Прескочи до съдържание

Как сте организирали терасата/градината си?


Препоръчани мнения

2 hours ago, Lindt said:

Оказа се, че ако променим частично концепцията си и получим професионална помощ от някой магеланец за покриване на терасата, можем да си сложим декинг и бели камъчета, по-удобни столчета от икеа и един пуф. Тоест люлките са хубаво нещо, но аз обичам да се търкалям и барбарон ще ми бъде по-удобен за целта. 

Та някой иска ли да ме насочи към подходящ доставчик на барбарони? Какво трябва да гледам като материя, за да е удобно да седя върху него и лятото по къси панталонки?

Понеже има вариант да си защитим терасата с PVC покриващи пана с механизъм, а също и с плъзгащо се стъкло, някой иска ли да сподели мнение? 

@Lindt, имай предвид, че всички тези пуфове, столчета с разни възглавнички, килимчета и тн. трябва да се прибират почти всеки ден. Даже някой път по няколко пъти на ден. Колко съм звъняла на моите хора от работа - започва да вали, прибирайте.... Аз затова съм с такива неприбиращи се мебели 🙂 Дори и с навес, пак ще ги намокри. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, това с прибирането е вярно. Аз имам люлка, но и при нея дюшека се вади само като я ползвам. Щото ако го забравя отвън и завали и ще се намокри.

received_671876726954662.jpeg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В нашия квартал от няколко години е ужасно мръсно. На пети етаж съм и по три пъти на ден да минавам с парцала, все прах и чернилка ще събирам. Навремето имах и аз пуф, пътечки намятани, възглавнички, фенери... Сега нямам нерви да
чистя толкова много неща. 
На Ботев имаше преди магазин за пуфове, не съм минавала скоро. Моят беше от промазан плат и в жегата се залепваше за голи крака. Ако поръчваш от някъде от памучна материя, да ти направят като калъф, а вътре пак да е пуфът в нещо. Щото пълнежът вътре е насипен, а ако знаеш как хвърчи и се лепи на всичко... Поне моят беше така, отваряш ципа и се изсипват милиони топчета. Промазаните материи се чистят и с мокра кърпа, а памучен ще трябва често да го переш.В онзи магазин на Ботев продаваха и само пълнеж, 20 лв беше огромен чувал. Това за след години като ти се смачка.

Сега видях, че @antea е показала фирмата. @antea, да знаеш, че няма да се измият тези черти, счупен е поликарбонатът.

Линд, а защо не разгледаш разни дребни шарени чергички. Има малки памучни, които лесно се перат.Има разни шаренийки, които ще прикрият плочките. Дори да не покриете терасата, пак можете да си направите уют с лесни за прибиране неща. Пуфът и вътре е удобен, на Жижо ще вземете сгъваем стол 🙂, режисьорските на мен са ми удобни.

От този тип, има в Юск, в Джъмбо, в индийските мисля също. Намерих си стара снимка 🙂

4DD20DE3-99FF-4622-B2DD-F0D9DF71FA63.jpeg

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Bellaero каза:

В нашия квартал от няколко години е ужасно мръсно. На пети етаж съм и по три пъти на ден да минавам с парцала, все прах и чернилка ще събирам. Навремето имах и аз пуф, пътечки намятани, възглавнички, фенери... Сега нямам нерви да
чистя толкова много неща. 
На Ботев имаше преди магазин за пуфове, не съм минавала скоро. Моят беше от промазан плат и в жегата се залепваше за голи крака. Ако поръчваш от някъде от памучна материя, да ти направят като калъф, а вътре пак да е пуфът в нещо. Щото пълнежът вътре е насипен, а ако знаеш как хвърчи и се лепи на всичко... Поне моят беше така, отваряш ципа и се изсипват милиони топчета. Промазаните материи се чистят и с мокра кърпа, а памучен ще трябва често да го переш.В онзи магазин на Ботев продаваха и само пълнеж, 20 лв беше огромен чувал. Това за след години като ти се смачка.

