Прескочи до съдържание

Как сте организирали терасата/градината си?


Препоръчани мнения

Не вали ли на балкончето ви? При нас, точно ми нацъфтяха всякакви мушкатца, сакъзчета и аз им се радвам. А то като заваля.... та цяла неделя ;) целият ми балкон е във вода, и това при условие, че имаме плоча над нас.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Lyubina каза:

Не вали ли на балкончето ви? При нас, точно ми нацъфтяха всякакви мушкатца, сакъзчета и аз им се радвам. А то като заваля.... та цяла неделя 😉 целият ми балкон е във вода, и това при условие, че имаме плоча над нас.

Не, не ни я вали, днес е вертикален дъждът. А и бяхме непромокаеми след разходката из Витоша и направо така се настанихме. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, бе, ега ти студа е! Нашата тераса се мокри, защото сме на пети етаж и винаги духа. А вчера и купих чергичка, днес не мога да и се порадвам. Ще ми измръзнат китките и разсадите 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да кажа на всички софиянки, че е рано да се изкарват цветя на открита тераса. Ако е лоджия- става, но не на парапета. Баба Грозда, мойта съседка казва, че докато на Витоша има сняг, може да падне слана.
Моите са още вътре, само на единия по- закрит балкон изкарах мушкатите и вятърът почти им е видял сметката.  

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 минути , Цвете каза:

Да кажа на всички софиянки, че е рано да се изкарват цветя на открита тераса. Ако е лоджия- става, но не на парапета. Баба Грозда, мойта съседка казва, че докато на Витоша има сняг, може да падне слана.
Моите са още вътре, само на единия по- закрит балкон изкарах мушкатите и вятърът почти им е видял сметката.  

Не е толкова страшно 🙂Нашите са по парапетите от две седмици,по това време обичайно ги изкарваме.Слана може да падне,но в такъв случай ги покриваме с найлон през нощта и са ОК.Рисково е,ако живееш в полите на планината,например Бояна,Драгалевци,там нощните температури падат много.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, iMari каза:

Не е толкова страшно 🙂Нашите са по парапетите от две седмици,по това време обичайно ги изкарваме.Слана може да падне,но в такъв случай ги покриваме с найлон през нощта и са ОК.Рисково е,ако живееш в полите на планината,например Бояна,Драгалевци,там нощните температури падат много.

Да ти кажа ние сме на североизток от Бояна, но тук температурите винаги са по- ниски. с 3-4* от в центъра. А горното го споделям от многогодишен опит - не, че не ми се е налагало да купувам цветя наново, точно от мерак да ги изкарам рано. И икономически е по- изгодно да се поизчака, баш заради това 😏

Връзка към мнение

точно идвах да попитам - кои са птичките в София, които най-често пеят усърдно? може би @Lindt с уклона си към орнитология ще знае :smile: от известно време ми прави впечатление, че не млъкват - по всяко време на денонощието извиват глас, а не ги виждам и фокусирам сред листата... мога да ги запиша какви трели извиват вокално

Връзка към мнение
преди 1 час, Gentleman Basta каза:

@antea сойка, кос, синигер, сврака, червеношийка. Това виждаме основно в нашия район

кълвачи не почукват ли ? :smile3:

Връзка към мнение

На мен терасата ми е открита и е около 2 квадрата и съм я организирал с една скара. Да ви кажа... много полезно пособие 😄 
Мисля си обаче в дворчето тази година да си направя едно "море". Секнаха ми пътуванията, в Българските курорти май ще режат глави откъм кръста започвайки с полетите до Варна дори (оплаках се по-рано в друга тема), та си мисля дали да не си купя един басейн от тези дето за 2 на 2метра. Някой може ли да каже дали тези басейни са ОК, защото още се чудя?

Връзка към мнение
преди 19 минути , stoyan.gotsev каза:

мисля дали да не си купя един басейн от тези дето за 2 на 2метра. Някой може ли да каже дали тези басейни са ОК, защото още се чудя?

