Прескочи до съдържание

Как сте организирали терасата/градината си?


Препоръчани мнения

А нещо такова? Ако има таван този балкон, на който да се окачи. Показвам подобна люлка за мащаб до диван на огромна тераса. И стойката и е огромна и тежка.

60B8716F-90FB-4896-8866-92DCE82A34CD.jpeg

F4B338E4-5A11-48BF-A5C0-E1FCAED922D6.jpeg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 7 минути , Bellaero каза:

А нещо такова? Ако има таван този балкон, на който да се окачи. Показвам подобна люлка за мащаб до диван на огромна тераса. И стойката и е огромна и тежка.

60B8716F-90FB-4896-8866-92DCE82A34CD.jpeg

F4B338E4-5A11-48BF-A5C0-E1FCAED922D6.jpeg

Това ми е резервният вариант 🥳 Намерих си го днес в krez.bg или нещо такова и си пазя линка. 

Всъщност и другите люлки имат вариант с окачване, но ние сме природно несръчни и не знам дали може и как може да се окачат на тавана. Затова трябва да ги видим, да седнем в тях и да се опитаме да преценим какво всъщност трябва да си купим.

преди 11 минути , neuromancer каза:

A защо не увесите един хамак? Може да се махне и не заема никакво място

Не знам къде и как да го увесим. И не обичам да седя сама, а Жижо няма да иска да и прави компания. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , Lindt каза:

Не знам къде и как да го увесим. И не обичам да седя сама, а Жижо няма да иска да и прави компания. 

нещо такова примерно

fa4755f9374def8594a2fd9358f77b03.jpg

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 7 часа, neuromancer каза:

нещо такова примерно

fa4755f9374def8594a2fd9358f77b03.jpg

 

Много ми харесва как изглежда 🥰 Но шоустопърът вкъщи напомни, че нямаме 2 стени, а цялата дължина е прозорец. Много е трудно всички наоколо да са разумни и все пак да успееш да се люлееш вкъщи😜 

  • Смея се 2
Връзка към мнение

като казваш, че нямате две стени, значи ли, че целият балконът открит? и какво се случва на него, когато вали и/или духа? ако се мокри лесно според мен трябва да предвидите такива мебели/аксесоари, които лесно да бъдат прибирани вътре

 

макар че нашият е затворен от двете страни, първото, което направихме преди да стане обитаем, беше да му сложим козирка, която да го защитава от дъжда и снега, от този тип

 

 

20200422_104736.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 55 минути , antea каза:

като казваш, че нямате две стени, значи ли, че целият балконът открит? и какво се случва на него, когато вали и/или духа? ако се мокри лесно според мен трябва да предвидите такива мебели/аксесоари, които лесно да бъдат прибирани вътре

 

макар че нашият е затворен от двете страни, първото, което направихме преди да стане обитаем, беше да му сложим козирка, която да го защитава от дъжда и снега, от този тип

 

 

20200422_104736.jpg

Ами не е открит като ужасните пристройки на блоковете в София, по последните етажи. Има си таван по цялата дължина. Но ако духа, когато вали, навява на балкона. Защото парапетът е около 50 см стена, после вече е само метал. Аз затова питах за декинга, защото според мен ще се пълни с навяни боклуци като листа и прах, камъчета или хлебчета, които децата хвърлят на Бен, защото им изглежда гладен 🤣

Та декингът със сигурност ще се мокри. Обаче иначе силно ненавиждам сивите плочи и не ми изглеждат уютни. И понеже е висок декингът, май няма да можем да отваряме комарника на вратата. А не искам да го сменяме, защото си има вратичка за коте. 

А прозорците са по вътрешната стена и също започват от 50 см височина. Не виждам как да закача хамак за прозорец 😊

Не гледай цветята, това са наказаните, набедени от Жижо като причина за алергия - окаяни каланхоета, мента и салвия. 

94093366_1336025816606374_6335142148182114304_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=WYAqE84ZxxgAX_E-JOp&_nc_ht=scontent.fsof5-1.fna&oh=725bb7af4ad865857745356fd7af8d88&oe=5EC3DB66

  • Смея се 1
Връзка към мнение

височината на декинга не е проблем за отваряне на анти-комарната врата, но ако не е що-годе изолиран от външни замърсители и въздействия, да, няма много смисъл от него при вас...

20200422_111738.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, antea каза:

като казваш, че нямате две стени, значи ли, че целият балконът открит? и какво се случва на него, когато вали и/или духа? ако се мокри лесно според мен трябва да предвидите такива мебели/аксесоари, които лесно да бъдат прибирани вътре

 

макар че нашият е затворен от двете страни, първото, което направихме преди да стане обитаем, беше да му сложим козирка, която да го защитава от дъжда и снега, от този тип

 

 

20200422_104736.jpg

Това с козиркаката го мислих преди години и аз,но имах опасения,че като вали сняг ще се задържа отгоре.Как е при теб и не става ли доста мръсна с времето отгоре?

