Прескочи до съдържание

Сейшели


Oshko

Препоръчани мнения

И аз с билетчета от промоцията на Търкиш - 31.01- 10.02.2020. Имаме цяла година за подготовка.

Букнах и 9-те нощувки на Махе на Royal Anise Beach, но ще умуваме. Идеята е 3-4 дни лежане и шнорхелинг, после La Digue за ден, и след това кола под наем за обиколка на острова. Градини, разходка с лодка, дегустации на ром, Виктория... Връщам се да ви чета и после да питам. 😊

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , bibi каза:

Букнах и 9-те нощувки на Махе на Royal Anise Beach, но ще умуваме.

От моите проучвания - най-малко харесван е Махе.

Имате твърде много нощувки, че да ги прекарате всичките там.

И проверете за вашия период от коя страна на острова/ите е по-добре да се отсяда.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ла Диг не става за ден.

Ако искате да видите големите скали от картичките трябва поне 2 плажа да посетите.

Топ плажовете на @mitkobiker

Ла Диг ТОП 3

1. Anse Source d'Argent

2. Grande Anse+Petite Anse

3. плажчетата по североизточния бряг

******

Това са минимум 2 дни. 1 ден за №1 и 3 и още 1 ден за № 2.

Може да сте на Пралин и сутрин да вземате ферибота, но на Махе ще ви поискат по около 200 долара / евро за тур до Ла Диг, в който най-вероятно само ще видите отдалеч някой плаж.  На Ла Диг придвижването е пеш или с колело. От пристанището до Grande Anse e 4 км. в посока при 30 градуса и висока влажност.

На Махе има хотели от известни вериги, които явно привличат клиенти.

Плажовете са държавна собственост и всеки може да отиде в който иска резорт без заплащане, само с предварително обаждане. Т.е. дори и да си платиш за скъп хотел, то такива като мен могат да досаждат. Шезлонги на плажовете няма. Чадъри - също. Сянката е естествена и прохладна - от палми и дървета.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Една дружка току що се върна и по съвет на местните са пропуснали Пралин. Благодаря за включванията, много сте ми полезни ! Предстои яко четене.

Връзка към мнение
преди 17 минути , bibi каза:

Една дружка току що се върна и по съвет на местните са пропуснали Пралин. Благодаря за включванията, много сте ми полезни ! Предстои яко четене.

Е как така са пропуснали Пралин ?  Някакви аргументи...

Връзка към мнение

Ще питам за подробности, но това , което ми казав кратце, че местните са ги посъветвали да го пропуснат. Иначе тя е с опит по тез дестинации и е момиче, което живее на макс - трекинги, костенурки, дайвинг, шнорхелинг, тур с вертолет, шофиране, абе интензивна почивка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Махе е най-населен, с най-много хотели и съответно къщи / вили за туристи, което предполага, че местните искат да си развиват туризма. Блу Валон си е като нашите Кранево, Обзор и т.н.

Иначе в неделя на Махе си е преживяване. Всички са на барбекю по плажовете. Носят се скари, шезлонги, музика, ядене, пиене. Има атмосфера.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Мъжът ми иска лежерна плажна почивка, та ще трябва да го обмисля много добре. Ако разделя почивката между 2 острова, това са 3 различни места за нощувка - да речем Махе- друг остров - Махе. Не ми се рискува в деня на полета да пътуваме от друг остров, макар че пък полетът е късно вечерта. Може би ще сме и с яко багаж заради дайвинг оборудването.

Връзка към мнение
семейство пътешественици

И аз се чудих за билети до Сейшели от Варна, но влязох да проверя колко е гмуркането там и се отказах. За едно гмуркане 50-60 евро са ми много. Реших, че само плаж с малко дайвинг не ни устройва и не купих билети.

Продължавам да чакам подобна цена и за Филипини, дано имам късмет.

На водолазите купили билети ще чакам отзиви като се върнат.

Редактирано от семейство пътешественици
Връзка към мнение
преди 11 минути , семейство пътешественици каза:

И аз се чудих за билети до Сейшели от Варна, но влязох да проверя колко е гмуркането там и се отказах. За едно гмуркане 50-60 евро са ми много. Реших, че само плаж с малко дайвинг не ни устройва и не купих билети.

Продължавам да чакам подобна цена и за Филипини, дано имам късмет.

На водолазите купили билети ще чакам отзиви като се върнат.

Е, аз пък и не мога да плувам, но си купих билети, и за цялото семейство.....

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, lesy каза:

Ла Диг не става за ден.

Ако искате да видите големите скали от картичките трябва поне 2 плажа да посетите.

Ла Диг ТОП 3

1. Anse Source d'Argent

2. Grande Anse+Petite Anse

3. плажчетата по североизточния бряг

******

Това са минимум 2 дни. 1 ден за №1 и 3 и още 1 ден за № 2. 

