Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2021: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

То няма нищо развалено, че да се "оправя" 🙂 Зелената лентичка е съобщение, което може да се спира. Използва се чисто информативно. Връзка към темата с гласуването има в тази тема (на миналата страница), а и всички теми за календара са в отделен подфорум (https://magelanci.com/forums/forum/126-календари-на-magelancicom-за-2021/), където всъщност се намира и въпросната тема с анкетата и където ще е следващата тема от утре, с и без зелена лентичка 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гласуването в първи етап приключи. Темата е преместена в скрита секция, където утре (надявам се) ще преброя гласовете и ще подготвя втория етап на гласуването. След като приключи всичко ще върна първоначалната тема да е видима за всички. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

36 харесвания е границата за влизане в следващия етап, ако на някой му е любопитно и е следял колко гласове имат неговите снимки 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Вторият етап на гласуването е открит. 

 

Снимките, за които може да гласувате:

 

 

Анкетата, в която можете да дадете гласа си:

 

Успех на всички 🙂

 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Избраните да продължат снимки показват ясно, че сме попътували и в тази "затворена" година . Има снимки от 36 страни, и то от тях 21 от континент, различен от Европа. И това само от снимките от втория кръг!  А съм убедена , че имаше накласирали се снимки поне от още 4-5 далечни страни. Не знам дали за следващия календар няма да се наложи да се ползват снимки от стар период (надявам се - не) , но за календар 2021 успяхме да съберем необходимото количество дестинации и то както виждам са си наистина от 2019-2020. мисля че Основателя трябва да ни поздрави за магеланския дух :-)))

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

@Георги, нали ще оправиш пак "путинята".

Че, ако спечели, има опасност и в календара да остане така.

-------------

На автора, обещавам, ще му подаря клавиатура с работещо "с".:smile:

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 26 минути , ven62 каза:

@Георги, нали ще оправиш пак "путинята".

Че, ако спечели, има опасност и в календара да остане така.

-------------

На автора, обещавам, ще му подаря клавиатура с работещо "с".:smile:

Описанията търпят промяна преди да отидат за печат, по изключение може да оправя и описание на снимката за гласуване, но само по желание на автора, колкото и да е очевидна грешката. 

преди 3 минути , Djulka каза:

Снимки номер 22 и 54 са еднакви. Случвало ли се е и друг път две еднакви снимки да се класират? 🤔

Не са еднакви, но са от едно и също място 🙂 Случвало се е и преди със снимки от Ниагара и Игуасу мисля.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

След малко над 50% от очакваната избирателна активност, нещата са много в центъра. Буквално имаме 5 снимки с равен брой гласове на ръба и още 5 с глас по-малко. Така както е тръгнало може да се наложи да бием "дузпи". 

 

С риск да прозвуча като реалити водещ гледаш да изпомпа още смс-и от зрителите - ГЛАСУВАЙТЕ! 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 58 минути , Георги каза:

След малко над 50% от очакваната избирателна активност, нещата са много в центъра. Буквално имаме 5 снимки с равен брой гласове на ръба и още 5 с глас по-малко. Така както е тръгнало може да се наложи да бием "дузпи". 

 

С риск да прозвуча като реалити водещ гледаш да изпомпа още смс-и от зрителите - ГЛАСУВАЙТЕ! 🙂

Ако ме пуснеш да гласувам втори път , обещавам да откроя 1-2 от останалите.:wink:

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Не искам да засегна някой, но въпреки близките гласове, тази година някак си конкуренцията ми се струва по-малка. Аз лично едвам събрах 16 снимки, за които да гласувам.  Всъщност може и да е нормално, предвид времена в които живеем в момента, но отделно от това просто имаше снимки, които не разбирам как са влезли на втори тур.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 41 минути , П.Кръстев каза:

Не искам да засегна някой, но въпреки близките гласове, тази година някак си конкуренцията ми се струва по-малка. Аз лично едвам събрах 16 снимки, за които да гласувам.  Всъщност може и да е нормално, предвид времена в които живеем в момента, но отделно от това просто имаше снимки, които не разбирам как са влезли на втори тур.

Винаги ми е било смешно, когато някой каже : "не се обиждай, но..." и продължи с обида.  

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 8 часа, Георги каза:

След малко над 50% от очакваната избирателна активност, нещата са много в центъра. Буквално имаме 5 снимки с равен брой гласове на ръба и още 5 с глас по-малко. Така както е тръгнало може да се наложи да бием "дузпи". 

 

С риск да прозвуча като реалити водещ гледаш да изпомпа още смс-и от зрителите - ГЛАСУВАЙТЕ! 🙂

Поне с една снимка на кебапчета няма ли да подкрепиш призива 😜

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 7 часа, П.Кръстев каза:

Не искам да засегна някой, но въпреки близките гласове, тази година някак си конкуренцията ми се струва по-малка. Аз лично едвам събрах 16 снимки, за които да гласувам.  Всъщност може и да е нормално, предвид времена в които живеем в момента, но отделно от това просто имаше снимки, които не разбирам как са влезли на втори тур.

Е то е ясно как са влезли във втори тур - като се харесали на много хора. На мен доста снимки ми харесаха в първи тур и си гласувах за тях (да подчертая, че за нито една от моите умишлено не гласувах в първи тур)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Явно е въпрос на вкус. На мен ми харесват снимките тази година. Вярно е, че преобладават планински, но така беше и предишните години. Може да се компенсира при гласуването, ако се помисли как ще се редят календарите. Има снимки от повече от 24 държави във втори кръг, така че не би трябвало да е проблем да има разнообразие. Макар, че ако погледнем календарите за 2020 година има един куриоз- снимка от Доломитите има на единия календар за август и пак от Доломитите - в другия за септември 2020. Снимките са прекрасни и явно са харесани, но можело е да се избере вариант с други снимки от същите автори . Но и така беше добре.  А тази година разнообразието едва ли ще е по-малко.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Роми каза:

Макар, че ако погледнем календарите за 2020 година има един куриоз- снимка от Доломитите има на единия календар за август и пак от Доломитите - в другия за септември 2020. Снимките са прекрасни и явно са харесани, но можело е да се избере вариант с други снимки от същите автори . Но и така беше добре.  А тази година разнообразието едва ли ще е по-малко.