Може пък сега да взема и да го осъществя това проектче 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Branko има известни съвсем леки замърсявания, но нищо дразнещо, мога да ти пратя снимки на лични да не обременявам темата, за да си прецениш - но по-скоро снегът и дъждът я почистват, а в нашата се бутат нон-стоп клони от липата и те неминуемо пускат по нещо; през зимата си става снежна шапка отгоре, но не е като да пада внезапно надолу, а се приплъзва равномерно с разтапянето

 

но ако е съвсем прозрачна (нашата е матово изпълнение, за да пази и сянка), може и да й личи повече като се цапа

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , antea каза:

@Branko има известни съвсем леки замърсявания, но нищо дразнещо, мога да ти пратя снимки на лични да не обременявам темата, за да си прецениш - но по-скоро снегът и дъжда я почистват, а в нашата се бутат нон-стоп клони от липата и те неминуемо пускат по нещо; през зимата си става снежна шапка отгоре, но не е като да пада внезапно надолу, а се приплъзва равномерно с разтапянето

 

но ако е съвсем прозрачна (нашата е матово изпълнение, за да пази и сянка), може и да й личи повече като се цапа

Нямам нищо против обременяване на темата 😇. Все пак ако догодина се нанесем в жилище, изискващо козирка, ще имам някаква представа. Ние изпитваме абсолютен ужас от последните етажи на новото строителство и непокритите тераси, а може да се окаже не толкова страшно, колкото ни се струва.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ами добре :grin: направих две с много силен зуум, за да си личи максимално, иначе самата козирка е извън полезрението, като си седиш на балкона, и надали ще се взираш нарочно в нея; след следващия дъжд ще проверя дали не са се измили тия две черти

20200422_132843.jpg

20200422_132757.jpg

 

да кажа, че ние не сме последен етаж, над нас има още

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , antea каза:

ами добре :grin: направих две с много силен зуум, за да си личи максимално, иначе самата козирка е извън полезрението, като си седиш на балкона, и надали ще се взираш нарочно в нея; след следващия дъжд ще проверя дали не са се измили тия две черти

20200422_132843.jpg

20200422_132757.jpg

 

да кажа, че ние не сме последен етаж, над нас има още

Благодаря.Точно щях да питам и за етажа и дали отгоре има някой.В размисъл съм вече хахах

 

Връзка към мнение

Не мога да се въздържа да дам съвет относно защита на балкон от дъжд и сняг. Преградните пана от PVC фолио Кристал са предназначени точно за това. Нямам снимка на балкон на блок в момент и илюстрирам само.

bukuresht2.thumb.jpg.ac6907c65577692e17cc6057f3dc6be2.jpg

 

P1.thumb.JPG.5d853e47c90669951fd207d91b10171c.JPG

 

panaiotov_razlog.thumb.jpg.c516f00cd5d169b91ffa447fcfe6a750.jpg

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Моите тераси са непокрити/на 5 етаж/ и беше перфектно, докато не се нанесе "Нещото" над нас и започна да ползва покрива за сметище. Сега направо не знам какво да правя, защото не разбира от дума "кифлата нещастна". Съседките си направиха козирки, върху които има каквото се сетиш и съответно е като площад в Рим от гълъби и всякакви пернати. Да не говорим за промяната на отводняването, поради което при всеки дъжда имам водопад на терасата (което от една е красиво, еййй сега като го написах, наистина мога да измисля нещо найстина красиво от камъчета да слиза от покрива към перваза и да се отича водата по него)... ох оплаках се.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, EliDion каза:

Моите тераси са непокрити/на 5 етаж/ и беше перфектно, докато не се нанесе "Нещото" над нас и започна да ползва покрива за сметище. Сега направо не знам какво да правя, защото не разбира от дума "кифлата нещастна". Съседките си направиха козирки, върху които има каквото се сетиш и съответно е като площад в Рим от гълъби и всякакви пернати. Да не говорим за промяната на отводняването, поради което при всеки дъжда имам водопад на терасата (което от една е красиво, еййй сега като го написах, наистина мога да измисля нещо найстина красиво от камъчета да слиза от покрива към перваза и да се отича водата по него)... ох оплаках се.

А не може ли на съвета в блока да гласувате, че не може да се оставят боклуци на покрива? Тоест както ние си гласувахме, че боклук пред вратате е забранен? Не че сме се справили с онзи идиот с фасовете отсреща, ама пък си правим някакви неща. Този покрив-боклучарник частна собственост ли е или е общ? Може би най-потърпевшите трябва да отидат и да изхвърлят гадостта, ако е второто. Все пак няма причина да се отнасяте с нещата там като към притежание на някой, ако са на площта на блока. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Branko каза:

А ако имат някаква луда ,като вашата съседка 😂

Ау, аз не съм разказвала скоро, но на третия път й казахме, че не може повече да ни взима прахосмукачката. После излязохме да тичаме и като се върнахме, имаше линейка и полиция, за сина й, защото наистина е получил нервен срив или каквато там е причината да не чистят у тях. И се почувствахме виновни, макар че не знаем какво стана и дали имаме нещо общо.

Но да, тя си оставя боклука пред вратата и Бен души там, което страшно ме дразни. 