Може да сте на Пралин и сутрин да вземате ферибота, но на Махе ще ви поискат по около 200 долара / евро за тур до Ла Диг, в който най-вероятно само ще видите отдалеч някой плаж. 

Защо пък Ла Диг да не става за 1 ден? Нима трябва цял ден да стоят на Гранд Анс и на малкия плаж? Освен това, номер 1 макар и най-живописен, изобщо не става за плуване и шнорхелинг. А на Махе има фирми, които ще ги закарат и върнат до Пралин и Ла Диг за 120 евро...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не споря. Всеки има начин на пътуване. Ние стояхме цял ден на Гранд Анс, Малкия и Кокос Анс. На отиване и връщане минахме по различни пътища, като спирахме тук-там.

Не съм съгласна, че Anse Source d'Argent  не става за шнорхелинг. Дори и при отлив, наляво като се мине покрай първите скали има места за шнорхелинг. Там имаше и най-много акули.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Какво става?  Няма ли хора за моите дати ? Да си споделим колата под наем и апартамента, да ни излезе по-бюджетно, към което се стремим...

Връзка към мнение

Полезно за водораслите от Tripadvisor:

Mahe: Beau Vallon during November - March

Anse Royale during June - September

Port Launay during June - September

Praslin: Grand Anse, Anse Kerlan during June - November

Anse Lazio, Anse Possession, 

Cote d'Or during December - April

Cousin: Baie Laraie, Anse Papaie during December - April

La Digue: Anse Source d'Argent during December - April

Anse Cocos during June - September

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , семейство пътешественици каза:

И аз се чудих за билети до Сейшели от Варна, но влязох да проверя колко е гмуркането там и се отказах. За едно гмуркане 50-60 евро са ми много. Реших, че само плаж с малко дайвинг не ни устройва и не купих билети.

Продължавам да чакам подобна цена и за Филипини, дано имам късмет.

На водолазите купили билети ще чакам отзиви като се върнат.

Малко не по темата,, но в момента такава цена за Филипини

Screenshot_2019-03-07 Cheap flights from Sofia to Manila at Skyscanner.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , lesy каза:

Не споря. Всеки има начин на пътуване. Ние стояхме цял ден на Гранд Анс, Малкия и Кокос Анс. На отиване и връщане минахме по различни пътища, като спирахме тук-там.

Не съм съгласна, че Anse Source d'Argent  не става за шнорхелинг. Дори и при отлив, наляво като се мине покрай първите скали има места за шнорхелинг. Там имаше и най-много акули.

За всеки е различно, да. Преди години стояхме с часове на плажа, а сега прекарвам средно по час-час и половина. Затова казвам, че Ла Диг може да се разгледа и за 1 ден с къпане на 2-3 плажа. Относно Anse Source d'Argent, аз влязох с шнорхела, не е да не съм, даже стигнах и до самия риф. Но отдясно от един канал/река се влива мътна вода, която зацапва всичко и няма кой знае какво. Беше и много плитко и нямаше как да има акули, но до мен мина една мъничка манта. Гранд Анс беше къде-къде по-приятен с кристалната си вода, но пък има силно течение...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Bibi Наистина не е добър вариант да  рискувате с връщането,защото при по-силно вълнение фериботите не пътуват. Ние разпределихме 21 дни на 3те острова,като Махе оставихме последен именно заради обратния полет. Според мен Пралин не е за изпускане,даже бих го предпочела в пъти пред Махе,но най-влюбена останах в Ла Диг ,там бяхме 6 нощувки, но не ми стигнаха да се насладя. Всичко е въпрос на вкус и представа за добра почивка. Ако имате въпроси съм на разположение:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хайде в кюпа, втората половина на ноември 🙂 Още не съм много в час, трябва си повечко четене. Засега мисля пристигане в Махе, оттам направо самолет до Пралин и после ферибот до Ла Диг. 2-3 нощувки в Ла Диг, връщане в Пралин, 3-4 нощувки там, връщане в Махе и евентуално нощувка и там. Макар, че може би ще е по-добре нощувката на Махе да я пропуснем, алтернативно може ранен полет от Пралин и после ще имаме цял ден да поразгледаме. В тази връзка колко по-рано е удачно да се купуват билети за самолет и ферибот?

Редактирано от logist13
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , stefanrusev каза:

относно Вътрешните полети-  може ли да се "събори" цената и как?

Полет има само между островите Махе и Пралин ,цената е малко по-висока от ферибота,но пък си заслужава,полета е 20мин, гледката е невероятна. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , G*V*N каза:

Полет има само между островите Махе и Пралин ,цената е малко по-висока от ферибота,но пък си заслужава,полета е 20мин, гледката е невероятна. 

👍

а за цената?

 

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Ние 1 месец преди полета си взехме еднопосочен за 60 евро при ферибот 50. Цените се променят. При по-дълъг период напред май са по-скъпи. Разигравай варианти. И в един ден има различни цени. Ние си взехме по-евтините като имахме 5 часа престой, но ги използвахме да отидем до близък плаж.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.