Двамата автори нямахме други класирани снимки.

За сметка на това в предишните календари двама други автори имаха класирани много високо снимки от Доломитите, които бяха елиминирани заради правилото за разнообразие на автори, и заменени от други снимки от Италия от други автори с по-малко гласове.

Тоест, разнообразието на автори се явява с приоритет пред разнообразието от дестинации.

Не го знаехме тогава и останахме искрено изненадани от включването и на двете снимки в календарите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 минути , master_of_germs каза:

Двамата автори нямахме други класирани снимки.

За сметка на това в предишните календари двама други автори имаха класирани много високо снимки от Доломитите, които бяха елиминирани заради правилото за разнообразие на автори, и заменени от други снимки от Италия от други автори с по-малко гласове.

Тоест, разнообразието на автори се явява с приоритет пред разнообразието от дестинации.

Не го знаехме тогава и останахме искрено изненадани от включването и на двете снимки в календарите.

Разбирам. Не знаех, че не сте имали други класирани снимки. Но явно Доломитите са вдъхновяващи🙂 Някои мързеливи и дебелички ги виждаме само от друг ъгъл.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Роми каза:

Разбирам. Не знаех, че не сте имали други класирани снимки. Но явно Доломитите са вдъхновяващи🙂 Някои мързеливи и дебелички ги виждаме само от друг ъгъл.

И аз така - само от къде лифта:)))

Както твърди един приятел - " жените са два вида - слаби и хубави".:tender::tender::tender:

  • Браво 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар
На 5.10.2020 г. в 11:16, savagejo каза:

За мен обработка на снимки означава някаква доза професиоанлизъм....

Аз си признавам, че съм от лаиците които не виждат крив хоризонт дори да им избоде очите :grin:, а обработка на снимка е нещо което ми е супер сложно, и в повечето случаи внася много голяма доза изкуственост в снимката 

Е, то обработката е като гримирането - трябва да леко и нежно, за да подчертае хубавото. Ако се прекали може да се получи и гротеска. Според мен.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 12 часа, master_of_germs каза:

Тоест, разнообразието на автори се явява с приоритет пред разнообразието от дестинации.

Не го знаехме тогава и останахме искрено изненадани от включването и на двете снимки в календарите.

Е, няма как автор да не получи място в календара при положение, че снимката му е достатъчно харесана, само защото някой друг е снимал по-харесвана снимка в същата държава. Да беше публично гласуването да се вижда предварително какви са кандидат снимките, иди дойди, ама на сляпо като не знаеш каква е конкуренцията, да получиш подходящ брой гласове и пак да бъдеш елиминиран няма как да стане.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги каза:

Е, няма как автор да не получи място в календара при положение, че снимката му е достатъчно харесана, само защото някой друг е снимал по-харесвана снимка в същата държава. Да беше публично гласуването да се вижда предварително какви са кандидат снимките, иди дойди, ама на сляпо като не знаеш каква е конкуренцията, да получиш подходящ брой гласове и пак да бъдеш елиминиран няма как да стане.

Това го разбирам. Коментара ми беше насочен към мнението, че тази година не са достатъчно добри. Разбира се е въпрос на вкус, но ...

Аз пък да попитам друго- защо вече няма снимки на корицата? Една от най-хубавите снимки, които си спомням, беше с един вулкан на корицата. И сега може да се помисли най-добрите две снимки да са лице на календарите. Нещо като награда за авторите им. Аз не че се съмнявам, че пак ще е някоя снимка на най-добрите ни фотографи, но пък и това си е нещо като благодарност , че ни подаряват снимките си безплатно.  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

20200225_212556.jpg.48fd7294820ae78f4834bfdc0863256a.jpgАз искам да ви кажа, че заради едни определени снимки вкъщи е нагнетено до степен на изБУХване... НАЕЖЕНО е като ТАРАЛЕЖ!

Клъвдий е бесен, че са го изблъскали от втория кръг някакви си там келнери (пингвини), оня Скрудж МакДак хипстър, дето си е боядисал главата зелено металик, все едно е дърт локомотив от миналия век, и меко казано ТЪПОклюни кайри (по негови думи).

Колкото и да го убеждавам, че снимките ви са прекрасни (не знам на кого са, но пингвинчетата особено са много милички, а кайри адски трудно се снимат, браво, майсторе!)... за Бух това са фотоси на негови поданици от простолюдието и тази година пак няма да има синя кралска-бухалска кръв в календара.

Правилно някой горе призна, че се чуди какво иска да спомене авторът на поста, когато се намеси Клъвдий. Противоречията и капризите на тоя нахалник с накривен перчем край нямат! Накрая, честно ви казвам, ще изяде БАНана и ще го натирим в малката спалня, където няма достъп до компютър и Интернет. Да спре да мрънка/буха/кълве сърдито.

Пожелавам успех на птичите снимки и искам поне една в календара. Особено кайрите и пингвитата.

  • Шок 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар

Сериозно, което рядко ми се случва:

 

По повод бухала имам много какво да кажа, но няма да си го позволя, тъй като все още надделява уважението ми към чувството за хумор (все по-рядко срещам хора с такова истинско и фино чувство за хумор)  на неговите собственици опс … поданици.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.