Прескочи до съдържание

HES код за пътуване в Турция


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 28 минути , IVM каза:

С Теленор тествано преди 10-ина дни,работеше безотказно тогава.

Чудесно! Значи вече работи и с трите оператора. Моят опит определено е по-стар от 10 дни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
преди 5 минути , jul каза:

HES код - един за семейство ли е или как?

По принцип трябва отделен код за всеки, без децата до 2 години. За Истанбул си бях извадила онлайн само за мен, и на двете места, където го поискаха ( на ферибота и авариума) ни пуснаха с моя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

ще пътуваме с кемпер-бус, няма да ползваме къмпинги за нощувка и сме ваксинирани.

Искам да извадя HES код за всеки случай, защото четох, че за фериботите го искат.

При вадене на кода през посочения сайт искат адрес в Турция, а разбираемо не знам точно къде ще нощуваме.

При вадене чрез смс не виждам да търси адрес. Това ли е начинът за получаване на HES в нашия случай?

 

Връзка към мнение
преди 16 минути , Ели То каза:

Здравейте,

ще пътуваме с кемпер-бус, няма да ползваме къмпинги за нощувка и сме ваксинирани.

Искам да извадя HES код за всеки случай, защото четох, че за фериботите го искат.

При вадене на кода през посочения сайт искат адрес в Турция, а разбираемо не знам точно къде ще нощуваме.

При вадене чрез смс не виждам да търси адрес. Това ли е начинът за получаване на HES в нашия случай?

 

Едва ли има значение, но за ваше спокойствие си го изкарайте с sms.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , Mary каза:

Едва ли има значение, но за ваше спокойствие си го изкарайте с sms.

Благодаря!

Явно ще е през сайта, защото ми връща смс, че не може да се потвърди паспортната информация.

Предполагам, че защото никога не съм влизала в Турция 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Иван Попов каза:

Ако се пътува до Одрин пак ли ще трябва такъв HES? 

 

 

В моловете се влиза и без HES,  само се показва паспорт,  но последния път си извадихме през сайта и ставаше по-бързо влизането.

 

преди 10 часа, Ели То каза:

При вадене на кода през посочения сайт искат адрес в Турция, а разбираемо не знам точно къде ще нощуваме.

Не е от значение какво ще напишете. Последния път, когато ходихме само до Одрин и без нощувка, написах Ераста мол, без адрес и го прие.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 10.11.2021 г. в 17:31, MayaS каза:

Да

Благодаря! 

 

преди 18 часа, chandni каза:

В моловете се влиза и без HES,  само се показва паспорт,  но последния път си извадихме през сайта и ставаше по-бързо влизането.

 

Благодаря! 

 

Значи ще трябва да направи и HES, за да сме спокойни. 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ви попитам, в карая на август си направих Хес код, който е свързан с Истанбулкарт. Ако отида другия месец в Истанбул пак ли трябва да си вадя Хес код и да го свързвам с Истанбулкарт, или може и със стария ?

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте! Към настоящия момент изисква ли се hes код за Истанбул?  В Одрин никога не са ми искали, но сега се притеснявам заради обществения транспорт. Дали не отпадна това изискване за hes  kida?

Връзка към мнение
преди 9 часа, Petya каза:

Здравейте! Към настоящия момент изисква ли се hes код за Истанбул?  В Одрин никога не са ми искали, но сега се притеснявам заради обществения транспорт. Дали не отпадна това изискване за hes  kida?

Не е отпаднал Хес кода.

За ползването на транспорт с Истанбулкарт е задължително обвързването на кода и картата.

Доколкото съм чела, ползването на единичен билет може да е без Хес код. Разликата в цената е точто два пъти - 5,58 при таксуване с карта срещу 11 лири за единичен билет.

В повечето хотели също ще го поискат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел
Преди 1 час, Mary каза:

Не е отпаднал Хес кода.

За ползването на транспорт с Истанбулкарт е задължително обвързването на кода и картата.

Доколкото съм чела, ползването на единичен билет може да е без Хес код. Разликата в цената е точто два пъти - 5,58 при таксуване с карта срещу 11 лири за единичен билет.

В повечето хотели също ще го поискат.

За картите от 10 пътувания с метро също не се изисква ХЕС код, съвсем случайно го установихме, защото нямахме Истанбул кард и си взехме карта за 10 пътувания. Иначе имаме ХЕС кодове, ама никъде не са ни ги искали.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Преди 1 час, funny каза:

Някаква идея защо при регистрация през сайта излиза пдф документ но без QR код на него ?

 

Screenshot 2022-04-12 at 8.17.19.png

защото няма нужда от него вече и не е активен.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , userkata каза:

защото няма нужда от него вече и не е активен.

Леле напоследък не влизам толкова често във форума и съм изтървала всички добри новини 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.