Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2021: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

преди 1 минута , ven62 каза:

Когато някой с предложение трябва да сметне календарите за 6 кампании назад, точно ти ще си най-сигурния, че е мно-о-о-о-го сериозен.

Да, и после да измие пода на столовата на казармата с четката си за зъби 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

Докато сме на фаза идеи и предложения - предлагам една друга схема - взима се бройката на подадените за участие снимки, числото се дели на 12 (например 160:12=13.(3) ), полученото се закръглява нагоре към най-близкото цяло число (в примера 14) и се правят 14 календара, включващи всички снимки. :grin:
Така всички участници ще са щастливи и доволни, включително и аз, че нещо пак не можах да се класирам и тази година. :biggrin:  И не защото е моя идеята, но също така голям плюс е това, че се спестява цялата тая мъка с гласуването - па първи тур, па втори, па броене на гласове, па продължения, па дузпи ...  

Пак не става, така пък ще има мрънльовци защо тяхната снимка не е в календара на художниците, пардон - професионалистите, а е попаднала при мърлячите, пардон - аматьорите.....

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , vino4erpec каза:

Пак не става, така пък ще мрънльовци защо тяхната снимка не е в календара на художниците, пардон - професионалистите, а е попаднала при мърлячите, пардон - аматьорите.....

Ако бяхме друг форум бих ти казал, че имаш някакви комплекси относно качеството на снимките ти и бих ти предложил да поработиш над него, за да се чувстваш по-добре.

 

Но не сме такъв форум и по-скоро се избягват подобни коментари.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Чета ви и си мисля: толкова ли е на живот и смърт за вас този календар?

Нямате ли по-важни житейски ситуации и проблеми за решаване? Нямате ли текуща работа? 

Аз съм най-слабия фотограф във форума. Радвам се на всяка ваша снимка! Радвайте се и вие, че сте били там на живо и сте запечатали спомена! Радвайте се, че ги има календарите!  

А за търпението на Георги - Браво!

На мен отдавна би ми писнало и бих пратила всичко по дяволите! 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 7 минути , Gentleman Basta каза:

Ако бяхме друг форум бих ти казал, че имаш някакви комплекси относно качеството на снимките ти и бих ти предложил да поработиш над него, за да се чувстваш по-добре.

 

Но не сме такъв форум и по-скоро се избягват подобни коментари.

Това звучи като: не ми се обиждай, ама ще те обидя....

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Въпреки, че интересът ми към темата е нулев (не ме бийте, просто от години не ползвам хартиени календари) току-що я попрехвърлих набързо и само едно не успях да разбера от разгорещената дискусия... Защо въобще се говори за "победени" и "победители" все едно това е някакво състезание? Бях останал с впечатление, че идеята е просто да се направи един красив календар, който да радва окото цяла година, а не да си мерим... гласовете и снимките.

 

Апропо, леко хрумване - ако е възможно календарът да се дигитализира (например под формата на ежемесечно сменящ се уолпейпър за компютър или телефон) - аз лично бих си го купил и ползвал. В дигиталното издание биха могли да участват всички снимки, като така всеки ще може да си слага (или дори да сменя според настоящото настроение) най-предпочитания от него кадър за съответния месец. Надали би било колосално сложно да се направи, а и така отпадат разходите за печат на 20 различни календара.

  • Харесвам 20
  • Браво 9
Връзка към коментар

Моето предложение беше обмислено и приемам доводите, че ще усложни до известна степен регламента. Единствено ми остана да изчистя, какво правим, ако имаме две снимки на поделено 24-25то място. Понеже това беше ситуацията тази година. Имаше три на поделено 23-25то място. Все пак приемам, че поделените места се считат за класирани по право, и ако нямаше повтарящи се автори (идеалният случай, но трудноизпълним) ще се бият дузпи.

По две снимки щеше да има от Перу, България, Нова Зеландия и Италия

При моята система в календара за догодина щеше да има снимки от 20 различни страни и 24 различни автора. В момента държавите са 22.

Нямаше да има снимки от Чили, Хърватия и Австрия, за сметка на това нямаше да има дузпи и щяха да влязах както снимката от Китай, така и кайрите Ирландия. Нямаше да има отпаднала снимка от топ 8 (9 и 10 отпадат, понеже класираните на 8мо, 9то и 10то място са от един автор)

В случая щеше сред първите 24, реално 25, (заради поделеното място) места да се заемат на първо класиране 19, и още пет да се попълват отдолу с неповтарящи се дестинации и автори.

 

Пак повтарям, а и Георги го написа. Предимствата на такава система не се очевидни, и е малко по-усложнена от настоящата. Запазваме най-силните кадри в по-голяма степен. Губим малко от разнообразието по дестинации. Запазваме пълното разнообразие от автори.