Хм, колежката има една луда съседка с котки, която живее отгоре и си хвърля пясъка от некастрираните през балкона. Мда, може да е много зле положението със съседите. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Еее,заради една прахосмукачка ще уморите хората значи 🤣

За съжаление с общо събрание не можеш да промениш манталитета на някой.Простака ще си остане такъв в повечето случаи

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Branko каза:

Еее,заради една прахосмукачка ще уморите хората значи 🤣

А, после паникьосано ни се обади домоуправителят, за да пита дали е заради вируса и дали сме пипали общи неща и като нищо щеше да опъне една червена лента на етажа. Или поне това е моят прочит на въпросите му, Жижо би казал, че са си съвсем нормален обмен на информация. 

После забравихме котарака навън и се прибра вонящ на белина, поради което аз излязох да крещя на непознатия враг-чистач, че е напръскал животното и е чудовище. Сигурна съм, че има връзка между събитията, но човекът отрече и държеше на версията, че Бен се е търкалял по стълбите. За всеки случай е под карантина и не обикаля блока вече 2 седмици. 

Но си викат, така че са си тук и двамата съседи, живи и в нормално състояние. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Оказа се, че ако променим частично концепцията си и получим професионална помощ от някой магеланец за покриване на терасата, можем да си сложим декинг и бели камъчета, по-удобни столчета от икеа и един пуф. Тоест люлките са хубаво нещо, но аз обичам да се търкалям и барбарон ще ми бъде по-удобен за целта. 

Та някой иска ли да ме насочи към подходящ доставчик на барбарони? Какво трябва да гледам като материя, за да е удобно да седя върху него и лятото по къси панталонки?

Понеже има вариант да си защитим терасата с PVC покриващи пана с механизъм, а също и с плъзгащо се стъкло, някой иска ли да сподели мнение? 

Връзка към мнение
преди 12 часа, Lindt каза:

А не може ли на съвета в блока да гласувате, че не може да се оставят боклуци на покрива? Тоест както ние си гласувахме, че боклук пред вратате е забранен? Не че сме се справили с онзи идиот с фасовете отсреща, ама пък си правим някакви неща. Този покрив-боклучарник частна собственост ли е или е общ? Може би най-потърпевшите трябва да отидат и да изхвърлят гадостта, ако е второто. Все пак няма причина да се отнасяте с нещата там като към притежание на някой, ако са на площта на блока. 

Покривът е общ. На целия блок, който над мен е стъпаловидно разположен. А с въпросната особа изобщо не може да се говори. Носът и е в небесата на големите пари, марковите дрешки и безумния перманентен грим. Иначе като прави ремонт на нейния покрив не спря да дудне, че трябва да и го платим.(естествено, като нормални съседи го направихме - все пак е етажна собственост). Но в етажната собственост е така, какво да се прави. Бабата до мен проветрява към стълбището, няма да ви кажа на какво мирише... Вече и на събрания не ходя - за какво? едно и също без резултат. Почнах да им пиша саркастични съобщения и да им ги лепя в асансьора.

А другата ми тераса е с направен от стари палети диван с възглавници, които уших от едни бархетни калъфи за завивки от втората употреба. Такива направих и за стаята на щерката като беше тук и масичка от гуми със стъклен плот, супер е за времето между пролетта и есента, над нея няма нищо и никой. Така, че става като продължение на стаята, като се отворят френските прозорци.

Връзка към мнение

Оооо, говорете ми за съседи, говорете ми.... :assassin:

7 години се опитвах да убедя едни идиоти над нас, че от банята им (след "луксозен" ремонт) у дома е водопад.

Изгни бетонната плоча. ...

Стана късо в кабелите на осветлението... течеше от всички посоки.

Писах до домоуправителя, писах до районния кмет... вятър и мъгла.

Накрая се обърнах към съда.... пак тая.

 

Когато започнаха да прескачат искри по тавана спряхме тока и ги заплаших, че ще се обърна към прокуратурата.

Адвокатката ми свърши добра работа.

 

В крайна сметка се оказа, че виновните собственици са си хванали пътя и са заминали със зелена карта, а апартаментът се дава под наем от фирма.

 

Та ... направиха ремонт.

 

А аз чаках две години да изсъхне плочата.

:dash1:

 

Това беше леко off-

По въпроса за балкона - тъй като от сравнително скоро си имаме истинско балконче, макар и само 3 кв.м. много му се радваме, но още е в процес на подготовка.

Накичила съм го с мушката вече, имам две столчета от Jysk, но има много какво да се желае по него, та снимки няма да ви пускам 😉 

 

 

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Та някой иска ли да ме насочи към подходящ доставчик на барбарони? Какво трябва да гледам като материя, за да е удобно да седя върху него и лятото по къси панталонки?

 

на вилата имаме пуфове от тази фирма, нашите са тип Круша в оранжево и жълто, варианта с промазан плат - за външна употреба; купувани са преди доста време и все още се държат отлично, формата им е стабилна и поне за мен са супер удобни да се гънеш във всякакви пози :smile:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.