Сега видях, че @antea е показала фирмата. @antea, да знаеш, че няма да се измият тези черти, счупен е поликарбонатът.

Линд, а защо не разгледаш разни дребни шарени чергички. Има малки памучни, които лесно се перат.Има разни шаренийки, които ще прикрият плочките. Дори да не покриете терасата, пак можете да си направите уют с лесни за прибиране неща. Пуфът и вътре е удобен, на Жижо ще вземете сгъваем стол 🙂, режисьорските на мен са ми удобни.

От този тип, има в Юск, в Джъмбо, в индийските мисля също. Намерих си стара снимка 🙂

4DD20DE3-99FF-4622-B2DD-F0D9DF71FA63.jpeg

А ако човек си вземе отделно калъф и пълнеж, не може ли да опакова пълнежа в нещо друго под калъфа, за да не хвърчи, да не се умирисва и да е по-лесно махането и прането на външния слой? 

И аз си мисля, че ще става мръсно. Даже се колебая преградите ли ще ме дразни да чистя или пода и мебелите повече. Да не живееш на Козяк, леля ми се оплаква от същия цвят прах? 

Като цяло научих, че при отстоянието от вътрешната страна на стената до парапета от 5 см, не може да сложим релси за безпрофилни плъзгания на стъклото. Може стандартно алуминиево плъзгане, което не знам какво значи, но ми звучи по-зле 🤔 И като разглеждам остъкляванията из квартала, не ми харесва как изглежда. Много черти, нарушава ми усещането за открито пространство. Чудя се дали не е най-добре да преградим само от двете страни, то фронтално няма да духа особено и каквото стане, такова. Ако не намаля вятъра, няма как да сложа саксии с цветя, просто им се разказва играта на цветенцата. И цветарникът ни пада и потроших няколко керамични саксии докато се откажа от тази представа за подредба.

Иначе за чергите. Харесвам такива неща, обичам да ми е много шарено и като видя снимка с ярки петна, вече съм тотално спечелена. Но заради котката нямаме нищо по пода. И заради теоретичната възможност Жижо да има и други алергии, не ми се иска нищо да задържа прах и полени. Предпочитам дърво, стъкло и камъни. 

Връзка към мнение

Да се оплача от jysk. Точно бях стигнала до кошницата си с барбарон в нежно жълто и Жижо намери едни столове, които гледаме с подсмърчане на любимата ни тераса в любимия квартален блок. Той е червен, с бели тухлички по края, правоъгълни тераси и плосък покрив. Около него катерички, дървета и къщи, зелена трева и засадени цветя с напоителна система. На 5 минути от пътеката за Витоша. А хората си ги имат тези столчета и котка, която си седи навън понякога и вечер си почиват там, а ние ги зяпаме.  

Та да се върнем на юск. Конструкцията е налична в едни магазини в София, възглавницата за него в други по една бройка. Никъде няма цял стол. Да бяха икеа, с 3 вида рамки и 6 десена тапицерия, ок, но в случая никой не може да си сглоби дори един стол. 

Преценяваме, че ще ги вземем онлайн. Обаче не може, възглавниците се продават само в магазин. Вдигам ръце и се свързвам с чата, да ми съдействат с изтегляне на количества. Започваме оптимистично, 1 човек пред мен, след него аз ще контактувам. Свързвам се, пиша си въпроса и чата ме изхвърля. Гледам ококорено, зареждам нов, пак чакам 1 човек, свързва ме с друг оператор. Пак си пиша въпросите как да си окомплектовам 2 стола.  Чакам 20 минути отговор. Няма "работим по въпроса, проверяваме, ще отнеме време". Нищо. 

След като се вбесявам окончателно. пробвам телефона им. Автоматичен глас казва, че линиите са затворени и да се обадя в работно време преди 19:00. Ама то е 16:00 часа... 

Връщаме се на чата. Девойката казва, че не може да се изтегли количество от друг магазин. Не може и от големия склад, който си построиха в нищото до Божурище. Не мога да си платя за услугата. Може през Полша да ми пуснат стока, отнема между 9 и 15 работни дни, но сега има забавяния. 