Моля, да не се обиждат автори, които биха отпаднали, ако моята система се беше приложила сега - то това никога и не е предлагано, просто давам идея занапред. То всъщност такъв би се оказал само един автор в настоящия календар @tougherty. Отново - нищо лично, даже на мене твоята снимка от Патагония ми харесва повече от другата класирана патагонска снимка по настоящите правила 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , Георги Матеев каза:

Въпреки, че интересът ми към темата е нулев (не ме бийте, просто от години не ползвам хартиени календари) току-що я попрехвърлих набързо и само едно не успях да разбера от разгорещената дискусия... Защо въобще се говори за "победени" и "победители" все едно това е някакво състезание? Бях останал с впечатление, че идеята е просто да се направи един красив календар, който да радва окото цяла година, а не да си мерим... гласовете и снимките.

 

Апропо, леко хрумване - ако е възможно календарът да се дигитализира (например под формата на ежемесечно сменящ се уолпейпър за компютър или телефон) - аз лично бих си го купил и ползвал. В дигиталното издание биха могли да участват всички снимки, като така всеки ще може да си слага (или дори да сменя според настоящото настроение) най-предпочитания от него кадър за съответния месец. Надали би било колосално сложно да се направи, а и така отпадат разходите за печат на 20 различни календара.

Леле, как ме амбицираш.

Само да станат календарите. Кой па не отиде да ти лепне един на прозореца. Само дано не си на 4-тия етаж.:wink:

 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , ven62 каза:

Леле, как ме амбицираш.

Само да станат календарите. Кой па не отиде да ти лепне един на прозореца. Само дано не си на 4-тия етаж.:wink:

 

Носи по-дълга стълба, на петия етаж съм.

 

Предполагам това няма да те затрудни, нали и ти си атлет като мен :grin:

  • Смея се 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Чета ви и си мисля: толкова ли е на живот и смърт за вас този календар?

Нямате ли по-важни житейски ситуации и проблеми за решаване? Нямате ли текуща работа? 

Аз съм най-слабия фотограф във форума. Радвам се на всяка ваша снимка! Радвайте се и вие, че сте били там на живо и сте запечатали спомена! Радвайте се, че ги има календарите!  

А за търпението на Георги - Браво!

На мен отдавна би ми писнало и бих пратила всичко по дяволите! 

Подкрепям!

На фона на големите проблеми в световен мащаб,направо е странно,че един календар и снимките за него могат да предизвикат такова вълнение във форума.

Хора,радвайте се на чудесното октомврийско време и на момента-тук и сега!

Снимки и календар винаги ще има,по-важно е и нас да ни има!

П.П.На десктопа ми винаги има магеланска снимка,"открадната" от темата В момента съм.🥰

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 30 минути , jungfraujoch каза:

На фона на големите проблеми в световен мащаб,направо е странно,че един календар и снимките за него могат да предизвикат такова вълнение във форума.

Малко изпускане на парата 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

След като прочетох по диагонал последните няколко страници от темата установих още две неща, освен че напълно споделям мнението на @Георги Матеев

преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Въпреки, че интересът ми към темата е нулев (не ме бийте, просто от години не ползвам хартиени календари) току-що я попрехвърлих набързо и само едно не успях да разбера от разгорещената дискусия... Защо въобще се говори за "победени" и "победители" все едно това е някакво състезание? Бях останал с впечатление, че идеята е просто да се направи един красив календар, който да радва окото цяла година, а не да си мерим... гласовете и снимките.

 

Първо: досега си мислих, че най-търпеливия човек на света, който познавам е @Mary, но се оказа, че съм сбъркал, Мари, извинявай, @Георги е!!! 

Напълно подкрепям @Дани Магелани

преди 3 часа, Дани Магелани каза:

А за търпението на Георги - Браво!

На мен отдавна би ми писнало и бих пратила всичко по дяволите!

И второ: след тази според мен абсолютно безсмислена дискусия, с която мнозина си начесаха егото вместо да благодарят на Георги за положения огромен труд,  установих, че желанието ми да си купя тази година за пети или не знам вече кой път двата календара напълно се е изчерпало, защото всеки път когато ги погледна ще си спомня тези няколко страници изписани тук....

А иначе толкова много се радвах на снимките, за които гласувах без да ме интересува авторът им, годината на снимането или мястото, където са снимани... Просто се възхищавах на красотата...

  • Харесвам 21
  • Браво 2
Връзка към коментар

@Roje , често не сме на едно мнение, но уважение от моя страна никога не е липсвало.

 

Аз разбрах, че ти си омерзен от дискусията, която се води в последните 10-на страници. Защо? Добрия тон ли липсва? Нещо неправилно ли е?

Ако трябва да благодаря на Георги трябва всяка сутрин да започвам с благодарности не само за календарите, а за целия форум. Е, решил съм въпроса по друг начин. (Виж ми профила)

Моето участие в тази дискусия не е "на живот и смърт" ( @Дани Магелани ) Не влагам нерви и  се радвам на "чудесното октомврийско време" ( @jungfraujoch . "Големи дебати" - вероятно Да! "Големи драми" - Не, даже никакви, @AlexandraKo , поне от моя страна.

 

Проблем с календарите има. Той се вижда с просто око. Отпадат снимки с относително голям брой гласове и влизат такива от златната среда. Ако съдим по броя гласове дали една снимка е харесвана или не (че по какво друго) то в календарите влизат посредствени снимки за сметка на много добри/желани.

