095340.jpg

   

   А не сравнявай боб с царевица :) .

 

Двете са различни и всеки си  предпочита различни неща. И аз съм за първи път на Сейшелите , а на Малдивите по-често , но ако не бяха твойте снимки от Силует направо си бях взел сбогом с тях . 

 Да карам колело в жегата..... . Да се катериш в джунглата и да те нахапят комарите...........Сладострастна и мръсна костенурка да ти лази по хавлията ..... . 

 

А пък и в  София знам едно място дето направо от голо тяло хранят ....:lol: . 

 За красотата спор няма . Много са драматични плажовете с онези цопнали камъни в тях :) . 

 

 Ама друго е да се събудиш и с два ритника на плавниците да си на рифа . На повечето места докато стигнеш до там бая ходене и плуване пада а има и такива до които само с корабче или лодка се стига.  Дайвинг центровете на Малдивите са много по професионални и на светлинни години от тези в Сейшелите. Приликите са само в цената . За нас гмуркането е доста по добро на Малдивите . Да ми донесат бутилките на едната страна на острова и да ни оставят сами да си правим  каквото искаме  без някой да ни дундурка .  Само трябва да внимаваш да не се заблееш и да си подминеш острова , че после шанса да те намерят клони към нулата.  Или всичко това през нощта :).  

   

  Та хора всякакви . И вкусове също . Трябва да се опитат и двете . Но мисля че Сейшелите са напълно достъпни за всеки  . Докато за онова което ние разбираме като Малдиви си трябват доста средства 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, ivooo каза:

Та хора всякакви . И вкусове също . Трябва да се опитат и двете . Но мисля че Сейшелите са напълно достъпни за всеки  . Докато за онова което ние разбираме като Малдиви си трябват доста средства 

Аз ще започна с това с което ти завърши ....." за хората и вкусовете " .Аз не отричам Малдивите напротив харесват ми и затова ходя често там .Просто на Сейшелите има динамика , природата ми харесва повече .А за комарите :) има ги и на Малдивите ( но там не ме хапеха , защо ...не знам ) .А като цена за мен Сейшелите са ми по - скъпи в сравнение с ризортите и олинклузива на Малдивите .Така че ....харесвам и боб и царевица :lol: .

Аз не се гмуркам и не мога да оценя красотата под водата , дайвинг център съм виждала на Малдивите и нищо не разбирам от това , така че не мога да дам мнение .

Но факт е че и за двете дестинации има желаещи , дали ще е бюджетен вариант или по - скъп въпрос на избор .

А за костенурката ....кое му е лошото и кога друг път ще ми се случи да съм заспала и нещо да ме събуди .....добре че не опищях целия остров.Успях или ....по - точно бях онемяла :lol:

А....за голите тела ....ами добро предложение е :dancing:, стига тялото да е мъжко и с добра архитектура за да си припомня анатомията :lol:

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Тези самолетчета, за които говорите, че са на цената на ферито меджу Mahe и Praslin на Air Seychelles ли са или са други? Ще бъдем на Сейшелите два дни и половина с круиз, единия ден искаме да отидем до Praslin (Vallée de Mai + Anse Lazio) и  La Digue (Anse Source d'Argent + разходка с колело). Т.к. корабът ще е в порта на Виктория и вечерта трябва да се върнем там ме интересува дали на място бихме могли да намерим превоз (не на космическа цена) или е по-разумно да си купя онлайн билети за ферито? Ако малките самолетчета са на Air Seychelles, въобще не са опция, през сайта им излизат 200€ отиване и връщане и то в ужасни часове, другите са sold out. Та, на място мога ли да разчитам на нещо изгодно. Намерих на Mason's Travel екскурзия до двата острава с обяд и гайдет тур в Vallée de Mai , доколкото разбирам с лодка, т.е. не зависиш от ферито за 185€. Нещо такова на място дали може да се намери на по-приемлива цена?

В момента Mahe-Praslin е 100€ в двете посоки + Praslin-La Digue 28€, това закупено онлайн. Чета в темата пишете, че феритата са редовни, но аз намирам 6 за деня (3 преди и 3 след обед) и простете лаишкия въпрос, но възможно ли е на място да няма билети за желания от нас час (първия-7,30 за Мае и последния 17,30 наобратно)?

Редактирано от Jane*
Връзка към мнение
преди 8 часа, Jane* каза:

Тези самолетчета, за които говорите, че са на цената на ферито меджу Mahe и Praslin на Air Seychelles ли са или са други? Ще бъдем на Сейшелите два дни и половина с круиз, единия ден искаме да отидем до Praslin (Vallée de Mai + Anse Lazio) и  La Digue (Anse Source d'Argent + разходка с колело). Т.к. корабът ще е в порта на Виктория и вечерта трябва да се върнем там ме интересува дали на място бихме могли да намерим превоз (не на космическа цена) или е по-разумно да си купя онлайн билети за ферито? Ако малките самолетчета са на Air Seychelles, въобще не са опция, през сайта им излизат 200€ отиване и връщане и то в ужасни часове, другите са sold out. Та, на място мога ли да разчитам на нещо изгодно. Намерих на Mason's Travel екскурзия до двата острава с обяд и гайдет тур в Vallée de Mai , доколкото разбирам с лодка, т.е. не зависиш от ферито за 185€. Нещо такова на място дали може да се намери на по-приемлива цена?

В момента Mahe-Praslin е 100€ в двете посоки + Praslin-La Digue 28€, това закупено онлайн. Чета в темата пишете, че феритата са редовни, но аз намирам 6 за деня (3 преди и 3 след обед) и простете лаишкия въпрос, но възможно ли е на място да няма билети за желания от нас час (първия-7,30 за Мае и последния 17,30 наобратно)?

Самолетчетата на  Air Seychelles излизат по 100 евро в двете посоки ако се запази като общ сам.билет от София .

Mason's Travel е много добра тур.агенция .Аз ползвах нейните услуги и съм много доволна .Не мога да направя сравнение ценово с други фирми .

За феритата винаги има голям поток от хора ( поне видимо ) , не рискувайте да си купувате билети в последния момент   , за кратко време сте там .

Разходка с колело на Ла Диг е интересно изживяване .Но пък си струва ( горещина и комари ), красиви гледки и въсможност да обиколите острова .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.