Та има си я стоката в България, но аз ще чакам 1 месец доставка от Полша??? 

Налични са нещата и в моловете, но там не мога да отида, не работят. 

Та безкомпромисно ми казват, че столовете ще ги чакам от Полша, а възглавниците мога на място да отида да ми пуснат заявка те към Полша. Пак ще дойдат поотделно, ще платя 2 доставки, но не мога от компютъра да си пусна поръчката 🤣

Питам последно, както винаги правя когато отговорът е безгранично тъп - мога ли да пусна някак поръчка онлайн за всичко или тук в България да ми ги окомплектоват. Дори общината ще ни вади онлайн удостоверение за липса на задължения, какво доживяхме??? Но не съм добра компания и девойката напуска чата ни без отговор.  

Та утре ние ще отидем до Западен парк за столове, до Дружба за последната им възглавница, както и до Централна гара за тяхната последна. Луд умора няма! 

94672785_524121118465585_829962186108436480_n.png?_nc_cat=100&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=8jRNDsMAcAQAX8OnAj7&_nc_ht=scontent.fsof5-1.fna&oh=b486a958182e9c76cc63d09913cad3bd&oe=5EC924C7Отзыв о Кресло Jysk Jordrup | мягкое, удобное кресло

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение

И само да се допълня, че имаме една ниша в коридора, за която все ни мързи да намерим правилен размер поставка за обувки, в Икеа няма. Та си казах - сега като ще обикаляме 3 магазина, дали пък все в един няма да има подходящо съоръжение?

Отворихме нетърпеливи да влеем още пари в тази компания, пък дано ги инвестират в промяна на процеса по обслужване на клиенти. И намерихме! Но се продава само онлайн 😂 Би трябвало да дойде след  15-20 работни дни, без да смятаме забавянето. Сега вече съм по-впечатлена, отколкото от столчетата, защото имам данни за 3 различни артикула. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , Lindt каза:

И само да се допълня, че имаме една ниша в коридора, за която все ни мързи да намерим правилен размер поставка за обувки, в Икеа няма. Та си казах - сега като ще обикаляме 3 магазина, дали пък все в един няма да има подходящо съоръжение?

Отворихме нетърпеливи да влеем още пари в тази компания, пък дано ги инвестират в промяна на процеса по обслужване на клиенти. И намерихме! Но се продава само онлайн 😂 Би трябвало да дойде след  15-20 работни дни, без да смятаме забавянето. Сега вече съм по-впечатлена, отколкото от столчетата, защото имам данни за 3 различни артикула. 

Ами хайде, честито! Поне терзанията около избора са приключили. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Усещам, че се надявате темата да замре с покупката на 2 столчета 🤣 Ама ние тепърва трябва да я покрием и да си подредим декинг, бели камъчета и цветенца. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , Lindt каза:

Усещам, че се надявате темата да замре с покупката на 2 столчета 🤣 Ама ние тепърва трябва да я покрием и да си подредим декинг, бели камъчета и цветенца. 

Давай смело, и без това няма кой знае какво да правим 🤣

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , lyusi каза:

Давай смело, и без това няма кой знае какво да правим 🤣

да, напълно разумен аргумент и за нашите занимания. Този декинг от Икеа да не би да се подрежда върху някаква подложка? 

https://www.ikea.bg/rooms/outdoor/outdoor-flooring/runnen-podova-nastilka-9-br-v-k-t/90234226

 

https://www.ikea.bg/rooms/outdoor/outdoor-flooring/mallsten-dolna-chast-podova-nastilka-za-otkrito/40456286

 

А как точно се реди и реже? А какъв е шансът да имаме прави ъгли в сграда, строена този век в София? Как се подрежда последния ред? А откъде да си поръчаме по-светло кафяв?