И мен това ме е грижа. Защо да не се опитаме календарите да станат по-хубави. Аз ги гледам цяла година, а и подарявам по няколко.

 

Не мислех да отговарям на подобни мнения, но те зачестяват.

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Е стига де, спирайте вече, че става грозно! Проявете малко уважение към човека, който си е загубил сума ти време, да отсява гласове и снимки, после ще се търчи по печатници и предпечатници, щото да ви осигури календар, и да спази традицията на чудесната идея. Ми направете си, отпечатайте си, изцяло с ваши - па се радвайте безспир.

@ven62Венчо, слизаш надолу:((((

  • Харесвам 10
  • Браво 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

 Грозно е, да, особено към хората, които вече знаят, че снимките им влизат в календара според регламента такъв какъвто е! 

Не знам защо на някой не му е ясно, че има критерий за разнообразие на автори, аз го знам от 3-4 години поне, а не участвам всяка година.

 

Имам и мнение относно това дали най-харесваните снимки винаги са най-хубавите, но ще си го спестя.

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към коментар

Еха, два дни не съм влизал във форума и каква здрава дискусия се е заформила.  Нека си кажа и аз мнението. 

 

Календарът се прави от доста време, всяка година след обявяването на резултатите се води сходна дискусия и винаги има недоволни. Според мен правилата трябва да се променят, за добро или лошо, само в реална ситуация ще се види какви са кусурите на новите, със сигурност пак ще има дискусия след обявяването на резултатите, но така правилата ще могат да се подобряват всяка година. За мен на предишните страници имаше много добри идеи, върху които си струва да се помисли и следващата година да се приложи поне една от тях:

 

          - @master_of_germs  предложи да се вкарват директно 24те снимки с най-много гласове и в последствие от тях да се освобождават места на база на това колко автора имат повече от една снимка.
          - Идеята на @wiliko за отсяването на авторите в първия кръг не усложнява правилата и на пръв поглед дава по-лесно решение на сегашните терзания.
          - Дигитален календар, както предложи @Георги Матеев би било страхотно! Не знам обаче как стоят нещата с техническото осъществяване на нещо такова.


Сърдити винаги ще има си мисля, така че в тази насока предложението на @Фичо е най-актуално:

 

преди 7 часа, Фичо каза:

Докато сме на фаза идеи и предложения - предлагам една друга схема - взима се бройката на подадените за участие снимки, числото се дели на 12 (например 160:12=13.(3) ), полученото се закръглява нагоре към най-близкото цяло число (в примера 14) и се правят 14 календара, включващи всички снимки. :grin:
Така всички участници ще са щастливи и доволни, включително и аз, че нещо пак не можах да се класирам и тази година. :biggrin:  И не защото е моя идеята, но също така голям плюс е това, че се спестява цялата тая мъка с гласуването - па първи тур, па втори, па броене на гласове, па продължения, па дузпи ...  

 

Само бих добавил: И после поръчките за календари се правят предварително, на сляпо - например 350 поръчки за малкия календар. Тази бройка се взима и се дели на 14 (в случая се получава точно 25, но може да се увеличи с някакъв % в зависимост от желаната допълнителна наличност) и се правят по точно 25 календара от всичките 14 варианта. Всеки поръчал получава произволен вариант на календара. Така всеки ще е изненадан от полученото и ще има разнообразни снимки 😄😄  

Връзка към коментар

Ъъъъ, относно уважението, като явно главен потърпевш от липсата му, за мен това въобще не стои на дневен ред. Така че, уважавайте ме или не ме уважавайте, изисквайте уважение от другите към мен, ама най-добре да се уважааааме 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Даже от една извратена гледна точка е много хубаво, че има такава разпалена дискусия - показва, че на хората им пука. Когато на хората спре да им пука, нещата със сигурност тръгват надолу. 

  • Харесвам 8
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Подкрепям @AlexandraKo и другите с подобно мнение. При някои от коментарите се губи уважението към труда на Георги, макар и да вярвам, че не е съзнателно, както и към някои от авторите. Хубаво е да има предложения, но те да се правят навреме и в подходящ момент, а не когато вече са финализирани нещата и биха могли да вгорчат удоволствието на някой. Освен това не смятам, че трябва да се прекалява със състезателния характер, например да гласуваш за собствената си снимка, дори и да е по правилата, за мен е проява на прекомерна амбициозност, нямаща място в един иначе толкова хубав проект.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Явно ни е скучно по време на Корона и тъй като не се вижда светлина в тунела за пътешествия, предлагам да заковем една ежемесечна тема за снимка на месеца...така ще си имаме забавление... 

  • Харесвам 5
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 1 минута , wiliko каза:

Явно ни е скучно по време на Корона и тъй като не се вижда светлина в тунела за пътешествия, предлагам да заковем една ежемесечна тема за снимка на месеца...така ще си имаме забавление... 

ахахахаха! браво! ся, гладиаторските борби ще са ежемесечни 😄 😄 😄

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.