Ние сме ползвали надуваем басейн на вилата от този тип:

Басейн Summer Waves ,надуваем и кръгъл, 244см x66см - eMAG.bg

Доволни сме.Нямам предвид конкретната марка,снимката е само с илюстративна цел.Особеностите му са, че трябва хубаво да се постави за да не се разлее, като се напълни, както и това, че трябва да се внимава да не се пробие с нещо остро(ако и деца го ползват).С времето се изхабява естествено, но пък иначе не е скъп.Лек е, може да се сгъва и прибира.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, antea каза:

точно идвах да попитам - кои са птичките в София, които най-често пеят усърдно? може би @Lindt с уклона си към орнитология ще знае :smile: от известно време ми прави впечатление, че не млъкват - по всяко време на денонощието извиват глас, а не ги виждам и фокусирам сред листата... мога да ги запиша какви трели извиват вокално

Забравила съм къде сте като местоположение. В района на Витоша непрекъснато пеят косове, дроздове и синигери. Едни сивкави пиленца с оранжеви коремчета също пеят хубаво. Славеи срещаме, но те приличат на врабче. И едни с шарени крилца, лек червеникав оттенък имаме наоколо, и те пеят страхотно. И зидарките се чуват добре, но тях ги виждаме в горички, дори малки, не в градините на хората.

След малко ще пусна и снимки, още не им различаваме песните и с разлистването ни става по-трудно да видим кой пее и какъв е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има няколко приложения за разпознаване на птици по пеенето, не знам доколко са удачни ...
http://www.birdgenie.com/
https://www.songsleuth.com/

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Фил каза:

Има няколко приложения за разпознаване на птици по пеенето, не знам доколко са удачни ...
http://www.birdgenie.com/
https://www.songsleuth.com/

първото е платено, а второто, след като го инсталирах и направих запис, за да познае птичката, ме изненада с новината, че първо трябвало да избера от менюто съответната птичка и тогава да я познаело, айде холан :grin:

 

@Lindt, край бул.България сме, така че си е градска джунгла с птички, коли и строежи в едно, качих запис на птичето, ако го познаеш - пиши :smile:

 

https://www.youtube.com/watch?v=GHIbVUPyoms&feature=youtu.be

  • Смея се 5
Връзка към мнение

За свраките е силно казано, че пеят 🙂

Имаме си сврачета вече. За съжаление нищо не виждам, такъв палат с ограда построиха за гнездо. Но виждам как им носят храна. А също и таткото предполагам, не дава пиле да прехвръкне в района. С особена злоба гони гаргите, чайките и гълъбите. Страшни битки наблюдавам, гони и бие във въздуха.

Вчера по случайност ми попадна пост във фейса коя птичка по кое време на деня пее. Веднага го забравих 🙂 Но за една пишеше 4:30 сутринта и днес започна точно в толкова. Не мога да спя от известно време и се насладих на чудни песни.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Оооо, ако знаете каква въздушна битка наблюдавах преди седмица. Две сойки с една сива врана. Очевидно им беше нападнала гнездото. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, stoyan.gotsev каза:

На мен терасата ми е открита и е около 2 квадрата и съм я организирал с една скара. Да ви кажа... много полезно пособие 😄 
Мисля си обаче в дворчето тази година да си направя едно "море". Секнаха ми пътуванията, в Българските курорти май ще режат глави откъм кръста започвайки с полетите до Варна дори (оплаках се по-рано в друга тема), та си мисля дали да не си купя един басейн от тези дето за 2 на 2метра. Някой може ли да каже дали тези басейни са ОК, защото още се чудя?

Вземи си по-голям например 3 на 3. Аз си взех онлайн от home-max.bg обаче му се нарадвах много бързо. Тая година въобще няма да го вадя май защото иска много занимавка. Иначе като цяло е ок.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имахме на вилата кръгъл с диаметър 3.5-4 метра, не помня точно. За киснене става. Ако вземеш, да знаеш, че българските препарати на Живас са много хубави. Преди тях видяхме много зор с вносни препарати.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.