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

да, напълно разумен аргумент и за нашите занимания. Този декинг от Икеа да не би да се подрежда върху някаква подложка? 

https://www.ikea.bg/rooms/outdoor/outdoor-flooring/runnen-podova-nastilka-9-br-v-k-t/90234226

 

https://www.ikea.bg/rooms/outdoor/outdoor-flooring/mallsten-dolna-chast-podova-nastilka-za-otkrito/40456286

 

А как точно се реди и реже? А какъв е шансът да имаме прави ъгли в сграда, строена този век в София? Как се подрежда последния ред? А откъде да си поръчаме по-светло кафяв?

 

За декинга не мога да помогна, но с интерес ще проследя развитието и ще почерпя опит, току виж и аз реша да си сложа 😉

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , lyusi каза:

За декинга не мога да помогна, но с интерес ще проследя развитието и ще почерпя опит, току виж и аз реша да си сложа 😉

Добре, ще те държа в течение 🤣 А с дограми да познаваш някой? Аз точно докато черпех опит от бг мама колко са доволни от една фирма в Добрич и бях осенена от прозрение, че това е наш Русев. Обаче той пък не знам защо не направи експанзия до София и не ми направи чудна тераска. 

И сега не знам, имам ли друг магеланец или нямам? Пък все някой трябва да ми обясни за тези стъкла-хармоника, механизми, варианти, време за изработка, монтаж и дали ще искат 2000 или 4000 за тези 4 квадрата тераска.  

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

от това и аз се интересувам :) Не че съм много желаеща да си "остъклявам" балкончето, но обмисляме леко да го закрием, да не вали вътре :) И говорихме да потърсим някакви такива варианти. Само че още всичко е само в главите ни, при това без конкретно виждане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Подложката, която показваш, е за едни шарени ламинирани плочи. Дървената пак е върху основа, но си е комплект. Реже се. Можеш да я вдигаш и да чистиш отдолу. Много лесно се реди, като пъзел, закачат се едно за друго.

Балконът ви е отворен и от двете страни ли? Покрит ли е, вътрешен? Или и покрив изисква? Стъклата хармоника мисля се предлагат от специализирани фирми, не от дограмаджии.

Много е красиво с тези камъчета, ама кой ще ги мие? На отворена тераса си ги представям вечно мръсни.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз като някаква луда, но наистина е мега прашно в квартала. В Редута съм. 
И декингът е мега як, обаче пък е голям кеф в жегата да люснеш две кофи вода и да си шляпаш бос по плочките. С него няма как да стане тая работа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , Bellaero каза:

Подложката, която показваш, е за едни шарени ламинирани плочи. Дървената пак е върху основа, но си е комплект. Реже се. Можеш да я вдигаш и да чистиш отдолу. Много лесно се реди, като пъзел, закачат се едно за друго.

Балконът ви е отворен и от двете страни ли? Покрит ли е, вътрешен? Или и покрив изисква? Стъклата хармоника мисля се предлагат от специализирани фирми, не от дограмаджии.

ох, не намерихме подходяща програма, за да направим надежден чертеж на балкона, но изглежда някак си така 🤣

image.png.4d2f53b3d48981869e508fccc022cc84.png

Дебелите неща са стените на спалнята ни 🙂 На втори етаж сме и си имаме за покрив друга тераса. Не ни тече. 

Останалото е с 50 см висока стена и тъп метален парапет. Механизмите при тези безпрофилни хармоники от стъкло са широки около 10 см, което значи, че трябва да се махне парапетът, за да се монтират. 

По някаква причина хората намират този парапет за много важен и не искат да го махнат, а на мен ми изглежда глупаво като гледам така направени тераси: 

13174_big.jpg

 

Тоест едва ли ще паднем. И деца нямаме да си падат, пък и от втория етаж какво толкова ще им стане? 

Та си мислехме за частично решение - от двете страни да го преградим, но днес забелязахме, че и отпред си духа. Което не ми харесва, силно намалява времето за ползване на терасата. 

Така де, не напредваме особено с решението и ме тревожи, че ще ми отменят рахата вкъщи преди да имам готова тераса. 

 

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

@Bellaero  го е описала добре, точно като пъзел се реди, на мен ми отне около час и половина, хем не съм от най-сръчните и се наложи да го разглобя и започна отначало, защото го бях подхванала от грешната страна на терасата

 

крайните плочки ги отряза мъжа ми с някакво ножовка, а камъчетата се насипват за 10 мин, така че не разчитай да убиеш много време с тези занимания :grin:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Bellaero каза:

Аз като някаква луда, но наистина е мега прашно в квартала. В Редута съм. 
И декингът е мега як, обаче пък е голям кеф в жегата да люснеш две кофи вода и да си шляпаш бос по плочките. С него няма как да стане тая работа.

О, Редута... като ученичка много харесвах този зелен район. После чух, че е супер презастроен като Лозенец, но не съм ходила. Имате ли си дървета и птички? 

Връзка към мнение

Имаме си. Врабчета няма обаче от две-три години. Сега наблюдавам двойка свраки. Нещо ме тревожат и ще търся организация за птици да ми обяснят поведението им. Направиха гнездо, изтрепаха се пет дни, после само от околните блокове и къщи го наблюдаваха, сега пък хич не ходят, тази вечер ги нямаше. А вече трябва да имат малки. Свраките били моногамни, двойка форевър 🙂Нахални гълъби бол има, синигери, славейчета и много лястовици. Към седем вечерта и рано сутрин играят, пискат и пикират като луди. Има и чайки. Предполагам те ми осират терасата, щото летящи крави не съм видяла, а следите са като от такива 😂 

Като затвориш да не духа и няма да си на тераса вече. Аз поне не обичам остъкление. Удобно е за зима и есен да не навява сняг и дъжд, но лятото да се затвориш щото духа... 
Аз съм на първи подпокрив и ми е отворено, та ме духа доста. Когато стане неприятно си влизам. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , Bellaero каза:

Имаме си. Врабчета няма обаче от две-три години. Сега наблюдавам двойка свраки. Нещо ме тревожат и ще търся организация за птици да ми обяснят поведението им. Направиха гнездо, изтрепаха се пет дни, после само от околните блокове и къщи го наблюдаваха, сега пък хич не ходят, тази вечер ги нямаше. А вече трябва да имат малки. Свраките били моногамни, двойка форевър 🙂Нахални гълъби бол има, синигери, славейчета и много лястовици. Към седем вечерта и рано сутрин играят, пискат и пикират като луди. Има и чайки. Предполагам те ми осират терасата, щото летящи крави не съм видяла, а следите са като от такива 😂 

Като затвориш да не духа и няма да си на тераса вече. Аз поне не обичам остъкление. Удобно е за зима и есен да не навява сняг и дъжд, но лятото да се затвориш щото духа... 
Аз съм на първи подпокрив и ми е отворено, та ме духа доста. Когато стане неприятно си влизам. 

Ами не знам дали са се излюпили сврачета, нашата сойка вече седмица седи и мъти. Малко съм тъжна, че е високо  и не можем да видим пиленца като се появят, така че се чудя не може ли да се натресем на някой от блока с гледка и да надникнем. 

P4200619.thumb.jpg.58e0152ca222199a87a7e789614fcc5a.jpg

А вчера случайно прочетох, че свраките са враг на врабчетата, но без подробности какво правят точно. Така или иначе постоянно кръжат, една снимка не сме успели да направим на сврака. 

А, ние си нямаме никакви чайки тук, само няколко патици.

 

Иначе за усещането си права, аз имам някакви детски неприятни асоциации с готвене и склад на терасата, но никога не сме имали такова чудо. Обаче сега не е лято, аз си излизам с яке. А птиците са тук от март и пеят в съседното дворче. Ако можем да излизаме от март до ноември, а да затваряме през първите месеци и последния, ще е добра сделка. 

Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

По някаква причина хората намират този парапет за много важен и не искат да го махнат, а на мен ми изглежда глупаво като гледам така направени тераси: 

Уж това е дизайна на сградата и или всички трябва да го махнат или никой

Не че в България хората много се интересуват какво трябва и какво не...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.